Ухвала суду № 96906372, 14.05.2021, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
14.05.2021
Номер справи
914/71/19
Номер документу
96906372
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

УХВАЛА

14.05.2021 справа № 914/71/19

Господарський суд Львівської області, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали заяви ліквідатора Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» арбітражного керуючого Голінного А.М. про притягнення власника банкрута до субсидіарної відповідальності у справі

за заявою: Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія», м. Борислав, Львівська область

про: банкрутство Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» (вул. Коваліва, 14а, м. Борислав, Львівська область; ідентифікаційний код 22401917)

Суддя В.М. Артимович,

секретар судового засідання Н.Р. Когут

За участю представників:

ліквідатор: не з`явився;

від кредитора (Головне управління ДПС у Львівській області): не з`явився;

від Бориславської міської ради Львівської області: не з`явився.

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Господарського суду Львівської області перебуває справа № 914/71/19 за заявою Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» про його банкрутство.

Ухвалою суду від 05.02.2019 відкрито провадження у справі про банкрутство Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія», введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія», справу призначено до розгляду в судовому засіданні на 18.02.2019.

В судовому засіданні 18.02.2019 суд постановив: Державне комунальне підприємство по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» визнати банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру, призначити ліквідатором Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» арбітражного керуючого Голінного А.М., ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення юридичної особи – банкрута, судове засідання призначено на 27.03.2019, оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.

12.11.2019 р. від ліквідатора Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» надійшла заява про притягнення власника банкрута до субсидіарної відповідальності.

11.12.2019 від Бориславської міської ради Львівської області надійшли пояснення з проханням відмовити ліквідатору Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» арбітражного керуючого Голінного А.М. у задоволенні вказаної заяви.

23.12.2019 ліквідатором подано відповідь на позицію Бориславської міської ради Львівської області щодо заяви про притягнення власника банкрута до субсидіарної відповідальності.

У судове засідання 21.04.2021 представники Головного управління ДПС у Львівській області, Бориславської міської ради та ліквідатор не з`явилися, хоча належним чином були повідомлені про дату, час та місце судового розгляду справи.

13.04.2021 ліквідатором на виконання вимог ухвали суду від 24.03.2021 надано докази повідомлення Бориславської міської ради Львівської області та ГУ ДПС у Львівській області про дату та час наступного судового засідання.

Як свідчить інформація з офіційного сайту АТ «Укрпошта» щодо відстеження поштового відправлення за номером 1801604920511, кредитором ГУ ДПС у Львівській області повідомлення ліквідатора з долученою до нього ухвалою суду від 24.03.2021 отримано 16.04.2021. Бориславською міською радою Львівської області повідомлення ліквідатора з долученою до нього ухвалою суду від 24.03.2021 з інформацією про дату та час наступного судового засідання отримано 20.04.2021, про що вбачається з відстеження поштового відправлення за номером 1801604920520.

Згідно ч. 1 ст. 202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов висновку у задоволенні заяви ліквідатора відмовити, зважаючи на наступне.

У зв`язку з введенням в дію Кодексом України з процедур банкрутства від 18.10.2018 р. № 2597-VIII та згідно п. 4 Прикінцевих та перехідних положень з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.

З урахуванням вищенаведеного господарським судом при розгляді даної справи застосовуються положення Кодексу України з процедур банкрутства.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Таким чином Кодекс України з процедур банкрутства має пріоритет перед іншими законодавчими актами України у регулюванні відносин, пов`язаних з банкрутством суб`єктів підприємницької діяльності. Отже, його норми, як спеціальні норми права, превалюють у застосуванні над загальними нормами Господарського процесуального кодексу України.

В обґрунтування поданої заяви, ліквідатор наводить підстави для притягнення до субсидіарної відповідальності власника підприємства-банкрута Бориславську міську раду Львівської області, зокрема, на його думку, відсутні будь які дії, рішення, вжиті заходи зі сторони власника на виконання обов`язку, направленого на запобігання неплатоспроможності підприємства; збитковість підприємства була відображена ще з 2014 року і в подальшому підприємство працювало лише в збиток, однак, жодних рішень з вирішення цього питання власником прийнято не було; ціни на послуги були нижче статистичних, що відповідно й призвело до збитковості, передумовою цього стало невідповідність наданих банкрутом послуг та цін до рівня ринкових, на чому в тому числі й наголошував власник підприємства, проте жодних дієвих заходів вжито не було; відсутність у банкрута статутного капіталу, ліквідних основних засобів та інших ресурсів, за рахунок яких підприємство могло здійснювати свою діяльність та вивести її на економічний вигідний рівень (станом на 2014 рік основні засоби були зношені на 97%).

Бориславською міською радою Львівської області подано заперечення на вказану заяву ліквідатора. Заперечуючи проти задоволення заяви ліквідатора Бориславська міська рада Львівської області зазначає, що Державному комунальному підприємству по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» надано в безоплатне користування приміщення площею 77,4 кв.м. по вул. Коваліва, 14а у м. Бориславі Львівської області терміном на два роки для розміщення перукарні. Цим рішенням було розірвано договір оренди приміщення від 01.02.2012 за № 1 та укладено договір позички. Отже, прийнявши таке рішення міська рада звільнила від оплати за користування приміщенням, що перебувало на праві повного господарського відання в ДКП по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» для того, щоб воно не нарощувало борги по орендній платі за нерухоме майно, тим самим сприяло у здійсненні їхньої господарської їхньої господарської діяльності. ДКП по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» є юридичною особою, яке створене з метою поліпшення побутового обслуговування населення у сфері надання перукарських послуг та повинно було здійснювати господарську діяльність, виходячи з реального попиті в межах повноважень, передбачених статутом. Підприємство самостійно визначає умови господарювання взаємовідносин. Таким чином, Бориславська міська рада, як власник не мала права щодо втручання в господарську діяльність ДКП по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» щодо встановлення платних послуг підприємства, а лише шляхом проведення планових та позапланових перевірок фінансово-господарської діяльності і, то з відома керівника, давати рекомендації щодо покращення фінансового стану підприємства та проведення дій щодо погашення боргів та не нарощення нових. Із врахуванням відсутності в Кодексі України з процедур банкрутства прямої норми, яка б передбачала повну субсидіарну відповідальність власника за зобов`язаннями комунального підприємства, такий випадок субсидіарної відповідальності можливий лише з підстав, встановленими іншими законами.

Відповідно до приписів, встановлених ч. 4 ст. 11 Цивільного кодексу України у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов`язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.

Правовий режим майна комунальної власності, порядок його формування та суб`єкти права комунальної власності визначені Конституцією України, Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» тощо.

Виконавчим комітетом Бориславської міської Ради народних депутатів Львівської області прийнято рішення «Про реєстрацію Державного комунального підприємства «Мрія» та про призначення керівника підприємства» від 14.12.1995 за № 679, згідно якого вирішено провести державну реєстрацію Державного комунального підприємства «Мрія» на базі колишньої перукарні міськпобуткомбінату, що по вул. Коваліва, 14а, сфера діяльності: всебічний розвиток і вдосконалення побутового обслуговування населення, забезпечення попиту населення в послугах високої якості , надання перукарських послуг населенню і реалізація.

Боржник зареєстрований як юридична особа 14.12.1995 р., дата запису 25.05.2006, запис № 14131200000000334, за адресою: вул. Коваліва, 14а, м. Борислав, Львівська область; ідентифікаційний код 22401917. Згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань засновником (учасником) юридичної особи Державне комунальне підприємство по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» виступає Бориславська міська рада Львівської області. За організаційно-правовою формою ДКП по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» є комунальним підприємством.

Як вбачається з матеріалів справи, рішенням Бориславської міської ради «Про припинення Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» від 27.06.2018 р. за № 366 вирішено припинити Державне комунальне підприємство по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» шляхом ліквідації, утворити ліквідаційну комісію, встановити строк для пред`явлення кредиторами своїх вимог до Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія», голові ліквідаційної комісії протягом трьох робочих днів з дати прийняття цього рішення подати державному реєстратору необхідні документи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про початок процедури припинення Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» шляхом ліквідації, ліквідаційній комісії провести інвентаризацію майна Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія», розглянути вимоги кредиторів і надати відповідь кредиторам за результатами розгляду протягом 30 днів від дня отримання вимоги, затвердити ліквідаційний баланс та надати його для затвердження Бориславській міській раді після закінчення строку для пред`явлення вимог кредиторами боржника.

Відтак, рішення про припинення Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» прийняте засновником 27.06.2018 р. у відповідності до ст. 59 ГК України, ст.ст. 105, 110 ЦК України.

Рішенням Бориславської міської ради від 27.09.2018 за № 1507 було затверджено проміжний ліквідаційний баланс Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія».

Постановою суду від 18.02.2019 Державне комунальне підприємство по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» арбітражного керуючого Голінного А.М.

Статтею першою Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що ліквідатор - арбітражний керуючий, призначений господарським судом для здійснення ліквідаційної процедури.

Згідно ч. 1 ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатор з дня свого призначення здійснює наступні повноваження: приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження, виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута, проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута, аналізує фінансовий стан банкрута, виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута, формує ліквідаційну масу, заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості, вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом, веде реєстр вимог кредиторів, здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом.

Відповідно до ч. 2 ст. 62 Кодексу України з процедур банкрутства під час здійснення своїх повноважень ліквідатор має право заявити вимоги до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов`язаннями боржника у зв`язку з доведенням його до банкрутства. Розмір зазначених вимог визначається з різниці між сумою вимог кредиторів і ліквідаційною масою. У разі банкрутства боржника з вини його засновників (учасників, акціонерів) або інших осіб, у тому числі з вини керівника боржника, які мають право давати обов`язкові для боржника вказівки чи мають змогу іншим чином визначати його дії, на засновників (учасників, акціонерів) боржника - юридичної особи або інших осіб у разі недостатності майна боржника може бути покладена субсидіарна відповідальність за його зобов`язаннями. Стягнені суми включаються до складу ліквідаційної маси і можуть бути використані лише для задоволення вимог кредиторів у порядку черговості, встановленому цим Кодексом.

При визначенні умов субсидіарної відповідальності необхідно враховувати, що зазначені особи (засновники, учасники, акціонери) можуть бути притягнуті до такої відповідальності лише в тих випадках, коли неспроможність (банкрутство) викликана їх вказівками або іншими винними діями.

При зверненні до суду з відповідною вимогою, у тому числі при здійсненні ліквідаційної процедури, має бути доведено, що особа чи орган, що контролює юридичну особу, своїми діями довела боржника до стану, що не дозволяє йому задовольнити вимоги кредиторів.

Арбітражним керуючим Голінним А.М. в якості особи, що несе субсидіарну відповідальність за зобов`язаннями Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія», визначено Бориславську міську раду Львівської області, як засновника даного підприємства.

Як вбачається з матеріалів справи, рішенням виконкому Бориславської Ради народних депутатів від 14.12.2005 за № 679 затверджено статут Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» (перукарня). Положеннями статуту передбачено, що ДКП по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» утворене шляхом виділення із структури Бориславського міськпобуткомбінату і є в комунальній власності. Підприємство створене з метою поліпшення побутового обслуговування населення, надання перукарських послуг і реалізація супутніх товарів. Підприємство має статус юридичної особи, має розрахункові та інші рахунки в банках, самостійний баланс, круглу печатку, кутовий штамп, бланки і інші необхідні реквізити, діє відповідно до Закону України «Про підприємства». Підприємство володіє, користується майном, яке знаходиться в структурному підрозділі, переданому йому безкоштовно з балансу на баланс, враховуючи споруди, сировину, обладнання, транспортні засоби. Предметом діяльності визначено надання перукарських послуг населенню і реалізація супутніх товарів (п. 3.2). Підприємство здійснює реалізацію послуг і продукції по цінах, тарифах, що встановлюються самостійно або на основі прямих угод, держзамовлення по цінах згідно чинного законодавства.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Суд зазначає, що згідно ч. 2 ст. 74 Закону України «Про місцеве самоврядування» підстави, види і порядок відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Конституцією України, цим та іншими законами.

Згідно ст. 23 ГК України органи місцевого самоврядування здійснюють свої повноваження щодо суб`єктів господарювання виключно в межах, визначених Конституцією України, законами про місцеве самоврядування та іншими законами. Незаконне втручання органів та посадових осіб місцевого самоврядування у господарську діяльність суб`єктів господарювання забороняється. Не допускається видання правових актів органів місцевого самоврядування, якими встановлюються не передбачені законом обмеження щодо обігу окремих видів товарів (послуг) на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

Відповідно до ч. 1 ст. 176 ЦК України держава, Автономна Республіка Крим, територіальні громади не відповідають за зобов`язаннями створених ними юридичних осіб, крім випадків, встановлених законом.

Нормами ЦК України передбачено, що територіальні громади діють у цивільних відносинах на рівних правах з іншими учасниками цих відносин - можуть створювати юридичні особи публічного права (комунальні підприємства, спільні комунальні підприємства, навчальні заклади тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом. Водночас територіальні громади не відповідають за зобов`язаннями створених ними юридичних осіб, крім випадків, встановлених законом, а юридичні особи, створені територіальними громадами, у свою чергу, не відповідають за зобов`язаннями відповідно територіальних громад.

Підстави та умови субсидіарної відповідальності визначаються положеннями статті 619 ЦК України.

За загальним змістом цієї норми субсидіарна відповідальність повинна бути передбачена договором або законом, така відповідальність настає за умови пред`явлення вимоги до основного боржника та його відмовою від задоволення вимог кредитора або не надсилання відповіді у розумний строк про задоволення вимоги.

Тобто, виходячи зі змісту вказаної норми, підставою для застосування субсидіарної відповідальності для засновників таких юридичних осіб має бути виключно пряма вказівка закону або договору.

Така відповідальність передбачена, зокрема статтею 61 Кодексу України з процедур банкрутства.

Основною метою такої субсидіарної відповідальності є притягнення винних осіб у доведенні до банкрутства до додаткової (субсидіарної) відповідальності і стягнення на користь кредиторів непогашених у ліквідаційній процедурі кредиторських вимог.

Згідно ст. 24 ГК України управління господарською діяльністю у комунальному секторі економіки здійснюється через систему організаційно-господарських повноважень територіальних громад та органів місцевого самоврядування щодо суб`єктів господарювання, які належать до комунального сектора економіки і здійснюють свою діяльність на основі права господарського відання або права оперативного управління.

Право господарського відання є речовим правом суб`єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами. Власник майна, закріпленого на праві господарського відання за суб`єктом підприємництва, здійснює контроль за використанням та збереженням належного йому майна безпосередньо або через уповноважений ним орган, не втручаючись в оперативно-господарську діяльність підприємства (ч.ч. 1,2 ст. 136 ГК України).

Відповідно до п. 5.1 статуту управління підприємством здійснюється відповідно до статуту на основі поєднання прав власника щодо господарського використання майна і принципів самоврядування трудового колективу.

Пунктами 7.1 – 7.4 статуту передбачено, що основним показником роботи підприємства є прибуток. З прибутку підприємства, який залишається після оплати податків і є у власності колективу, утворюються фонди, які необхідні підприємству в подальшій роботі. Підприємство самостійно визначає умови господарських взаємовідносин. Матеріально-технічне постачання підприємства може здійснюватися через систему торгівлі і споживчої кооперації.

Ревізія фінансово-господарської діяльності проводиться власником або уповноваженим ним органом раз в рік. Перевірка діяльності підприємства іншими контролюючими органами здійснюється у відповідності з чинним законодавством (п. 9.3-п. 9.4 статуту).

Виходячи зі змісту довідки за результатами перевірки КП «Мрія» від 18.09.2014, яка була складена комісією в складі працівників відділу економіки та торгівлі, фінансового управління та управління комунальною власністю на підставі протокольного доручення міського голови, комісією було рекомендовано, зокрема: з метою збільшення доходів підприємства розглянути питання щодо розширення спектру наданих послуг, розглянути можливість повної зайнятості працівників, здійснювати придбання матеріальних цінностей та інвентарю з виручки підприємства та оприбутковувати їх по обліку.

Згідно аналізу визначення причин збитковості ДКП «Мрія», проведеного за 2016 рік та І квартал 2017 року спеціалістами відділу доходів фінансового управління Бориславської міської ради, вбачається що спеціалістами управління було запропоновано, зокрема, не допускати зростання кредиторської заборгованості, розглянути можливість щодо приведення штатної чисельності ДКП «Мрія» до меж, які б дозволили здійснювати прибуткову діяльність комунального підприємства та підняти плату за перукарські послуги до економічно обґрунтованих.

Довідкою про фінансово-господарську діяльність ДКП «Мрія», яка була складена за результатами перевірки з 20 лютого по 01 березня 2018 року, комісією запропоновано, зокрема, не допускати зростання кредиторської заборгованості, провести економічно-обгрунтовані розрахунки штатного розпису працівників ДКП «Мрія», забезпечити дотримання вимог законодавства України в частині виплати заробітної плати не нижче законодавчо встановленого мінімуму.

Таким чином, Бориславська міська рада Львівської області, як власник, не мала права втручатися в господарську діяльність Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія», зокрема, щодо встановлення платних послуг підприємства, а лише шляхом проведення планових та позапланових перевірок фінансово-господарської діяльності, давати рекомендації щодо покращення фінансового стану підприємства та проведення дій щодо погашення боргів та не нарощення нових.

Як вбачається з матеріалів справи та зазначається Бориславською міською радою Львівської області у своїх поясненнях 01.02.2012 між ДКП «Житлово-експлуатаційна контора «2» та ДКП «Мрія» укладено договір оренди нежитлового приміщення. За умовами вказаного договору орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування нерухоме майно площею 77,4 кв.м , яке знаходиться по вул. Коваліва, 14а в м. Бориславі, на першому поверсі п`ятиповерхового будинку, що знаходиться на балансі ДКП ЖЕК № 2, вартість якого становить за експертною оцінкою 201943 грн., майно передається в оренду з метою розміщення перукарні.

31.12.2014 сторонами укладено угоду про внесення змін та доповнень до договору оренди нежитлового приміщення, що стосується, зокрема, орендної плати. Також згідно розрахунку орендної плати, річна орендна плата становить 16777,68 грн.

Рішенням Бориславської міської ради від 29.09.2016 за № 372, враховуючи звернення колишнього керівника Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» Л.Щербанік від 21.04.2016 було надано банкруту в безоплатне користування приміщення площею 77,4 кв.м. по вул. Коваліва, 14а у м. Борислав Львівської області терміном на 2 роки для розміщення перукарні.

Відтак, прийнявши таке рішення, Бориславська міська рада Львівської області звільнила від оплати за користування приміщенням, що перебувало на праві повного господарського відання в Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» з метою не нарощення боргів по орендній платі за нерухоме майно, що в свою чергу сприяло у здійсненні їх господарської діяльності, повинно було покращити господарську діяльність підприємства.

Як вбачається з матеріалів справи та пояснень представників учасників процесу, жодні рішення, довідки про перевірки діяльності підприємства та про фінансово-господарську діяльність, дії/бездіяльність Бориславської міської ради Львівської області, про неправомірність яких стверджує ліквідатор, не були оскаржені та скасовані в установленому законом порядку, отже, є чинними.

У даному випадку господарським судом розглядається справа про банкрутство в порядку, передбаченому Кодексом України з процедур банкрутства. А, відтак, для стягнення коштів з осіб, які несуть субсидіарну відповідальність за зобов`язаннями боржника, суд у межах процедури банкрутства може використовувати виключно порядок, встановлений вищенаведеними приписами ч. 2 ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства.

Арбітражним керуючим не долучено до матеріалів справи звіту за результатами проведення аналізу фінансово-господарської діяльності неплатоспроможного підприємства (висновки про наявність ознак з дій приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, та рекомендації щодо подальшого розвитку підприємства) за три роки до дати порушення справи про банкрутство, у разі наявності ознак неправомірних дій відповідальних осіб боржника, що призвели до його стійкої фінансової неспроможності, у зв`язку з чим боржник був не в змозі задовольнити в повному обсязі вимоги кредиторів або сплатити обов`язкові платежі, у відповідності до Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених наказом Міністерства економіки України 19.01.2006 за № 14 (у редакції наказу Міністерства економіки України від 26.10.2010 за № 1361).

Будь-яких інших доказів, що свідчили б про вчинення Бориславською міською радою Львівської області дій з доведення боржника до банкрутства, арбітражним керуючим Голінним А.М. не надано.

Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів (ч. 1 ст. 86 ГПК України).

Відповідно до ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом (ч. 3 ст. 13, ст. 74 ГПК України).

З огляду на викладене, враховуючи встановлені обставини, наведені положення законодавства, суд дійшов висновку, що заява ліквідатора Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» арбітражного керуючого Голінного А.М. про притягнення власника банкрута Бориславську міську раду Львівської області до субсидіарної відповідальності від 06.11.2019 за № 914/71/19/844 задоволенню не підлягає.

Суд звертає увагу на те, що відповідно до ст. 235 Господарського процесуального кодексу України ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Враховуючи наведене, оскільки учасники провадження у даній справі в судове засідання 21.04.2021 не з`явилися, ухвалу складено та підписано 14.05.2021.

Керуючись ст. ст. 1, 2, 58-67 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 73, 74, 86, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

1. У задоволенні заяви ліквідатора Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» арбітражного керуючого Голінного А.М. про притягнення власника банкрута Бориславську міську раду Львівської області до субсидіарної відповідальності від 06.11.2019 за № 914/71/19/844 відмовити.

2. Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 235 ГПК України.

3. Ухвала може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені ст.ст. 256, 257 ГПК України.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтер-нет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.

Суддя В.М. Артимович