
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
11 травня 2021 року № 520/1586/21
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Мельников Р.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд:
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Харківській області внести зміни до Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування щодо застрахованої особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) шляхом внесення відомостей про страховий стаж за період з 01.01.2010 по 31.12.2010.
В обґрунтування позову позивачем вказано, що при зверненні до Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області для подачі документів для отримання пенсії йому стало відомо, що у Державному реєстрі загальнообов`язкового державного соціального страхування відсутня інформація, необхідна для обчислення і призначення пенсії за період з 01.01.2010 по 31.12.2010. З приводу вказано питання позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із листом та просив здійснити перевірку нарахування та сплати ним як фізичною особою-підприємцем єдиного внеску на загальнообов`язкове державне страхування фізичними особами-підприємцями у 2010 році та підтвердити страховий стаж за вказаний період, проте відповідач листом повідомив позивача про те, що звіт за формою дод. 5 табл. 1 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованих внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» до органів Пенсійного фонду України» за 2010 рік платником не наданий, але страхові внески сплачені. Після неодноразових звернень позивача до відповідача та Пенсійного фонду України йому стало відомо про те, що у разі зняття з обліку страхувальника в органах Державної податкової служби, зміни та уточнення до відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, внесення відомостей до Реєстру можливо лише за рішенням суду, що набрало законної сили. Вважаючи свої права порушеними, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 08.02.2021 року прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито спрощене провадження в зазначеній справі.
Представником відповідача через канцелярію суду подано відзив на позовну заяву, в якому вказано, що відповідач проти заявленого позову заперечує з огляду на його необґрунтованість та недоведеність. Також представником відповідача вказано, що у 2010 році позивач перебував на загальній системі оподаткування, щомісячно надавав звіти за найманих працівників за формою дод. 4 «Звіт про суми нарахованої заробітної плати (грошового забезпечення, доходу) застрахованих осіб та суми страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до органів Пенсійного фонду України», страхові внески за найманих працівників сплачені в повному обсязі. Також, представником відповідача вказано, що залишок переплати по картці особового рахунку страхувальника фізичної особи, яка має найманих працівників (32%, 4%, 42%) Розділ 1, станом на 04.11.2020 року складає 05 грн. 26 коп., а залишок переплати по картці особового рахунку страхувальника фізичної особи, яка має найманих працівників (1-5%) Розділ 1, станом на 04.11.2020 року складає 01 грн. 06 коп. Водночас, вказано, що на даний час актуальний звіт (додаток № 5) за 2010 рік в підсистемі «СПОВ, ЕСВ: Місячна звітність» по фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 відсутній. Отже, як зазначено представником відповідача, за наявними даними залишок переплати по картці особового рахунку фізичної особи- суб`єкта підприємницької діяльності (32% від чистого доходу) складає 5162 грн. 93 коп. Представником відповідача із посиланням на приписи постанови Правління Пенсійного фонду України від 03.12.2013 року № 25-2, вказано, що відомості про застрахованих осіб та звіти щодо сум нарахованих внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, органам Пенсійного фонду за період до 01.01.2011 року подаються лише за результатами перевірки, здійсненої за заявою платника, проте за даними повідомлення державного реєстратора про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця 26.04.2018 року внесено запис про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 . Отже, представником відповідача вказано на відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог позивача щодо внесення змін до Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування щодо застрахованої особи ОСОБА_1 , шляхом внесення відомостей про страховий стаж за період з 01.01.2020 по 31.12.2010 року.
Суд зазначає, що відповідно до положень ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Отже, враховуючи вищевикладене, дана справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними в матеріалах справи доказами.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, проаналізувавши доводи позову і заперечень проти нього, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 в період з 25.10.2005 по 26.04.2018 був зареєстрований фізичною особою-підприємцем, що підтверджується відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та копією свідоцтва про державну реєстрацію серії НОМЕР_2 .
Під час розгляду справи судом встановлено, що позивачу при зверненні в Головне управління Пенсійного фонду України у Харківській області для подачі документів для отримання пенсії стало відомо, що у Державному реєстрі загальнообов`язкового державного соціального страхування відсутня інформація, необхідна для обчислення і призначення пенсії за період з 01.01.2010 по 31.12.2010.
З приводу вказаного питання позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із листом від 27.10.2020, в якому просив здійснити перевірку нарахування та сплати ним як фізичною особою-підприємцем єдиного внеску на загальнообов`язкове державне страхування фізичними особами-підприємцями у 2010 році га підтвердити страховий стаж за вказаний період.
Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 11.11.2020 №2000-0904-8/90455/8 позивача було повідомило про те, що за даними АРМ ОССВ, ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ), як фізична особа підприємець, взятий на облік в Красноградському управлінні Пенсійного фонду України Харківської області з 27.10.2005 за реєстраційним №3120. У 2010 році фізична особа-підприємець ОСОБА_1 перебував на загальній системі оподаткування, щомісячно надавав звіти за найманих працівників за формою дод.4 «Звіт про суми нарахованої заробітної плати (грошового забезпечення, доходу) застрахованих осіб та сутий страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до органів Пенсійного фонду України», страхові внески за найманих працівників сплачені в повному обсязі. Залишок переплати по картці особового рахунку страхувальника фізичної особи, яка має найманих працівників (32%, 4%, 42%) Розділ 1 станом на 04.11.2020 складає 05 грн. 26 коп., залишок переплати по картці особового рахунку страхувальника фізичної особи, яка має найманих працівників (1-5%) Розділ 1 станом на 04.11.2020 складає 01 грн. 06 коп. Також, вказано, що звіт за формою Д0Д.5 табл.1 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованих внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до органів Пенсійного фонду України» за 2010 рік платником не наданий, але страхові внески за себе сплачував наступним чином: платіжне доручення від 15.02.2010 на суму 865 грн. 52 коп.; платіжне доручення від 07.05.2010 на суму 880 грн. 46 коп.; платіжне доручення від 13.08.2010 на суму 884 і рн. 45 коп.; платіжне доручення від 09.11.2010 на суму 908 грн. 35 коп.; платіжне доручення від 27.01.2011 на суму 1624 грн. 15 коп. Отже, позивача було повідомлено про те, що залишок переплати по картці особового рахунку фізичної особи - суб`єкта підприємницької діяльності (32% від чистого доходу) станом на 04.11.2020 складає 5162 грн. 93 коп. Водночас, із посиланням на приписи Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 №877-V, п.2 ч.2 ст.55 Господарського кодексу України та ч. 8 ст.4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 M755-IV вказано, що за даними повідомлення державного реєстратора щодо проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця 26.04.2018 року внесено запис про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , у зв`язку з чим підстав для здійснення перевірки за його заявою немає.
Позивачем у позовній заяві вказано, що він також звернувся до відповідача із заявою про проведення перевірки щодо підтвердження страхового стажу за 2010 рік від 11.11.2020, в якій повідомив, що 27.01.2011 року засобами електронного зв`язку ним було подано за 2010 рік «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованих внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» до органів Пенсійного фонду згідно дод. 5 та табл. 1 «Нарахування внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування фізичними особами - суб`єктами підприємницької діяльності». Крім того, в квітні 2011 року ним повторно було подано звіт за 2010 рік з табл. 1, оскільки працівниками контролюючого органу було повідомлено, що звіт поданий 27.01.2011 року у зв`язку з технічними помилками не відкривається. При цьому, позивачем було повідомлено відповідача про те, що згідно з даними табл. 1 (колонка 5) позивачем було нараховано страхових внесків за 2010 рік на загальну суму 5162,93 грн. Вся сума задекларованих страхових внесків за 2010 рік ОСОБА_1 сплачена в повному обсязі згідно з платіжними дорученнями від 15.02.2010 №23 на суму 865,52 грн, від 07.05.2010 №53 на суму 880,46 грн, від 13.08.2010 №89 на суму 884,45 грн, від 09.11.2010 №119 на суму 908,35 грн, від 01.01.2011 №16 від 27.01.2011 на суму 1624,15 грн. Враховуючи наведене, позивач, керуючись ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», просив відповідача провести перевірку своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати страхових внесків за 2010 рік.
Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 02.12.2020 №2000-0904-8/98661 позивача було повідомлено, що за даними відділу ведення карток реєстру застрахованих осіб №2 управління інформаційних систем та електронних реєстрів ФОП ОСОБА_1 були здані звіти про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованих внесків (дод. №5) за 2010 рік 27.01.2011 року та 08.04.2011 року, які знаходяться в статусі «помилка завантаження», в зв`язку з наявними помилками га попередженнями у звітах, які можливо було переглянути в квитанції звіту. При цьому, вказано, що на даний час актуальний звіт (додаток №5) за 2010 рік в підсистемі «СПОВ, ЕСВ: Місячна звітність» по ФОП ОСОБА_1 відсутній. Також, вказано, що за даними відділу забезпечення наповнення бюджету №4 фінансово-економічного управління залишок переплати по картці особового рахунку фізичної особи - суб`єкта підприємницької діяльності (32% від чистого доходу) складає 5162,93 коп., а за даними повідомлення державного реєстратора щодо проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця 26.04.2018 року внесено запис про припинення підприємницької діяльності ФОП ОСОБА_1 . Отже, вказано, що здійснити позаплановий захід державного нагляду (контролю) по ліквідованій ФОП ОСОБА_1 немає законних підстав. Одночасно відповідач повідомив позивача, що у разі припинення діяльності страхувальника без визначення правонаступника зміни та уточнення до відомостей Реєстру застрахованих осіб вносяться виключно відповідно до рішення сулу, що набрало законної сили.
Під час розгляду справи встановлено, що у зв`язку з відмовою відповідача врахувати страховий стаж за 2010 рік, позивач звернувся до Пенсійного фонду України із заявою про встановлення страхового стажу від 20.11.2020, в якій просив привести у відповідність поданий звіт за 2010 рік в електронній базі даних Пенсійного фонду, врахувати його, як прийнятий та підтвердити страховий стаж за 2010 рік.
Листом Пенсійного фонду України від 05.01.2021 №2000-050101-8/345 позивача було повідомлено про те, що у разі зняття з обліку страхувальника в органах Державної податкової служби, зміни та уточнення до відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, внесення відомостей до Реєстру можливо лише за рішенням суду, що набрало законної сили.
Позивачем у позовній заяві вказано, що наявність у системі персоніфікованого обліку (Реєстрі застрахованих осіб) відомостей про періоди його трудової діяльності у подальшому є підставою для призначення та здійснення йому пенсійних виплат, а у свою чергу, відсутність у Реєстрі відповідної інформації призведе до порушення його права на одержання виплат за загальнообов`язковим державним пенсійним страхуванням.
Надаючи оцінку заявленим позовним вимогам та запереченням проти них, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Суд зазначає, що пунктами 1 та 2 Указу Президента України від 03.07.1998 року №727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва», який був чинним до 01.01.2012 року і підлягав застосуванню щодо спірного періоду коли позивач займався підприємницькою діяльністю і перебував на спрощеній системі оподаткування (з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року), було встановлено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для відповідних суб`єктів малого підприємництва.
Суб`єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Суб`єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Відділення Державного казначейства України наступного дня після надходження коштів перераховують суми єдиного податку у таких розмірах: до місцевого бюджету - 43 відсотки; до Пенсійного фонду України - 42 відсотки; на обов`язкове соціальне страхування - 15 відсотків (у тому числі до Державного фонду сприяння зайнятості населення - 4 відсотки) для відшкодування витрат, які здійснюються відповідно до законодавства у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, а також витрат, зумовлених народженням та похованням.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування визначені Законом України від 09.07.2003 №1058- IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058-IV).
Відповідно до приписів ст. 1 Закону №1058-IV застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування; страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством. що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески; страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.
Згідно із приписами пунктів 4, 5 ч.1 ст.16 Закону №1058-IV застрахована особа має право: отримувати безоплатно відомості, внесені до її персональної облікової картки з системи персоніфікованого обліку та Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування; звертатися із заявою до територіального органу Пенсійного фонду про уточнення відомостей, внесених до персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку та Державному реєстрі загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Відповідно до приписів ст. 21 Закону №1058-IV на кожну застраховану особу відкривається персональна електронна облікова картка, якій присвоюється унікальний номер електронної облікової картки. Персональна електронна облікова картка застрахованої особи повинна містити відомості, зокрема частина персональної електронної облікової картки, яка відображає страховий стаж, заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), розмір сплачених страхових внесків та інші відомості, необхідні для обчислення та призначення страхових виплат.
Положеннями п.п. 1, 3, 7, 10 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року №2464-VІ (далі - Закон №2464-VІ) передбачено, що наступні терміни вживаються в такому значенні:
Державний реєстр загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - Державний реєстр) - організаційно-технічна система, призначена для накопичення, зберігання та використання інформації про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, його платників та застрахованих осіб, що складається з реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб;
Пенсійний фонд України (далі - Пенсійний фонд) - орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести реєстр застрахованих осіб Державного реєстру та виконувати інші функції, передбачені законом;
застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку єдиний внесок;
страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов`язані сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до ст. 16 Закону №2464-VІ Державний реєстр створюється для забезпечення: ведення обліку платників і застрахованих осіб у системі загальнообов`язкового державного соціального страхування та їх ідентифікації; накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про сплату платниками єдиного внеску та про набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат за окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування; нарахування та обліку виплат за окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Державний реєстр складається з реєстру страхувальників і реєстру застрахованих осіб.
Ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру здійснюється на підставі положення, що затверджується Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, та фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Згідно із п. 5 Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування затверджене постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року №10-1 (далі - Положення) реєстр застрахованих осіб забезпечує: облік застрахованих осіб у системі загальнообов`язкового державного соціального страхування та їх ідентифікацію; накопичення, зберігання та автоматизовану обробку інформації про страховий стаж та заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію), про набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат за окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування; нарахування та облік виплат за окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Відповідно до п. 2 розд. IV Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року №10-1, до облікових карток Реєстру застрахованих осіб вносяться відомості про фізичних осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню відповідно до законодавства, та інша інформація, необхідна для обчислення, призначення та здійснення страхових виплат за окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування, а сааме, зокрема: персоніфіковані відомості про застрахованих осіб та інформація про нарахування страхових внесків, про трудовий та страховий стаж, особливі умови праці, які дають право на пільги в пенсійному забезпеченні та із загальнообов`язкового державного соціального страхування, період, який відповідно до законодавства зараховується до страхового стажу без сплати страхових внесків, кількість календарних днів перебування у трудових та цивільно-правових відносинах, проходження служби за відповідний місяць, що подаються страхувальниками у складі звітності; відомості про фізичних осіб - підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність; відомості про нарахування страхових внесків та єдиного внеску фізичними особами - підприємцями та особами, які провадять незалежну професійну діяльність.
Згідно з п. 3 розд. IV Положення відомості до Реєстру застрахованих осіб, зміни, уточнення до них вносяться в електронній формі в автоматичному режимі на підставі: звітності, що подається страхувальниками до Пенсійного фонду України, відомостей центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до п. 4 розд. IV Положення у разі припинення страхувальника зміни та уточнення до відомостей Реєстру застрахованих осіб вносяться на підставі відомостей, поданих правонаступником.
У разі припинення або зняття з обліку у фіскальних органах страхувальника без визначення правонаступника зміни та уточнення до відомостей Реєстру застрахованих осіб вносяться відповідно до рішення суду, що набрало законної сили.
Внесення змін до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб відповідно до рішення суду, що набрало законної сили, здійснюється територіальними органами Пенсійного фонду України на підставі наказу керівника відповідного органу у десятиденний строк після надходження (надання особою) рішення суду.
Згідно з п. 6 розд. IV Положення відомості про застрахованих осіб та звіти щодо сум нарахованих страхових внесків за період до 01 січня 2011 року подаються лише за результатами перевірки, здійсненої за заявою страхувальника, та вносяться до Реєстру застрахованих осіб на підставі наказу керівника відповідного територіального органу у десятиденний строк після узгодження результатів перевірки.
Під час розгляду справи судом встановлено, що ОСОБА_1 в період з 25.10.2005 по 26.04.2018 був зареєстрований як суб`єкт господарювання фізична особа-підприємець.
Звітом про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованих внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування за 2010 рік, який поданий позивачем 27.01.2011 до Пенсійного фонду України, підтверджується нарахування фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 авансових сум у розмірі 3538,78 грн. При цьому, як встановлено судом зі змісту наданих позивачем у позовній заяві пояснень, сума у розмірі 1624,15 грн. до зазначеного звіту не увійшла, оскільки була сплачена 27.01.2011 року у день подачі звіту.
Зазначені кошти, як вказано позивачем та підтверджено відповідачем, в подальшому перераховані на рахунок Пенсійного фонду України, що підтверджується банківськими виписками на суму 865,52 грн., на суму 880,46 грн., на суму 884,45 грн., на суму 908,35 грн., на суму 1624,15 грн.
Також, матеріали справи свідчать, що листами відповідача від 11.11.2020 №2000-0904-8/90455/8, від 11.11.2020 №2000-0904-8/90455/8 підтверджується, що станом на 04.11.2020 заборгованість у ОСОБА_1 по внескам на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування відсутня.
Відтак, суд зазначає, що існування помилки зчитування поданого позивачем звіту за 2010 рік не свідчить про несплату необхідної суми єдиного внеску у визначений законодавством строк та не спричинило настання жодних негативних наслідків або збитків для відповідного бюджету та держави в цілому, оскільки кошти в подальшому у будь-якому разі підлягали перерахуванню на єдиний казначейський рахунок.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що позивач має право на внесення змін до відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування щодо зарахування страхового стажу за 2010 рік, оскільки наявність у системі персоніфікованого обліку (Реєстрі застрахованих осіб) відомостей про періоди трудової діяльності ОСОБА_1 у подальшому є підставою для призначення та здійснення йому пенсійних виплат. У свою чергу, відсутність у Реєстрі відповідної інформації призведе до порушення його права на одержання виплат за загальнообов`язковим державним пенсійним страхуванням.
З огляду на встановлені під час розгляду справи обставини, суд приходить до висновку про наявність підстав для зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області внести зміни до Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування щодо застрахованої особи ОСОБА_1 шляхом внесення відомостей про страховий стаж за період з 01.01.2010 по 31.12.2010.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З урахуванням встановлених обставин, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст.2, 6-11, 14, 77, 78, 139, 243-246, 250, 255, 257-262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022) про зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Харківській області внести зміни до Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування щодо застрахованої особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) шляхом внесення відомостей про страховий стаж за період з 01.01.2010 по 31.12.2010.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) сплачену суму судового збору у розмірі 908 (дев`ятсот вісім) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ - 14099344).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Мельников Р.В.