
Віньковецький районний суд Хмельницької області
Справа № 670/225/21
Провадження № 2-а/670/11/21
УХВАЛА
12 травня 2021 року смт. Віньківці
Віньковецький районний суд Хмельницької області в складі головуючого судді Волкової О.М.
з участю секретаря Сікорської В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Віньківці у порядку письмового провадження питання про передачу до іншого адміністративного суду адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Віньковецької селищної ради Хмельницької області про бездіяльність селищної ради,
ВСТАНОВИВ:
До суду 11.05.2021 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Віньковецької селищної ради Хмельницької області про бездіяльність селищної ради, у якій позивач просить зобов`язати Віньковецьку селищну раду розглянути її звернення від 06.04.2021 року та 08.04.2021 року по суті.
Фіксування судового засідання звукозаписувальним технічним засобом не здійснювалося на підставі ч. 4 ст. 229 КАС України, оскільки справа розглядається у порядку письмового провадження.
Перевіривши матеріали справи, суд дійшов такого.
За змістом ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю субєкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Згідно з ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
-- оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
-- уточнення списку виборців;
-- оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
-- оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
-- примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
-- примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
-- затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
-- продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
-- затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
-- затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».
Згідно з ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Вищенаведений перелік адміністративних справ, підсудних місцевим загальним судам як адміністративним судам, є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.
Зі змісту позовних вимог вбачається, що предметом позову у даній адміністративній справі не є вимоги, передбачені пунктами 1-5 частини першої статті 20 КАС України, тому вказана справа не підсудна Віньковецькому районному суду Хмельницької області як адміністративному суду.
За приписами п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи вищевикладене, справу за позовом ОСОБА_1 до Віньковецької селищної ради Хмельницької області про бездіяльність селищної ради слід передати на розгляд Хмельницького окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. 19, ст. 20, ст. 29, ст. 248, ст. 294 КАС України, --
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Віньковецької селищної ради Хмельницької області про бездіяльність селищної ради передати на розгляд за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Хмельницького окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сьомого адміністративного апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня виготовлення повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали виготовлено 12.05.2021 року.
Суддя О.М. Волкова