Рішення № 96898848, 12.05.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.05.2021
Номер справи
820/669/17
Номер документу
96898848
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

12 травня 2021 р. № 820/669/17

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Мар`єнко Л.М.,

при секретарі судового засідання - Рєзнік Е.О.,

за участю: представника відповідача - Наумецької Е.Ю.

розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України про скасування податкового повідомлення-рішення та вимоги, -

В С Т А Н О В И В:

До Харківського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Центральної об`єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області, в якому просить суд:

- визнати недійсним податкове повідомлення-рішення, прийняте Центральною ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області № 179-1303 від 04.04.2016 року;

- визнати недійсною податкову вимогу від 30.11.2016р. № 23593-17.

15.02.2018 року ухвалою Харківського окружного адміністративного суду відкрито провадження у справі за вищевказаним адміністративним позовом.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 26.04.2017 року - у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Центральної об`єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкового повідомлення-рішення та вимоги – відмовлено.

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 06.06.2017- апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 26.04.2017р. по справі № 820/669/17 скасовано.

Прийнято нову постанову, якою задоволено позов ОСОБА_1 .

Скасовано податкове повідомлення - рішення Центральної об`єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області №179-303 від 04.04.2016.

Скасовано податкову вимогу Центральної об`єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області від 30.11.2016 р. № 23593-17.

Постановою Верховного суду від 26.02.2021 року - касаційну скаргу Центральної ОДПІ м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області – задоволено частково.

Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 26 квітня 2017 року та постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 06 червня 2017 року, справу №820/669/17 направити на новий розгляд до суду першої інстанції.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 26.03.2021 року - прийнято до розгляду адміністративну справу та продовжено розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 14.04.2021 року - замінено відповідача по справі на його правонаступника - Головне управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (вул. Пушкінська, буд. 46,м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ ВП 43983495).

Як вбачається з матеріалів справи, в обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем прийнято спірне податкове повідомлення - рішення від 04.04.2016 року № 179-1303, яким безпідставно, як вважає позивач, їй нараховано транспортний податок з фізичних осіб у сумі 25000,00 грн. на транспортний засіб, який знаходиться у власності позивача, а саме: MERCEDES-BENZ, модель ML 350, 2014 року випуску, дата першої реєстрації - 11.12.2015р., об`єм двигуна - 2987 куб.см., номерний знак - НОМЕР_1 . Позивач зазначає, що відповідно підпункту 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Податкового кодексу України, об`єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з роком випуску яких минуло не більше п`яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об`єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля та розміщується на його офіційному веб-сайті. Тобто, об`єктом оподаткування транспортним податком у 2016 році є легкові автомобілі середньоринкова вартість яких складає більше 1033500 грн.

Таким чином, на думку позивача, контролюючим органом неправомірно нарахований податок за 2016 рік, оскільки вартість автомобіля позивача складає 859694,09 грн., що є меншою 750 розмірів мінімальної заробітної плати.. Таким чином, за судженням позивача, податкове повідомлення-рішення не відповідає вимогам Податкового кодексу України та чинному законодавству України, у зв`язку із чим підлягає скасуванню.

Від представника відповідача, через канцелярію суду, надані заперечення на позовну заяву, в якому він просить відмовити у задоволенні позовних вимог, зазначаючи, що відповідач діяв в межах чинного законодавства України, та посилаючись на правомірність винесених рішень, наявність у власності позивача нерухомого майна, що є об`єктом оподаткування відповідно до Податкового кодексу України.

В судовому засіданні представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Представник позивача та позивач, в судове засідання не прибули, про час, дату та місце слухання справи повідомлені належним чином.

Відповідно ч.3 ст.205 КАС України суд розглядає справу за відсутності позивача.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_1 11.12.2015 р. придбала у власність легковий автомобіль MERCEDES-BENZ, модель ML 350, 2014 року випуску, номерний знак - НОМЕР_1 , який зареєстрований в органах ДАІ, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу (т. 1 а.с. 13).

Центральною ОДПІ м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області прийнято податкове повідомлення-рішення №179-1303 року від 04.04.2016 року про визначення суми грошового зобов`язання по транспортному податку з фізичних осіб у розмірі 25000 грн. та надіслано на адресу позивачки. (т. 1 а.с. 12).

Центральною ОДПІ м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області прийнята податкова вимога № 23593-17 від 30.11.2016 р., якою повідомлено ОСОБА_1 , що станом 29.11.2016 р. сума податкового боргу позивачки з узгодженим грошовим зобов`язанням становить 25000 грн.

Позивачка, не погоджуючись з правомірністю прийняття спірного податкового повідомлення-рішення та податкової вимоги, звернулася до суду з цим адміністративним позовом. Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що оскаржувані податкове повідомлення – рішення та податкова вимога обґрунтовані прийняті на підставі чинного законодавства.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З 01.01.2015 р. набрав чинності Закон України №71-VIII від 28.12.2014 р. "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", яким згідно зі статтею 267 Податкового кодексу України введено новий транспортний податок.

Базою оподаткування, відповідно до п. п. 267.3.1 п. 267.1 ст. 267 Податкового кодексу України, є легковий автомобіль, що є об`єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.

Згідно п. 267.4 ст. 267 Податкового кодексу України, ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об`єктом оподаткування відповідно до п. п. 267.2.1 п. 267.2 цієї статті.

Відповідно до п. п. 267.5.1 п. 267.1 ст. 267 Податкового кодексу України, базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Підпунктом 267.6.1 п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України встановлено, що обчислення суми податку з об`єкта/об`єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

Згідно п.п. 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України, податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року). Щодо об`єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об`єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності. Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об`єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

Законом України від 24.12.2015 р. №909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" (в подальшому - Закон №909) внесені зміни до Податкового кодексу України, зокрема, у частині справляння транспортного податку, які набрали чинності з 01.01.2016 р.

Підпунктом 267.1.1 пункту 267.1 статті 267 Податкового кодексу України, визначено, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу є об`єктами оподаткування. Об`єктом оподаткування Податкового кодексу України (в редакції із змінами, внесеними згідно із Законом №909-VIII), стали легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п`яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Відповідно до підпункту 267.2.1 п. 267.2 статті 267 Податкового кодексу України, така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об`єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті. Органи внутрішніх справ, як зазначено в підпункті 267.6.3 п.267.6 ст. 267 Податкового кодексу України, зобов`язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об`єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

Наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 р. № 563 “Про затвердження форми відомостей, необхідних для розрахунку транспортного податку” затверджено форму відомостей, необхідних для розрахунку транспортного податку за місцем реєстрації об`єкта оподаткування (форма Л).

Станом на 01.01.2016 р. мінімальна заробітна плата була встановлена в розмірі 1 378 грн. (ст. 8 Закону України “Про державний бюджет України на 2016 рік”). Тобто, 750 розмірів мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2016 р. складали 1 033 500 грн., об`єктом оподаткування у 2016 році стали легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 1 033 500 грн. та з року випуску яких минуло не більше п`яти років (включно).

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 р. № 66, на підставі підпункту 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Податкового кодексу України, була затверджена Методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів (в подальшому - Методика).

Згідно пункту 1 Методики, остання встановлює механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів (далі - автомобілі) для цілей віднесення таких автомобілів до об`єктів оподаткування транспортним податком.

Середньоринкова вартість автомобіля, як зазначено в п.2 Методики, розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за формулою, визначеною у пункті 3 Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів (далі за текстом - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.04.2013 р. № 403, де за ціну нового транспортного засобу (Цн) береться ціна нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, типу двигуна, об`єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач. Пунктом 2 Порядку встановлено, що середньоринкова вартість транспортного засобу розраховується за методом аналогії цін ідентичних транспортних засобів за такою формулою: Сер = Цн * (Г /100) * (1 ± (Гк /100), де Цн - ціна нового транспортного засобу в Україні; Г - коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів залежно від строку експлуатації згідно з додатком 1; Гк- коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів залежно від пробігу згідно з додатком 2.

Відповідно до додатку 2 до Порядку, нормативний середньорічний пробіг транспортних засобів складає 27 тис. км., а також наводиться таблиця значень коефіцієнта коригування ринкової ціни транспортних засобів з урахуванням різниці між фактичним та нормативним середньорічним пробігом транспортних засобів.

Згідно пункту 12 Методики, коефіцієнт коригування ринкової ціни автомобілів залежно від пробігу визначається з урахуванням фактичного та нормативного середньорічного пробігу автомобілів.

Згідно з пунктами 4, 13 Методики Інформація про ціни нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, типу двигуна, об`єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач подається до 10 січня базового податкового (звітного) періоду (року) державним підприємством “Держзовнішінформ” до Мінекономрозвитку. Мінекономрозвитку відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого базового податкового (звітного) періоду подає ДФС інформацію про автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п`яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Тобто, Мінекономіки розраховує та подає ДФС інформацію про автомобілі в період з 10 січня до 1 лютого базового податкового періоду.

Постанова Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 р. № 66, якою була затверджена Методика, набрала чинності 19.02.2016 р., що унеможливлює виконання приписів пунктів 4, 13 Методики у встановлені в ній строки.

Згідно з пунктами 4, 13 Порядку, джерелом інформації про ціни нових транспортних засобів в Україні є офіційні прайс-листи виробників (дилерів) або довідкові дані про ціни щодо ідентичних або аналогічних нових транспортних засобів в Україні чи країнах-виробниках (експортерах) з урахуванням податків та зборів, що визначаються відповідно до законодавства. Середньоринкова вартість транспортних засобів розраховується щокварталу Мінекономрозвитку для кожної” марки та моделі транспортних засобів з урахуванням року випуску та пробігу, оприлюднюється до 10 числа наступного місяця в установленому Мінекономрозвитку порядку на офіційному веб-сайті Міністерства для вільного доступу та зберігається протягом 1095 днів з дня її оприлюднення.

Пунктом 14 Методики передбачено, що Мінекономрозвитку забезпечує роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, тип двигуна, об`єм циліндрів двигуна, тип коробки переключення передач та пробіг.

Згідно з пунктом 14 Порядку Мінекономрозвитку забезпечує режим роботи офіційного веб-сайту, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість транспортних засобів шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску та пробіг, а також роздрукувати зазначену інформацію з реквізитами Міністерства.

Згідно з пунктом 13 Порядку, середньоринкова вартість транспортних засобів розраховується щокварталу Мінекономрозвитку для кожної марки та моделі транспортних засобів з урахуванням року випуску та пробігу, оприлюднюється до 10 числа наступного місяця в установленому Мінекономрозвитку порядку на офіційному веб-сайті Міністерства для вільного доступу та зберігається протягом 1095 днів з дня її оприлюднення.

Суд зазначає, що відповідачу при розрахунку податкового зобов`язання необхідно встановити вартість автомобіля з урахуванням приписів ст. 267.2.1 п. 267.2 статті 267 Податкового кодексу України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

З наявного в матеріалах справи розрахунку вартості автомобіля неможливо встановити, що він був здійснений при винесенні оскарженого рішення, за який період визначена застосована ціна нового автомобілю, також з нього не вбачається, що розрахунок здійснено відповідачем з врахування всіх показників, визначених статтею Податкового кодексу України для віднесення транспортного засобу до об`єкту оподаткування.

Законодавством не передбачено право податкового органу в разі відсутності даних про фактичний пробіг визначати його самостійно, чи як середньо нормативний, чи як відсутній, чи в інший спосіб. Відповідні положення в законі та Методики та Порядку відсутні.

Наявні в матеріалах справи дані дилера щодо вартості нового автомобіля у вигляді скрин-шоту, не є офіційною інформацією.

Крім того, визначення середньоринкової вартості є повноваженням Мінекономрозвитку, а не відповідача, а ним належні докази розміру ціни нового автомобіля не надано.

На запит суду Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 14.04.2021 року надано лист №3822-07/21005-05 з додатками копії листів від 22.02.2016 року №3252-08/4797-03 та від 06.07.2016 №3252-08/20314-03 та зазначено, що розрахована за допомогою калькулятора середньоринкова вартість легкового автомобіля MERCEDES-BENZ GLE-Series з об`ємом циліндрів двигуна 3,0 літра, автоматичною коробкою переключення передач, 2014 року випуску з урахуванням нормативного середньорічного пробігу 27 тис. км. становила: з дизельним пальним - 855417,00 грн.

Як вже було зазначено вище, об`єктом оподаткування у 2016 році стали легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 1033500 грн. та з року випуску яких минуло не більше п`яти років (включно).

Водночас, позивач є власницею легкового автомобіля MERCEDES-BENZ, модель ML 350, 2014 року випуску, номерний знак - НОМЕР_1 , з об`ємом двигуна 2987.

Таким чином, технічні характеристики легкового автомобіля, зазначеного у листі №3822-07/21005-05 від 06.07.2021, не співпадають з технічними характеристиками автомобіля позивача, оскільки відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, копія якого наявна в матеріалах справи, позивач є власником автомобіля марки MERCEDES-BENZ, модель ML 350, 2014 року випуску, з об`ємом двигуна 2987, тому вартість автомобіля позивача повинна становити менше ніж 855417,00 грн., та не більше 1033500 грн.

Крім того, вирішення спору у цій справі на користь платника податків обумовлено як прогалиною у нормативному регулюванні вказаних правовідносин, так і положеннями податкового принципу презумпції правомірності платника податків.

Приймаючи оскаржувані рішення з підстав урахування заокруглення обє`ма двигуна автомобіля з 2987 куб. см. до 3.0 літра, відповідач повинен був вказати на наявні норми закону, з якого б вбачалася можливість застосування приблизного (заокруглення) показника об`єму циліндрів двигунів автомобілів, які визначені в переліку, затвердженому Мінекономрозвитку.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 05.11.2018 року у справі № 822/2687/17.

З урахуванням того, що контролюючий орган не довів ту обставину, що автомобіль MERCEDES-BENZ, модель ML 350, 2014 року випуску, з об`ємом двигуна 2987 куб. см. є об`єктами оподаткування відповідно до п.п. 267.2.1 п. 267.1 ст. 267 ПК України, відтак суд приходить до висновку про відсутність підстав для віднесення вказаного автомобіля до об`єкту оподаткування у 2016 році.

Із врахуванням вищевикладеного, суд вважає, що оскаржуване податкове повідомлення - рішення прийнято відповідачем з порушенням вимог чинного законодавства, у зв`язку з чим, суд вважає необхідним задовольнити позов ОСОБА_1 та скасувати це податкове повідомлення – рішення.

Щодо позовної вимоги ОСОБА_1 про скасування податкової вимоги Центральної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області № 23593-17 від 30.11.2016 р., суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 59.1. ст. 59 Податкового Кодексу України, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Із врахуванням вищевикладеного, суд вважає необхідним скасувати податкову вимогу Центральної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області № 23593-17 від 30.11.2016 р., у зв`язку з тим, що судом скасовано податкове повідомлення - рішення Центральної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області № 179-1303 від 04.04.2016 р., на підставі якого у позивачки виник податковий борг.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Ні підставі викладеного вище, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд, –

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України про скасування податкового повідомлення-рішення та вимоги - задовольнити.

Скасувати податкове повідомлення-рішення Центральної об`єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області № 179-1303 від 04.04.2016 року.

Скасувати податкову вимогу Центральної об`єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області № 23593-17 від 30.11.2016 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (вул. Пушкінська, буд. 46,м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ ВП 43983495) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) судовий збір у розмірі 640.00 грн. (шістсот сорок гривень 00 копійок).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, з урахуванням ч.3 Розділу VІ Прикінцевих положень КАС України, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення виготовлений 14.05.2021 року.

Суддя Мар`єнко Л.М.