Рішення № 96796452, 11.05.2021, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.05.2021
Номер справи
560/7727/20
Номер документу
96796452
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 560/7727/20

РІШЕННЯ

іменем України

11 травня 2021 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Ковальчук О.К.

розглянувши адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Хмельницькій області , Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління ДПС у Хмельницькій області, Державної податкової служби України, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Хмельницькій області № 1864724/2830409473 від 25 серпня 2020 року про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 17 від 22 липня 2020 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що контролюючий орган безпідставно відмовив у реєстрації податкової накладної № 17 від 22 липня 2020 року, оскільки позивач надав усі необхідні документи, що підтверджують реальність здійснення господарських операцій, передбачених договором перевезення вантажу № 22.06.2020/4 від 22 червня 2020 року, укладеним ним з сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Промінь». Зазначає, що контролюючий орган у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної № 17 від 22 липня 2020 року не вказав, які саме пояснення та копії документів необхідно продати позивачу для реєстрації податкової накладної. Вказує, що до письмових пояснень, які в повному обсязі описують факт здійснення спірних господарських операцій, передбачених договором перевезення вантажу № 22.06.2020/4, додав копії усіх наявних у нього первинних та інших документів на підтвердження правомірності складення податкової накладної, а саме: свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_1 ; товарно-транспортних накладних № 176578 від 15.07.2020 року, № 176579 від 15.07.2020 року, № 176626 від 19.07.2020 року, № 176628 від 19.07.2020 року, № 176685 від 22.07.2020 року, № 176688 від 22.07.2020 року; акту звірки взаємних розрахунків за липень 2020 року; актів приймання-передачі наданих послуг № 704 від 15.07.2020 року і від 22.07.2020 року; довідки про відкриття рахунків від 14.07.2020 року; видаткових накладних № Т00004516 від 31.07.2020 року, № FD0002148/20 від 03.07.2020 року, №від 28.07.20201 року, № П-300897 від 28.07.2020 року; договору перевезення вантажу № 22.06.2020/4 від 22.06.2020 року; договору позички №01/07-п від 01.07.2019 року; звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску; квитанції від 19.07.2019 року; платіжних доручень № 69 від 11.10.2019 року, № 181 від 23.01.2020 року; квитанції про реєстрацію податкової накладної від 13.08.2020 року; податкової накладної № 17 від 22.07.2020 року, посвідчень водіїв, виписки з реєстру, витяг з реєстру платників ПДВ. Вважає, що надані документи підтверджують реальність здійснення операцій згідно договору перевезення вантажу № 22.06.2020/4 від 22 червня 2020 року та є достатніми для реєстрації податкової накладної № 17 від 22 липня 2020 року. Тому просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25 серпня 2020 року № 1864724/2830409473.

Ухвалою від 01 грудня 2020 року Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі, призначивши до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

У поданому до суду відзиві відповідач позовні вимоги заперечив. Зазначив, що позивач, порушивши пункт 5 Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520, до повідомлення № 2 від 31 серпня 2020 року, не надав первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні. У наданих до повідомлення товарно-транспортних накладних відсутні відомості щодо замовника, виконавця, автоперевізника, маршруту тощо. Зазначає, що позивач до позовної заяви подав товарно-транспортні накладні № 176628, № 176688, № 176685, № 176626, № 176578, № 176579 із вже заповненими реквізитами щодо замовника, виконавця тощо. Вважає, що наданий позивачем пакет документів до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній № 17 від 22 липня 2020 року складений / оформлений із порушенням законодавства, що стало підставою для прийняття рішення Головним управлінням ДПС у Хмельницькій області від 25 серпня 2020 року за № 1864724/2830409473 про відмову в її реєстрації. У задоволені позовних вимог просить відмовити.

Ухвалою від 23 лютого 2021 року Хмельницький окружний адміністративний суд у задоволенні клопотання Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області про розгляд справи за правилами загального позовного провадження або в судовому засіданні з повідомленням сторін відмовив.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд встановив таке.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 20 травня 2019 року, основний вид економічної діяльності - 49.41 Вантажний автомобільний транспорт.

22 червня 2020 року позивач та сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Промінь» уклали договір перевезення вантажу № 22.06.2020/4.

Відповідно до пунктів 1.1., 1.2. договору № 22.06.2020/4 перевізник зобов`язується доставити довірений йому відправником вантаж та видати його особі, яка має право на одержання вантажу, а відправник зобов`язується сплатити перевізнику за перевезення плату в порядку та на умовах, визначених договором. Найменування, кількість вантажу або маса (вага), його вартість та інші умови перевезення вантажу (забезпечення паливно-мастильними матеріалами тощо) за цим договором узгоджується сторонами у додатках, які є невід`ємною частиною цього договору. За умовами пунктів 4.1., 4.2. розрахунки між перевізником і замовником здійснюються шляхом перерахування грошових коштів на рахунок перевізника після оформлення та підписання належним чином оформлених документів щодо перевезеного вантажу, зазначених у пункті 3.1.11. договору та підписання Акту приймання-передачі наданих послуг та реєстрів. Сторони узгодили підписання Актів приймання-передачі наданих послуг по закінченню кожного календарного місяця незалежно від того, скільки днів в місяці надавав послуги перевізник. Ціна (вартість) перевезення (провізна плата) кожного окремого типу / виду вантажу розраховується сторонами з урахуванням тарифів перевізника (узгоджених обома сторонами в додатках, які є невід`ємною частиною цього договору та чинних на момент здійснення перевезення) за фактично надані послуги на підставі Актів виконаних робіт.

На виконання умов договору № 22.06.2020/4 позивач 22 червня 2020 року, здійснивши шість перевезень за маршрутом с. Суслівці - м. Вінниця, доставив ріпак озимий; загальна вартість послуг щодо перевезення вантажу складає 34 142, 50 грн., у тому числі ПДВ - 5 690,42 грн. Факт перевезення вантажу підтверджують: товарно-транспортна накладна № 176578 від 15.07.2020 року, товарно-транспортна накладна № 176579 від 15.07.2020 року, товарно-транспортна накладна № 176626 від 19.07.2020 року, товарно-транспортна накладна № 176628 від 19.07.2020 року, товарно-транспортна накладна № 176685 від 22.07.2020 року, товарно-транспортна накладна № 176688 від 22.07.2020 року, акт звірки взаємних розрахунків за липень 2020 року, акт надання послуг № 704 від 15.07.2020 року, акт приймання-передачі наданих послуг за Договором перевезення вантажу № 22.06.2020/4 від 22 червня 2020 року.

За фактом здійснення операцій з перевезення вантажу позивач склав податкову накладну від 22 липня 2020 року № 17 та надіслав її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Державна податкова служба України надіслала позивачу квитанцію від 13 серпня 2020 року про зупинення реєстрації податкової накладної № 17 від 22 липня 2020 року, зазначивши, що коди УКТЗЕД / ДКПП товару / послуг 49.41.19 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари / послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару / послуги та обсягу його постачання.

У зазначеній квитанції відповідач вказав, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає вимогам пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій та запропонував надати пояснення та копії документів для підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних.

18 серпня 2020 року позивач надіслав відповідачу пояснення та копії документів на підтвердження інформації, що міститься у податковій накладній № 17 від 22 липня 2020 року, реєстрацію якої зупинено.

Рішенням від 25 серпня 2020 року № 1864724/2830409473 відповідач відмовив позивачу у реєстрації податкової накладної № 17 від 22.07.2020 року. Підставою для відмови слугувало ненадання платником податку первинних документів щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури / інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних. У розділі рішення «Додаткова інформація» відповідач зазначив, що у наданих до повідомлення товарно-транспортних накладних відсутні відомості щодо замовника, виконавця, автоперевізника, маршруту тощо.

27 серпня 2020 року позивач подав пояснення до скарги на рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, від 25.08.2020 року № 1864724/2830409473.

Вважаючи рішення відповідача від 25.08.2020 року № 1864724/2830409473 щодо відмови у реєстрації податкової накладної від 22.07.2020 року № 17 протиправним, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Досліджуючи правомірність рішення від 25.08.2020 року № 1864724/2830409473 про відмову у реєстрації податкової накладної від 22.07.2020 року № 17, суд враховує таке.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Пунктом 201.10. статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів / послуг платник податку продавець товарів / послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів / послуг, є для покупця таких товарів / послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та / або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначає Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (далі по тексту - Порядок № 1246).

Згідно з пунктами 12, 13 та 14 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та / або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:

відповідності податкової накладної та / або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);

чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та / або розрахунку коригування;

реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та / або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та / або розрахунку коригування;

дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;

наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;

наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200 1.3 і 200 1.9 статті 200 1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 року);

наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

факту реєстрації / зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;

наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;

дотримання вимог законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та / або розрахунку коригування (далі по тексту - квитанція). Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та / або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.

Механізм зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначає Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (далі по тексту - Порядок № 1165).

Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку № 1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної / розрахунку коригування визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Платник податку, яким складено та / або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

Податкова накладна / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.

За правилами пункту 7 Порядку № 1165 у разі, коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної / розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної / розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.

Відповідно до пункту 10 Порядку № 1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та / або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (пункт 11 Порядку № 1165).

У квитанції від 13.08.2020 року про зупинення реєстрації податкової накладної № 17 від 22.07.2020 року відповідач запропонував надати пояснення та копії документів для підтвердження інформації, зазначеної у вказаній податковій накладній.

На виконання вимог контролюючого органу, позивач надіслав пояснення та копії документів щодо виконання умов договору перевезення вантажу № 22.06.2020/4 від 22 червня 2020 року.

Механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначає Порядок прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Міністерства фінансів України 12.12.2019 року № 520 (далі по тексту - Порядок № 520).

Відповідно до пунктів 2, 3, 4, 5, 7, 9, 11 Порядку № 520 прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.

Комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Податкового кодексу України.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та / або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та / або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та / або надання платником податку копій документів, складених / оформлених із порушенням законодавства.

Підставою для прийняття рішення від 25.08.2020 року № 1864724/2830409473 про відмову у реєстрації податкової накладної № 17 від 22.07.2020 року слугувало ненадання платником податку первинних документів щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури / інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних. У розділі рішення «Додаткова інформація» відповідач зазначив, що у наданих до повідомлення товарно-транспортних накладних відсутні відомості щодо замовника, виконавця, автоперевізника, маршруту тощо. Відповідач наголошує, що у товарно-транспортних накладних, поданих із позовною заявою, вказані реквізити заповненні.

Відповідно до пункту 18 Порядку № 1246 на момент прийняття у встановленому порядку рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної та / або розрахунку коригування щодо таких податкової накладної та / або розрахунку коригування проводяться перевірки, визначені пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого).

Згідно пункту 85.4. статті 85 Податкового кодексу України при проведенні перевірок посадові (службові) особи контролюючого органу мають право отримувати у платників податків належним чином завірені копії первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, що свідчать про приховування (заниження) об`єктів оподаткування, несплату податків, зборів, платежів, порушення вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Такі копії повинні бути засвідчені підписом платника податків або його посадової особи та скріплені печаткою (за наявності).

Відповідач прийняв рішення про відмову в реєстрації податкової накладної № 17 від 22.07.2020 року в Реєстрі, не скориставшись правом отримувати у позивача належним чином завірені копії первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів.

Суд встановив, що на підтвердження здійснення господарських операцій, передбачених договором перевезення вантажу № 22.06.2020/4, позивач надіслав пояснення та копії документів, а саме: свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_1 ; товарно-транспортних накладних № 176578 від 15.07.2020 року, № 176579 від 15.07.2020 року, № 176626 від 19.07.2020 року, № 176628 від 19.07.2020 року, № 176685 від 22.07.2020 року, № 176688 від 22.07.2020 року; акту звірки взаємних розрахунків за липень 2020 року; актів приймання-передачі наданих послуг № 704 від 15.07.2020 року і від 22.07.2020 року; довідки про відкриття рахунків від 14.07.2020 року; видаткових накладних № Т00004516 від 31.07.2020 року, № FD0002148/20 від 03.07.2020 року, №від 28.07.20201 року, № П-300897 від 28.07.2020 року; договору перевезення вантажу № 22.06.2020/4 від 22.06.2020 року; договору позички №01/07-п від 01.07.2019 року; звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску; квитанції від 19.07.2019 року; платіжних доручень № 69 від 11.10.2019 року, № 181 від 23.01.2020 року; квитанції про реєстрацію податкової накладної від 13.08.2020 року; податкової накладної № 17 від 22.07.2020 року, посвідчень водіїв, виписки з реєстру, витяг з реєстру платників ПДВ; свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів НОМЕР_1 і НОМЕР_2 .

Суд вважає подані позивачем документи достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної № 17 від 22.07.2020 року.

Доводи відповідача щодо ненадання позивачем товарно-транспортних накладних № 176578 від 15.07.2020 року, № 176579 від 15.07.2020 року, № 176626 від 19.07.2020 року, № 176628 від 19.07.2020 року, № 176685 від 22.07.2020 року, № 176688 від 22.07.2020 року на підтвердження перевезень вантажу спростовуються поданими ним до відзиву на позов копіями цих товарно-транспортних накладних. Їх недоліки (відсутність певних відомостей) не може слугувати підставою для висновку про ненадання цих товарно-транспортних накладних.

Крім того, у відповідності до розділу 1 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України

від 14 жовтня 1997 року N 363, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України

20 лютого 1998 р. за N 128/2568, товарно-транспортна накладна - єдиний для всіх учасників транспортного процесу документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, та є одним із документів, що може використовуватися для списання товарно-матеріальних цінностей, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку. Отже, товарно-транспортна накладна призначена для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, а не для підтвердження факту надання послуг з перевезення.

Положеннями частини 1 статті 9 закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» передбачено що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. За визначенням статті 1 вказаного Закону первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію.

Під час судового розгляду спору відповідач не довів, що акт приймання-передачі наданих послуг з перевезення позивачем вантажу від 22.07.2020 року не відповідає вимогам закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» щодо первинного документу, який підтверджує здійснення господарської операції з перевезення.

Відповідач також не довів, що зазначений акт приймання-передачі послуг з перевезення, який слугував підставою для складання податкової накладної №17 від 22.07.2020, не наданий позивачем до пояснень.

Тому, рішення № 1864724/2830409473 від 25.08.2020 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 17 від 22.07.2020 року року є неправомірним.

Відповідно до частини третьої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Згідно з пунктами 19 і 20 Порядку № 1246 податкова накладна та / або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та / або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та / або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та / або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та / або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та / або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та / або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Отже, реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних/розрахунку коригування, реєстрацію яких попередньо було зупинено, є повноваженням ДФС України.

Відповідно до наказу Держаної податкової служби України від 28.08.2019 року № 36 повноваження щодо реалізації податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушенням під час застосування податкового законодавства з питань сплати єдиного внеску та законодавства з інших питань покладені на Держану податкову службу України.

З метою відновлення прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, необхідно зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 17 від 22.07.2020 року.

Враховуючи викладене, позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про визнання протиправними та скасування рішення Головного управління ДПС у Хмельницькій області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.08.2020 № 1864724/ НОМЕР_3 щодо відмови у реєстрації податкової накладної від 22.07.2020 року № 17 та зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 17 від 22.07.2020 року необхідно задовольнити.

У зв`язку з задоволення позовних вимог відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судовий збір необхідно стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання протиправними, скасування рішень та зобов`язання вчинити дії задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації, Головного управління ДПС у Хмельницькій області № 1864724/2830409473 від 25.08.2020 року.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 17 від 22.07.2020 року.

Стягнути на користь ОСОБА_1 4204,00 грн судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Хмельницькій області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_3 ) Відповідач:Головне управління ДПС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 43142957) Державна податкова служба України (Львівська площа, 8,Київ 1,04053 43005393)

Головуючий суддя О.К. Ковальчук