
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№380/337/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 травня 2021 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого-судді Мартинюка В.Я., розглянувши у спрощеному позовному провадженні без виклику учасників справи у м.Львові справу за позовом Державної екологічної інспекції у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр ділової співпраці «Капітал-Бізнес-Сервіс» про зобов`язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В :
Державна екологічна інспекція у Львівській області звернулася в суд з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр ділової співпраці «Капітал-Бізнес-Сервіс», в якому просить зупинити діяльність в частині бездозвільного здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря з стаціонарних джерел без дозволу спеціально уповноваженого органу державної виконавчої влади, а саме:
три дихальних клапани резервуарів для зберігання пального та заправних пістолетів паливо роздавальних колонок АЗС, що розташована за адресою: Пустомитівський район, с. Підгірне, автодорога Умань-Краківець, 514км + 460м.;
два дихальних клапанів резервуарів для зберігання пального та 4 заправних пістолетів паливо роздавальних колонок АЗС, що розташована за адресою: м. Броди, автодорога Броди-Лагодів, 1км. + 200 м.;
чотири дихальних клапанів резервуарів для зберігання пального та 3 заправних пістолетів паливо роздавальних колонок АЗС, що розташована за адресою: Буський район, смт. Красне, вул. Залізнична, 6А;
два дихальних клапанів резервуарів для зберігання пального та 4 заправних пістолетів паливо роздавальних колонок АЗС, що розташована за адресою: м. Винники, вул. Галицька, 12А без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади;
дві димові труби двох газових котлів NOVA FLORIDA, димова труба твердопаливного котла в приміщення бані та витяжна вентиляція кухні готелю «Віконт» за адресою: Пустомитівський район, с. Підберізці, траса Київ-Чоп, 527 км. + 800 м.
Позовні вимоги аргументовані тим, що перевіркою встановлено порушення відповідачем порядку провадження господарської діяльності, а саме здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади. За наслідками проведення перевірки видано відповідний припис, яким зобов`язано усунути вказані порушення. Однак, відповідачем надалі здійснюються бездозвільні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Зазначає, що відповідач визнав неправомірність своїх дій шляхом добровільної сплати постанови про накладення адміністративного стягнення. Таким чином, його господарська діяльність в частині викидів забруднюючих речовин здійснюється з порушенням норм чинного законодавства.
Відповідач належним чином повідомлений (лист повернувся на адресу суду), проте у встановлений судом строк відзив на позов не подав.
Ухвалою суду від 18.01.2021 року відкрито спрощене позовне провадження у справі.
Дослідивши наявні у справі докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини.
На виконання наказу №34-і/п від 25.01.2019 року з 11.02.2019 року по 14.02.2019 року позивачем проведено плановий захід державного нагляду (контрою) щодо додержання відповідачем вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.
За результатами проведення вказаного планового заходу складено акт №79/05/02/110 від 14.02.2019 року, яким встановлено наступні порушення:
- ст.ст. 10, 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», а саме:
а) за адресою Пустомитівський район, с.Підберізці, траса Київ-Чоп, 572км +800м без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами - 5 дихальних клапанів резервуарів для зберігання пального та 5 заправних пістолетів паливороздавальних колонок АЗС;
б) за адресою Пустомитівський район, с.Підгірне, автодорога Умань-Краківець, 514км + 460м без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами - 3 дихальні клапани резервуарів для зберігання пального та 4 заправних пістолетів паливороздавальних колонок АЗС;
в) за адресою м.Броди, автодорога Броди-Лагодів, 1км + 200м без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами - 2 дихальних клапанів резервуарів для зберігання пального та 4 заправних пістолетів паливороздавальних колонок АЗС;
г) за адресою Буський район, смт.Красне, вул.Залізнична, 6А без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами - 4 дихальних клапанів резервуарів для зберігання пального та 3 заправних пістолетів паливороздавальних колонок АЗС;
ґ) за адресою м.Винники, вул.Галицька, 12А без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами - 2 дихальних клапанів резервуарів для зберігання пального та 4 заправних пістолетів паливороздавальних колонок АЗС;
д) за адресою Пустомитівський район, с.Підберізці, траса Київ-Чоп, 527км + 800м без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами - дві димові труби двох газових котлів NOVA FLORIDA, димова труба твердопаливного котла в приміщенні бані та витяжна вентиляція кухні готелю «Віконт».
- ст.ст. 125, 126 Земельного кодексу України та ч.3 ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав нерухоме майно та їх обтяжень» - відсутня державна реєстрація прав на земельну ділянку, на якій розміщено комплекс АЗС за адресою: м.Броди, автодорога Броди - Лагодів, 1км + 200м.
- ст.17 Закону України «Про відходи»:
а) за адресою Пустомиьівський район, траса Київ - Чоп, 527 км + 800м виявлено порушення поводження з відходами, а саме спалювання твердих побутових відходів на твердому покритті біля металевого контейнера на території комплексу АЗС;
б) не здійснюються організаційні, науково-технічні та технологічні заходи для максимальної утилізації відходів, реалізації чи передачі їх іншим споживачам або підприємствам, установам та організаціям, що займаються збиранням, обробленням та утилізацією відходів;
в) відсутній наказ про призначення відповідальних осіб у сфері поводження з відходами; щороку не подає декларацію про відходи за формою та в порядку, затвердженими ПКМУ №118 як суб`єкт господарської діяльності у сфері поводження з відходами, діяльність якого призводить виключно до утворення відходів, для яких Пзув від 50 до 1000; відсутній журнал первинного обліку поводження з відходами встановленої форми №1-ВТ; виявлено змішування відходів у контейнері для збору твердих побутових відходів.
- ст.ст.17, 26 Закону України «Про відходи» - не визначає склад і властивості відходів, що утворюються в процесі господарської діяльності.
- ст.20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», абзац третій ч.1 ст.11 Закону України №877- виявлено невиконання припису № 187 - 06 від 18.04.2014 року, що є порушенням виконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища.
З метою усунення вказаних порушень позивачем складено припис №82-05 від 20.02.2019 року щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства, в якому зазначено усунути виявлені порушення, зокрема, до 20.05.2019 року порушення, що полягають у порушенні порядку провадження господарської діяльності зазначені вище, а саме в п.п. «а» - «д» передбачені ст.ст. 10, 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» та ст.ст.17, 26 Закону України «Про відходи»; до 20.03.2019 року - на основі матеріально-сировинних балансів виробництва виявляти і вести первинний поточний облік кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, зберігаються, згідно встановленого зразка, розрахувати показник загального утворення всіх типів відходів, подати декларацію про відходи як суб`єкт господарської діяльності у сфері поводження з відходами, діяльність якого призводить до утворення відходів, для яких Пзув від 50 до 1000, за формою та в порядку, затвердженими ПКМУ №118 та (або) отримати дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, призначати осіб відповідальних за поводження з відходами; постійно - здійснювати організаційні, науково-технічні та технологічні заходи для максимальної утилізації відходів, реалізації чи передачі їх іншим споживачам або підприємствам, установам та організаціям, що займаються збиранням, обробленням та утилізацією відходів.
На виконання наказу №484-і/п від 02.11.2020 року позивачем проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) щодо дотримання відповідачем вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.
За результатами цієї перевірки складено акт №720/05/991 від 17.11.2020 року, в якому встановлено, що порушення, зазначені у приписі №82-05 від 20.02.2019 року не виконано.
На підставі згаданого акта позивачем складено припис №387-05 від 17.11.2020 року щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства, в якому зазначено усунути виявлені порушення, що полягають у порушенні порядку провадження господарської діяльності, а саме:
- до 17.02.2021 року:
а) за адресою Пустомитівський район, с.Підгірне, автодорога Умань-Краківець, 514км + 460м усунути здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами - 3 дихальні клапани резервуарів для зберігання пального та 4 заправних пістолетів паливороздавальних колонок АЗС;
б) за адресою м.Броди, автодорога Броди-Лагодів, 1км + 200м усунути здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами - 2 дихальних клапанів резервуарів для зберігання пального та 4 заправних пістолетів паливороздавальних колонок АЗС;
в) за адресою Буський район, смт.Красне, вул.Залізнична, 6А усунути здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами - 4 дихальних клапанів резервуарів для зберігання пального та 3 заправних пістолетів паливороздавальних колонок АЗС;
г) за адресою Пустомитівський район, с.Підберізці, траса Київ-Чоп, 527км + 800м усунути здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами - двома димовими трубами двох газових котлів NOVA FLORIDA, димовою трубою твердопаливного котла в приміщенні бані та витяжною вентиляцією кухні готелю «Віконт».
ґ) розрахувати показник загального утворення всіх типів відходів.
- до 17.12.2020 року на основі матеріально-сировинних балансів виробництва виявляти і вести первинний поточний облік кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, зберігаються, згідно встановленого зразка;
- до 20.02.2021 року подати декларацію про відходи як суб`єкт господарської діяльності у сфері поводження з відходами, діяльність якого призводить до утворення відходів, для яких Пзув від 50 до 1000, за формою та в порядку, затвердженими ПКМУ №118 та (або) отримати дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами;
- до 17.01.2021 року визначити склад і властивості відходів, що утворюються в процесі господарської діяльності;
- постійно здійснювати організаційні, науково-технічні та технологічні заходи для максимальної утилізації відходів, реалізації чи передачі їх іншим споживачам або підприємствам, установам та організаціям, що займаються збиранням, обробленням та утилізацією відходів.
23.11.2020 року Державною екологічною інспекцію у Львівській області на підставі протоколу про адміністративне правопорушення від 17.11.2020 № 016575 прийнято постанову № 1121-05.
У згаданій постанові зазначено, що директор Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр ділової співпраці «Капітал-Бізнес-Сервіс» ОСОБА_1 вчинила правопорушення, відповідальність за які передбачені ст. 33 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 42 Закону України «Про відходи», п.1 ст.12 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ст.188-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 272 грн. 00 коп.
Вказаний штраф сплачений відповідачем згідно з квитанцією від 04.12.2020 №ПН1161752.
Змістом спірних правовідносин є зупинення діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр ділової співпраці «Капітал-Бізнес-Сервіс» у зв`язку з виявленими під час перевірки фактами порушення норм чинного природоохоронного законодавства.
Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, судом враховано наступні обставини справи та норми чинного законодавства.
Частиною 2 ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначені Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05 квітня 2007 року №877-V, з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон №877-V).
Відповідно до абзацу другого ст. 1 Закону №877-V державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Згідно із абзацом четвертим ч.4 ст.4 Закону №877-V виключно законами встановлюються повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг; вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності.
Абзацом восьмим цієї ж норми передбачено, що орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю).
Як встановлено абзацом першим ч.5 ст.4 Закону №877-V виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.
Згідно із ч. 1 ст. 20-2 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25.06.1991 року, з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон № 1264-XII), до компетенції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, у сфері охорони навколишнього природного середовища належить, зокрема, організація і здійснення у межах компетенції державного нагляду (контролю) за додержанням центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності та господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства, в тому числі про охорону атмосферного повітря та щодо наявності дозволів, лімітів та квот на спеціальне використання природних ресурсів, дотримання їх умов.
Центральним органом виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів є Державна екологічна інспекція України, правовий статус якої визначено у Положенні про Державну екологічну інспекцію України, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2017 року №275.
Відповідно до абзацу першого п. 1 Розділу І Положення про територіальні та міжрегіональні територіальні органи Держекоінспекції, затвердженого наказом Міністерства енергетики та захисту довкілля України від 07 квітня 2020 року № 230 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 квітня 2020 р. за №350/34633, з наступними змінами та доповненнями (далі - Положення № 230) Державна екологічна інспекція відповідної області (далі - Інспекція) є територіальним органом Держекоінспекції та їй підпорядковується.
Згідно із підп.4 п. 2 розділу ІІ Положення № 230 інспекція здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами нерезидентами вимог законодавства про охорону атмосферного повітря.
Відповідно до п. 6 розділу ІІ Положення № 230 інспекція звертається до суду із позовом щодо обмеження чи зупинення діяльності суб`єктів господарювання і об`єктів незалежно від їх підпорядкування та форми власності, якщо їх експлуатація здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, вимог дозволів на використання природних ресурсів, з перевищенням нормативів гранично допустимих викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин, впливу фізичних та біологічних факторів, лімітів скидів забруднюючих речовин.
Як передбачено положеннями ч. 6 ст. 7 Закону №877-V за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт, який повинен містити такі відомості: дату складення акта; тип заходу (плановий або позаплановий); форма заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд тощо); предмет державного нагляду (контролю); найменування органу державного нагляду (контролю), а також посаду, прізвище, ім`я та по батькові посадової особи, яка здійснила захід; найменування юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснювався захід.
Відповідно до ч. 7 ст. 7 Закону №877-V визначено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Згідно з ч. 1 ст. 8 Закону №877-V орган державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, під час здійснення державного нагляду (контролю) має право: вимагати від суб`єкта господарювання усунення виявлених порушень вимог законодавства; вимагати припинення дій, які перешкоджають здійсненню державного нагляду (контролю); відбирати зразки продукції, призначати експертизу, одержувати пояснення, довідки, документи, матеріали, відомості з питань, що виникають під час державного нагляду (контролю), у випадках та порядку, визначених законом; надавати (надсилати) суб`єктам господарювання обов`язкові для виконання приписи про усунення порушень і недоліків; застосовувати санкції до суб`єктів господарювання, їх посадових осіб та вживати інших заходів у межах та порядку, визначених законом.
Згідно із положеннями ч.2 ст. 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» № 2707-XII від 16.10.1992 року, з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон № 2707-XII), виконання заходів щодо охорони атмосферного повітря не повинно призводити до забруднення грунтів, вод та інших природних об`єктів.
Для забезпечення екологічної безпеки, створення сприятливого середовища життєдіяльності, запобігання шкідливому впливу атмосферного повітря на здоров`я людей та навколишнє природне середовище здійснюється регулювання викидів найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України (ч.1 ст.11 Закону № 2707-XII).
Відповідно до ч.5 ст.11 Закону № 2707-XII викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб`єкту господарювання, об`єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Частиною шостою цієї ж норми передбачено, що викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися на підставі дозволу, виданого суб`єкту господарювання, об`єкт якого належить до першої групи, суб`єкту господарювання, об`єкт якого знаходиться на території зони відчуження, зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Як встановлено ч.12 Закону № 2707-XII господарська чи інші види діяльності, пов`язані з порушенням умов і вимог до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря і рівнів впливу фізичних та біологічних факторів на його стан, передбачених дозволами, може бути обмежена, тимчасово заборонена (зупинена) або припинена відповідно до законодавства.
Суд зазначає, що згідно з положеннями ст. 14 Закону № 2707-XII викиди забруднюючих речовин, для яких не встановлено відповідних нормативів екологічної безпеки, допускаються у виняткових випадках лише з дозволу, виданого суб`єкту господарювання, об`єкт якого належить до першої групи, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, а до другої або третьої групи, - обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Так, в Актах Державної екологічної інспекції у Львівській області №79/05/02/110 від 14.02.2019 року та №720/25/991 від 17.11.2020 року, складених за результатами проведених перевірок щодо додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природнього середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, зафіксовано, що відповідач здійснює викиди забруднюючих речових в атмосферне повітря без дозволу, що є порушенням ч. ч. 5, 6 ст. 11 Закону № 2707-XII. Зауважень та заперечень суб`єктом господарювання у вказаних актах щодо цих порушень не висловлено.
При цьому, суд звертає увагу, що відповідний дозвіл відповідач повинен був отримати ще до початку провадження відповідної діяльності, пов`язаної з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Окрім того, згідно із квитанцією №ПН1161752 від 04.12.2020 року, яка міститься в матеріалах справи, відповідач оплатив штраф у розмірі 272 грн. 00 коп. передбачений постановою № 1121-05 від 23.11.2020 року про накладення адміністративного стягнення на його директора за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища.
Відтак, суд приходить до висновку, що відповідач, вчиняючи вказані дії, сам визнав свою вину, однак продовжує здійснювати викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря з стаціонарних джерел без дозволу спеціально уповноваженого органу державної виконавчої влади.
Враховуючи викладене, позивач, у відповідності до п. 6 розділу ІІ Положення № 230, правомірно звернувся до суду із даним позовом, оскільки відповідач всупереч нормам чинного законодавства продовжує здійснювати протиправну діяльність пов`язану із здійсненням викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Відтак, позовні вимоги є обґрунтованими.
Що стосується негайного виконання рішення суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.2 ст.371 КАС України негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць; присудження виплати заробітної плати, іншого грошового утримання у відносинах публічної служби - у межах суми стягнення за один місяць; поновлення на посаді у відносинах публічної служби; припинення повноважень посадової особи у разі порушення нею вимог щодо несумісності; уточнення списку виборців; усунення перешкод та заборону втручання у здійснення свободи мирних зібрань; включення фізичних осіб, юридичних осіб та організацій до переліку осіб, пов`язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні санкції, виключення фізичних осіб, юридичних осіб та організацій з такого переліку та надання доступу до активів, що пов`язані з тероризмом та його фінансуванням, розповсюдженням зброї масового знищення та його фінансуванням.
Згідно із ч.2 цієї ж статті негайно також виконуються рішення суду, прийняті в адміністративних справах, визначених пунктами 1, 5 частини першої статті 263, пунктами 1-4 частини першої статті 283 цього Кодексу.
Отже, рішення суду про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), у відповідності до ст.371 КАС України, не підлягає негайному виконанню.
Що стосується судових витрат, то, у відповідності до вимог ч.2 ст.139 КАС України, такі не підлягають стягненню, оскільки в даній справі не залучалися свідки та не проводились експертизи.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Зупинити діяльність Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр ділової співпраці «Капітал-Бізнес-Сервіс» (адреса: м.Львів, вул.І.Франка, 11, код ЄДРПОУ 239593953) в частині бездозвільного здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря з стаціонарних джерел без дозволу спеціально уповноваженого органу державної виконавчої влади, а саме:
три дихальних клапани резервуарів для зберігання пального та заправних пістолетів паливо роздавальних колонок АЗС, що розташована за адресою: Пустомитівський район, с. Підгірне, автодорога Умань-Краківець, 514км + 460м.;
два дихальних клапанів резервуарів для зберігання пального та 4 заправних пістолетів паливо роздавальних колонок АЗС, що розташована за адресою: м. Броди, автодорога Броди-Лагодів, 1км. + 200 м.;
чотири дихальних клапанів резервуарів для зберігання пального та 3 заправних пістолетів паливо роздавальних колонок АЗС, що розташована за адресою: Буський район, смт. Красне, вул. Залізнична, 6А;
два дихальних клапанів резервуарів для зберігання пального та 4 заправних пістолетів паливо роздавальних колонок АЗС, що розташована за адресою: м. Винники, вул. Галицька, 12А без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади;
дві димові труби двох газових котлів NOVA FLORIDA, димова труба твердопаливного котла в приміщення бані та витяжна вентиляція кухні готелю «Віконт» за адресою: АДРЕСА_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.Я.Мартинюк