
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"12" травня 2021 р. справа № 300/3007/20
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Чуприни О.В., розглянувши у письмовому провадженні заяву ОСОБА_1 від 23.04.2021 про заміну боржника у виконавчому листі, виданому в адміністративній справі №300/3007/20 за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Долинської районної державної адміністрації про визнання протиправними дій щодо нарахування і виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік як особі з інвалідністю внаслідок війни у розмірі меншому, ніж передбачено статтею 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та зобов`язання до здійснення виплати недоплаченої частини разової допомоги, -
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.02.2021 позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Долинської районної державної адміністрації про визнання протиправними дій щодо нарахування і виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік як особі з інвалідністю внаслідок війни у розмірі меншому, ніж передбачено статтею 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та зобов`язання до здійснення виплати недоплаченої частини разової допомоги, задоволено повністю (а.с.45-48):
- визнано протиправними дії Управління соціального захисту населення Долинської районної державної адміністрації щодо нарахування і виплати ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 5 травня 2020 року у розмірі меншому, ніж передбачено статтею 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
- зобов`язано Управління соціального захисту населення Долинської районної державної адміністрації перерахувати ОСОБА_1 разову грошову допомогу до 5 травня 2020 року як особі з інвалідністю ІІ групи внаслідок війни у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком, у відповідності до статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" з урахуванням висновку Конституційного Суду України, викладеного в рішенні від 27.02.2020 за №3-р/2020 у справі №14-247/2018(3393/18), та здійснити виплату суми недоплаченої частини разової грошової допомоги до 5 травня 2020 року з урахуванням раніше виплаченої суми.
Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.02.2021 у справі №300/3007/20 набрало законної сили 19.03.2021 (http://reestr.court.gov.ua/Review/94899130).
Івано-Франківський окружний адміністративний суд супровідним листом від 15.04.2021 за №300/3007/20/1460/21 направив на адресу ОСОБА_1 виконавчий лист №300/3007/20, виданий 13.04.2021 (а.с.66).
ОСОБА_1 26.04.2021 звернувся до суду із заявою від 23.04.2021 про заміну боржника у виконавчому листі (а.с.67-68), посилаючись на те, що згідно розпорядження Калуської районної державної адміністрації від 11.02.2021 за №48 "Про забезпечення виконання функцій у сфері соціального захисту населення в Калуському районі в умовах адміністративно-територіальної реформи" всі повноваження з реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення від структурного підрозділу з питань соціального захисту населення Долинської районної державної адміністрації перейшли до Управління соціального захисту населення Калуської районної державної адміністрації, яке є правонаступником.
Заявник у судове засідання не з`явився, подав клопотання від 11.05.2021 про розгляд заяви про заміну боржника у виконавчому листі, без його участі.
Представник боржника (відповідача) в судове засідання не з`явився, хоча про дату, час і місце, судового розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином. Причина неявки суду невідома.
У відповідності до частини 2 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту також - КАС України), суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Згідно з частиною 9 статті 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
У разі неявки у судове засідання усіх учасників справи або якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється (частина 4 статті 229 КАС України).
Згідно із довідкою секретаря судового засідання Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.05.2021, викликані учасники даної адміністративної справи в судове засідання не з`явилися, у зв`язку із чим, звукозапис технічними засобами не здійснювався.
Таким чином, наявні всі процесуальні підстави розглянути подану заяву про заміну сторони у виконавчому листі в письмовому провадженні без здійснення звукозапису технічними засобами. Потреби заслухати свідка чи експерта немає.
Розглянувши матеріали справи та подану заяву, суд виходить із наступних підстав та мотивів.
За змістом частин 1, 5 статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 за №1404-VIII сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. У разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Досліджуючи доводи заявника про наявність обставин правонаступництва боржника у спірних правовідносинах, суд виходить із наступного.
Постановою Верховної Ради України від 17.07.2020 за №807-ІХ утворено в Івано-Франківській області Калуський район (з адміністративним центром у місті Калуш) у складі територій Болехівської міської, Брошнів-Осадської селищної, Верхнянської сільської, Вигодської селищної, Витвицької сільської, Войнилівської селищної, Долинської міської, Дубівської сільської, Калуської міської, Новицької сільської, Перегінської селищної, Рожнятівської селищної, Спаської сільської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України. Ліквідовано у Івано-Франківській області, в тому числі, Долинський, Рожнятівський райони (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/807-20#Text).
Відповідно до частин 1, 3, 4 статті 7-1 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" від 09.04.1999 за №586-XIV утворення та реорганізація районних державних адміністрацій здійснюються Кабінетом Міністрів України після прийняття Верховною Радою України рішення про утворення та ліквідацію районів з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
У разі здійснення реорганізації районних державних адміністрацій шляхом приєднання повноваження з управління справами таких юридичних осіб, забезпечення підготовки та прийняття районними державними адміністраціями, що припиняються, та їх посадовими особами рішень як суб`єктами владних повноважень з дня прийняття рішення про початок реорганізації здійснює голова районної державної адміністрації, до якої здійснюється приєднання інших юридичних осіб.
Порядок здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов`язків районних державних адміністрацій, що припиняються, визначаються Кабінетом Міністрів України з урахуванням Бюджетного кодексу України та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Як визначено пунктом 7 Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов`язків районних державних адміністрацій, що припиняються, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 за №1321 (надалі по тексту також - Порядок №1321), перехід повноважень, прав та обов`язків (публічно-владне правонаступництво) райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється, зокрема, у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з моменту утворення комісії з реорганізації райдержадміністрації, що припиняється (надалі по тексту також - комісія з реорганізації).
Перехід майна, майнових прав та обов`язків райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється, зокрема, у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з дня затвердження передавального акта комісії з реорганізації (пункт 8 Порядку №1321).
Згідно з вимогами пункту 11 Порядку №1321 райдержадміністрації, що припиняються, до складу яких входять структурні підрозділи із статусом юридичної особи публічного права, після набрання чинності актом Кабінету Міністрів України про реорганізацію відповідної райдержадміністрації, а у разі створення райдержадміністрацій на території новоутвореного району - після державної реєстрації створення райдержадміністрацій видають акт про реорганізацію структурних підрозділів райдержадміністрації, які мають статус юридичної особи публічного права. У акті про реорганізацію визначається її спосіб, заходи з реорганізації, строк її завершення та інші необхідні умови.
Так, розпорядженням Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 04.01.2021 за №2 "Про утворення комісій з реорганізації районних державних адміністрацій" утворено комісію з реорганізації Долинської, Рожнятівської районних державних адміністрацій шляхом їх приєднання до Калуської районної державної адміністрації у складі згідно з додатком 1 (http://www.if.gov.ua/files/uploads/2_2021.pdf).
Розпорядженням Калуської райдержадміністрації №4 від 11.01.2021 "Про припинення шляхом ліквідації структурних підрозділів Долинської та Рожнятівських районних державних адміністрацій із статусом юридичної особи публічного права" ліквідовано управління соціального захисту населення Долинської районної державної адміністрації. (https://kalushrda.gov.ua/images/news/Files/%D0%A0%D0%BE%D0%B7%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%8F%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F%20%D0%A0%D0%94%D0%90%20%E2%84%96%204(1).PDF).
За змістом листа Калуської районної державної адміністрації від 02.03.2021 за №Г-17, наданого на заяву ОСОБА_1 від 17.02.2021, у зв`язку з тим, що Долинською та Рожнятівською районними державними адміністраціями відповідно до пункту 11 Порядку №1321 не видано акт про реорганізацію структурних підрозділів райдержадміністрації, які мають статус юридичної особи публічного права до прийняття розпорядження обласної державної адміністрації від 04.01.2021 за №2 "Про утворення комісій з реорганізації районних державних адміністрацій" Калуською районною державною адміністрації прийнято вище коментоване розпорядження №4 від 11.01.2021 (а.с.70-72).
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Управління праці та соціального захисту населення Долинської районної державної адміністрації з 14.01.2021 перебуває в стані припинення. (https://usr.minjust.gov.ua/content/free-search/person-result).
Розпорядженням Калуської райдержадміністрації №48 від 11.02.2021 "Про забезпечення виконання функцій у сфері соціального захисту населення в Калуському районі в умовах адміністративно-територіальної реформи" доручено управлінню соціального захисту населення Калуської райдержадміністрації забезпечити виконання функцій у сфері соціального захисту населення у новоствореному Калуському районі (https://kalushrda.gov.ua/images/news/Files/%D0%A0%D0%BE%D0%B7%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%8F%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F%20%D0%A0%D0%94%D0%90%20%E2%84%96%2048(1).PDF).
Голові комісії з припинення юридичної особи публічного права - управління соціального захисту населення Долинської районної державної адміністрації шляхом ліквідації Лілії Ружицькій доручено забезпечити передачу діючих функцій та повноважень з реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення до управління соціального захисту населення Калуської районної державної адміністрації для безперервного надання соціальної підтримки населенню на відповідній території:
- здійснити передачу діючих особових справ отримувачів соціальної підтримки за рахунок коштів державного бюджету (державних соціальних допомог, пільг, субсидій, компенсаційних виплат) та гарантій (санаторно-курортного лікування, технічних та інших засобів реабілітації, реабілітації осіб та дітей з інвалідністю, інше);
- здійснити передачу матеріалів щодо наявної дебіторської заборгованості (у разі наявності) по всіх видах соціальної підтримки за рахунок коштів державного бюджету (державних соціальних допомог, пільг, субсидій, компенсаційних виплат) та гарантій (санаторно-курортного лікування, технічних та інших засобів реабілітації, реабілітації осіб та дітей з інвалідністю, інше);
- здійснити передачу в актуальному стані електронних баз даних одержувачів допомог, пільг, субсидій, осіб з інвалідністю, а також комп`ютерної та офісної техніки, необхідної для виконання повноважень управлінням соціального захисту населення Калуської районної державної адміністрації;
- встановити часові рамки перехідного періоду для забезпечення поступового передання повноважень з реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення від структурних підрозділів з питань соціального захисту населення Долинської та Рожнятівської районних державних адміністрацій, що перебувають в стані припинення, до управління соціального захисту населення Калуської районної державної адміністрації - не пізніше 15.02.2021.
Враховуючи вказані обставини, суд вважає, що Управління соціального захисту населення Калуської районної державної адміністрації (ідентифікаційний код юридичної особи 03193436) є правонаступником прав та обов`язків Управління соціального захисту населення Долинської районної державної адміністрації (ідентифікаційний код юридичної особи 03193376).
За приписами частин 1 та 4 статті 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Підсумовуючи вищевикладене, на переконання суду, необхідно замінити сторону у виконавчому листі №300/3007/20, а саме боржника - Управління соціального захисту населення Долинської районної державної адміністрації, його правонаступником - Управлінням соціального захисту населення Калуської районної державної адміністрації.
Таким чином, подана ОСОБА_1 заява про заміну боржника у виконавчому листі є підставною та підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 241, 243, 248, 256, 295, 379 підпунктом 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 від 23.04.2021 про заміну боржника у виконавчому листі - задовольнити.
Замінити сторону у виконавчому листі №300/3007/20 виданого 13.04.2021, а саме, боржника - Управління соціального захисту населення Долинської районної державної адміністрації (ідентифікаційний код юридичної особи 03193376, адреса: 77503, Івано-Франківська область, Долинський район, місто Долина, вулиця Грушевського, будинок 18), його правонаступником - Управлінням соціального захисту населення Калуської районної державної адміністрації (ідентифікаційний код юридичної особи 03193436, адреса: 77300, Івано-Франківська область, місто Калуш, вулиця Чорновола, будинок 12).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя /підпис/ Чуприна О.В.