
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Кремінна
12 травня 2021 року Справа № 414/13/21 Провадження № 2/414/128/2021
Кремінський районний суд Луганської області в складі:
головуючого судді Костроба Ю.Ю.
за участі секретаря судового засідання Міщенко О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кремінна цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Кремінської районної державної адміністрації Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплаченої суми державних соціальних допомог,
УСТАНОВИВ:
УСЗН Кремінської РДА звернулося до Кремінського районного суду Луганської області з позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої суми державних соціальних допомог, посилаючись в обґрунтування позову на наступні обставини.
Із травня 2016 року відповідач перебуває на обліку в УСЗН Кремінської РДА як отримувач державної соціальної допомоги.
20.11.2018 відповідач звернулася до позивача із заявою та необхідними документами для призначення допомоги на дітей одиноким матерям відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям».
Разом із заявою відповідачем була подана декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, в якій відповідач зазначила членів сім`ї: ОСОБА_2 (син). За період з 01.05.2018 до 31.10.20118 в декларації відповідачем зазначалося лише про дохід у вигляді допомоги, отриманої в управлінні соціального захисту населення.
На підставі наданих документів, Порядку № 1751, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001, а також Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, відповідачу, була нарахована соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям у листопаді 2018 року у розмірі 824,71 грн, а з грудня 2018 по квітень 2019 року - 909,85 грн щомісячно. Загальна сума отриманої відповідачем соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям з листопада 2018 року по квітень 2019 року склала 5373,96 грн.
На підставі наданих документів, Порядку № 1751, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001, а також Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, відповідачу, як одинокій матері, була нарахована допомога на дитину у листопаді 2018 року у розмірі 999,47 грн, а з грудня 2018 по квітень 2019 року - 1066,47 грн щомісячно. Загальна сума отриманої відповідачем допомоги на дитину одинокій матері з листопада 2018 року по квітень 2019 року склала 6331,82 грн.
На підставі Порядку № 1287/926 позивачем була отримана інформація про доходи отримувачів деяких видів допомог за попередній звітний період. Після звірки даних Державної фіскальної служби з інформацією, зазначеною у декларації відповідача, позивачем було виявлено невідповідність, що може вплинути на правомірність отримання відповідачем допомоги, а саме була виявлена інформація про незадекларований дохід відповідача у розмірі 11255,18 грн у четвертому кварталі 2018 року (заробітна плата, отримана у ТОВ «ФУДЖІКУРА АУТОМОТІВ УКРАЇНА ЛЬВІВ»), головним державним соціальним інспектором у телефонній розмові було запропоновано Відповідачу надати відповідну довідку про доходи.
24 січня 2020 року Управлінням до ТОВ «ФУДЖІКУРА АУТОМОТІВ УКРАЇНА ЛЬВІВ» був зроблений запит на отримання інформації про доходи Відповідача за період 2018-2019 роки.
18 лютого поточного року на адресу Управління надійшла довідка ТОВ «ФУДЖІКУРА АУТОМОТІВ УКРАЇНА ЛЬВІВ» про доходи Відповідача за період 2018 - 2019 роки, відповідно до якої встановлено, що Відповідач отримувала заробітну плату з липня по листопад 2018 року та у вересні 2019 року.
За результатами проведення перерахунку розміру допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям (із врахуванням нововиявлених доходів у вигляді заробітної плати) встановлено, що Відповідач не має права на дані види допомог у зв`язку з тим, що середньомісячний сукупний дохід сім`ї перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму) для призначення вищезазначених допомог.
02 червня 2020 року Управлінням Відповідачу було особисто вручено повідомлення по повернення допомоги на дітей одиноким матерям у сумі 6331,82 грн. та повідомлення про повернення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям у розмірі 5373,96 грн. Проте до цього часу Відповідач не вчинила жодних дій для повернення надміру отриманої державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та допомоги на дітей одиноким матерям.
За таких обставин, позивач просив стягнути з відповідача на користь держави в особі УСЗН Кремінської РДА Луганської області надміру виплачену державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям у розмірі 5373,96 грн та надміру виплачену державну допомогу на дитину як одинокій матері у розмірі 6331,82 грн, а також судовий збір у розмірі 4204,00 грн, сплачений позивачем під час звернення з позовом до суду.
Представник позивача у судове засідання не з`явився, але звернувся до суду з клопотанням про розгляд справи за його відсутності, на позовних вимогах наполягав, проти постановлення заочного рішення не заперечував.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про дату, час і місце слухання справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, не подав відзив, а тому відповідно до ч. 1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін на підставі наявних доказів по справі з постановленням заочного рішення.
12 травня 2021 року постановлено ухвалу про заочний розгляд справи.
Також у звязку із неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч. 2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, повно, всебічно та об`єктивно дослідивши та оцінивши за своїм внутрішнім переконанням надані докази як окремо, так і в їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 20.11.2018 звернулася до Управління соціального захисту населення Кремінської районної державної адміністрації Луганської області із заявою про призначення їй допомоги на дітей одиноким матерям та Державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям. У зазначеній заяві відповідач власноручно зазначила, що з умовами надання допомоги вона ознайомлена (а.с. 20-22).
Одночасно із заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, 20.11.2018 відповідачем була подана декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, а саме за період з 01.05.2018 по 31.10.2018, в якій зазначено наступних членів сім'ї відповідача: ОСОБА_3 (син). У декларації зазначається, що відповідач за вищевказаний період отримала дохід у вигляді допомоги від УСЗН (а.с. 23-26).
Відповідач ОСОБА_1 та її син ОСОБА_3 зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 27-29).
Крім цього, відповідачем до УСЗН Кремінської РДА надавалася довідка від 19.11.2018 про наявність земельних ділянок, що включаються для врахування сукупного доходу сім`ї про надання всіх видів соціальної допомоги, з якої вбачається, що відповідач ОСОБА_1 має у своєму володінні земельні ділянки: присадибна - для будівництва та обслуговування житла- 25 соток; під огородництво - 3 сотки (а.с. 30).
Умови призначення і виплати малозабезпеченим сім`ям державної соціальної допомоги, передбаченої Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» визначаються Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» та Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року (далі - Порядок № 250).
Умови призначення і виплати допомоги на дітей одиноким матерям передбачені Законом України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» та Порядком призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751 (далі-Порядок № 1751).
До застосування належить редакція вищеперелічених нормативно-правових актів, що діяла під час звернення відповідача за допомогою у листопаді 2018 року.
Відповідно до пункту 2 Порядку № 250 (у редакції на час подання Відповідачем заяви та виявлення порушення) державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім`ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім`ї.
Державна соціальна допомога призначається на шість місяців з місяця звернення за її призначенням.
Пункт 14 Порядку № 250 встановлює, що розмір соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім`ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім`ї.
Середньомісячний сукупний дохід сім`ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім`ї для всіх видів соціальної допомоги, що затверджується Мінсоцполітики, Мінекономіки, Мінфіном, Держстатом, МОНмолодьспортом.
Методика обчислення сукупного доходу сім`ї для всіх видів соціальної допомоги (що діяла на час звернення відповідача за допомогою) затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України, Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України від 15.11.2001 № 486/202/524/455/3370, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07 лютого 2002 р. за № 112/6400.
Закон «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» визначає, що середньомісячний сукупний доход сім`ї - обчислений у середньому за місяць доход усіх членів сім`ї з усіх джерел надходжень протягом шести місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги, крім допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.
Отже, оскільки відповідач звернулася за допомогою у листопаді, сукупний дохід сім`ї обраховувався за попередні шість місяців - з травня по жовтень 2018 року.
Підпунктом 5.3 пункту 5 Методики обчислення сукупного доходу сім`ї для всіх видів соціальної допомоги визначено, що до сукупного доходу сімей (одержувачів) входять стипендії, пенсії, допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форм власності), допомога на навчання, безпосередньо отримана особою від підприємства, установи чи організації, за винятком коштів, отриманих на умовах позики чи кредитів та щомісячні компенсаційні виплати. При цьому до сукупного доходу не включається відповідна допомога, для призначення якої обчислюється сукупний дохід. При зверненні за призначенням декількох видів допомоги, розмір яких визначається з урахуванням сукупного доходу, до сукупного доходу сім`ї входять розміри призначених на дату звернення зазначених видів допомоги, крім допомоги, для призначення якої обчислюється сукупний дохід.
У період з травня по жовтень 2018 року відповідач отримувала в Управлінні соціального захисту населення Кремінської райдержадміністрації Луганської області державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям, допомогу на дітей одиноким матерям та щомісячну одноразову допомогу при народженні дитини (а.с. 31-33).
Оскільки підпунктом 5.3 пункту 5 Методики обчислення сукупного доходу сім`ї для всіх видів соціальної допомоги встановлено, що при зверненні за призначенням декількох видів допомоги, розмір яких визначається з урахуванням сукупного доходу, до сукупного доходу сім`ї входять розміри призначених на дату звернення зазначених видів допомоги, крім допомоги, для призначення якої обчислюється сукупний дохід, для обрахування середньомісячного сукупного доходу сім`ї відповідача були враховані допомога на дітей одиноким матерям та щомісячна одноразова допомога при народженні дитини та дохід від земельної ділянки, виділеної під городництво.
В результаті сукупний дохід сім`ї за шість місяців склав 8412,46 грн., а середньомісячний дохід - 1402,08 грн (а.с.38).
Оскільки Відповідач звернулась за державною соціальною допомогою малозабезпеченим сім`ям у листопаді 2018 року, а сама допомога призначається на шість місяців з місяця звернення за її призначенням підлягають застосуванню прожиткові мінімуми, встановлені законами України «Про державний бюджет України на 2018 рік» та «Про державний бюджет України на 2019 рік».
В результаті, з урахуванням ЗУ «Про державний бюджет України на 2018 рік», ЗУ «Про державний бюджет України на 2019 рік», ЗУ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» відповідачу було призначено у листопаді 2018 року державної соціальну допомогу у сумі 824,71 грн., з грудня 2018 року по квітень 2019 року - 909,85 грн щомісячно. Взагалі, за період з листопада 2018 року по квітень 2019 року, відповідач отримала державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям у сумі 5373,96 грн (а.с. 36, 37, 41, 50).
Пункт 33 Порядку визначає, що відповідно до статті18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини. Допомога на дітей одиноким матерям призначається незалежно від одержання на дітей інших видів допомоги.
Відповідно до п. 34 Порядку допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матерям (батькам) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
Середньомісячний сукупний дохід сім`ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім`ї для всіх видів соціальної допомоги на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги. До складу сім`ї особи, що звертається за призначенням зазначеної допомоги, включаються чоловік (дружина); рідні, усиновлені та підопічні діти віком до 18 років, а також діти віком до 23 років, які навчаються за денною формою у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти і не мають власних сімей незалежно від місця проживання або реєстрації; неодружені повнолітні діти, які визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв`язку з відсутністю власних доходів; жінка та чоловік, які проживають однією сім`єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей. До складу сім`ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні.
Пункт 35 Порядку визначає вичерпний перелік документів для призначення допомоги на дітей одиноким матерям, які подаються до органу соціального захисту населення.
Згідно з п. 36 Порядку допомога на дітей одиноким матерям призначається з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 18-річного віку (якщо діти навчаються за денною формою у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) включно. Допомога виплачується протягом шести календарних місяців.
Відповідно до Порядку та Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги УСЗН Кремінської РДА в Луганській області був розрахований для призначення допомоги середньомісячний сукупний дохід сім'ї, який складався з державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, щомісячної одноразової допомоги при народженні дитини та доходу від земельної ділянки, виділеної під городництво. За результатами розрахунку сукупний дохід сім'ї відповідача за шість місяців склав 6714,36 грн, а сукупний середньомісячний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу становив 559,53 грн (а.с.40).
Таким чином, з урахуванням ЗУ «Про державний бюджет України на 2018 рік», ЗУ «Про державний бюджет України на 2019 рік», ЗУ «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» розмір допомоги на дітей одиноким матерям у відповідача у листопаді 2018 року склав 999,47 грн, а з грудня 2018 року по квітень 2019 року - 1066,47 грн щомісячно, а всього за вказаний період на загальну суму 6331,82грн (а.с. 39, 49).
24.01.2020 позивачем до ТОВ фірми «Фуджікура аутомотів Україна Львів» було здійснено запит щодо отримання інформації про доходи відповідача за період 2018-2019 років, щомісячно, у відповідь на який була отримана інформація та встановлено, що відповідач отримала заробітну плату за період з липня 2018 року по жовтень 2018 року у розмірі 27129,12 грн та інші нарахування за період з липня 2018 року по жовтень 2018 року у розмірі 24524, 16 грн (а.с. 42, 43).
Відповідно до пункту 5.1. Методики обчислення сукупного доходу сім`ї для всіх видів соціальної допомоги до сукупного доходу сімей (одержувачів) входять нарахована заробітна плата, у тому числі за надурочну роботу, за роботу в святкові, неробочі і вихідні дні та за роботу за сумісництвом; плата за роботу в колективному сільськогосподарському підприємстві; надбавки і доплати всіх видів; премії, установлені за системами оплати праці на підприємстві, в установі, організації, незалежно від періодичності і джерел їх виплати; відсоткові надбавки і щорічна винагорода з фонду матеріального заохочення за підсумками роботи за рік підприємства, установи чи організації. Премії і щорічні винагороди включаються до сукупного доходу на час їх нарахування, при цьому за рік ураховується не більше однієї винагороди за вислугу років.
За результатами проведення перерахунку розміру допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям (із врахуванням нововиявлених доходів у вигляді заробітної плати) встановлено, що відповідач не має права на дані види допомог у зв`язку з тим, що середньомісячний сукупний дохід сім`ї перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму) для призначення вищезазначених допомог (а.с. 45-48).
19 лютого 2020 року головним державним соціальним інспектором управління соціального захисту населення райдержадміністрації був складений акт про проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення соціальної допомоги (а.с.44).
02 червня 2020 року Управлінням Відповідачу було особисто вручено повідомлення по повернення допомоги на дітей одиноким матерям у сумі 6331,82 грн. та повідомлення про повернення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям у розмірі 5373,96 грн (а.с.51-52).
Відповідно до ст. 1212 Цивільного кодексу України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
За таких обставин, враховуючи, що судом було встановлено, що відповідачу була виплачена допомога на дітей одиноким матерям у сумі 6331,82 грн та допомога малозабезпеченим сім`ям у розмірі 5373,96 грн без достатньої правової підстави, суд вважає за необхідне задовольнити позов повністю та стягнути з ОСОБА_1 виплачені їй допомогу на дітей одиноким матерям у сумі 6331,82 грн та допомогу малозабезпеченим сім`ям у розмірі 5373,96 грн
Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Зважаючи на те, що суд дійшов висновку про необхідність повного задоволення позову, суд вважає за необхідне також стягнути з відповідача на користь позивача сплачену останнім під час звернення з позовною заявою до суду суму судового збору в розмірі 4204,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням № 1865 від 29.12.2020, а також випискою про зарахування судового збору до спеціального Державного бюджету України (а.с. 15, 55).
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 5, 10-13, 75-82, 89, 141, 258, 259, 263-265, 280-282 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Управління соціального захисту населення Кремінської районної державної адміністрації Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплаченої суми державних соціальних допомог - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) на користь держави в особі Управління соціального захисту населення Кремінської районної державної адміністрації Луганської області (код ЄДРПОУ 03196937; місцезнаходження: Луганська область, м. Кремінна, вул. Побєди, 1-А) надміру виплачену суму державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям у розмірі 5373,96 грн (п`ять тисяч триста сімдесят три гривні дев`яносто шість копійок ).
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) на користь держави в особі Управління соціального захисту населення Кремінської районної державної адміністрації Луганської області (код ЄДРПОУ 03196937; місцезнаходження: Луганська область, м. Кремінна, вул. Побєди, 1-А) надміру виплачену суму державної допомоги на дітей одиноким матерям у розмірі 6331,82 грн (шість тисяч триста тридцять одна гривня вісімдесят дві копійки).
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) на користь держави в особі Управління соціального захисту населення Кремінської районної державної адміністрації Луганської області (код ЄДРПОУ 03196937; місцезнаходження: Луганська область, м. Кремінна, вул. Побєди, 1-А) судовий збір у розмірі 4204,00 грн (чотири тисячі двісті чотири гривні).
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом тридцяти днів із дня його складення позивач не подав апеляційної скарги, а відповідач не подав письмової заяви про перегляд заочного рішення. У випадку подання позивачем апеляційної скарги, заочне рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. У випадку подання відповідачем заяви про перегляд заочного рішення, якщо його не скасовано, воно набирає законної сили у випадку подання відповідачем апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Апеляційна скарга може бути подана до Луганського апеляційного суду безпосередньо або через Кремінський районний суд Луганської області протягом тридцяти днів із дня його складення. Заява про перегляд цього заочного рішення може бути подана до Кремінського районного суду Луганської області протягом тридцяти днів із дня його складення.
Суддя Ю.Ю. Костроба