
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
13 травня 2021 року Справа № 160/11212/19
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Сидоренко Д.В., розглянувши у письмовому провадженні заяву позивача про зміну способу і порядку виконання судового рішення в адміністративній справі №160/11212/19 за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Кам`янської міської ради, третя особа-1 на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Кам`янська міська рада, третя особа-2 на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Відділ реклами Кам`янської міської ради, третя особа-3 на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Комунальне підприємство Кам`янської міської ради “Благоустрій” про визнання рішення протиправним та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.09.2020 року позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 було задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано рішення Виконавчого комітету Кам`янської міської ради від 21.08.2019 року №244 "Про проведення демонтажу рекламних засобів в м.Кам`янському" в частині демонтажу окремо розташованих рекламних засобів ФОП ОСОБА_1 (дозволи від 07.04.2006 р. №17; 18; 19; 20; 21; від 01.04.2004 р. №147). Зобов`язано Виконавчий комітет Кам`янської міської ради (м-н Петра Калнишевського, буд.2, м.Кам`янське, 51931; код ЄДРПОУ 04052072) відновити демонтовані, на підставі рішення Виконавчого комітету Кам`янської міської ради від 21.08.2019 року №244, рекламні засоби (дозволи від 07.04.2006 р. №17 та 21). Стягнуто на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 2497,30 грн. та витрат на правову допомогу в розмірі 10000,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Виконавчого комітету Кам`янської міської ради (м-н Петра Калнишевського, буд.2, м.Кам`янське, 51931; код ЄДРПОУ 04052072).
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.09.2020 року відмовлено в задоволенні заяви Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про ухвалення додаткового судового рішення.
Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 24.11.2020 року апеляційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 залишено без задоволення. Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.09.2020 року в адміністративній справі №160/11212/19 - залишено без змін.
Також, постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 24.11.2020 року апеляційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 залишено без задоволення. Ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.09.2020 року в адміністративній справі №160/11212/19 - залишено без змін.
05.01.2021 року судом було видано позивачу виконавчі листи по справі.
Ухвалою суду від 25.01.2021 року за заявою позивача було виправлено допущені помилки у виконавчих листах Дніпропетровського окружного адміністративного суду по адміністративній справі №160/11212/19, зазначивши вірно дати видачі виконавчих листів по адміністративній справі - "05.01.2021 р.", замість невірної дати "05.01.2020 р.".
19.04.2021 року засобами поштового зв`язку до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла заява від Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , в якій заявник просить: змінити спосіб і порядок виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.09.2020 року наступним чином:
- стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Кам`янської міської ради (код ЄДРПОУ 24604168) на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ІНН НОМЕР_1 ) судовий збір в розмірі 2497,30 грн. та судові витрати на правову допомогу в розмірі 10000,00 грн.
В обґрунтування поданої заяви позивач зазначає, що листом від 15.02.2021р. №07-08-11/257 Управління державної казначейської служби України в м.Кам`янському відмовило у виконанні судового рішення з огляду на те, що виконавчий комітет Кам`янської міської ради (код ЄДРПОУ 04052072) не є ні розпорядником, ні одержувачем бюджетних коштів, бо не має жодних рахунків і не підпадає під визначення боржника.
Ухвалою суду від 21.04.2021р. заяву про зміну (встановлення) способу і порядку виконання судового рішення в адміністративній справі призначено до розгляду у судовому засіданні на 11 травня 2021 року о 10:00 год.
В судове засідання учасники справи не з`явилися, повідомлялися належним чином.
11.05.2021р. засобами електронного зв`язку до суду надійшла заява позивача про розгляд питання щодо зміни способу і порядку виконання судового рішення без його участі та участі його адвоката.
Відповідно до ч.2 ст.378 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, розглянувши заяву про встановлення способу виконання судового рішення, суд зазначає наступне.
Частиною 1 ст.378 КАС України передбачено, що за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Відповідно до ч.3 ст.378 КАС України, підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Відповідно до частин 1, 2 ст.11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Згідно з ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються, зокрема утворення виконавчого комітету ради, визначення його чисельності, затвердження персонального складу; внесення змін до складу виконавчого комітету та його розпуск; затвердження за пропозицією сільського, селищного, міського голови структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України, витрат на їх утримання.
Відповідно до частин 2, 3, 5 ст.51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", кількісний склад виконавчого комітету визначається відповідною радою. Персональний склад виконавчого комітету міської ради затверджується радою за пропозицією міського голови. Виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - голови відповідної ради, заступника (заступників) сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб. Міська рада утворює у складі виконавчого комітету ради орган з питань містобудування та архітектури.
Частиною 1 ст.139 КАС України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Зі змісту ч.3 ст.378 КАС України слідує, що підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Під зміною способу і порядку виконання рішення розуміється прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і способом, раніше встановленими. Тобто, суд за наявності обґрунтованих підстав та належних доказів, може змінити спосіб та порядок виконання рішення суду, або ж відмовити по даному питанню, не змінюючи при цьому його змісту.
Як встановлено судом, стягнення судових витрат з виконавчого комітету Кам`янської міської ради ускладнюється, оскільки боржник не перебуває на розрахунково-касовому обслуговуванні в органах казначейської служби.
Згідно рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.09.2020р. єдиним боржником за рахунок бюджетних асигнувань якого постановлено стягнути на користь позивача судові витрати, є виключно виконавчий комітет Кам`янської міської ради, боржником у виконавчих листах, виданих у даній справі, також, є виконавчий комітет Кам`янської міської ради.
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що Кам`янська міська рада зареєстрована в якості юридичної особи 21.05.1997 року за номером 1 223 120 0000 001116 та має ідентифікаційний код юридичної особи 24604168, а виконавчий комітет Кам`янської міської ради зареєстрований в якості юридичної особи 21.05.1997 року за номером 1 223 120 0000 001115 та має ідентифікаційний код юридичної особи 04052072.
Таким чином, виконавчий комітет Кам`янської міської ради та Кам`янська міська рада є різними юридичними особами і мають різні повноваження та функції.
Крім того, механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення, визначено Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 р. №845, (далі - Порядок №845).
Відповідно до п.31 Порядку №845, у разі коли за визначеними органом Казначейства кодами програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету (кодами тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів) та економічної класифікації видатків бюджету, за якими здійснюється безспірне списання коштів, відсутні відкриті асигнування (кошти на рахунках) або до кінця бюджетного періоду їх недостатньо для виконання судового рішення, орган Казначейства надсилає боржнику вимогу щодо необхідності вжиття боржником заходів для встановлення таких асигнувань або здійснення інших дій, спрямованих на виконання судового рішення.
Отже, у разі наявності ускладнень при стягнення судових витрат, в даній справі, з виконавчого комітету Кам`янської міської ради, орган Казначейства наділений повноваженнями щодо надсилання боржнику або бюджетній установі, що здійснює централізоване обслуговування боржника, вимог щодо необхідності вжиття заходів для встановлення таких асигнувань або здійснення інших дій, спрямованих на виконання судового рішення.
У зв`язку з викладеним, суд дійшов висновку про необхідність відмови у задоволені заяви Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про зміну способу і порядку виконання судового рішення.
Відповідно до ч.5 ст.250 КАС України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Керуючись ст.ст.250, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволені заяви Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про зміну способу і порядку виконання судового рішення в адміністративній справі №160/11212/19 за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Кам`янської міської ради, третя особа-1 на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Кам`янська міська рада, третя особа-2 на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Відділ реклами Кам`янської міської ради, третя особа-3 на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Комунальне підприємство Кам`янської міської ради “Благоустрій” про визнання рішення протиправним та зобов`язання вчинити певні дії.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена у строки встановлені ст.ст.295, 297 цього Кодексу.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд, відповідно до пп.15.5 п.15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Д.В. Сидоренко