
Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Справа № 723/1943/21
Провадження № 3/723/2618/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 травня 2021 року м.Сторожинець
Суддя Сторожинецького районного суду Чернівецької області Дедик Н.П., за участю прокурора Андріївської Г.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , працюючої юрисконсультом ДПТНЗ Чернівецький професійний будівельний ліцей, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 , перебуваючи на посаді юрисконсульта ДП «Сторожинецьке лісове господарство», будучи, відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, всупереч вимогам абз.2 ч.2 ст.45 цього закону, припинивши діяльність на вказаній посаді, несвоєчасно, без поважних причин 12.04.2021 р. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення), хоча зобов"язана була подати дану декларацію до 01.04.2021 р.
ОСОБА_2 в суді вину визнала, пояснила, що звільнилася з посади юрисконсульта ДП «Сторожинецьке лісове господарство» в 2020 році. Була обізнана про необхідність подачі декларації після звільнення до 1 квітня, однак через різні життєві клопоти пропустила встановлений строк і подала таку декларацію лише 12 квітня. Електронним ключем для подачі декларації володіла. Поважних причин неподачі декларації після звільнення в період з 01 січня до 01 квітня в неї не було. Просила мінімальне стягнення.
Прокурор вважає, що в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, за яке підлягає застосуванню стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вина ОСОБА_2 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 19.04.2021 року №85; копією наказу ДП «Сторожинецький лісгосп» №110 від 16.10.2014 р. про прийняття ОСОБА_2 на посаду юрисконсульта, копією наказу ДП «Сторожинецьке лісове господарство»№97-п1 від 30.04.2020 р. про звільнення ОСОБА_2 ; письмовими поясненнями ОСОБА_3 , копією наказу ДП «Сторожинецьке лісове господарство» від 10.01.2020 року про забезпечення засобами електронного цифрового підпису, відповідно до якого особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, до переліку яких входить ОСОБА_2 , повинні мати елетронний цифровий підпис для подачі е-декларацій; поясненнями ОСОБА_2 , інформацією із сайту public.nazk.gov.ua, з якої вбачається, що ОСОБА_2 подала електронну декларацію після звільнення за 2020 рік 12.04.2021 року.
Відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього закону є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті.
Згідно ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до підпункту 3 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, декларація після звільнення - декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Інформація про місце роботи (проходження служби) та займану посаду суб`єкта декларування у такій декларації зазначається відповідно до місця роботи (проходження служби) та займаної посади, перебування (проходження) на яких зумовили обов`язок подання такої декларації
Таким чином, ОСОБА_2 зобов`язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування – декларацію після звільнення до 00:00 год. 01.04.2021 року.
Так, за диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП адміністративна відповідальність наступає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 декларацію після звільнення подала 12.04.2021 року, тобто несвоєчасно і поважних причин несвоєчасної подачі декларацій в ході розгляду справи не встановлено.
Враховуючи наведене, вважаю, що в діях ОСОБА_2 є склад правопорушення, передбачений ч.1 ст.172-6 КУпАП, в зв`язку з чим за скоєне вона повинна нести адміністративну відповідальність.
При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, наслідки його вчинення, ступінь вини порушниці, її особу та майновий стан.
Керуючись ст.ст.3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», ч.1 ст.172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_4 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, за ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. Стягувач: Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (58005, м.Чернівці, вул. Небесної Сотні, 2г).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454 грн., перерахувавши вказану суму стягувачу Державній судовій адміністрації (01601, м.Київ, вул. Липська, 18/5) отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), р/р UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, код ЄДРПОУ 37993783.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Сторожинецький районний суд Чернівецької області протягом 10 днів з дня її винесення. СУДДЯ: