
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 лютого 2021 року Справа № 160/16990/20
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Тулянцевої І.В. розглянувши у місті Дніпрі в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА" до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, третя особа: Головне управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
18 грудня 2020 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду засобами поштового зв`язку надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА" до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, третя особа: Головне управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області, в якій позивач просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області щодо не складення подання на повернення помилково зарахованих або надміру зарахованих до бюджету коштів у розмірі 125 190 грн. (сто двадцять п`ять тисяч сто дев`яносто гривень 00 копійок) (код КДБ 21081100), сплачених Товариством з обмеженою відповідальністю "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА" (код ЄДРПОУ 36161908) на виконання постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №ДН2788/1854/АВ/ТД-ФС/564 від 07.11.2019 у розмірі 125 190 грн. (сто двадцять п`ять тисяч сто дев`яносто гривень 00 копійок), винесеної першим заступником начальника Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Осадчим І.М.;
- зобов`язати Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області скласти подання до Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів платежів та інших доходів бюджету штрафу у сумі 125 190 грн. (сто двадцять п`ять тисяч сто дев`яносто гривень 00 копійок) (код КДБ 21081100), за передбаченою чинним законодавством формою, на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА", які були перераховані згідно платіжного доручення від 14.11.2019 № 6222.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем з метою запобігання негативних наслідків примусового стягнення штрафу, 14.11.2019 року здійснено оплату штрафу згідно платіжного доручення №6222 від 14.11.2019 року на підставі постанови Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №ДН2788/1854/АВ/ТД-ФС/564 від 07.11.2019 року. У той же час не погоджуючись з вказаною постановою про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами, позивач 03.12.2019 року звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, в якій просив визнати протиправною та скасувати постанову, визнати протиправним та скасувати припис. Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.02.2020 року по справі № 160/12166/19, позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Євразтранс Україна» задоволено повністю. Визнано протиправною та скасовано постанову про накладення штрафу №ДН2788/1854/АВ/ТД-ФС/564 від 07.11.2019 у розмірі 125 190 грн. Не погодившись з прийнятим рішенням Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області подало апеляційну скаргу. Вказане рішення за результатами перегляду в суді апеляційної інстанції залишено в силі, тобто, рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.02.2020 року набрало законної сили, вказана постанова про накладення штрафу скасована та враховуючи вимоги Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державних або місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 року №787, позивач звернувся до відповідача із заявою про внесення подання до Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області про повернення коштів в сумі 125 190,00 грн. За результатами розгляду заяви Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області надіслало відповідь, оформлену у вигляді листа від 13.10.2020 року №6739-10/04, за змістом якої позивачу відмовлено у наданні подання про повернення коштів. Позивач вважає, що відповідачем безпідставно відмовлено у наданні подання про повернення коштів, а порушені його права мають бути відновленні шляхом зобов`язання відповідача скласти подання до Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів платежів та інших доходів бюджету у сумі 125 190,00 грн. за передбаченою чинним законодавством формою.
Ухвалою суду від 24.12.2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №160/16990/20 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА" до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, третя особа: Головне управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії.
15.01.2021 року на адресу суду засобами поштового зв`язку надійшов від Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області відзив на позовну заяву в якому управління просить відмовити у задоволенні позовних вимог. Так, відповідачем зазначено, що Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області не є одержувачем коштів, перерахованих ТОВ "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА" згідно платіжного доручення №6222 від 14.11.2019 року в розмірі 125 190,00 грн. на виконання постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №ДН2788/1854/АВ/ТД-ФС/564 від 07.11.2019 року, а також не є розпорядником цих коштів. Оскільки, відповідач не відноситься до органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а тому, не має право подавати подання до органів казначейства про повернення коштів, сплачених до бюджету. Також, відповідачем зазначено, що на момент сплати штрафу за вказаною постановою, остання була законною та обґрунтованою, та такою, що не визнана судом не чинною та протиправною. Крім того, відповідач звертає увагу суду, що резолютивна частина рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.02.2020 року у справі №160/12166/19 не містить зобов`язання Головного управління щодо складення подання до Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області. Отже, Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області діяло лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а відтак відсутні правові підстави для задоволення позовних вимог.
27.01.2021 року на адресу суду засобами поштового зв`язку надійшла відповідь на відзив на позовну заяву позивача зі змісту якої вбачається, що позивач не погоджується з доводами відповідача та вважає, що Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області наділено повноваженнями щодо складання подання до Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області про повернення коштів.
За правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності (ч.1 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України).
Частиною 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Згідно зі статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення (частина 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України).
Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
07.11.2019 року першим заступником начальника Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Осадчого І.М. на підставі Акту інспекційного відвідування юридичної особи, яка використовує найману працю від 16.10.2019 року №ДН2788/1854/АВ винесено постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №ДН2788/1854/АВ/ТД-ФС/564, згідно якої на Товариство з обмеженою відповідальністю "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА" накладено штраф у розмірі 125 190,00 грн.
14.11.2019 року ТОВ "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА" згідно платіжного доручення №6222 перерахувало до Державного бюджету 125 190,00 грн. в рахунок оплати штрафу (код бюджетної класифікації 21081100).
Не погодившись із вказаною постановою про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами, позивач 03.12.2019 року звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, в якій просив визнати протиправною та скасувати постанову, визнати протиправним та скасувати припис.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.02.2020 року позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Євразтранс Україна» задоволено повністю. Визнано протиправною та скасовано постанову про накладення штрафу №ДН2788/1854/АВ/ТД-ФС/564 від 07.11.2019 у розмірі 125 190 грн. (сто двадцять п`ять тисяч сто дев`яносто гривень 00 копійок). Визнано протиправним та скасовано припис про усунення виявлених порушень №ДН2788/1854/АВ/П від 25.10.2019 р. Присуджено на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Євразтранс Україна» (адреса: пр. Д. Яворницького, 93, кім. 512, Дніпропетровська область, м. Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 36161908) судові витрати з оплати судового збору у розмірі 3 842,00 грн. (три тисячі вісімсот сорок дві гривні 00 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області (49107, м. Дніпро, вул. Казакова, 3, код ЄДРПОУ 39788766).
Не погодившись з прийнятим рішенням Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області подало апеляційну скаргу.
Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 02.09.2020 року апеляційну скаргу Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10 лютого 2020 р. в адміністративній справі №160/12166/19 - повернуто заявнику.
Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 24.11.2020 року відмовлено у задоволенні заяви Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10 лютого 2020 року по справі №160/12166/19. Відмовлено у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10 лютого 2020 року по справі №160/12166/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРАЗТРАНС Україна» до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування постанови, припису.
У зв`язку із скасуванням постанови про накладення штрафу, Товариство з обмеженою відповідальністю «ЄВРАЗТРАНС Україна» 11.09.2020 року звернулось до відповідача із заявою №54, згідно якої останній просить Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області скласти та надати подання відповідно до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 року №787 до Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів платежів та інших доходів бюджету штраф у сумі 125 190,00 грн., за передбаченою чинним законодавством формою, які були перераховані згідно платіжного доручення від 14.11.2019 року №6222.
За результатами розгляду заяви Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області надіслало відповідь від 13.10.2020 року №6739-10/04, за змістом якої позивачу відмовлено у наданні подання про повернення коштів, посилаючись на те, що Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області не є тим органом, що контролює справляння надходжень бюджету.
Вважаючи таку відмову необґрунтованою, а свої права та інтереси порушеними, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Правовідносини щодо повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету регулюються Бюджетним кодексом України та іншими нормативно-правовими актами стосовно спірних правовідносин.
Частина друга статті 45 Бюджетного кодексу України передбачає, що Казначейство України веде бухгалтерський облік усіх надходжень Державного бюджету України та за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, здійснює повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету.
На виконання статей 43, 45, 78 та 112 Бюджетного кодексу України та Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого Указом Президента України від 08 квітня 2011 року №446 розроблено Порядок повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, який затверджений Наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 р. №787 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25 вересня 2013 р. за №1650/24182), є нормативно - правовим актом в розумінні статті 117 Конституції України, який підлягає застосуванню судом відповідно до частини другої статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України.
Процедура повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, а саме: податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджету, коштів від повернення до бюджетів бюджетних позичок, фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, та кредитів, у тому числі залучених державою (місцевими бюджетами) або під державні (місцеві) гарантії (далі - платежі) визначає Порядок повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 року №787 (далі - Порядок №787).
Відповідно до пункту 3 Порядку №787 повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету платежів у національній валюті здійснюється органами Державної казначейської служби України (далі - органи Казначейства) з відповідних бюджетних рахунків для зарахування надходжень (далі - рахунки за надходженнями), відкритих в органах Казначейства відповідно до законодавства, шляхом оформлення розрахункових документів.
При цьому, повернення платежів у національній валюті здійснюється на рахунки одержувачів коштів, відкриті в банках або органах Казначейства, вказані у поданні або заяві платника.
Пунктом 5 Порядку №787 передбачено, що повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за ухвалою суду, яка набрала законної сили.
У вказаному пункті 5 Порядку №787 також зазначено, що подання на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджетів (крім зборів та платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи Державної фіскальної служби України (далі - органи ДФС) подається до відповідного органу Казначейства за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Подання за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку №787 подається платником до органу Казначейства разом з його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ, або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.
Крім того, відповідно до пункту 8 Порядку №787 подання складається органом, який здійснює облік заборгованості в розрізі позичальників, за формою, передбаченою нормативно-правовими актами з питань повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету коштів, або в довільній формі на офіційному бланку установи за підписом керівника установи (його заступника відповідно до компетенції), скріпленим гербовою печаткою (у разі наявності) або печаткою із найменуванням та ідентифікаційним кодом установи, з обов`язковим зазначенням такої інформації: обґрунтування необхідності повернення коштів з бюджету, найменування платника (суб`єкта господарювання), код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку у паспорті), сума платежу, що підлягає поверненню, дата та номер документа на переказ, який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету. Подання надається платником до органу Казначейства разом із його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ, або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.
Відповідно до пункту 10 Розділу І Порядку №787, подання подається до відповідного органу Казначейства за місцем зарахування платежу до бюджету.
Органи Казначейства приймають подання від органів, які контролюють справляння надходжень бюджету або які здійснюють облік заборгованості в розрізі позичальників, у строки, визначені нормативно-правовими актами з питань повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету коштів.
Аналіз положень вищезазначених нормативно-правових актів дає підстави для висновку, що у разі підтвердження факту помилкової сплати коштів до бюджету, вони можуть бути повернуті за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету.
При цьому, обов`язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов`язання є подання платником податків заяви про помилкове або надмірно зарахованих до бюджету платежів та інших доходів бюджеті.
Вказана правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 13.02.2018 р. по справі №826/1460/16.
Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «ЄВРАЗТРАНС Україна» звернулось із заявою до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області щодо складання та надання подання на повернення помилково зарахованих до бюджету коштів.
Також, з матеріалів справи слідує, що сплата ТОВ «ЄВРАЗТРАНС Україна» коштів у розмірі 125 190,00 грн. на виконання постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №ДН2788/1854/АВ/ТД-ФС/564 від 07.11.2019 року підтверджується платіжним дорученням №6222 від 14.11.2019 року.
Зі змісту зазначеного платіжного доручення вбачається та не заперечується сторонами у справі, що штраф у сумі 125 190,00 грн. сплачений позивачем за кодом класифікації доходів бюджету 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції».
Перелік кодів бюджетної класифікації в розрізі органів, що контролюють справляння надходжень бюджету визначений додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 року №106 «Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету» (далі - Перелік).
За вказаною Постановою КМУ встановлено, що надходження за кодом бюджетної класифікації 21081100 (адміністративні штрафи та інші санкції) контролюють органи ДФС, Держадміністрації та органи місцевого самоврядування, НКРЕКП, Держпродспоживслужба, Держгеокадастр, суди, ДСА, Адміністрація Держприкордонслужби, Антимонопольний комітет, Держгеонадра, а також органи державної влади та інші державні органи.
Відповідно до п.1. Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого Постановою КМ України №96 від 11.02.2015 р., Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політи ку у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріа лами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальноо бов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійно го захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв`язку з тимчасовою втратою працезда тності, на випадок безробіття (далі - загальнообов`язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Підпунктом 6 та 54 пункту 4 вказаного Положення визначено, що Держпраці відповідно до по кладених на неї завдань:
-здійснює державний контроль за дотриманням законодавства про працю юридичними особа ми, у тому числі їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами, та фізичними особами, які використовують найману працю;
-накладає у випадках, передбачених законом, штрафи за порушення законодавства, невиконан ня розпоряджень посадових осіб Держпраці.
Пунктом 7 Положення встановлено, що Державна служба України з питань праці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Отже, відповідач як центральний орган виконавчої влади є відповідальним органом, що контролює справляння відповідних надходжень до бюджету.
Тому, саме відповідач як відповідальний орган, що контролює справляння відповідних надходжень до бюджету, наділений обов`язком щодо формування подання про повернення коштів.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що відповідач після отримання заяви позивача про формування подання на повернення з бюджету коштів, зобов`язаний був скласти та направити до органу казначейства подання про повернення з державного бюджету коштів в сумі 125190,00 грн., що останнім зроблено не було, у зв`язку з чим така бездіяльність Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області щодо відмови у складенні подання на повернення надміру зарахованих до бюджету коштів у розмірі 125190,00 грн., сплачених ТОВ «Євразтранс Україна» на виконання постанови №ДН2788/1854/АВ/ТД-ФС/564 від 07.11.2019, є протиправною.
Враховуючи встановлену протиправну бездіяльність відповідача щодо відмови у складенні подання на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету коштів, суд вважає за необхідне зобов`язати Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області скласти подання до Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області про повернення з державного бюджету коштів в сумі 125190,00 грн.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку (ч.2 ст.2 КАС України).
Згідно з ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачем, як суб`єктом владних повноважень, не доведено правомірність відмови у наданні позивачу подання про повернення сплачених коштів.
З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову.
Розподіл судових витрат здійснюється у відповідності до положень частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 77, 139, 242-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА" (пр. Д.Яворницького, буд.93, кім.512, м. Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 36161908) до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області (вул. Казакова, 1Д, м.Дніпро, 49107, код ЄДРПОУ 39788766) третя особа: Головне управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області (вул. Челюскіна, 1, м. Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 37988155) про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області щодо не складення подання на повернення помилково зарахованих або надміру зарахованих до бюджету коштів у розмірі 125 190 грн. (сто двадцять п`ять тисяч сто дев`яносто гривень 00 копійок) (код КДБ 21081100), сплачених Товариством з обмеженою відповідальністю "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА" (код ЄДРПОУ 36161908) на виконання постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №ДН2788/1854/АВ/ТД-ФС/564 від 07.11.2019 у розмірі 125 190 грн. (сто двадцять п`ять тисяч сто дев`яносто гривень 00 копійок), винесеної першим заступником начальника Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Осадчим І.М.
Зобов`язати Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області скласти подання до Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів платежів та інших доходів бюджету штрафу у сумі 125 190 грн. (сто двадцять п`ять тисяч сто дев`яносто гривень 00 копійок) (код КДБ 21081100), за передбаченою чинним законодавством формою, на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА", які були перераховані згідно платіжного доручення від 14.11.2019 № 6222.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області (вул. Казакова, 1Д, м.Дніпро, 49107, код ЄДРПОУ 39788766) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА" (пр. Д.Яворницького, буд.93, кім.512, м. Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 36161908) судові витрати у розмірі 2102,00 грн. (дві тисячі сто дві грн. 00 коп.).
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та у строки, встановлені статтями 295 та 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.В. Тулянцева