
Справа №: 343/843/21
Провадження №: 3/0343/282/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 травня 2021 року м. Долина
Суддя Долинського районного суду Івано-Франківської області Андрусів І.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал, який надійшов від відділення поліції №1 (м. Долина) Калуського РВП ГУНП в Івано - Франківській області про притягнення до адмiнiстративної вiдповiдальностi
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, зареєстрованого та жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, в минулому до адміністративної відповідальності притягувався за ч. 2 ст. 187 КУпАП, РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення порушив правила адміністративного нагляду, будучи особою, щодо якої встановлено такий нагляд.
Правопорушення вчинено при таких обставинах.
07 квітня 2021 року о 00.54 год ОСОБА_1 при перевірці працівниками поліції, за місцем його проживання був відсутній, чим порушив вимоги ухвали Долинського районного суду Івано - Франківської області від 22.04.2020, повторно протягом року.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, визнав.
Окрім визнання вини ОСОБА_1 його винуватість у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, в судовому засіданні також доведена матерiалами адмiністративної справи:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №045861 від 14.04.2021, в якому викладена суть правопорушення (а.с. 1);
- даними ухвали Долинського районного суду Івано - Франківської області від 22.04.2020 відносно ОСОБА_1 , відповідно до якої, останньому встановлено адміністративний нагляд строком 1 (один) рік (а.с. 4-5).
Об`єктом даного адміністративногоправопорушення є суспільні відносини у сфері здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб. Відповідно до ст. 1 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Об`єктивна сторона правопорушення виражається, зокрема, у формі порушення заборони перебування поза межами будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу.
Частиною 2 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Аналізуючи здобуті в судовому засiданнi докази, суд приходить висновку, що дії ОСОБА_1 правильно квалiфiковано за ч. 2 ст. 187 КУпАП, оскільки він повторно протягом року порушив правила адміністративного нагляду, будучи особою, щодо якої встановлено такий нагляд.
Накладаючи стягнення на ОСОБА_1 суд враховує характер i ступінь суспільної небезпеки вчиненого ним правопорушення та його особу, обставини, які пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Обставин, які пом`якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 суд не встановив.
З урахуванням вищевказаного, суд вважає за можливе накласти на ОСОБА_1 стягнення, яке б вiдповiдало вчиненому ним правопорушенню та його особi, в межах санкцiї ч. 2 ст. 187 КУпАП.
На підставі ст. 4 Закону України « Про судовий збір», ст. 124 КУпАП, керуючись ст.ст.40-1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти стягнення у виді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят ) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) -899998; рахунок отримувача № UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету -22030106) -454 грн судового збору.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови, про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначеного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 (десяти) днiв до Івано-Франківського апеляційного суду через Долинський районний суд.
Суддя І.М.Андрусів