Рішення № 96826004, 11.05.2021, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.05.2021
Номер справи
420/2217/19
Номер документу
96826004
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/2217/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 травня 2021 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Танцюри К.О., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом Державного підприємства "Ананьївське лісове господарство" до Головного управління ДФС в Одеській області, Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-

В С Т А Н О В И В :

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державного підприємства "Ананьївське лісове господарство" до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0053881412 від 06.12.2018р.; №0053721412 від 06.12.2018 р.; №0053801412 від 06.12.2018 р.; №0053871412 від 06.12.2018р.; №0053791412 від 06.12.2018 р.; №0053851412 від 06.12.2018р.; №0053841412 від 06.12.2018р.; №0053831412 від 06.12.2018р.; №0053891412 від 06.12.2018 р.; без номеру від 06.12.2018 р.; №0453761304 від 07.12.2018р.; №0453741304 від 07.12.2018 р.; №0453751304 від 07.12.2018р.; №0453731304 від 07.12.2018р.;№0453691304 від 07.12.2018р.; №0453681304 від 07.12.2018р.; №0453701304 від 07.12.2018р.

Ухвалою суду від 06.05.2019р. відкрито провадження у адміністративній справі та призначено розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою суду від 03.07.2019р. зупинено провадження по справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі №815/1153/18.

Ухвалою суду від 10.02.2021р. поновлено провадження по справі; продовжено строк підготовчого провадження на тридцять днів; призначено підготовче засідання.

Ухвалою суду від 22.03.2021р. залучено до участі у справі № 420/2217/19 у якості другого відповідача - Головне управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 43142370).

Ухвалою суду від 12.04.2021р. закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті; розгляд справи продовжено у письмовому провадженні.

В обґрунтування позовних вимог позивач у позовній заяві зазначав, що не погоджується із прийняттям податкових повідомлень-рішень №0053881412 від 06.12.2018р.; №0053721412 від 06.12.2018 р.; №0053801412 від 06.12.2018 р.; №0053871412 від 06.12.2018р.; №0053791412 від 06.12.2018 р.; №0053851412 від 06.12.2018р.; №0053841412 від 06.12.2018р.; №0053831412 від 06.12.2018р.; №0053891412 від 06.12.2018 р.; без номеру від 06.12.2018 р.; №0453761304 від 07.12.2018р.; №0453741304 від 07.12.2018 р.; №0453751304 від 07.12.2018р.; №0453731304 від 07.12.2018р.;№0453691304 від 07.12.2018р.; №0453681304 від 07.12.2018р.; №0453701304 від 07.12.2018р., прийнятих за результатами планової виїзної документальної перевірки Державного підприємства "Ананьївський лісгосп" з питань дотримання вимог податкового законодавства, за період з 01.01.2015 року по 31.12.2017 року, валютного законодавства за період з 01.01.2015 року по 31.12.2017 року, з питань єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2015 року по 31.12.2017 року. Щодо встановлених відповідачем порушень п.п 134.1.1 п.134.1 ст.134, п.135.1 ст.135 Податкового кодексу України, ДП «Ананьївське ЛГ» заперечує так як і заперечує заниження ціни та заниження доходу від будь-якої діяльності у сумі 19550грн. по ФОП « ОСОБА_1 », у зв`язку з тим, що рахунки-фактури не є підставою для розрахунків між покупцем і підприємством, а розрахунки за лісопродукцію ведуться з покупцями по товаро-транспортним накладним на реалізацію затвердженої наказом Мінінфраструктури України Мінагрополітики України від 29.11.2013р. №961/707 та шляхом перерахування коштів на банківський рахунок підприємства по виписаним накладним, згідно яких і проводилася реалізація. Згідно виписаних товаро-транспортних накладних на реалізацію по ФОП « ОСОБА_1 » за 2016р. реалізовувалась по цінам згідно протоколів погодження вільної оптової ціни з 28.12.2015р. за 1 куб.м, дров паливних - 286,80грн. (з ПДВ) і з 01.03.2016р. за 1 куб.м, дров паливних - 300,00грн. (з ПДВ), про що свідчать виписані ТТН на реалізацію та Реєстр товаро-транспортних накладних на реалізацію по ФОМ « ОСОБА_1 », у грудні 2015р. по ФОП « ОСОБА_1 » на суму 2294грн. взагалі лісопродукція не реалізовувалась; підприємством було включено до доходу в 2015-2016 р.р. реалізацію продукції по ФОП « ОСОБА_1 »в сумі 19555,00грн.(без ПДВ). ДП «Ананьївське ЛГ» заперечує заниження доходу від будь якої діяльності по реалізації продукції фізичним особам в 2016 році на суму 75321,00грн (без ПДВ), у зв`язку з тим, що дані Єдиного реєстру по зареєстрованих податкових накладних та дані в декларації з ПДВ, не мають зв`язку з даними по Декларації з податку на прибуток і Звітом про фінансовий результат (Звіт про сукупний дохід) форма №2, тому дана сума згідно Звіту по реалізації за 2016 рік увійшла у Декларацію з податку на прибуток у статтю «Дохід від будь-якої діяльності» код рядка 01 і в звіт про фінансовий результат (Звіт про сукупний дохід) форма №2 в статтю чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) код рядка 2000, що підтверджується звітом по реалізації за 2016 рік. ДП «Ананьївське ЛГ» заперечує заниження доходу від будь якої діяльності по реалізації техсировини та половника покупцю ФОП ОСОБА_2 , у розмірі 12086,71грн. (без ПДВ) згідно товаротранспортної накладної на перевезення серія ОДА №340103 від 14.04.2017р., у зв`язку з тим, що такої накладної у Реєстрі ТТН по ФОПОСОБА_2 та у базі даних по електронному обліку деревини не рахується, що підтверджується реєстром товаро-транспортних накладних на реалізацію по ФОП ОСОБА_2 за квітень 2017 року, актом звірки взаєморозрахунків між ДП «Ананьївське ЛГ» і ФОП ОСОБА_2 за 2017 рік. Щодо порушення згідно п.7 ст.8, п.1,п.5,п.8 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», абзацу 7 п.4 Порядку №1078, п.44.1 ст.44 Податкового кодексу України ДП «Ананьївське ЛГ» зазначило, що було допущено технічну помилку при нарахуванні індексації заробітної плати працівникам на загальну суму 37204,63 грн, в тому числі за 2015рік у сумі 9750,48грн, за 2016 рік у сумі 27454,15грн та на яку нараховано ЄСВ у загальній сумі 12569,40грн, в тому числі за 2015рік у сумі 3513,48грн., за 2016 рік у сумі 9055,92грн., але так, як при проведенні перевірки Державною аудиторською службою України Південним офісом Держаудитслужби були виявлені дані помилки то вони були усунуті у ході ревізії у вересні, жовтні, листопаді 2017 року і на момент проведення перевірки Головним управлінням ДФС в Одеській області вони вже не існували. Щодо порушення п.2 ст.97 Кодексу закону про працю в Україні, п.1 ст.15 Закону України «Про оплату праці» п.1 ст.9 Закону України «Про оплату праці», п.1 ст.9 Закону України «Про колективні договори і угоди», п.7 ст.8, п.1, п.5, п.8 ст.9 закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» ДП «Ананьївське ЛГ» зазначило, що ним було допущено помилку при нарахуванні матеріальної допомоги за 2015 рік у сумі 39887,34 грн. та на яку нараховано ЄСВ на суму 14847,69грн., але так, як при проведенні перевірки Державною аудиторською службою України Південним офісом Держаудитслужби були виявлені дані помилки то вони були усунуті в ході ревізії у вересні 2017 року і на момент проведення перевірки Головним управлінням ДФС в Одеській області вони вже не існували. Щодо порушення п.44.1,п.44.2 ст.4., пп.134.1.1.п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України, п.1, ст.9 закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», ДП «Ананьївське ЛГ» заперечує той факт, що вартість включених витрат у 2015 році на паливно-мастильні матеріли по Договору оренди легкового автомобіля від 02.11.2014р., орендодавець ОСОБА_5 на суму 59258 грн. є безпідставними, тому що згідно Положення про державну лісову охорону п.15 «При використанні власних транспортних засобів під час виконання службових обов`язків працівникам держлісохорони в установленому порядку компенсуються відповідні витрати за затвердженими нормами», а списання палива на даний автомобіль є законним, так як він використовувався для виконання службових обов`язків, а саме охорона та захист лісу. Позивач вказав, що заперечує зменшення витрат в Звіті про фінансовий результат (Звіт про сукупний дохід) форма №2 код рядка 2130 «Адміністративні витрати» в сумі 259000,00грн. в т.ч. за 2016 рік в сумі 163500 грн., за 2017рік в сумі 95500грн., посилаючись на те, що у витратах на виробництво відсотки загальногосподарських(Адміністративні витрати)(оплата праці) і загальновиробничих витрат (оплата праці) до загальних витрат по лісовому господарству згідно методичних рекомендацій, не передбачено. ДП «Ананьївське ЛГ» заперечує не включення до податкових зобов`язань суму податку на додану вартість від реалізованої продукції у розмірі 3910,11грн. по ФОП « ОСОБА_1 » у зв`язку з тим, що розрахунки за лісопродукцію ведуться з покупцями по товаро-транспортним накладним на реалізацію затвердженої наказом Мінінфраструктури України Мінагрополітики України від 29.11.2013р. №961/707 та шляхом перерахування коштів на банківський рахунок підприємства по виписаним накладним, згідно яких і проводилася реалізація. ДП«Ананьївське ЛГ» заперечує не включення до податкових зобов`язань суму податку на додану вартість від реалізованої продукції в розмірі 2417,34грн. по покупцю ФОП ОСОБА_2 , по ТТН на перевезення серія ОДА № 340103 від 14.04.2017р., у зв`язку з тим, що такої накладної в Реєстрі ТТН по ФОП ОСОБА_2 та у базі даних по електронному обліку деревини не рахується. ДП «Ананьївське ЛГ» заперечує не включення до податкових зобов`язань суму податку на додану вартість від реалізованої продукції у розмірі 44409,30грн. по покупцю ТОВ «Олбіоенерджи», в зв`язку з тим, що товарно - транспортні накладні по ТОВ «Олбіоенерджи» у жовтні - грудні 2016 року були помилково внесені в Єдиний реєстр податкових накладних, як не платники податку, але суми реалізації внесені до реєстру податкових накладних і до Декларації з податку на додану вартість, як «Населення», та ПДВ сплачено у повному обсязі, а так, як податкові накладні за даний період ТОВ «Олбіоенерджи» не видані, тому в Єдиний реєстр податкових накладних були внесені у лютому 2017р. на суму 44409,30грн. податкові накладні тільки для контрагента ТОВ «Олбіоенерджи». ДП «Ананьївське ЛГ» заперечує заниження податкових зобов`язань у січні-грудні 2016 року сум податку на додану вартість від реалізованої продукції у сумі всього - 13904,09грн., у зв`язку з помилковою їх реєстрацією в іншому періоді, без врахування попередньої реєстрації. ДП «Ананьївське ЛГ» заперечує заниження податкових зобов`язань, тому що вартість сум витрат у 2015 році на паливно-мастильні матеріли по Договору оренди легкового автомобіля від 02.11.2014р., орендодавець ОСОБА_6 на суму ПДВ 11851,44грн. є безпідставними, а списання палива на даний автомобіль є законним, так як він використовувався для виконання службових обов`язків, а саме охорона та захист лісу. ДП «Ананьївське ЛГ» заперечує заниження податкового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб в сумі 4140,45грн. і податкового зобов`язання військового збору в сумі 352,57нрн., у зв`язку з тим, що згідно виписаних товаро-транспортних накладних на реалізацію по ФОП « ОСОБА_1 » за 2016, 2017 рр. лісопродукція реалізовувалась по цінам згідно протоколів погодження вільної оптової ціни з 28.12.2015р. за 1 куб.м. дров паливних - 286,80грн.(з ПДВ) і з 01.03.2016р. за 1 куб.м. дров паливних - 300,00грн.(з ПДВ), про що свідчать виписані ТТН на реалізацію та Реєстр товаро-транспортних накладних на реалізацію по ФОМ « ОСОБА_1 », а у грудні 2015р. по ФОП « ОСОБА_1 » на суму 2294грн. взагалі лісопродукція не реалізовувалась. ДП «Ананьївське ЛГ» заперечує порушення строків сплати податку на доходи фізичних осіб в сумі 4140,45грн. і військового збору в сумі 352,57грн., в зв`язку з тим, що згідно виписаних товаро-транспортних накладних на реалізацію по ФОМ « ОСОБА_1 » за 2015- 2017 рр. заниження цін на лісопродукцію не було. Представник позивача зазначав, що при визначенні бази оподаткування, повноти та своєчасності нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2016р. та 2017р., були застосовані норми згідно Рішень про ставки на об`єкти житлової та нежитлової нерухомості, відмінне від земельної ділянки за 2016 рік та 2017 рік сільських рад. ДП «Ананьївське ЛГ» заперечує заниження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на загальну суму 24599,41грн., в т.ч. 2016р - 9552,37., 2017р. - 15047,04грн., тому, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки по даним ДП «Ананьївське ЛГ» є вірним, і склав всього 5196,03грн., у т.ч. у 2016р.- 1564,03грн., у 2017 - 3632грн. Позивач заперечує факт не подання декларацій з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, так як підприємством були отримані квитанції №2 «Про прийняття звіту», а про те, що декларації податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки були не прийняті до розрахунків згідно інтегрованих карток платника податку по ДП «Ананьївське ЛГ» згідно п.49.11 ст.49 Податкового кодексу України повідомлення від контролюючих органів не надходило. ДП «Ананьївське ЛГ» заперечує заниження податкового зобов`язання із рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, всього у сумі 175383,05 грн., в т.ч. за 4 квартал 2015р. - 18969,04 грн., за 2 квартал 2016р. - 6553 грн., за 3 квартал 2016р.- 143438 грн., 1 квартал 2017р.- 3300грн., 4 квартал 2017р. - 3123грн., у зв`язку з тим, що до податкових органів були подані розрахунки з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, які здійснювалися у Додатку 9 до Податкової декларації по всім територіям, де здійснювались рубки і також до кожного Додатку 9 були подані Податкові декларації з рентної плати, але при подачі наступної Декларації попередня скасовувалася, тобто відбувалося накладення нової декларації на попередню. Після подачі кожного Додатку 9 та податкової декларації по кожній території здійснення рубок надходили квитанції №2 «Про прийняття звітності», тому ДП «Ананївське ЛГ» не бачило, що попередні податкові декларації прийняті з порушенням це і привело до не нарахування рентної плати згідно інтегрованих карток платника податку за вказані періоди. При цьому існуючим доказом про подання податкової декларації з рентної плати за спеціальне використання лісових по кожній території здійснення рубок є електронні носії, які були вилучені при обшуку правоохоронними органами. Після подачі звітності ДП«Ананьївське ЛГ» здійснювало оплату за поданими Додатками 9 та податковим деклараціям з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів по кожній сільській раді проведення рубок за відповідні періоди, і згідно Витягу з електронного кабінету платника видно, що за ДФС перед ДП «Ананьївське ЛГ» рахується переплата станом на 01.01.2018 р. У зв`язку з викладеним, а також посилаючись на те, що, на думку позивача, перевірка контролюючим органом ДП "Ананьївське лісове господарство" проведена упереджено, без з`ясування всіх обставин фінансово-господарської діяльності підприємства, без взяття до уваги наданих "комісії" доказів, що, як вважає позивач, спростовують зазначені в акті перевірки порушення, а тому прийняті на підставі акту перевірки податкові повідомлення-рішення є протиправними та підлягають скасуванню, просить суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

24.05.2019р. та 08.04.2021р. до суду від відповідачів надійшли відзиви на позовну заяву у яких представники відповідачів, посилаючись на висновки акту перевірки, зазначили, що у ході перевірки було встановлено порушення: п.44.1, п.44.2 статті 44, п.п.134.1.1 пункту 134.1 статті 134, п.135.1 статті 135 Податкового кодексу України із змінами і доповненнями, п.5, 7,8,21 П(с)БО 15 "Доходи", п,7 ст.8, п.1,5,8 ст.9 Закону України від 16.07.1999 року №996-ХІУ "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" із змінами і доповненнями, п.п.2.1, 2.2, 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 року №88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 року за №168/704, п.5, п.6, п.17, п.18 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку №16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 року №318, року за №27/4248, у результаті чого занижено податок на прибуток у періоді, що перевірявся на загальну суму 95351 грн., у тому числі за 2015 рік в сумі 23319 грн., за 2016 рік в сумі 52666 грн., за 2017 рік в сумі 19366 грн.; п.44.1, п.44.2 статті 44, п.п.134.1.1 пункту 134.1 статті 134, п. 135.1 статті 135 Податкового кодексу України із змінами і доповненнями, п.5, 7,8,21 П(с)БО 15 "Доходи", п.7 ст.8, п.1,5,8 ст.9 Закону України від 16.07.1999 року №996-ХІУ "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" із змінами і доповненнями, п.п.2.1, 2.2, 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 року №88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 року за №168/704, п.5, п.6, п.17, п.18 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку №16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 року №318, в результаті чого занижено частину чистого прибутку, що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами в період, що перевірявся, на загальну суму 262040 грн., у тому числі за 2015 рік у сумі 15934 грн., за 2016 рік у сумі 179941 грн., за 2017 рік у сумі 66165 грн.; абз. "а" п.185.1 ст.185, п. 187.1 ст.187, п.188.1 ст.188, абз. "г" п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-УІ, із змінами і доповненнями, частини 2 статті 799 Цивільного кодексу України, в результаті чого занижено податок на додану вартість у періоді що перевірявся на загальну суму 84614,11 грн., в т.ч. у січні 2015 року в сумі 424,12 грн., у лютому 2015 року в сумі 672,08 грн, у березні 2015 року в сумі 457,31 грн., у квітні 2015 року в сумі 402,63 грн., у травні 2015 року в сумі 519,01 грн, у червні 2015 року в сумі 809,11 грн., у липні 2015 року в сумі 169,09 грн., у серпні 2015 року в сумі 1527,87 грн., у вересні 2015 року в сумі 2289,42 грн., у жовтні 2015 року в сумі 2545,34 грн., у листопаді 2015 року в сумі 980,33., у грудні 2015 року в сумі 1513,96 грн., у січні 2016 року в сумі 12659,78 грн.. у березні 2016 року в сумі 1561,92 грн., у квітні 2016 року в сумі 574,44 грн., у травні 2016 року в сумі 361,71 грн., у червні 2016 року в сумі 50,50 грн., у липні 2016 року в сумі 151,84 грн., у серпні 2016 року в сумі 454,67 грн., у вересні 2016 року в сумі 1080,50 грн., у жовтні 2016 року в сумі 16217,50 грн., у листопаді 2016 року в сумі 5910,33 грн., у грудні 2016 року в сумі 24937,71 грн., у січні 2017 року в сумі 5925,60 грн., у квітні 2017 в сумі 2417,34 грн.;-пп.14.1.36, п.14.1 ст.14, п.44.1 ст. 44, п.198.6 статті 198 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-УІ, із змінами і доповненнями, ДП "Ананьївеький лісгосп" безпідставно включило до податкового кредиту (рядку 17) Декларацій з податку на додану вартість податок на додану вартість з вартості послуг та товарів, що призвело до завищення податкового кредиту на загальну суму 20825,33 грн., в т.ч. у червні 2015 року на суму 7677,0 грн., у червні 2017 року на суму 3158, 33грн.-пп. 256.11.1 п. 256.11 ст. 256, п.п. 257.3.5 п. 257.3 ст. 257 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ, із змінами та доповненнями, наказу Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719, у редакції наказу Міністерства фінансів України № 927, із змінами внесеними згідно наказу Міністерства фінансів України № 545, в результаті чого знижено податкове зобов`язання із рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, всього в сумі 175383,04 грн., в тому числі за 4 квартал 2015 року в сумі 18969,04 грн., за 2 квартал 2016 року в сумі 6553 грн., за 3 квартал 2016 року в сумі 143438грн., 1 квартал 2017 в сумі 3300 грн., 4 квартал 2017 в сумі 3123 грн. порушення податковим агентом пп.47.1.3 п.47.1 ст. 47, п.119.2, п.119.3 ст. 119, абз. б п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ, що тягне за собою накладення штрафних санкцій у розмірі 510 гривень, відповідно п.119.2 ст.119 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ (зі змінами та доповненнями) та 170грн., відповідно п.119.3 ст.119 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ (зі змінами та доповненнями); порушення податковим агентом ДП "Ананьївське лісове господарство", пп.168.1.2. п.п.168.1.4 п. 168.1 ст.168, п.171.2 ст.171.2, пп. "а" п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ., а саме порушення строків сплати податку на доходи з фізичних осіб утриманого з заробітної плати протягом перевіряємого періоду; порушення пп. 164.2.17, п. 164.2, ст.164, п.167, п.п.168.1.1 п. 168.1 ст. 168 та п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ (зі змінами та доповненнями), ДП "Ананьївське лісове господарство", занижено податкове зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб у сумі 4140,45 грн., що тягне за собою накладення штрафних санкцій, відповідно ПІ27.1 ст..127 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ (зі змінами та доповненнями), розрахунок штрафних санкцій додається до акту перевірки та його невід`ємною частиною, додаток 1; порушення пп. 164.2.17, п. 164.2, ст.164, п.164, п. 168.1.1 ст.168 та пп.1.4. п.16. підр.10 Розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ (зі змінами та доповненнями), занижено податкове зобов`язання з військового збору на суму 352,57 грн., тягне за собою накладання штрафних санкцій, відповідно до п. 127.1 ст.127 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ (зі змінами та доповненнями), розрахунок штрафних санкцій додається до акту перевірки та є його невід`ємною частиною, додаток 1; порушення п.266.3, п.266.5, п.266.7, п.266.9, п.266.10, п.266.7 ст.266 занижено податкове зобов`язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на загальну суму - 24 599,41 грн., в тому числі 2016р. - 9 552,37 грн., 2017р. - 15 047,04 грн.; порушення п.п.266.7.5 п.266.7 ст.266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ (зі змінами та доповненнями), не подання платником податків податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2016р. та 2017р. Відповідачі, посилаючись на встановлені під час перевірки порушення, зазначили, що у зв`язку з встановленими порушеннями, було прийнято оскаржувані податкові повідомлення-рішення, які прийнято відповідно до норм діючого законодавства. У зв`язку з чим, відповідачі просять суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Дослідивши письмові докази по справі, судом встановлено наступне.

У період з 29.08.2018р. по 01.11.2018р. Головним управлінням ДФС в Одеській області проведено документальну планову виїзну перевірку Державного підприємства «Ананьївський лісгосп», податкового законодавства за період з 01.01.2015р. по 31.12.2017р., валютного - за період з 01.01.2015р. по 31.12.2017р., єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування - за період з 01.01.2015р. по 31.12.2017р., за результатами якої складено акт №2433/15-32-14-13/32037838 від 08.11.2018р. (а.с.37-87 т.1).

У ході проведеної перевірки перевіряючими встановлено порушення Державним підприємством «Ананьївський лісгосп»:

-п.44.1, п.44.2 статті 44, п.п.134.1.1 пункту 134.1 статті 134, п.135.1 статті 135 Податкового кодексу України із змінами і доповненнями, п.5, 7,8,21 П(с)БО 15 "Доходи", п.7 ст.8, п.1,5,8 ст.9 Закону України від 16.07.1999 року №996-ХІV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", п.п.2.1, 2.2, 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 року №88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 року за №168/704, п.5, п.6, п.17, п.18 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку №16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 року №318, року за №27/4248, в результаті чого занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся на загальну суму 95351 грн., у тому числі за 2015 рік в сумі 23319 грн., за 2016 рік в сумі 52666 грн., за 2017 рік в сумі 19366 грн.;

-п.44.1, п.44.2 статті 44, п.п.134.1.1 пункту 134.1 статті 134, п. 135.1 статті 135 Податкового кодексу України із змінами і доповненнями, п.5, 7,8,21 П(с)БО 15 "Доходи", п.7 ст.8, п.1,5,8 ст.9 Закону України від 16.07.1999 року №996-ХІУ "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" із змінами і доповненнями, п.п.2.1, 2.2, 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 року №88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 року за №168/704, п.5, п.6, п.17, п.18 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку №16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 року №318, в результаті чого занижено частину чистого прибутку, що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами в період, що перевірявся, на загальну суму 262040,00 грн., у тому числі за 2015 рік у сумі 15934 грн., за 2016 рік у сумі 179941 грн., за 2017 рік у сумі 66165 грн.;

-абз. "а" п.185.1 ст.185, п. 187.1 ст.187, п.188.1 ст.188, абз. "г" п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-УІ, із змінами і доповненнями, частини 2 статті 799 Цивільного кодексу України, в результаті чого занижено податок на додану вартість у періоді що перевірявся на загальну суму 84614,11 грн., в т.ч. у січні 2015 року в сумі 424,12 грн., у лютому 2015 року в сумі 672,08 грн, у березні 2015 року в сумі 457,31 грн., у квітні 2015 року в сумі 402,63 грн., у травні 2015 року в сумі 519,01 грн, у червні 2015 року в сумі 809,11 грн., у липні 2015 року в сумі 169,09 грн., у серпні 2015 року в сумі 1527,87 грн., у вересні 2015 року в сумі 2289,42 грн., у жовтні 2015 року в сумі 2545,34 грн., у листопаді 2015 року в сумі 980,33., у грудні 2015 року в сумі 1513,96 грн., у січні 2016 року в сумі 12659,78 грн.. у березні 2016 року в сумі 1561,92 грн., у квітні 2016 року в сумі 574,44 грн., у травні 2016 року в сумі 361,71 грн., у червні 2016 року в сумі 50,50 грн., у липні 2016 року в сумі 151,84 грн., у серпні 2016 року в сумі 454,67 грн., у вересні 2016 року в сумі 1080,50 грн., у жовтні 2016 року в сумі 16217,50 грн., у листопаді 2016 року в сумі 5910,33 грн., у грудні 2016 року в сумі 24937,71 грн., у січні 2017 року в сумі 5925,60 грн., у квітні 2017 в сумі 2417,34 грн.;

-пп.14.1.36, п.14.1 ст.14, п.44.1 ст. 44, п.198.6 статті 198 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ, із змінами і доповненнями, ДП "Ананьївеький лісгосп" безпідставно включило до податкового кредиту (рядку 17) Декларацій з податку на додану вартість податок на додану вартість з вартості послуг та товарів, що призвело до завищення податкового кредиту на загальну суму 20825,33 грн., в т. ч. у червні 2015 року на суму 7677,0 грн., у червні 2017 року на суму 3158, 33грн.;

-пп. 256.11.1 п. 256.11 ст. 256, п.п. 257.3.5 п. 257.3 ст. 257 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ, із змінами та доповненнями, наказу Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719, у редакції наказу Міністерства фінансів України № 927, із змінами внесеними згідно наказу Міністерства фінансів України № 545, в результаті чого знижено податкове зобов`язання із рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, всього в сумі 175383,04 грн., в тому числі за 4 квартал 2015 року в сумі 18969,04 грн., за 2 квартал 2016 року в сумі 6553 грн., за 3 квартал 2016 року в сумі 143438грн., 1 квартал 2017 в сумі 3300 грн., 4 квартал 2017 в сумі 3123 грн.;

- порушення податковим агентом пп.47.1.3 п.47.1 ст. 47, п.119.2, п.119.3 ст. 119, абз. б п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ, що тягне за собою накладення штрафних санкцій у розмірі 510,00 гривень, відповідно п.119.2 ст.119 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ (зі змінами та доповненнями) та 170,00 грн., відповідно п.119.3 ст.119 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ (зі змінами та доповненнями);

- порушення податковим агентом ДП "Ананьївське лісове господарство", пп.168.1.2. п.п.168.1.4 п. 168.1 ст.168, п.171.2 ст.171.2, пп. "а" п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ., а саме порушення строків сплати податку на доходи з фізичних осіб утриманого з заробітної плати протягом перевіряємого періоду;

-порушення пп. 164.2.17, п. 164.2, ст.164, п.167, п.п.168.1.1 п. 168.1 ст. 168 та п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями), ДП "Ананьївське лісове господарство", занижено податкове зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб у сумі 4140,45 грн., що тягне за собою накладення штрафних санкцій, відповідно п.127.1 ст.127 Податкового кодексу України, розрахунок штрафних санкцій додається до акту перевірки та його невід`ємною частиною, додаток 1;

-порушення пп. 164.2.17, п. 164.2, ст.164, п.164, п. 168.1.1 ст.168 та пп.1.4. п.16. підр.10 Розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями), занижено податкове зобов`язання з військового збору на суму 352,57 грн., тягне за собою накладання штрафних санкцій, відповідно до п. 127.1 ст.127 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ (зі змінами та доповненнями), розрахунок штрафних санкцій додається до акту перевірки та є його невід`ємною частиною, додаток 1;

-порушення п.266.3, п.266.5, п.266.7, п.266.9, п.266.10, п.266.7 ст.266 занижено податкове зобов`язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на загальну суму - 24 599,41 грн., в тому числі 2016р. - 9 552,37 грн., 2017р. - 15 047,04 грн.;

- порушення п.п.266.7.5 п.266.7 ст.266 Податкового кодексу України, не подання платником податків податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2016р. та 2017р.

ДП «Ананьївське лісове господарство» не погоджуючись із встановленими під час перевірки порушеннями звернулось до ГУ ДФС в Одеській області із листом -запереченням №266 від 20.11.2018р. (а.с.141-147 т.1).

Відповіддю ГУ ДФС в Одеській області від 04.12.2018р. №17221/10/15-342-14-13-06 адресованого ДП «Ананьївське лісове господарство» повідомлено, що розглянувши заперечення ДП «Ананьївське лісове господарство», ГУ ДФС в Одеській області зменшено податкове зобов`язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на суму -19 403,38грн., в тому числі 2016р.-7988,34 грн., 2017р. -11 415,04 грн., з інших питань залишає висновки, вказані в даному акті перевірки, без змін (а.с.148-156 т.1).

На підставі висновків акту перевірки та відповіді на заперечення від 04.12.2018р. №17221/10/15-342-14-13-06 ГУ ДФС в Одеській області прийнято податкові повідомлення-рішення від 06.12.2018р.:

-№0053881412, яким збільшено податкове зобов`язання з подтку на прибуток у розмірі 95 351,00грн. та нараховано штрафні санкції у розмірі 18004,25грн. (а.с.20 т.1);

-№0053721412, яким за платежем «рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів» збільшено податкове зобов`язання у розмірі 344,00грн. та нараховано штрафні(фінансові) санкції у розмірі 86,00грн. (а.с.21 т.1);

-№0053801412, яким за платежем «рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів» збільшено податкове зобов`язання у розмірі 1840,35грн. та нараховано штрафні(фінансові) санкції у розмірі 460,09грн. (а.с.22 т.1);

-№0053871412, яким за платежем «рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів» збільшено податкове зобов`язання у розмірі 25636,00грн. та нараховано штрафні(фінансові) санкції у розмірі 6409,00грн. (а.с.23 т.1);

-№0053791412, яким за платежем «рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів» збільшено податкове зобов`язання у розмірі 358,00грн. та нараховано штрафні(фінансові) санкції у розмірі 89,50грн. (а.с.24 т.1);

-№0053851412, яким за платежем «рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів» збільшено податкове зобов`язання у розмірі 11430,69грн. та нараховано штрафні(фінансові) санкції у розмірі 2857,67грн.(а.с.25 т.1);

-№0053841412, яким за платежем «рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів» збільшено податкове зобов`язання у розмірі 90445,00грн. та нараховано штрафні(фінансові) санкції у розмірі 22611,25грн. (а.с.26 т.1);

-№0053831412, яким за платежем «рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів» збільшено податкове зобов`язання у розмірі 16922,00грн. та нараховано штрафні(фінансові) санкції у розмірі 4230,50грн. (а.с.27 т.1);

-№0053891412, яким за платежем «рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів» збільшено податкове зобов`язання у розмірі 28407,00грн. та нараховано штрафні(фінансові) санкції у розмірі 7101,75грн. (а.с.28 т.1);

-№0053891412, яким за платежем «рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів» збільшено податкове зобов`язання у розмірі 28407,00грн. та нараховано штрафні(фінансові) санкції у розмірі 7101,75грн. (а.с.28 т.1);

-№0053781412, яким за платежем «податок на додану вартість» збільшено податкове зобов`язання у розмірі 77958,00грн. та застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 20698,00грн. (а.с.75 т.3);

Також, на підставі висновків акту перевірки та відповіді на заперечення від 04.12.2018р. №17221/10/15-342-14-13-06 ГУ ДФС в Одеській області прийнято податкові повідомлення-рішення від 07.12.2018р.:

-№0453761304, яким «за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується юридичними особами, які є власником об`єктів нежитлової нерухомості» застосовано штрафні санкції у розмірі 6495,04грн. (а.с.30 т.1);

-№0453741304, яким «за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується юридичними особами, які є власником об`єктів нежитлової нерухомості» застосовано штрафні санкції у розмірі 170,00грн. (а.с.31 т.1);

-№0453751304, яким «за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується юридичними особами, які є власником об`єктів нежитлової нерухомості» застосовано штрафні санкції у розмірі 170,00грн. (а.с.32 т.1);

-№0453731304, яким збільшено суму грошового зобов`язання з податків та зборів, у тому числі з військового податку у розмірі 351,90грн. та застосовано штрафні санкції у розмірі 87,97грн. (а.с.33 т.1);

-№0453691304, яким «за платежем податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді з/п» застосовано суму штрафних санкцій у розмірі 170,00грн. (а.с.34 т.1);

-№0453681304, яким «за платежем податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді з/п» застосовано суму штрафних санкцій у розмірі 510,00грн. (а.с.35 т.1);

-№0453701304, яким збільшено суму грошового зобов`язання з податків і зборів, у тому числі з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 4 140,45грн. та застосовано штрафні(фінансові) санкції у розмірі 426 644,38грн. (а.с.36 т.1).

Відповідно до вимог ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до абз «а» п.185.1 ст.185 Податкового кодексу України об`єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю.

Згідно із п.187.1. ст.187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку.

Пунктом 188.1 ст.188 Податкового кодексу України визначено, що база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів.

Згідно із п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України об`єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.

Пунктом 135.1. ст.135 Податкового кодексу України встановлено, що базою оподаткування є грошове вираження об`єкту оподаткування, визначеного згідно із статтею 134 цього Кодексу з урахуванням положень цього Кодексу.

Як вбачається з акту перевірки, ДП «Ананьївське лісове господарство» надано до перевірки договір купівлі - продажу від 23.12.2015 №69-КП, укладений ДП «Ананьївський лісгосп» з ФОП ОСОБА_1 , рахунки на оплату, платіжні доручення та квитанції:

-згідно рахунку - фактури №СФ-0000071 від 28.12.2015 ціна за куб. м. дров паливних (з ПДВ) складала 200,76 грн., кількість - 32 куб. м, на загальну суму 6424,32 грн. Платіжне доручення від 28.12.2015р. №6 на суму 6424,32 грн.

-згідно рахунку на оплату №2 від 21.03.2016 ціна за куб. м. дров технологічних (з ПДВ) складала 286,80 грн., кількість - 172,78 куб. м, на загальну суму 49554,10 грн. Платіжне доручення від 22.03.2016 №7 на суму 49554,10 грн.

-згідно рахунку на оплату №3 від 29.06.2016 ціна за куб. м. дров технологічних (з ПДВ) складала 299,99 грн., кількість - 9,36 куб. м, на загальну суму 2807,84 грн. Платіжне доручення від 30.06.2016 №11 на суму 2807,84грн.;

-згідно рахунку на оплату №4 від 28.07.2016 ціна за куб. м. дров технологічних (з ПДВ) складала 250,0 грн., кількість - 9,52 куб. м, на загальну суму 2379,96 грн. Квитанція до прибуткового касового ордеру №315 від 28.07.2016 на суму 2380,00 грн.;

-згідно рахунку на оплату №10 від 08.09.2016 ціна за куб. м. дров технологічних (з ПДВ) складала 299,99 грн., кількість - 66,67 куб. м, на загальну суму 20000,20 грн. Платіжне доручення від 08.09.2016 №21 на суму 20000,20 грн.;

-згідно рахунку на оплату №14 від 22.09.2016 ціна за куб. м. дров технологічних (з ПДВ) складала 299,99 грн., кількість - 66,67 куб. м, на загальну суму 20000,20 грн. Платіжне доручення від 09.08.2016 №15 на суму 20000,20 грн.;

-згідно рахунку на оплату №14 від 22.09.2016 ціна за куб. м. дров технологічних (з ПДВ) складала 299,99 грн., кількість - 66,67 куб. м, на загальну суму 20000,20 грн. Платіжне доручення від 23.09.2016 №24 на суму 20000,20 грн.;

-згідно рахунку на оплату №18 від 11.10.2016 ціна за куб. м. дров технологічних (з ПДВ) складала 300,00 грн., кількість - 33,6 куб. м, на загальну суму 10080,0 грн. Платіжне доручення від 12.10.2016р. №28 на суму 10080,0 грн.

-згідно рахунку на оплату №27 від 30.11.2016 ціна за куб. м. дров технологічних (з ПДВ) складала 252,00 грн., кількість -31,715 куб. м, на загальну суму 7992,18 грн.

-згідно рахунку на оплату №30 від 12.12.2016 ціна за куб. м. дров технологічних (з ПДВ) складала 300,00 грн., кількість - 50 куб. м, на загальну суму 15000,0 грн. Платіжне доручення від 12.12.2016 на суму 15000,00 грн.

Разом з тим, як встановлено судом та не спростовано позивачем, згідно до протоколу погодження вільної оптової ціни визначено, що ціна за куб. метр дров паливних (з ПДВ) складає 286,80 грн., дров технологічних - 332,40 грн.

Таким чином, надані підприємством до перевірки рахунки на оплату та платіжні доручення в сукупності підтверджують те, що ДП «Ананьївський лісгосп» занижено податкове зобов`язання з податку на додану вартість від реалізації ФОП ОСОБА_1 дров паливних та дров технологічних за цінами, нижчими, ніж передбачені Протоколом погодження вільної оптової ціни, на загальну суму 3910,11 грн.

Щодо посилання позивача на те, що рахунки -фактури не є підставою для розрахунків за лісопродукцію, а розрахунки ведеться по товарно-транспортним накладним, суд зазначає наступне.

Згідно Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених Наказ Міністерства транспорту України 14.10.97 № 363 товарно-транспортна накладна - єдиний для всіх учасників транспортного процесу документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, та є одним із документів, що може використовуватися для списання товарно-матеріальних цінностей, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, що може бути складений у паперовій та/або електронній формі та має містити обов`язкові реквізити, передбачені цими Правилами.

В свою чергу, складенню товарно-транспортної накладної передують складення рахунків - фактури (не обов`язково) та оплата (п.3.3. договору покупець зобов`язується здійснити 100% передоплату) за вказаний товар.

Таким чином, в даному випадку, з урахуванням встановлених договором купівлі-продажу від 23.12.2015р. №69-КП умов, ФОП ОСОБА_7 сплачено визначені в рахунках на оплату суми за товар згідно платіжних доручень та квитанцій, які надані ДП «Ананьївський лісгосп» до перевірки.

Жодних спростувань щодо наданих до перевірки вищезазначених розрахункових документів ДП «Ананьївський лісгосп» до суду не надано.

Надані до суду товарно-транспортні накладні не спростовують встановлені під час перевірки порушення.

Під час перевірки, ГУ ДФС в Одеській області, на підставі наданих ДП«Ананьївський лісгосп» оборотно-сальдових відомостей, прибуткових касових чеків, товарно-транспортних накладених, звітів про рух продукції (додаток 4 до акту, узагальнений перелік документів, які було використано при проведенні перевірки) встановлено, що ДП «Ананьївський лісгосп» не включило до доходу від будь-якої діяльності реалізацію дров паливних фізичним особам за 2016 рік у розмірі 75321,00грн. Зазначене підтверджується зареєстрованими ПН в ЄРПН, суми щодо яких не відображені в податкових деклараціях з податку на додану вартість.

Також, ДП «Ананьївський лісгосп» не включило до доходу від будь-якої діяльності реалізацію продукції фізичним особам виручку від реалізації від техсировини та половника покупцю ФОП ОСОБА_2 .

Так, згідно товарно-транспортної накладної на перевезення деревини автомобільним транспортом, серія ОДА №340103 від 14.04.2017, ДП «Ананьївський лісгосп» реалізувало на адресу ФОП ОСОБА_2 техсировину для ВТП, дуб(тл), та пиловник, дуб загальною кількістю 6,297 куб.м. на загальну суму 14504,06 грн., в т.ч. ПДВ 2417,34 грн., яка не включена до доходу від будь-якої діяльності.

Пунктами 5, 8 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» 16 липня 1999 року № 996-XIV визначено, що господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені. Відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці документи.

Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення і поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання державних та приватних виконавців, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників визначені Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078.

Абзацем 7 п.4 Порядку №1078 встановлено, що у разі несвоєчасної виплати сум індексації грошових доходів громадян проводиться їх компенсація відповідно до законодавства.

Як встановлено судом під час з`ясування офіційних обставин справи, ДП «Ананьївський лісгосп» було самостійно проіндексовано заробітну плату у розмірі 37 204,63грн. та виправлено допушені помилки при нарахуванні матеріальної допомоги у 2015р., зі сплатою ЄСВ. Однак, відповідні уточнюючі розрахунки із збільшеннм фінансового результату до податкових декларацій з податку на прибуток за 2015-2016 роки підприємство не надало.

Так, згідно п.50.1 ст.50 Податково кодексу України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов`язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Щодо включення витрат у 2015 році на паливно-мастильні матеріали до договору оренди легкового автомобіля від 02.11.2014р. на суму 59 258,00грн., орендодавець ОСОБА_5 , судом встановлено наступне.

Як вбачається з матеріалів справи та не спростовано сторонами 02.11.2014р. між ДП "Ананьївське лісове господарство" (орендар) та ОСОБА_5 (орендодавець) укладено договір оренди легкового автомобіля № 67-ДО, за умовами якого орендодавець зобов`язався передати у строкове безоплатне користування, а орендар прийняти зазначений автомобіль (марки GEELY, 2008 року випуску, колір сірий, державний номер НОМЕР_1 , зареєстрований Маловисловським МРЕВ ДАІ УМВС України в Кіровоградській області). Автомобіль орендується з метою його використання орендарем для службових поїздок, перевезення його персоналу, а також для перевезення дрібних речей. Передача автомобіля здійснюється за актом приймання-передачі (т.2, а.с 139).

Частиною 4 ст.78 КАС України встановлено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Так, рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 02.05.2019р. по справі №815/1153/18, яке набрало законної чили 23.07.2019р., встановлено, що «За приписами ч.2 ст. 799 ЦК України договір найму транспортного засобу за участю фізичної особи підлягає нотаріальному посвідченню.

За змістом листа ДП "Ананьївське лісове господарство" № 96 від 25.10.2017р., протягом 2015 року позивачем проведено витрати з придбання палива у загальній сумі 59257,71 грн., яке використано на орендований автомобіль марки GEELY.

Згідно приписів ч.2 ст. 74 КАС України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Позивачем належними доказами не спростовано того, що договір оренди легкового автомобіля № 67-ДО 02.11.2014 р., відповідно до вимог ч. 2 ст. 799 ЦК України не посвідчено нотаріально та належними доказами протилежного не доведено. Більш того, зазначений факт визнається позивачем та з урахуванням приписів ч.1 ст. 78 КАС України не потребує доказування.

З урахуванням наведеного, позивачем не спростовано наявності виявленого за результатами перевірки факту порушення ч.2 ст. 799 ЦК України, внаслідок чого протягом 2015 року ДП "Ананьївське лісове господарство" за договором оренди легкового автомобіля № 67-ДО від 02.11.2014р. безпідставно понесено витрати у сумі 59257,71 грн.».

За таких обставин, суд, враховуючи положення ч.4 ст.78 КАС України, вважає, що протягом 2015 року ДП "Ананьївське лісове господарство" за договором оренди легкового автомобіля № 67-ДО від 02.11.2014р. безпідставно понесено витрати у сумі 59257,71 грн.

Як вбачається з акту перевірки та додатків до нього документів, ДП «Ананьївський лісгосп» у січні 2017 виписало податкові накладні, які зареєстровані залежним чином, на адресу СУПП ТОВ «Варта» на загальну суму 41 6413,92 грн., в т. ч. ПДВ 69402,32 грн.

Згідно поданої ДП «Ананьївський лісгосп» до Подільської ОДПІ податкової декларації з податку на додану вартість за січень 2017 від 17.02.2017 №99022544075, до податкового зобов`язання, по взаємовідносинах з СУПП ТОВ «Варта», код за ЄДРПОУ 21728220, віднесено суму ПДВ 63 476,72 грн.

Розбіжність між сумою податкових зобов`язань зареєстрованих податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, виписаних на адресу СУПП ТОВ «Варта» у січні 2017, даними Автоматизованої системи співставлення податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДФС України за січень 2017 та даними Податкової декларації з податку на додану вартість за січень 2017 складає 5925,60 грн. Таким чином, ДП «Ананьївський лісгосп» занижено податкове зобов`язання з податку на додану вартість за січень 2017 по взаємовідносинах з СУПП ТОВ «Варта», код за ЄДРПОУ 21728220, (згідно розбіжностей між даними Єдиного реєстру податкових накладних, даними Автоматизованої системи співставлення податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДФС України та даними Податкової декларації з податку на додану вартість) у січні 2017 на суму 5925,60 грн.

Щодо встановленого під час перевірки заниження податкового зобов`язання з податку на додану вартість від реалізації ТОВ «Олбіоенерджи» на загальну суму 44409,30грн., судом встановлено наступне.

Як вбачається з акту перевірки до перевірки було надано договір купівлі - продажу лісопродукції від 08.09.2016 №50 КП, згідно п.п.3.3. якого покупець зобов`язується здійснити оплату - 50% передоплату, 50% після фактичного відвантаження зі складу Продавця шляхом перерахування її на банківський рахунок продавця або внесення до каси.

ДП «Ананьївське лісове господарство» виписало для ТОВ «Олбіоенерджі» податкові накладні на загальну суму 444409,30грн. (період листопад -грудень 2016 року).

Згідно поданих ДП «Ананьївський лісгосп» до Подільської ОДПІ Податкових декларацій з податку на додану вартість за жовтень 2016 (від 18.11.2016 №9221961239), листопад 2016 (від 16.12.2016 №9243503278), грудень 2016 (від 17.01.2017 №9266107920), до податкового зобов`язання, по взаємовідносинах з ТОВ`Олбіоенерджі», віднесено суми ПДВ у жовтні 2016 - 0,0 грн., у листопаді 2016 - 0,0 грн., у грудні 2016 - 0,0 грн.

Розбіжність між даними Автоматизованої системи співставлення податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДФС України по взаємовідносинах ДП «Ананьївський лісгосп» із ТОВ «Олбіоенерджи» складає загальну суму 44409,30 грн.

Таким чином, ДП «Ананьївський лісгосп» занижено податкове зобов`язання з податку на додану вартість від реалізації ТОВ «Олбіоенерджі» лісопродукції на загальну суму 44409,30 грн., в тому числі за жовтень 2016 на суму 15000 грн., за листопад 2016 на суму 5485,33 грн., грудень 2016 на суму 23923,97 грн.

Щодо встановленого під час перевірки заниження податкового зобов`язання з податку на додану вартість за січень 2017 року по взаємовідносинам з ТОВ «Кононівський елеватор».

Перевіркою встановлено, що згідно даних Єдиного реєстру податкових накладних, даних Автоматизованої системи співставлення податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДФС України ДП «Ананьївський лісгосп» у жовтні 2016 виписало податкові накладні, які зареєстровані належним чином, на адресу ТОВ «Кононівський елеватор», код за ЄДРПОУ 32284263, на загальну суму 12432,0 грн., в т. ч. ПДВ 2072,00 грн.(податкова накладна №6 від 05.10.2016р. зареєстрована 11.10.2016р.; №8 від 05.10.2016р. зареєстрована 18.10.2016р. розрахунок коригування від 14.03.2017р. №12 до податкової накладної від 05.10.2016р. №8 ).

Згідно поданої ДП «Ананьївський лісгосп» до Подільської ОДПІ податкової декларації з податку на додану вартість за жовтень 2016 від 18.11.2016 №99221961239, до податкового зобов`язання, по взаємовідносинах з ТОВ «Кононівський елеватор», код за ЄДРПОУ 32284263, віднесено суму ПДВ 0,0 грн.

Відповідно розбіжність між сумою податкових зобов`язань зареєстрованих податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, виписаних на адресу ТОВ «Кононівський елеватор», код за ЄДРПОУ 32284263, у жовтні 2016, даними Автоматизованої системи співставлення податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДФС України за жовтень 2016 та даними Податкової декларації з податку на додану вартість за жовтень 2016 складає 1036,0 грн., що свідчить про обґрунтованість встановленого перевіркою заниження податкового зобов`язання з податку на додану вартість за січень 2017 року у розмірі 1036,00грн. по взаємовідносинам з ТОВ «Кононівський елеватор».

Щодо посилання позивача на дотримання ним норм податкового законодавства та те, що підприємством помилково повторно зареєстровані податкові накладні та/або невірно внесені відомості у податкову звітність, суд зазначає, що діючим законодавством встановлені порядки внесення змін/уточнення до податкових звітних документів та зазначені обставини не можуть виправдати допущені платником податку порушення шляхом скасування рішення суб`єктів владних повноважень, прийнятих у порядку та згідно діючого законодавства.

Щодо встановленого порушення заниження податкового зобов`язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на загальну суму 19 403, 38грн. на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, судом встановлено наступне.

Згідно рішень Ананьївської Першої сільської ради Ананьївського району Одеської області «Про затвердження ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території Ананьївської Першої сільської ради на 2016 рік » від 08.02.2016р. №41-УІІ і «Про затвердження ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території Ананьївської Першої сільської ради на 2017 рік » від 06.07.2016р. №89-УІІ та рішень Коханівської сільської Ананьївського району Одеської області «Про затвердження ставки податку на нерухоме майно від земельної ділянки на території Коханівської сільської ради» від 08.02.2016р. №34-VII, «Про затвердження ставки податку на нерухоме майно від земельної ділянки на території Коханівської сільської ради» від 05.07.2016р. №62-VII, у 2016 -2017 роках на території вказаних сільських рад затверджено ставки податку для об`єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності юридичних осіб у розмірі 0,2% за 1 кв.м. у відсотках від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 01 січня звітного(податкового) року.

Таким чином, з урахуванням належного позивачу нерухомого майно, відмінне від земельної ділянки в Ананьївській Першій сільській раді(445,90 кв.м.) та Коханівській сільській раді (121,60кв.м.), податок на нерухоме майно у 2016 році (МЗП 1378,00грн.) мав скласти 1564,00грн., у 2017 році(МЗП 3200,00грн.)-3632,00грн.

Таким чином, встановлення контролюючим органом порушення щодо зменшення податкового зобов`язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на суму -19 403,38грн., в тому числі 2016р.-7988,34 грн., 2017р. -11 415,04 грн., викладене у відповідді ГУ ДФС в Одеській області від 04.12.2018р. №17221/10/15-342-14-13-06, не відповідає фактичним обставинам справи та не підтверджені жодними поясненнями чи доказами.

У зв`язку з викладеним, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення рішення від 07.12.2018р. №0453761304, яким «за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується юридичними особами, які є власником об`єктів нежитлової нерухомості» застосовано штрафні санкції у розмірі 6495,04грн. є таким, що підлягає скасуванню.

Поряд з цим, суд не вбачає підстав дя скасування податкових повідомлень -рішень №0453741304, №0453751304 якими «за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується юридичними особами, які є власником об`єктів нежитлової нерухомості» застосовано штрафні санкції у розмірі по 170,00грн., оскільки позивач, посилаючись на те, що ДП подало декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, так у позивачем отримані квитанції №2 «Про прийняття звіту», не надав докази зазначеного.

Щодо сплати позивачем рентної плати за спец використання лісових ресурсів, судом встановлено наступне.

Згідно із п.256.1. с.261 Податкового кодексу України платниками рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів є лісокористувачі - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи з джерел їх походження з України або виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, фізичні особи (крім фізичних осіб, які мають право безоплатно без видачі спеціального дозволу використовувати лісові ресурси відповідно до лісового законодавства), а також фізичні особи - підприємці, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціального дозволу (лісорубного квитка або лісового квитка) або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами.

Пунктом 256.2 Податкового кодексу України встановлено, що об`єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання лісових ресурсів є:256.2.1. деревина, заготовлена в порядку рубок головного користування;256.2.2. деревина, заготовлена під час проведення заходів:щодо поліпшення якісного складу лісів, їх оздоровлення, посилення захисних властивостей (у деревостанах віком понад 40 років - рубки догляду за лісом, вибіркові санітарні рубки, вибіркові лісовідновні рубки, рубки, пов`язані з реконструкцією, ландшафтні рубки і рубки переформування; незалежно від віку деревостанів - суцільні санітарні та суцільні лісовідновні рубки);з розчищення лісових ділянок, вкритих лісовою рослинністю, у зв`язку з будівництвом гідровузлів, трубопроводів, шляхів тощо;256.2.3. другорядні лісові матеріали (заготівля живиці, пнів, лубу та кори, деревної зелені, деревних соків та інших другорядних лісових матеріалів, передбачених нормативно-правовими актами з ведення лісового господарства);256.2.4. побічні лісові користування (заготівля сіна, випасання худоби, заготівля дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід, лікарських рослин, збирання лісової підстилки, заготівля очерету та інших побічних лісових користувань, передбачених нормативно-правовими актами з ведення лісового господарства);256.2.5. використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних і освітньо-виховних цілей та проведення науково-дослідних робіт.

Згідно із п.256.11.1. ст. 256 Податкового кодексу України сума рентної плати обчислюється суб`єктами лісових відносин, які видають спеціальні дозволи, і зазначається у таких дозволах.

Поряд з цим, п. 257.1 ст.257 Податкового кодексу України встановлено, що базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу, а для рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за видобування нафти, конденсату, природного газу, у тому числі газу, розчиненого у нафті (нафтового (попутного) газу), етану, пропану, бутану, рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України та рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України, дорівнює календарному місяцю.

Відповідно до п.257.2 ст.257 Податкового кодексу України платники рентної плати самостійно обчислюють суму податкових зобов`язань з рентної плати.

Згідно із п.257.3. ст.257 Податкового кодексу України платник рентної плати до закінчення визначеного розділом II цього Кодексу граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, визначений цією статтею, подає до відповідного контролюючого органу за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, податкову декларацію, яка містить додатки:

Як вбачається з акту перевірки, перевіркою встановлено, що у звітні періоди 4 квартал 2015, 2 квартал 2016, 3 квартал 2016, 1 квартал 2017, 4 квартал 2017 ДП «Ананьївський лісгосп» надані податкові декларації рентної плати по тим територіям органів місцевого самоврядування ( за КОАТТУ) за місцезнаходженням лісової ділянки, на яких здійснено заготівлю деревини, але занижено податкове зобов`язання з рентної плати, в зв 'язку із не відображенням податкового зобов`язання у відповідних додатках податкової декларації ( повинна бути одна декларація, а до неї тільки додатків 9, скільки територій на яких здійснені вирубки). Вказана обставина призвела до не нарахування рентної плати згідно інтегрованих карток платника датку за вказані звітні періоди.

В свою чергу, як зазначив позивач у позовній заяві, ДП «Ананьївський лісгосп» після подачі кожного Додатку 9 та Податкової декларації по кожній території здійснення рубок надходили квитанції №2 «Про прийняття звітності», тому ДП «Ананївське ЛГ» небачило, що попередні Податкової декларації прийняті з порушенням це і привело до не нарахування рентної плати згідно інтегрованих карток платника податку за вказані періоди.

Таким чином, за звітні періоди 4 квартал 2015, 2 квартал 2016, 3 квартал 2016, 1 квартал 2017, 4 квартал 2017 року рентна плата ДП «Ананьївський лісгосп» не нарахована з підстав порушення порядку подання податкових декларацій та відповідно податкові повідомлення-рішення за платежем «рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів» є обґрунтованими та скасуванню не підлягають.

Враховуючи вищевикладене та те, що висновки контролюючого органу щодо вищевстановлених порушень підтверджуються матеріалами справи та висновками акту перевірки, суд приходить до висновку, що податкові повідомлення -рішення №0053881412 від 06.12.2018р.; №0053721412 від 06.12.2018 р.; №0053801412 від 06.12.2018 р.; №0053871412 від 06.12.2018р.; №0053791412 від 06.12.2018 р.; №0053851412 від 06.12.2018р.; №0053841412 від 06.12.2018р.; №0053831412 від 06.12.2018р.; №0053891412 від 06.12.2018 р.; без номеру від 06.12.2018 р.; №0453741304 від 07.12.2018 р.; №0453751304 від 07.12.2018р.; №0453731304 від 07.12.2018р.;№0453691304 від 07.12.2018р.; №0453681304 від 07.12.2018р.; №0453701304 від 07.12.2018р. прийняті відповідно до норм чинного законодавства та скасуванню не підлягають.

Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 р.

Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв`язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

Частиною 3 ст. 139 КАС України визначено, що при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Як вбачається з платіжного доручення №2569 від 02.05.2019р. позивачем сплачено судовий збір у розмірі 19210,00грн.

В свою чергу, як вбачається з суми грошових зобов`язань оскаржуваних податкових повідомлень -рішень ціна позову складає 869 979,79 грн. та відповідно судовий збір за подання вказаного адміністративного позову майнового характеру має складати 13049,69 грн.(1,5% від 869 979,79 грн.) та позивач не позбавлений права звернутись до суду із заявою про повернення надміру сплаченого судового збру.

Враховуючи те, що суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог позивача, суд вважає, що наявні підстави для стягнення з Головного управління ДПС в Одеській області на користь позивача судовий збір пропорційно до розміру задоволених позовних вимог у розмірі 97,43 грн.

Керуючись ст.ст. 241-246, 250, 255, 295,382 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Державного підприємства "Ананьївське лісове господарство" - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДФС в Одеській області від 07.12.2018р. №0453761304 про застосування штрафних санкцій у розмірі 6495,04грн.

У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути з Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 43142370, вул. Семінарська, 5 м.Одеса) на користь Державного підприємства "Ананьївське лісове господарство" (код ЄДРПОУ 32037838, Одеська обл., Ананьївський р-н., с.Ананьїв Перший, комплекс будівель і споруд №2) сплачений судовий збір у сумі 97,43 грн. (дев`яносто сім гривень сорок три копійки).

Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.О. Танцюра