
308/5866/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12.05.2021 місто Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Шумило Н.Б. вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Закарпатській області в особі сержанта поліції Відділу поліції №1 (м.Мукачево) Мукачівського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області поліцейського Станковича Павла Руслановича про визнання протиправною та скасування постанови, -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом до Управління патрульної поліції в Закарпатській області в особі сержанта поліції Відділу поліції №1 (м.Мукачево) Мукачівського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області поліцейського Станковича Павла Руслановича, у якому просить визнати протиправною та скасувати постанову від 25.04.2021 року, серії ЕАН №4119086.
Вивчивши матеріали адміністративного позову, вважаю, що такий підлягає залишенню без руху.
Нормами статей 160 та 161 КАС України регламентовано вимоги до форми і змісту позовної заяви.
Частиною 3 ст.161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 18.03.2020 у справі №543/775/17, провадження № 11-1287апп18, відступила від раніше прийнятого висновку, який передбачав, що судовий збір при оскарженні постанов про адміністративне правопорушення сплаті не підлягає, та зазначила, що чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення. Розмір судового збору, який підлягає стягненню у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (частина п`ята статті 4 Закону № 3674-VI).
Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» з 1 січня 2021 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2270 гривень.
Таким чином, за подання до суду позовної заяви у справах щодо накладення адміністративного стягнення підлягає сплаті судовий збір у розмірі 454,00 грн.
Як вбачається з позовної заяви, до такої позивачем не додано документу про сплату судового збору, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Порядок сплати судового збору визначено статтею 6 Закону України «Про судовий збір». На підтвердження сплати судового збору необхідно суду надати документ, що підтверджує його сплату.
Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору в гривнях:
Отримувач коштів - ГУК у Зак. обл/Ужгородська тг/22030101
Код отримувача - (код за ЄДРПОУ) 37975895
Банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку - отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача - UA308999980313141206000007493
Код класифікації доходів бюджету – 22030101
Призначення платежу - 101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області (назва суду, де розглядається справа).
Крім того, звертаю увагу, що у позовній заяві позивачя вказує відповідачем - Управління патрульної поліції в Закарпатській області в особі сержанта поліції Відділу поліції №1 (м.Мукачево) Мукачівського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області поліцейського Станковича Павла Руслановича.
Відповідно до ч.ч.1, 4 ст. 46 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно з п.7 ч.1 ст.4 КАС України суб`єкт владних повноважень це орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Згідно п.5 ч.1 ст.213 КУпАП органи Національної поліції уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення, в тому числі, відповідно до статті 222 цього Кодексу, справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.6 ст.121 цього Кодексу.
Частиною 2 ст.222 КУпАП передбачено, що від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.
З наведеної вище норми слідує, що суб`єктом владних повноважень, який розглядає справу про адміністративне правопорушення і виносить постанову про притягнення особи до адміністративної відповідальності, є відповідний орган в особі конкретної посадової особи.
Отже, працівники органів і підрозділів Національної поліції при розгляді справи про адміністративне правопорушення діють від імені органів (підрозділів) Національної поліції, а не від свого імені.
З огляду на викладене вище, належним відповідачем у справі, предметом якої є оспорювання постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, повинен бути відповідний орган (підрозділ) Національної поліції.
При цьому, відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VIII (далі - Закон № 580-VIII) Національна поліція України (поліція) - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.
Згідно частини першої статті 13 Закону № 580-VIII систему поліції складають: 1) центральний орган управління поліцією; 2) територіальні органи поліції.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 року № 730 «Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ» утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Національної поліції, зокрема Головне управління Національної поліції в Закарпатській області та окремо Департамент патрульної поліції як міжрегіональний територіальний орган Національної поліції.
З огляду на вищевикладене, існує дві окремі та не підпорядковані один одному юридичні особи публічного права Головне управління Національної поліції в Закарпатській області та Департамент патрульної поліції, одним із структурних підрозділів якого є Управління патрульної поліції в Закарпатській області.
В даному випадку ОСОБА_1 оскаржуючи постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності, яка винесена сержантом поліції Відділу поліції №1 (м.Мукачево) Мукачівського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області поліцейського Станковича Павла Руслановича вказує відповідачем Управління патрульної поліції в Закарпатській області.
Разом з тим, поліцейський Станкович Павло Русланович є посадовою особою територіального підрозділу Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, та не є працівником Управління патрульної поліції в Закарпатській області.
Відповідно до ст.169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення такої без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Виходячи з наведеного та враховуючи, що позовна заява не відповідає вимогам ст.160, ст.161 КАС України, таку слід залишити без руху і надати позивачу строк, три дні з дня вручення ухвали, для усунення вказаних недоліків позовної заяви.
Керуючись ст. ст. 25, 160, 161, 169, 286 КАС України, суддя,-
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Закарпатській області в особі сержанта поліції Відділу поліції №1 (м.Мукачево) Мукачівського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області поліцейського Станковича Павла Руслановича про визнання протиправною та скасування постанови, - залишити без руху.
Позивач має право протягом строку, трьох днів, з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути вказані недоліки.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду. У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя Ужгородського міськрайонного
суду Закарпатської області Н.Б. Шумило