Рішення № 96823652, 11.05.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.05.2021
Номер справи
200/3371/21-а
Номер документу
96823652
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 травня 2021 р. Справа№200/3371/21-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Черникової А.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області (юридична адреса: 84333, Донецька обл., м. Краматорськ, вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 23, код ЄДРПОУ 25953617) про визнання протиправним рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

29 березня 2021 року ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправним рішення у формі розпорядження № 248 Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області від 04 березня 2021 року про відмову у поновлені виплати допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, відповідно до заяви від 25 лютого 2021 року;

- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області поновити виплату допомоги на дітей, над яким встановленого опіку чи піклування, відповідно до заяви від 25 лютого 2021 року;

- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області нарахувати та виплати допомогу на дітей, на яким встановлено опіку чи піклування за період з 25 лютого 2021 року по дату повного розрахунку, або на час ухвалення рішення суду щодо суті спору, виходячи з норм статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" від 31 січня 2021 року № 1158-ХІ.

В обґрунтування позову позивач зазначила, що з 06 листопада 2013 року перебуває на обліку у відповідача, як одержувач допомоги на дітей, над якими встановлено опіку. З січня 2020 року виплати були зупинені. 25 лютого 2021 року позивач звернулась до відповідача про поновлення виплати допомоги з 25 лютого 2021 року, проте 19 березня 2021 року отримала розпорядження № 248 Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області від 04 березня 2021 року, яким відмовлено у поновленні виплат допомоги із посиланням на статтю 5 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми». Вважає, що відповідач діяв неправомірно, у зв`язку з чим, просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі (а. с. 1-5).

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 31 березня 2021 року позовна заява залишена без руху.

07 квітня 2021 року позивачем усунуті недоліки позовної заяви, сплачений судовий збір у розмірі 908,00 грн. (а. с. 34-43).

Ухвалою суду від 09 квітня 2021 року позовна заява прийнята до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а. с. 46-47).

Розгляд справи проведено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Згідно з нормами частини третьої статті 263 КАС України у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.

30 квітня 2021 року відповідачем до суду наданий відзив на адміністративний позов, в якому відповідач заперечив проти задоволення заявлених вимог позивача.

У відзиві відповідач зазначив, що позивач перебуває на обліку з січня 2014 року, як піклувальник - одержувач допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначену Законом України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми».

25 лютого 2021 року позивач звернулась із заявою про призначення соціальної допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, на дитину ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . В заяві особисто зазначила, що тимчасово фактично проживає на території республіки Польща, підопічна дитина мешкає разом з нею.

Рішенням від 04 березня 2021 року позивачу на підставі статті 5 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» відмовлено в призначенні допомоги на дітей, над якими встановлено опіку, згідно заяви позивача від 25 лютого 2021 року, оскільки соціальна допомога призначається і виплачується органами соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника).

Відповідач вважає, що діяв в межах законодавства України, і правомірно відмовило позивачу в призначеній допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування. У зв`язку з чим, просить відмовити у задоволенні позовних вимоги у повному обсязі (а. с. 51-52).

Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.

Позивач, ОСОБА_1 , є громадянкою України, та зареєстрована за місцем реєстрації: АДРЕСА_1 , що підтверджується паспортом громадянина України серії НОМЕР_2 який видано Краматорським МВ ГУДМС України в Донецькій області від 18 лютого 2017 року, РНКПП НОМЕР_1 (а. с. 14-16).

Відповідно до рішення Краматорської міської ради від 06 листопада 2013 року № 822, ОСОБА_1 призначена опікуном над ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (свідоцтво про народження Серії НОМЕР_3 , виданим Краматорським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) від 27 лютого 2021 року, РНКПП НОМЕР_4 . (а. с. 17-18). Визначене місце проживання ОСОБА_3 разом з ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 (а. с. 12-13).

25 лютого 2021 року позивач звернулась до відповідача із заявою про призначення допомоги на дітей, над яким встановлено опіку чи піклування (а. с. 55-57).

Згідно довідок № 9069, № 9070 від 25 лютого 2021 року про склад сім`ї, до якої входить ОСОБА_3 (опікуємий) за адресою: АДРЕСА_1 (а. с. 19, 58).

Окрім того, згідно довідки б/н від 19 лютого 2021 року, яка видана Східним міжрегіональним управлінням міністерства юстиції (м. Харків) вбачається про неотримання позивачем аліментів на утримання дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за період з січня 2020 року по січень 2021 року включно, із визначеною заборгованістю по аліментам у сумі 38 291,50 грн. (а. с. 60).

Позивачем надана довідка № 4/2021 від 22 лютого 2021 року, в якій зазначено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є учнем четвертого «Б» класу у навчальному році 2020/2021 в початковій школі ім. Казимира Відновителя у м. Победзіска, країна Польша (а. с. 61).

Розпорядженням Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області № 248 від 04 березня 2021 року ОСОБА_1 відмовлено у поновленні виплати державної допомоги на дитину, на якою встановлена опіка на підставі ст. 5 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» (а. с. 25).

Надаючи правову оцінку правовідносинам суд виходив з наступного.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 3 Конституції України закріплене визнання найвищою соціальною цінністю в України людини, її життя і здоров`я, честі і гідності, недоторканності і безпеки, відповідальність держави перед людиною за свою діяльність та головний обов`язок держави щодо утвердження і забезпечення прав і свобод людини.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Виключно законами України визначаються основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення; засади регулювання праці і зайнятості, шлюбу, сім`ї, охорони дитинства, материнства, батьківства; виховання, освіти, культури і охорони здоров`я; екологічної безпеки (пункту 6 статті 92 Конституції України).

Закон України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 р. № 2402-ІІІ (далі - Закон № 2402-ІІІ) визначає охорону дитинства в Україні як стратегічний загальнонаціональний пріоритет, що має важливе значення для забезпечення національної безпеки України, ефективності внутрішньої політики держави, і з метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров`я, освіту, соціальний захист, всебічний розвиток та виховання в сімейному оточенні встановлює основні засади державної політики у цій сфері, що ґрунтуються на забезпеченні найкращих інтересів дитини.

Відповідно до статті 8 Закону № 2402-ІІІ кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.

З метою створення належних матеріальних умов для виховання дітей у сім`ях держава надає батькам або особам, які їх замінюють, соціальну допомогу, передбачену Законом України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» та іншими законами України (стаття 13 Закону № 2402-ІІІ).

Гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім`ї, її доходів та віку дітей визначає Закон України 21 листопада 1992 року № 2811-XII «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» (далі - Закон № 2811-XII), який спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім`ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення.

За приписами цього Закону призначаються такі види державної допомоги сім`ям з дітьми, зокрема, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування (пункт 4 частини першої статті 3 Закону № 2811-XII).

Частинами другою, третьою статті 6 Закону № 2811-XII визначено, що документи, необхідні для призначення державної допомоги сім`ям з дітьми, розглядаються органом, що призначає та здійснює виплату державної допомоги, протягом 10 днів з дня звернення.

Про призначення державної допомоги чи про відмову в її наданні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження цього рішення орган, що призначає і здійснює виплату державної допомоги сім`ям з дітьми, видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення протягом 5 днів після прийняття відповідного рішення.

Відповідно до частини 1 статті 5 Закону № 2811-XII, допомога у зв`язку з вагітністю та пологами (крім допомоги у зв`язку з вагітністю та пологами жінкам, зазначеним у частині другій статті 4 цього Закону), допомога при народженні дитини, допомога при усиновленні дитини, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомога на дітей одиноким матерям, допомога на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність, призначається і виплачується органами соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника).

Статтею 16 Закону № 2811-XII визначено, що допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається особам, призначеним в установленому законом порядку опікунами чи піклувальниками дітей, які позбавлені батьківського піклування. Така допомога вважається власністю дитини.

Диспозиція статті 17 Закону № 2811-XII передбачає, що допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається на підставі рішення про встановлення опіки чи піклування.

Згідно із статтею 18 Закону № 2811-XII допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, надається у розмірі, що становить два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку.

У разі коли на дитину виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога (крім державної соціальної допомоги, що виплачується на дітей з інвалідністю, відповідно до законодавства), розмір допомоги на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування, визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги.

Вказані норми Закону № 2811-XII кореспондуються з положеннями Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 (далі - Порядок № 1751).

Пунктом 27 Порядку № 1751 визначено, що для одержання допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, до органу соціального захисту населення подаються такі документи:

1) заява опікуна чи піклувальника про призначення допомоги, яка складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

2) копія рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування;

3) копія свідоцтва про народження дитини;

4) довідка про реєстрацію місця проживання опікуна (піклувальника) та дитини (для дітей, над якими встановлено опіку чи піклування і які є вихованцями дитячих навчальних закладів, що фінансуються не за рахунок бюджетних коштів, - видана органом реєстрації довідка, в якій зазначено статус дитячого навчального закладу та за які кошти він фінансується, а також підтверджено факт перебування в ньому дітей);

5) довідки про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує на дитину опікун чи піклувальник (у разі одержання пенсії на дитину органи соціального захисту населення використовують відомості про розмір пенсії, що надійшли від органів Пенсійного фонду України на електронних носіях інформації);

6) медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданий в установленому МОЗ порядку.

Згідно з пунктом 28 Порядку № 1751 (зі змінами на підставі Постанови КМУ від 08 вересня 2015 року № 688) допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається на дванадцять місяців. Питання про продовження виплати допомоги вирішується на підставі заяви та довідок про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує опікун чи піклувальник на дитину.

За змістом пункту 29 Порядку № 1751 допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається з місяця, в якому була подана заява з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця до моменту досягнення дитиною 18-річного віку включно.

Пунктом 30 Порядку № 1751 передбачено, що підставою для припинення виплати допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, є: звільнення від виконання обов`язків опікуна чи піклувальника; працевлаштування або взяття шлюбу дитиною до досягнення нею 18-річного віку; усиновлення дитини, передача дитини батькам; досягнення дитиною 18-річного віку; надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності, якщо вона записана матір`ю або батьком дитини, влаштування дитини на повне державне утримання.

У разі виникнення обставин, внаслідок яких може бути припинена виплата зазначеної допомоги, її одержувачі, служба у справах дітей, виконавчий комітет сільської (селищної) ради або уповноважена особа, визначена виконавчим органом ради об`єднаної територіальної громади, зобов`язані у десятиденний строк повідомити про це органи соціального захисту населення, які виплачують допомогу.

Виплата допомоги припиняється за рішенням органу соціального захисту населення з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли відповідні обставини.

Таким чином, аналіз наведених вище норм законодавства доводить, що є чітко визначений перелік підстав припинення виплати допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування. У даному випадку жодна з наведених підстав відсутня.

Судом встановлено, що Розпорядженням відповідача № 248 від 04 березня 2021 року, позивачу на підставі статті 5 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» відмовлено в призначенні допомоги на дітей, над якими встановлено опіку (а. с. 54).

Розпорядженням відповідача від 09 квітня 2021 року, розпорядження від 04 березня 2021 року відповідач вважав недійсним. Зазначеним розпорядженням відповідача від 09 квітня 2021 року відмовив позивачу в призначенні допомоги з 01 лютого 2021 року згідно статті 5 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» (а. с. 53).

З копії паспорта позивача вбачається зареєстроване місце її проживання: АДРЕСА_1 (а. с. 16).

З представленої довідки № 9069 про склад сім`ї, ОСОБА_1 , ОСОБА_3 (опікуємий) зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1 (а. с. 19).

Отже, місцем проживання позивача та її опікуємої дитини визначено місто проживання: АДРЕСА_1 .

Суд зазначає, що допомога на дитину, яка перебуває під опікою чи піклуванням за своєю природою є допомогою самій дитині, а не опікунам чи піклувальникам, і в даному випадку відмова відповідача, в першу чергу, призводить до порушення інтересів дитини.

Відповідно до ч. 7 ст. 7 Сімейного Кодексу України дитина має бути забезпечена можливістю здійснення її прав, установлених Конституцією України, Конвенцією про права дитини, іншими міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно п. 1 ст. 3 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року (в редакції зі змінами, схваленими резолюцією 50/155 Генеральної Асамблеї ООН від 21 грудня 1995 року), яку ратифіковано Постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 року № 789-XII, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється як найкращому забезпеченню інтересів дитини.

Керуючись принципом верховенства права, суд вважає, що з урахуванням інтересів дитини та обставин, встановлених судом під час розгляду справи, позивач має право на призначення державної соціальної допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, з 25 лютого 2021 року.

Згідно із частиною першою статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини 2 статті 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

З урахуванням встановлених обставин, а саме: самостійного скасування відповідачем розпорядження № 248 від 04 березня 2021 року та винесення відповідачем розпорядження б/н від 09 квітня 2021 року про відмову в призначенні позивачу допомоги з 01 лютого 2021 року згідно статті 5 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» (а. с. 53-54), суд, з метою повного захисту прав, свобод та інтересів позивача, вважає за необхідним вийти за межі заявлених позовних вимог позивача - визнати протиправним та скасувати рішення у формі розпорядження Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області від 09 квітня 2021 року, якою ОСОБА_1 відмовлено в призначені допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування з 01 лютого 2021 року, згідно статті 5 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми».

Відповідно до статті 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Враховуючи не надання відповідачем достатніх та переконливих доказів для відмови у призначенні та виплаті допомоги на дитину, над яким позбавлено опіку чи піклування, позивачу за його заявою від 25 лютого 2021 року, з урахуванням вимог статті 1 Першого протоколу до Конвенції, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Позивачем при пред`явленні адміністративного позову сплачений судовий збір у розмірі 908,00 грн., що підтверджується наявною в матеріалах адміністративної справи квитанцією про сплату № 83515 від 04 травня 2021 року (а. с. 43).

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, понесені позивачем судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 908,00 грн. підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань з Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області на користь позивача.

Керуючись статтями 2, 3, 5- 9, 12, 15, 18, 19, 22, 25, 32, 72, 73, 76, 77, 79, 94, 139, 241-243, 245, 246, 263, 295, 297, 370 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області (юридична адреса: 84333, Донецька обл., м. Краматорськ, вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 23, код ЄДРПОУ 25953617) про визнання протиправним рішення, зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Визнати протиправним рішення у формі розпорядження Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області б/н від 09 квітня 2021 року про відмову ОСОБА_1 у призначені допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування з 01 лютого 2021 року, згідно статті 5 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми».

Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області (юридична адреса: 84333, Донецька обл., м. Краматорськ, вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 23, код ЄДРПОУ 25953617) поновити ОСОБА_1 (зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) виплату допомоги на дітей, над яким встановленого опіку чи піклування, відповідно до її заяви від 25 лютого 2021 року.

Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області (юридична адреса: 84333, Донецька обл., м. Краматорськ, вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 23, код ЄДРПОУ 25953617) нарахувати та виплати ОСОБА_1 (зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) допомогу на дітей, на яким встановлено опіку чи піклування за період з 25 лютого 2021 року по дату повного розрахунку, виходячи з норм статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" від 31 січня 2021 року № 1158-ХІ.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області (юридична адреса: 84333, Донецька обл., м. Краматорськ, вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 23, код ЄДРПОУ 25953617) на користь ОСОБА_1 (зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 908, 00 грн. (дев`ятсот вісім гривень).

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно приписів підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги на рішення Донецького окружного адміністративного суду подаються учасниками справи до або через Донецький окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення складений та підписаний 11 травня 2021 року.

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя А.О.Черникова