Ухвала суду № 96859013, 13.05.2021, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.05.2021
Номер справи
360/424/21
Номер документу
96859013
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті

13 травня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/424/21

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Смішливої Т.В.,

за участю:

секретаря судового засідання – Чепурової К.В.,

позивача не прибув,

від відповідача не прибув

від третьої особи не прибув

розглянувши у підготовчому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Луганського апеляційного суду, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Державна судова адміністрація України про зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

25 січня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Луганського апеляційного суду (далі – відповідач), в якому просить:

- зобов`язати Луганський апеляційний суд провести перерахунок суддівської винагороди ОСОБА_1 за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року (за винятком днів відпусток), обчисливши її відповідно до ст. 130 Конституції України та ст. 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»;

- зобов`язати Луганський апеляційний суд провести виплату суддівської винагороди судді Луганського апеляційного суду ОСОБА_1 на підставі частин 2, 3 статті 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" виходячи з базового розміру посадового окладу судді 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року становить 115610 грн, щомісячної доплати за вислугу років у розмірі 70% посадового окладу, як такому, стаж роботи якого становить понад 30 років, з вирахуванням з цих сум, передбачених законом податків та обов`язкових платежів при їх виплаті на період з 18 квітня 2020 року до 28 серпня 2020 року включно з урахуванням раніше виплачених сум;

- допустити до негайного виконання рішення суду в частині стягнення суддівської винагороди за один місяць.

Ухвалою суду від 01 лютого 2021 року відкрито провадження у справі, визначено, що справа розглядатиметься в порядку загального позовного провадження, залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Державну судову адміністрацію України, по справі призначено підготовче засідання (арк. спр. 20-22).

Ухвалою суду від 25 березня 2021 року продовжено строк підготовчого провадження у справі на тридцять днів та витребувано від Державної судової адміністрації України документально підтверджену інформацію, чи вносились зміни до штатного розпису та кошторису Луганського апеляційного суду на 2020 рік у зв`язку із прийняттям Закону України від 13 квітня 2020 року № 553-ІХ “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік”, зобов`язавши Державну судову адміністрацію України надати суду витребувану інформацію для приєднання до справи до 13 квітня 2021 року (арк. спр. 65-66, ).

Ухвалою суду від 15 квітня 2021 року від відповідача та третьої особи витребувано додаткові докази у справі, зупинено провадження у справі до 13 травня 2021 року (арк. спр. 72-73).

Ухвалою суду від 13 травня 2021 року поновлено провадження у справі (арк. спр. 98).

У підготовче засідання учасники справи не прибули, про дату, час і місце проведення підготовчого засідання повідомлені належним чином (арк. спр. 74-79).

Відповідно до частин першої, другої статті 173 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Користуючись правом на подання заяв по суті справи відповідачем подано відзив на позов (арк. спр. 33-35).

Від Державної судової адміністрації України на адресу суду 09.03.2021 надійшли письмові пояснення по суті спору (арк. спр. 48-52).

Крім того, на виконання ухвал суду ДСА України надано інформацію про те, що кошторисні призначення Луганського апеляційного суду за КЕКВ 2111 «Заробітна плата» станом на 31.12.2020 становили 56369,125 тис. грн, зміни до кошторису стосовно зменшення бюджетних призначень за КЕКВ 2111 «Заробітна плата» не вносились, бюджетні асигнування відкриті у повному обсязі (арк. спр. 80).

Відповідачем надано письмові пояснення про те, що затверджені ДСА України видатки на оплату праці за КЕКВ 2111 «Заробітна плата» з урахуванням змін склали 52938600 грн. В розрахунку річного фонду суддівської винагороди на 2020 рік сума коштів на виплату суддівської винагороди складала 44509297 грн. Залишок коштів на виплату заробітної плати апарату суду в 2020 році складав 8429303 грн при потребі 9142474 грн, що не забезпечувало потребу в коштах на обов`язкові виплати апарату та становило 50% від реальної потреби на виплату заробітної плати апарату суду на рівні 2019 року. Потреба на виплату апарату суду становила 16858606 грн, яка не була забезпечена ДСА України і зміни до кошторису не були внесені. Крім того, на Луганський апеляційний суд покладено обов`язок щодо на утримання ліквідаційної комісії Апеляційного суду Луганської області. Кошти на утримання ліквідаційної комісії Апеляційного суду Луганської області не були передбачені в кошторисі. Всі витрати Апеляційного суду Луганської області в сумі 1472600,00 тис. грн, в тому числі на виплату суддівської винагороди, вихідної допомоги та заробітної плати членам ліквідаційної комісії були виплачені за рахунок коштів Луганського апеляційного суду. До вказаних пояснень додано належним чином засвідчені копії кошторису на 2020 рік, розрахунків річного фонду суддівської винагороди, річного фонду обов`язкових виплат та стимулюючих виплат працівників апарату суду, листів Луганського апеляційного суду до ДСА України щодо недостатнього фінансування для виплат суддівської винагороди та заробітної плати працівникам суду (арк. спр. 81-96).

Пунктом 2 частини 1 статті 148 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» №1402-VІІІ від 02.06.2016 визначено, що функції головного розпорядника коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності судів здійснює Державна судова адміністрація України щодо фінансового забезпечення діяльності всіх інших судів, діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, органів суддівського самоврядування, Національної школи суддів України, Служби судової охорони та Державної судової адміністрації України.

Відповідно до пункту 3 частини 5 статті 22 Бюджетного кодексу України головний розпорядник бюджетних коштів отримує бюджетні призначення шляхом їх затвердження у законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет); приймає рішення щодо делегування повноважень на виконання бюджетної програми розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня та/або одержувачами бюджетних коштів, розподіляє та доводить до них у встановленому порядку обсяги бюджетних асигнувань.

Законом України «Про Державний бюджет на 2020 рік» № 294-ІХ від 14.11.2019 Державній судовій адміністрації України затверджена бюджетна програма КПКВК 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів та працівників апаратів судів» із загальним фондом у розмірі 3 млн. грн.

Таким чином, у разі задоволення позову, рішення суду у справі впливатиме на обов`язок Державної судової адміністрації України як головного розпорядника бюджетних коштів за бюджетною програмою 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів та працівників апаратів судів» щодо виконання рішення суду.

Пунктом 9 частини першої статті 4 КАС України передбачено, що відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Згідно частини 3 статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.

З урахуванням зазначеного суд вважає за необхідне залучити Державну судову адміністрацію України до участі у справі у якості співвідповідача, що виключає її зі складу учасників як третю особу.

Суд зазначає, що оскільки ДСА України залучено судом до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ухвалою про відкриття провадження у справі, вказаній особі від початку розгляду справи надсилались всі матеріали, а останньою надано письмові пояснення по суті спору, у яких викладено позицію щодо заявленого позову, у суду відсутні підстави для надання ДСА України додаткового часу для підготовки відзиву на позов.

Отже, під час підготовчого провадження, на виконання вимог частини другої статті 180 КАС України, судом з`ясовано, що сторони не бажають вирішити спір шляхом примирення, встановлено, що відповідач та співвідповідач позов не визнали з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву та поясненнях на позов, витребувано додаткові докази, яких на думку суду було недостатньо для вирішення справи, здійснено інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.

Враховуючи, що на даний час на всій території України встановлено карантин з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, суд вважає за необхідне роз`яснити учасникам справи, що законодавством передбачена можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів в порядку, встановленому статтею 195 КАС України.

Відповідно до пункту 3 частини другої статті 183 КАС України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Керуючись статтями 9, 65, 72, 92, 173, 180, 181, 183, 241, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Залучити до участі у справі в якості співвідповідача Державну судову адміністрацію України (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01021, код ЄДРПОУ 26255795).

Закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті.

Призначити судове засідання для розгляду адміністративної справи № 360/424/21 за позовом ОСОБА_1 до Луганського апеляційного суду, Державної судової адміністрації України про зобов`язання вчинити певні дії, на 01 червня 2021 року о 10 год 30 хв у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, місто Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, будинок 18, І поверх, зала судових засідань № 3.

Справа розглядатиметься суддею Смішливою Т.В. одноособово.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяТ.В. Смішлива