
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.05.2021 Справа №607/5147/21
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Братасюк В.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Головного управління ДПС у Тернопільській області Державної податкової служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, мешканки АДРЕСА_1 , директора ТОВ «Техпром-ЛТД», РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.163-1, ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення , -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , вчинила порушення податкового законодавства, а саме, порушення ведення податкового обліку, що привело до заниження податку на прибуток за 2020 рік в порушення п.134.1 ст. 134, п.135.1 ст.135 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 р. (з наступними змінами та доповненнями), неутримання та неперерахування податку на доходи фізичних осіб з отриманих доходів працівниками ТОВ “Тервікнопласт” за жовтень 2020р. в порушення підпункту підпункту 162.1.1 пункту 162.1 статті 162, підпункту 164.2.1 пункту 164.2 статті 164, пункту 167.1 статті 167, підпункту “а” пункту 171.2 статті 171, підпункту “а” пункту 176.2 статті 176, розділу IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями, неутримання та неперерахування військового збору з отриманих доходів працівниками ТОВ “Тервікнопласт” за жовтень 2020р. в порушення підпункту підпункту 164.2.1 пункту 164.2 статті 164, підпункту “а” 171.2 пункту 171.2 статті 171, підпункту “а” 176.2 пункту 176.2 статті 176 розділу IV, підпункту 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, пункту 16-1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.
Згідно протоколу №59 про адміністративне правопорушення від 23 березня 2021 року, притягується до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1, 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , будучи у встановленому законом порядку своєчасно сповіщеною про місце і час розгляду справи, до суду не з`явилася, про причини неявки суд не повідомила, клопотання про відкладення розгляду справи не подавала. Наведені обставини відповідно до ч. 2 ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення надають можливість розгляду справи за її відсутності.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні повністю доведена матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме: даними наявними у протоколі №59 про адміністративне правопорушеннявід 23.03.2021р.; висновками зазначеними в Акті від 19.03.2021р. № 1082/19-00-07-01/33992697 «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Техпром-ЛТД» (ЄДРПОУ 33992697) податкового законодавства за період з 01.10.2018р. по 31.12.2020р., валютного – за період з 01.10.2018р. по 31.12.2020р., єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.10.2018р. по 31.12.2020р.».
За наведених обставин в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України та ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення – неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Разом із тим відповідно до статті 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Також, вимогами ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
При обранні адміністративного стягнення суд виходить з вимог ч.2 ст.36 КУпАП, згідно якої, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. Також, при накладенні адміністративного стягнення, беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, обставини за яких було вчинено правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, враховуючи відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за вчинене правопорушення вважаю, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення. Тому, у відповідності до п.5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімум.
Керуючись ст. ст. 33, 40-1, 163-1, 163-4 221, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.163-1, ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 5 (п`яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) гривень 00 коп.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в розмірі 454 грн. 00 коп.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред`явлення постанови до виконання - протягом трьох місяців після її винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності виконання зупиняється до розгляду скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст. 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
СуддяВ. М. Братасюк