
Код суду 233 № 233/1766/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2021 року Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Сітніков Т.Б., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з відділу поліції № 2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працездатного, який не працює, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , який раніше притягувався до адміністративної відповідальності Костянтинівським міськрайонним судом Донецької області 14 грудня 2020 року за ч. 1 ст. 130 КУпАП, якому роз`яснені права відповідно до ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ :
20 квітня 2021 року до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 095877 від 18 квітня 2021 року, складений стосовно ОСОБА_1 про те, що 18 квітня 2021 року о 10 год. 10 хв. в м. Костянтинівка, вул. Вітебська, буд. 10 водій керував мопедом Zander 50 c fisher з явними ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з порожнини рота, хитка хода, тремтіння рук), від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки за допомогою газоаналізатору «Alcotest 6810» та у встановленому законом порядку у медичному закладі категорично відмовився в присутності двох свідків, від керування усунений, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 2 ст. 130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні визнав в повному обсязі, та зазначив, що він дійсно напередодні, 18 квітня 2021 року вживав пиво та ремонтував мопед. Після чого вирішив перевірити чи справний мопед та чи їде він. Проте був зупинений працівниками поліції. Від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння відмовився в присутності двох свідків. При цьому пояснив, що протягом року його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП та накладено штраф, який він не сплатив у звязку із відсутністю коштів, оскільки він не працює.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши ОСОБА_1 судом встановлено наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Частиною 1 статті 130 КУпАП передбачена відповідальність, зокрема, за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
За приписами ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП підтверджується наступними доказами:
- відомостями зазначеними в протоколі про адміністративне правопорушення серії ААБ № 095877 від 18 квітня 2021 року, який відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, в якому будь-які заперечення та зауваження відсутні; крім того, ОСОБА_1 власноручно зазначив що відмовляється від надання пояснень;
- довідкою до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 095877 від 18 квітня 2021 року відповідно до якої ОСОБА_1 має правопорушення, передбачене ст. 130 КУпАП, скоєне протягом року, згідно Національної автоматизовано-інформаційної системи МВС України водійське посвідчення не знайдено;
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 18 квітня 2021 року, відповідно якого 18 квітня 2021 року ОСОБА_1 (в якого виявлено ознаки алкогольного сп`яніння) було направлено на огляд до медичного закладу - наркодиспансеру;
- DVD-R диском із відеофайлами до адміністративного протоколу ААБ № 095877 від 18 квітня 2021 року стосовно ОСОБА_1 на яких підтверджено обставини поліції щодо відмови особи, яка керує транспортним засобом – ОСОБА_1 від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння;
- письмовими поясненнями ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 18 квітня 2021 року, відповідно яких вказаних осіб 18 квітня 2021 року було запрошено працівниками поліції в якості свідка, де в їх присутності ОСОБА_1 категорично відмовився від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння (за допомогою алкотестеру та у медичному закладі), та пояснив, що керував мопедом, на якого було складено протокол та постанову за ст. 126 КУпАП;
- постановою Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 14 грудня 2020 року якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу в сумі 10200 грн.
Дослідивши матеріали адміністративної справи вважаю, що у судовому засіданні знайшов підтвердження факт керування ОСОБА_1 18 квітня 2021 року о 10 год. 10 хв. в м.Костянтинівка, вул. Вітебська, буд. 10 транспортним засобом мопедом Zander 50 c fisher (б/н), з урахуванням наявності ознак алкогольного сп`яніння та відмови від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння.
Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 ПДР, який регламентує, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного сп`яніння і його дії слід кваліфікувати за ч. 2 ст. 130 КУпАП, як відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння, вчинене повторно протягом року.
Санкція ч. 2 ст. 130 КУпАП передбачає адміністративне стягнення у виді накладення штрафу на водіїв у розмірі двох тисяч НМДГ з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк десять діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
При накладенні адміністративного стягнення, враховуючи характер вчиненого правопорушення, яке оцінюється як грубе, оскільки діяльність, пов`язана з керуванням транспортним засобом є джерелом підвищеної небезпеки, враховуючи особу правопорушника, ступінь його вини, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту на строк десять діб без оплатного вилучення транспортного засобу, без позбавлення права керувати транспортними засобами, оскільки, відповідно до п. 28 Постанови Пленуму Верховного суду України № 14 від 23 грудня 2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» суди не вправі застосовувати таке стягнення тоді, коли винна особа вже позбавлена такого права або взагалі його не мала, що буде цілком відповідати обставинам справи, та, у свою чергу, сприяти виконанню вимог ст. 23 КУпАП, згідно з якою метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно із ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. З урахуванням положень п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 454 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту на строк десять діб без позбавлення права керування транспортними засобами та без оплатного вилучення транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні, який слід перерахувати на рахунок (IBAN) – UA438999980313151206000005692; отримувач – Донецьке ГУК/Костянтинів. МТГ/22030101, код отримувача (ЄДРПОУ): 37967785, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу - судовий збір, Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області).
Копію постанови направити до відділу поліції № 2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області для виконання.
Виконання постанови в частині адміністративного арешту відстрочити до закінчення строків її апеляційного оскарження, але не більше ніж на 1 (один) місяць з дня її винесення.
Строк адміністративного арешту враховувати з моменту затримання.
На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути пред`явлена до примусового виконання протягом трьох місяців після набрання нею законної сили.
Суддя Т.Б. Сітніков