Рішення № 96860652, 12.05.2021, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.05.2021
Номер справи
540/1512/20
Номер документу
96860652
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 травня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/1512/20 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Хом`якової В.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, в якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області та скасувати рішення викладені в листі від 21.05.2020 №1591-1547/М- 02/8-2100/20 про відмову ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії за вислугою років;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (адреса: вул. 28 Армії, 6, м. Херсон, 73036, код ЄДРПОУ 21295057) здійснити з 06 вересня 2017 року перерахунок та виплату пенсії за вислугою років ОСОБА_1 , виходячи з розрахунку 90% від суми щомісячної (чинної) заробітної плати, без обмеження її граничного розміру, на підставі довідки прокуратури Херсонської області від 06.03.2020 за №18-84вих-20, з урахуванням виплат, які нараховувались до виходу на пенсію;

- здійснити ОСОБА_1 (індетифікаційний код НОМЕР_1 ) виплату різниці суми між перерахованою після перерахунку та фактично отриманою пенсією разово та одною сумою з урахуванням довідки №18-84вих-20 про заробітну плату (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивачка зазначає, що, зокрема, перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію за вислугу років, на підставі ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 у розмірі 90% від суми заробітної плати. У зв`язку з підвищенням посадових окладів працівників прокуратури, прокуратурою Херсонської області позивачці надано оновлену довідку № 18-84вих20 від 06.03.2020 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, з якою позивачка звернулася до відповідача для перерахунку пенсії. Однак, листом від 21.05.2020 року у перерахунку пенсії було відмовлено з посиланням на рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року у справі № 7-р(ІІ)2019, та зазначено, що перерахунок пенсії проводиться у разі зміни розмірів посадових окладів для працівників прокуратури після 13.12.2019 року, які є підставою для перерахунків пенсій за вислугу років. Позивачка вважає рішення ГУ ПФУ протиправним та просить зобов`язати відповідача перерахувати пенсію відповідно до вимог законодавства.

Ухвалою від 15.06.2020 року у справі відкрите спрощене позовне провадження без повідомлення сторін у порядку письмового провадження.

15.07.2020 до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач щодо задоволення позовних вимог заперечує та просить прийняти до уваги наступне. Зазначає, що з 13.12.2019 підлягає застосуванню частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" у первинній редакції, відповідно до якої призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. При цьому ч. 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року в редакції, що застосовується з 13 грудня 2019 року, визначає лише умову проведення перерахунку пенсії, а саме: підвищення заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Вказана норма не встановлює механізм (порядок) проведення такого перерахунку.

Ухвалою суду від 25.08.2020 провадження у справі було зупинено до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №560/2120/20, провадження №Пз/9901/9/20.

Ухвалою суду від 05.05.2021 поновлено провадження в адміністративній справі 540/1512/20.

Суд розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами. Датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення (ч.5 ст. 250 КАС України).

Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Херсонському відділі обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Херсонській області та з 2008 року отримує пенсію на підставі ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 № 1789-ХІІ , у розмірі 90% від суми заробітної плати.

08.01.2020 рішенням відповідача за № 2/03-17 позивачці було відмовлено в перерахунку пенсії на підставі того, що не було надано довідку зі складовими заробітної плати для перерахунку пенсії на підставі рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 за № 7-рп(ІІ)2019.

В зв`язку з підвищенням посадових окладів працівників прокуратури 06.03.2020 прокуратурою Херсонської області позивачці видано довідку №18-84вих-20 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, станом на 06.09.2017. Вказана довідка була видана на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури" та рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-(ІІ)/2019, розмір заробітної плати зазначений в сумі 37284 грн. 93 коп. станом на 06.09.2017.

04.05.2020 року ОСОБА_1 звернулася до пенсійного органу із заявою про перерахунок пенсії, на підставі вищевказаної довідки.

Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області листом від 21.05.2020 № 1591-1547/М-02/8-2100/20 роз`яснило позивачці, що відповідно до рішення Другого сенату Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року № 7-р(II)/2019, працівникам прокуратури згідно Закону України "Про прокуратуру" перерахунок пенсії проводиться, зокрема, у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Складові довідки від 06.03.2020 визначені в розмірах, передбачених постановою КМУ від 30.08.2017 № 657, а не в розмірах, визначених ст. 81 Закону № 1697, як це передбачено рішенням Конституційного Суду України від 26.03.2020 № 6-р/2020.

Вважаючи протиправними дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії, позивачка звернулася до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Пенсійне забезпечення прокурорів і слідчих станом на дату призначення позивачці пенсії визначалось статтею 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ.

Згідно з частиною першою статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ, у редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Частиною дванадцятою статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ передбачалось, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Згідно з частиною сімнадцятою статті 50-1 Закону №1789-ХІІ призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Отже, на момент призначення позивачу пенсії порядок та підстави для перерахунку пенсії прокурорів були визначені у частинах дванадцятій та сімнадцятій статті 50-1 Закону №1789-ХІІ.

У подальшому, до статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ вносилися зміни Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 № 3668-VI, внаслідок яких частина сімнадцята статті 50-1 з 01.10.2011 стала вісімнадцятою, тобто відбулась зміна порядкового номеру частини статті, що регламентувала порядок та підстави перерахунку пенсії, проте її текст залишився незмінним.

Законом України "Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 № 76-VІІІ до статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 № 1789-ХІІ внесено зміни, зокрема, частину вісімнадцяту статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 № 1789-ХІІ викладено у наступній редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".

14.10.2014 прийнято новий Закон України "Про прокуратуру" № 1697-VІІ, який набрав чинності 15.07.2015.

Частина двадцята статті 86 Закону №1697-VІІ (в первинній редакції) передбачала, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок.

Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.

Отже, первісна редакція частини двадцятої статті 86 Закону № 1697-VІІ та частина сімнадцята (з 01.10.2011 - вісімнадцята) статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ містили аналогічні за змістом положення щодо підстав та порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених працівникам прокуратури.

Згідно з пунктом 3 розділу ХІІ Прикінцевих положень Закону №1697-VІІ, попередній Закон України "Про прокуратуру" із змінами частково втратив чинність, окрім, зокрема, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1 Закону.

Таким чином, починаючи з 01.01.2015, жоден закон не визначав умов (підстав) та порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених на підставі Закону України "Про прокуратуру"; законодавець делегував повноваження щодо встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінету Міністрів України.

Конституційний Суд України 13.12.2019 ухвалив рішення № 7-р(II)/2019 в якому визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону № 1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України; положення частини двадцятої статті 86 Закону № 1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.

Пунктом 3 зазначеного рішення Конституційний Суд України встановив такий порядок виконання рішення:

- частина двадцята статті 86 Закону № 1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення;

- частина двадцята статті 86 Закону № 1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції: "20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".

Таким чином, з 13.12.2019 Закон України "Про прокуратуру" № 1697-VII не містить вимоги про необхідність визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінетом Міністрів України.

Натомість, підставою для проведення перерахунку пенсій працівників прокуратури є підвищення заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок.

Відповідно, після прийняття рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-р(ІІ)2019 у позивача виникло право на перерахунок пенсії у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок.

При цьому, слід звернути увагу, що Кабінетом Міністрів України 30.08.2017 була прийнята постанова № 657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", якою були встановлені нові розміри посадових окладів працівників прокуратури, постанова є чинною, а тому відсутні підстави для її не застосування, оскільки ця постанова уряду є відповідним рішенням про підвищення заробітної плати прокурорським працівникам.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачка має право на перерахунок пенсії відповідно до частини двадцятої статті 86 Закону № 1697-VII з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 № 7-р(ІІ)/2019.

Згідно з частиною другою статті 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Отже, рішення Конституційного Суду України змінює законодавче регулювання лише для правовідносин, що матимуть місце з дати ухвалення рішення, та не може застосовуватись до правовідносин, які виникли до прийняття такого рішення.

Як встановлено судом, позивачка звернулася до пенсійного органу з заявою від 04.05.2020 про перерахунок пенсії, до якої було долучено оновлену довідку про заробітну плату, видану прокуратурою Херсонської області 06.03.2020 року за №18-84вих-20, тобто після прийняття рішення Конституційним Судом України.

В матеріалах справи міститься копія довідки прокуратури Херсонської області від 06.03.2020 року за №18-84вих-20 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, та відповідач не заперечує проти її достовірності.

У вказаній довідці відповідно до рішень Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7(ІІ)/2019 зазначений розмір заробітної плати позивачки, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове соціальне страхування за нормами, чинними на 06.09.2017.

Таким чином, право позивачки на перерахунок пенсії виникло з 13.12.2019, довідка, видана прокуратурою Херсонської області від 06.03.2020 року містить інформацію щодо заробітної плати станом на 06.09.2017 року, тому у відповідача були відсутні підстави щодо нездійснення перерахунку пенсії позивачки.

Як було зазначено раніше, на момент призначення позивачу пенсії порядок та підстави для перерахунку пенсії прокурорів були визначені у частинах дванадцятій та сімнадцятій статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ, якими передбачалось, зокрема, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за таким призначенням або перерахунком.

Суд застосовує статтю 50-1 Закону № 1789-ХІІ з врахуванням правової позиції Верховного Суду, висловленої у постановах від 31 липня 2019 року у справі № 569/4150/16-а та від 29 квітня 2020 року у справі № 490/5366/16-а, згідно з якою при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватись норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому внесені Законом № 213-VIII від 02.03.2015 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" зміни до статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" на момент звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії, щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.

Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам, є частини тринадцята та вісімнадцята статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру", які змін у зв`язку із прийняттям Закону № 213-VIII від 02.03.2015 не зазнали.

При цьому, суд зазначає, що відповідачем не заперечується той факт, що позивач має право на перерахунок пенсії у такому відсотковому розмірі, який діяв на момент призначення пенсії, тобто 90% грошового забезпечення.

Відповідач посилається на обмеження максимального розміру пенсії працівникам прокуратури десятьма прожитковими мінімумами нормами Закону "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 року № 3668-IV, а саме ч.1 ст. 2. Разом з тим, пунктом 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 3668-IV передбачено, що обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом. Вказана норма набрала чинності після призначення позивачу пенсії за вислугу років і зворотної сили не має.

У контексті викладеного слід зазначити, що застосування нових положень до правовідносин, які виникли до набрання ними чинності, суперечить вимогам ч.1 ст.58 Конституції України. Таким чином, до розміру пенсії позивача не можуть застосовуватись обмеження максимального розміру пенсії, визначені Законом №1697-VІІ.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про протиправність відмови у проведенні перерахунку пенсії, що є підставою для зобов`язання відповідача здійснити з 13.12.2019 ( а не з 06.09.2017 як просила позивачка в позові) перерахунок та виплату пенсії за вислугою років без обмеження її максимального розміру, з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати, зазначеної в довідці прокуратури Херсонської області, з урахуванням раніше проведених виплат.

Доводи відповідача про необхідність прийняття до уваги постанову КМУ від 11.12.2019 № 1155 "Про умови оплати праці прокурорів" суд вважає необгрунтованими, оскільки положеннями пунктів 6 та 7 постанови № 1155 фактично заблоковано реалізацію відповідних чинних положень Закону України "Про прокуратуру" стосовно перерахунку пенсій працівникам прокуратури, що є перевищенням повноважень КМУ, встановлених статтями 81, 86 Закону України "Про прокуратуру", частиною 1 статті 49 Закону України "Про Кабінет Міністрів України", порушенням вимог частини 3 статті 17, частини другої статті 19, пункту 6 частини 1 статті 92, пункту 14 частини 1 статті 92, частини третьої статті 113 і частини першої статті 117 Конституції України. Конституційний суд України 26 березня 2020 року ухвалив рішення , яким вказав, що заробітна плата прокурорів в розумінні статті 131-1 Основного Закону має визначатись виключно законом. Наділення Кабінету Міністрів повноваженнями встановлювати порядок і розміри заробітної плати прокурора запроваджує відмінне від статті 81 Закону нормативне регулювання заробітної плати прокурора. Адміністративний суд вирішуючи даний спір, керується правовими висновками Конституційного Суду України та визначає спосіб відновлення порушених прав позивача виходячи із принципу верховенства права закріпленому в Основному Законі Держави.

Щодо вимоги позивачки здійснити виплату їй різниці суми перерахованої та фактично отриманої пенсії разово та однієї сумою, то суд вважає її такою, що не підлягає задоволенню, оскільки заявлена передчасно . Крім цього, питання порядку виплати неотриманої пенсії регулюється нормами Закону "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", а не встановлюється рішенням суду. Нараховані суми пенсії, але не отримані з вини органу, що призначає пенсію, виплачуються одноразово, за минулий час без обмеження будь-яким строком із нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Частиною 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Частина 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог позивачки частково.

Розподіл судових витрат слід здійснити у відповідності до положень ч.3 ст. 139 КАС України.

Керуючись ст.ст. 2, 77, 78, 139, 242-243, 245-246, 258, 262 КАСУ, суд, -

вирішив:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області , яка викладена в листі від 21.05.2020 №1591-1547/М- 02/8-2100/20, у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки прокуратури Херсонської області від 06.03.2020 за №18-84вих-20.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057) здійснити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) перерахунок та виплату пенсії за вислугою років без обмеження її максимального розміру, з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати, зазначеної в довідці прокуратури Херсонської області від 06.03.2020 за №18-84вих-20, з урахуванням раніше проведених виплат, з 13.12.2019 року.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.В. Хом`якова

кат. 112010201