
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
13 квітня 2021 року м. Рівне №460/6380/20
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Юрчук А.М., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі
позивача: представник Голос С.М.,
відповідача-1: представник Бачук В.Б.,
відповідача-2: не прибув,
третьої особи: представник Зайва Ю.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Управління Держпраці у Рівненській області доТовариства з обмеженою відповідальністю "Альтернативна Теплова Компанія", Товариства з обмеженою відповідальністю "Біоенергосила", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Комунальний заклад "Обласна психіатрична лікарня с.Орлівка" Рівненської обласної ради про застосування заходів реагування, В С Т А Н О В И В:
Управління Держпраці в Рівненській області (далі – позивач) звернулося з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Альтернативна Теплова Компанія" (далі – ТОВ "Альтернативна теплова компанія", відповідач-1) про застосування заходів реагування.
Позивач просив суд:
- застосувати до відповідача заходи реагування шляхом повного зупинення експлуатації котельні Комунального закладу "Обласна психіатрична лікарня с.Орлівка" Рівненської обласної ради, за адресою: Рівненська область, Сарненський район, с.Орлівка, вул.Миру, буд.36-а.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що за результатами перевірки дотримання ТОВ "Альтернативна Теплова Компанія" нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, а також ведення робіт, пов`язаних з геологічним вивченням надр, їх використанням та охороною, використанням і переробкою мінеральної сировини виявлено порушення, наявність яких є підставою для зупинення експлуатації котельні.
Ухвалою суду від 04.09.2020 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Призначено розгляд справи по суті на 02.10.2020, встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву.
У судовому засіданні 02.10.2020 розгляд справи відкладено на 27.10.2020 для повторного виклику відповідача.
Ухвалою суду від 27.10.2020 розгляд справи відкладено на 24.11.2020 за клопотаннями сторін.
24.11.2020 розгляд справи відкладено на 11.12.2020 за клопотанням представника позивача.
11.12.2020 у судовому засіданні оголошено перерву до 16.12.2020 за клопотанням представника позивача.
У судовому засіданні 16.12.2020 оголошено перерву до 20.01.2021 у зв`язку із залученням до участі у справі співвідповідача та третьої особи.
Ухвалою суду від 16.12.2020 залучено до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Комунальний заклад "Обласна психіатрична лікарня с.Орлівка" Рівненської обласної ради (далі - третя особа).
Ухвалою суду від 16.12.2020 залучено до участі у справі як співвідповідача Товариство з обмеженою відповідальністю "Біоенергосила" (далі – ТОВ "Біоенергосила", відповідач-2).
20.01.2021 розгляд справи відкладено на 23.02.2021 для повторного виклику відповідача-2.
23.02.2021 розгляд справи відкладено на 18.03.2021 для повторного виклику відповідача-2.
18.03.2021 розгляд справи відкладено на 13.04.2021 для повторного виклику відповідача-2.
У судовому засіданні 13.04.2021 закінчено розгляд справи ухваленням судового рішення.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача-1 проти задоволення позову заперечила та пояснила суду 28.07.2020 загальними зборами ТОВ "Альтернативна Теплова Компанія" прийнято рішення про виділ з товариства двох нових юридичних осіб у формі товариств з обмеженою відповідальністю. Затверджено розподільчий баланс. відповідно до якого майно (обладнання котельні) та зобов`язання щодо теплопостачання перейшли до ТОВ "Біоенергосила".
Представник третьої особи погодилася з доводами позивача.
Заслухавши пояснення представників позивача, відповідача-1 та третьої особи, дослідивши у судовому засіданні долучені до матеріалів справи письмові докази, суд встановив наступні фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини.
У період з 29.07.2020 по 30.07.2020, на підставі наказу від 27.07.2020 №615 та направлення на проведення заходу державного нагляду (контролю) від 27.07.2020 №484Н/09-27 (а.а.с.6-7) посадовими особами Управління Держпраці у Рівненській області проведено позапланову перевірку дотримання ТОВ "Альтернативна теплова компанія" законодавства у сфері промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення.
За наслідками перевірки складено акт від 30.07.2020 №06а/06-05 (а.а.с.8-13), у якому встановлено порушення відповідачем-1 вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, зокрема, в порушення вимог статті 13 Закону України "Про охорону праці":
- при ручному видаленні золи безпосередньо на робочу площадку, над місцем вигрібання і заливання вогневих залишків (над фронтом котла "Буран" зав.№П-2-СБ-6) не влаштована витяжна вентиляція відповідно до вимог п.18.1, п.18.8, додаток Д ДБН В.2.5-77:2014 "Котельні"; п.5.5.1 "Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж", що є порушенням вимог п.1.18 розділу IV НПАОП 0.00-1.69-13 "Правила охорони праці під час експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій, теплових мереж і тепловикорстовувальних установок"; п.2.1 розділу ІІІ НПАОП 0.00-7.11-12 "Загальні вимоги стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників";
- газохід, через який подаються відхідні гази (або котел з камерним згорянням палива "Буран" зав.№П-2-СБ-6) не обладнано запобіжними вибуховими клапанами (пристроями з відводами у місця, де не перебуває обслуговувальний персонал), що є порушенням вимог п.8, п.13 розділу IV НПАОП 0.00-1.81-18 "Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском";
- для відведення продуктів горіння використовується зовнішній газохід та димова труба, що знаходяться на балансі Комунального закладу "Обласна психіатрична лікарня с.Орлівка2 Рівненської обласної ради (відповідно до умов Договору оренди майна, що є спільною власністю територіальних громад Рівненської області, від 29.07.2010 №10/74, погодженого начальником відділу з питань управління об`єктами спільної власності територіальних громад області виконавчого апарату обласної ради Жданюком С.І. та погодженого першим заступником голови обласної ради Королюком В.А., Додаткової угоди від 30.06.2020 до договору оренди від 29.07.2010 №10/74, затвердженої першим заступником голови Рівненської обласної ради, ТОВ "Альтернативна теплова компанія" прийняла у строкове платне користування частину нежитлових приміщень господарського корпусу загальною площею 312,9кв.м, а саме: приміщення №45 - 38,6кв.м, №46- 11,1кв.м, №47- 31,4кв.м, №48- 158,2кв.м, №49- 68,3кв.м, №50- 5,3кв.м (в загальному - котельний зал та допоміжні приміщення) котельні Комунального закладу "Обласна психіатрична лікарня с.Орлівка" Рівненської обласної ради. При цьому, газоходи поза приміщенням котельного залу та димова труба котельні в оренду ТОВ "Альтернативна теплова компанія" не передані. Димова труба має ознаки аварійності, а саме: часткове руйнування оголовка труби з наступним обрушенням, цегла знаходиться безпосередньо на даху котельні та прилеглій території; тріщини цегляної кладки верхньої частини (приблизно 1/4 висоти) димової труби; відхилення по вертикалі верхньої частини (приблизно 1/4 висоти) димової труби в бік котельного залу та прального відділення Комунального закладу "Обласна психіатрична лікарня с.Орлівка". Обстеження технічного стану споруди димової труби котельні Комунального закладу "Обласна психіатрична лікарня с.Орлівка" з метою визначення несучої спроможності, залишкового ресурсу та стійкості до вітрових навантажень силами спеціалізованої організації не проводилось, що є порушенням вимог п.1.1 гл.1 розділу III НПАОП 0.00-7.11-12 "Загальні вимоги стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників".
Зазначений акт перевірки отримано уповноваженою особою відповідача 30.07.2020.
30.07.2020 на підставі акта перевірки від 30.07.2020 №06а/06-05 посадовими особами Управління Держпраці у Рівненській області винесено припис №06п/06-05/06а з вимогою усунути виявлені порушення та встановлено строки для усунення таких порушень (а.а.с.14-16).
Оскільки у встановлені строки виявлені порушення усунуто не було, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини першої статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Статтею 3 Конституції України передбачено, що людина, її життя, здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави.
Відповідно до ч.3 ст.43 Конституції України, кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначені Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 №877-V (далі – Закон №877-V).
Державний нагляд (контроль) - це діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища (ст.1 Закону №877-V).
Частиною 5 статті 4 Закону№877-V передбачено, що виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду. Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб`єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.
Відповідно до вимог ст.6 Закону №877-V, підставами для здійснення позапланових заходів є, зокрема, перевірка виконання суб`єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом державного нагляду (контролю).
Відповідно до вимог статті 38 Закону України "Про охорону праці" від 14.10.1992 №2694-XII (далі - Закон №2694-XII) державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.
У силу вимог п.1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №96, Держпраці є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику, зокрема, у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.
За приписами п.7 даного Положення, Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Відповідно до абзацу 5 частини 1 статті 39 Закону №2694-XII, посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, мають право забороняти, зупиняти, припиняти, обмежувати експлуатацію підприємств, окремих виробництв, цехів, дільниць, робочих місць, будівель, споруд, приміщень, випуск та експлуатацію машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів праці, виконання певних робіт, застосування нових небезпечних речовин, реалізацію продукції, а також скасовувати або припиняти дію виданих ними дозволів і ліцензій до усунення порушень, які створюють загрозу життю працюючих.
Статтею 4 Закону №2694-XII визначено, що державна політика в галузі охорони праці базується, у тому числі, на принципах пріоритету життя і здоров`я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону №877-V державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб`єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.
Відповідно до ч.7 ст.7 Закону №877-V на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб`єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.
Тобто, право на звернення до суду виникає у органу державного нагляду на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, та за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг.
Таким чином, Управління Держпраці в Рівненській області на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством, звернулося до суду з позовом до ТОВ "Альтернативна теплова компанія" про застосування заходів реагування.
Статтею 13 Закону №2694-XII унормовано, що роботодавець зобов`язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці, а саме:
створює відповідні служби і призначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їх обов`язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх додержання;
розробляє за участю сторін колективного договору і реалізує комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці;
забезпечує виконання необхідних профілактичних заходів відповідно до обставин, що змінюються;
впроваджує прогресивні технології, досягнення науки і техніки, засоби механізації та автоматизації виробництва, вимоги ергономіки, позитивний досвід з охорони праці тощо;
забезпечує належне утримання будівель і споруд, виробничого обладнання та устаткування, моніторинг за їх технічним станом;
забезпечує усунення причин, що призводять до нещасних випадків, професійних захворювань, та здійснення профілактичних заходів, визначених комісіями за підсумками розслідування цих причин;
організовує проведення аудиту охорони праці, лабораторних досліджень умов праці, оцінку технічного стану виробничого обладнання та устаткування, атестацій робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці в порядку і строки, що визначаються законодавством, та за їх підсумками вживає заходів до усунення небезпечних і шкідливих для здоров`я виробничих факторів;
розробляє і затверджує положення, інструкції, інші акти з охорони праці, що діють у межах підприємства (далі - акти підприємства), та встановлюють правила виконання робіт і поведінки працівників на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках, робочих місцях відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, забезпечує безоплатно працівників нормативно-правовими актами та актами підприємства з охорони праці;
здійснює контроль за додержанням працівником технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконанням робіт відповідно до вимог з охорони праці;
організовує пропаганду безпечних методів праці та співробітництво з працівниками у галузі охорони праці;
вживає термінових заходів для допомоги потерпілим, залучає за необхідності професійні аварійно-рятувальні формування у разі виникнення на підприємстві аварій та нещасних випадків.
Роботодавець несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.
Статтею 21 Закону №2694-XII встановлено, що роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов`язань на постачання. Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.
Згідно з п.1.18 розділу IV Правил охорони праці під час експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій, теплових мереж і тепловикорстовувальних установок, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 02.12.2013 №892, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.12.2013 за №2127/24659, системи вентиляції, кондиціювання повітря і повітряного опалення повинні забезпечувати санітарно-гігієнічні вимоги до мікроклімату виробничих приміщень згідно з вимогами ГОСТ 12.1.005-88 "ССБТ. Общие санитарно-гигиенические требования к воздуху рабочей зоны".
Відповідно до п.8, п.13 Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України 05.03.2018 №333, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10.04.2018 за № 433/31885, газоходи, через які подаються відхідні гази та виводятья відпрацьовані, повинні мати вибухові пристрої із відводами, призначеними для газів, у місця, де не перебуває обслуговувальний персонал. Кожний котел з камерним спалюванням пилоподібного, газоподібного, рідкого палива або шахтною топкою для спалювання торфу, тирси, стружки та інших дрібних виробничих відходів повинен бути обладнаний вибуховими запобіжними клапанами. Вибухові запобіжні клапани розміщують у місцях, що виключають можливість травмування обслуговувального персоналу. За неможливості встановлення запобіжних клапанів місця, де не перебуває обслуговувальний персонал, забезпечують відвідними коробами або відгороджують відбійними щитами з боку знаходження людей.
Згідно з п.1.1 гл.1 розділу ІІІ Загальних вимог стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників, затверджених наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України 25.01.2012 №67, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14.02.2012 за № 226/20539, конструкція і міцність будівель та споруд, призначених для розміщення робочих зон, повинні відповідати їх призначенню, зокрема забезпечувати: справний робочий стан устатковання і захисних пристроїв у робочих зонах, сприятливі умови для усунення виявлених несправностей, які можуть негативно вплинути на безпеку і здоров`я працівників; регулярне очищення робочих зон і їх устатковання, особливо в закритих робочих приміщеннях, для забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов; можливість регулярного контролю і перевірок здатності функціонування захисних засобів і пристроїв, призначених для запобігання небезпеці або її усунення.
Конструкція та монтаж електричного устатковання повинні відповідати вимогам протипожежної безпеки, вибухобезпеки та захисту людей від нещасних випадків внаслідок контакту з ним.
Під час вибору електричних засобів праці і захисних пристроїв, а також напруги живлення повинні враховуватись вплив зовнішніх умов і професійна кваліфікація персоналу, який матиме доступ до деталей устатковання.
Наведених вимог нормативно-правових актів ТОВ "Альтернативна теплова компанія" дотримано не було, висновки акта перевірки від 30.07.2020 №06а/06-05 та припис від 30.07.2020 №06п/06-05/06а - не оскаржено.
Судом встановлено, що котельня Комунального закладу "Обласна психіатрична лікарня с.Орлівка" знаходиться на балансі даного закладу та є комунальною власністю Рівненської обласної ради. Котельня передана у строкове платне користування ТОВ "Альтернативна Теплова Компанія» на підставі договору оренди майна, що є спільною власністю територіальних громад Рівненської області від 29.07.2010 №10/74 (а.а.с.97-104).
Згідно з п.1.1 Договору оренди, орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування нерухоме майно, загальною площею 312,9кв.м, що перебуває на балансі Комунального закладу "Обласна психічна лікарня с.Орлівка" Рівненської обласної ради та знаходиться за адресою: Рівненська область, Сарненський район, с.Орлівка, вул.Миру, 36а.
Об`єкт оренди - частина нежитлових приміщень господарського корпусу загальною площею 312,9кв.м. передається з метою надання послуг теплопостачання для Комунального закладу "Обласна психічна лікарня с.Орлівка" Рівненської обласної ради .
У зв`язку із закінченням договору оренди ТОВ "Альтернативна теплова компанія" листом від 24.06.2020 вих.№72 просило продовжити термін дії договору (а.с.93).
Листом від 25.06.2020 №570 адміністрація Комунального закладу "Обласна психіатрична лікарня с.Орлівка" Рівненської обласної ради повідомила ТОВ "Альтернативна теплова компанія" про аварійно-технічний стан димової труби та просила надати гарантійний лист про проведення ремонту димової труби до 01.10.2020, що буде підставою для продовження терміну дії договору оренди (а.с.92).
Додатковою угодою від 30.06.2020 до договору оренди від 29.07.2010 №10/74 термін дії договору оренди продовжено з 30.06.2020 по 30.05.2023 (а.с.96).
Відповідно до додаткової угоди від 10.07.2020 до договору оренди від 29.07.2010 №10/74, Комунальний заклад "Обласна психіатрична лікарня с.Орлівка" Рівненської обласної ради та ТОВ "Альтернативна теплова компанія" домовилися між собою, що проведення поточного ремонту димової труби товариство буде здійснювати в рахунок орендної плати. Визначено термін поточного ремонту труби - до 20.0.92020 (а.с.95).
28.07.2020 загальними зборами ТОВ "Альтернативна Теплова Компанія" прийняте рішення про виділ з товариства двох нових юридичних осіб у формі товариств з обмеженою відповідальністю: ТОВ "Алтеко Плюс" та ТОВ "Біоенергосила".
02.10.2020 затверджено відповідний розподільчий баланс, згідно з яким орендоване майно (котельня Комунального закладу "Обласна психіатрична лікарня с.Орлівка") та зобов`язання щодо теплопостачання перейшли до ТОВ "Біоенергосила" (а.с.74).
Додатковою угодою від 15.10.2020 до договору оренди від 29.07.2010 №10/74 змінено орендаря - ТОВ "Альтернативна теплова компанія" (код 36631296) на ТОВ "Біоенергосила" (код ЄДРПОУ 43849426) у зв`язку з реорганізацією орендаря (а.с.94).
Отже, право оренди майна, на експлуатацію якого позивач просить накласти заборону, та зобов`язання щодо теплопостачання Комунального закладу "Обласна психіатрична лікарня с.Орлівка" перейшли до ТОВ "Біоенергосила".
Станом на 13.04.2021 ТОВ "Біоенергосила" не усунуто виявлені позивачем порушення норм щодо охорони праці.
Враховуючи вищевикладене, за результатами розгляду адміністративної справи суд дійшов висновку про наявність підстав для застосування до відповідача-2 заходів реагування.
Отже, позовні вимоги Управління Держпраці у Рівненській області підлягають до задоволення.
При цьому, враховуючи вимоги статті 371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд не вбачає підстав для звернення рішення до негайного виконання, про що просить позивач.
У силу вимог ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України, підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В :
Застосувати до Товариства з обмеженою відповідальністю "Біоенергосила" заходи реагування шляхом повного зупинення експлуатації котельні Комунального підприємства "Обласна психіатрична лікарня с.Орлівка" Рівненської обласної ради.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справу розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Позивач: Управління Держпраці у Рівненській області (вул.Лермонтова, буд.7, м.Рівне, 33028, код за ЄДРПОУ 39780243).
Відповідач-1: Товариство з обмеженою відповідальністю "Альтернативна Теплова Компанія" (вул.Замкова, буд.51, м.Дубно, Рівненська область, 35600, код за ЄДРПОУ 36631296).
Відповідач-2: Товариство з обмеженою відповідальністю "Біоенергосила" (вул.Замкова, буд.51, м.Дубно, Рівненська область, 35603, код за ЄДРПОУ 43849426).
Третя особа: Комунальне підприємство "Обласна психіатрична лікарня с.Орлівка" Рівненської обласної ради (вул.Миру, буд.36-А, с.Орлівка, Сарненський район, Рівненська область, 34500, код за ЄДРПОУ 03066991).
Повне рішення у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю судді складено 29 квітня 2021 року.
Суддя О.М. Дудар