
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
30 квітня 2021 року м. Рівне №460/4197/20
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Махаринця Д.Є. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Державне підприємство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" від імені якого діє відокремлений підрозділ "Рівненська атомна електрична станція" доВиконавчий комітет Вараської міської ради про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинення певних дій, -В С Т А Н О В И В:
Державне підприємство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" від імені якого діє відокремлений підрозділ "Рівненська атомна електрична станція" звернулось до суду із позовом до Виконавчого комітету Вараської міської ради про визнання протиправною бездіяльності виконавчого комітету Вараської міської ради, щодо невстановлення розміру внесків за встановлення в будинках споживачів с. Заболоття Володимирецького району Рівненської області вузлів комерційного обліку теплової енергії за зверненням ВП «Рівненська АЕС» від 29.01.2020 за № 1489/174; зобов`язаня виконавчий комітет Вараської міської ради встановити розміри внесків за встановлення в будинках споживачів с. Заболоття Володимирецького району Рівненської області вузлів комерційного обліку теплової енергії за зверненням ВП «Рівненська АЕС» від 29.01.2020 №1489/174.
Ухвалою суду від 11 червня 2020 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк на усунення недоліків. Позивач недоліки позовної заяви усунув вчасно.
23 липня 2020 року судом винесено ухвалу про прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження в адміністративній справі та призначення справи до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
18 серпня 2020 року на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач проти задоволення позовних вимог заперечив повністю. Заперечення обґрунтував наступним. Так, позивач чотири рази звертався до відповідача із заявою про встановлення внесків за встановлення вузлів комерційного обліку теплової енергії для споживачів с.Заболоття. Однак в порушення п.7 розділу 1 Методики визначення розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та їх розподілу між споживачами комунальних послуг, власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання, яка затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 за №129 (далі по тексту - Методика) позивачем було лише у третьому зверненні дотримано форму подання заяви шляхом направлення пакету документів у паперовому та електронному вигляді. Крім того, в порушення абз.6 п.8 р.1 Методики позивачем не було надано відповідачу копії рішення власників (співвласників) будівлі про згоду на встановлення вузла комерційного обліку. А подані акти здачі-приймання не були підписані всіма власниками (співвласниками), яким були встановлені вузли обліку. Також відповідач звертає увагу на те, що позивач взагалі не надав доказів того, що він є теплопостачальною організацією та оператором зовнішніх мереж. Додані позивачем до позовної заяви копії ліцензій закінчили свою дію у 2019 році, а нових ліцензій позивач не додав. Стосовно вимоги позивача про зобов`язання судом відповідача встановити розміри внесків за встановлене обладнання, то, на думку представника відповідача, встановлення внесків є дискреційними повноваженнями відповідача, а тому адміністративний суд не має права на них впливати.
31 серпня 2020 року на адресу суду від позивача надійшла відповідь на відзив, в якому позивач вказав наступне. Щодо ненадання позивачем відповідачу копій рішень власників (співвласників) про згоду на встановлення вузлів комерційного обліку позивач наголошує, що згідно Методики вказані рішення надаються лише за умови їх наявності. Тобто при відсутності, не подаються. На твердження представника відповідача про відсутність у позивача ліцензій позивач зазначив, що відповідно до п.6 ст.21 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" ліцензії позивача є безстроковими, а відповідно до норм Закону України "Про теплопостачання" позивач є теплопостачальною організацією. Належність позивачеві на праві господарського відання інженерних мереж с.Заболоття в розумінні Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" підтверджує той факт, що позивач є оператором зовнішніх інженерних мереж. Стосовно позовної вимоги про встановлення внесків, позивач вказав, що не втручається у дискреційні повноваження відповідача щодо самого розміру внесків, а лише просить суд зобов`язати відповідача розглянути заяву та здійснити сам факт встановлення внесків.
03 вересня 2020 року від відповідача на адресу суду надійшли заперечення на відповідь на відзив, в яких відповідач наголошує на обставинах, які були викладені у відзиві на позовну заяву.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши наявні в справі письмові докази та заяви сторін, вивчивши всі обставини справи суд встановив наступне.
Державне підприємство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом", відокремленим підрозділом якого є "Рівненська атомна електрична станція" (далі по тексту - ВП "Рівненська АЕС"), є теплопостачальною організацією, яка у відповідності до положень Закону України "Про теплопостачання" постачає теплову енергію споживачам с. Заболоття Володимирецького району Рівненської області, яке входить до складу Вараської об`єднаної територіальної громади. На правовідносини, які існують між ВП "Рівненська АЕС" та споживачами даного населеного пункту, поширюється дія Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" (ст. 25 Закону України "Про теплопостачання"), у в зв`язку із чим ВП "Рівненська АЕС" має обов`язок здійснювати комерційний облік теплової енергії, яка відпускається даним споживачам. Такий облік здійснюється за допомогою вузлів комерційного обліку.
Відповідно до ліцензій Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) серії АЕ №575874, 575876, 575877 Державне підприємство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" отримало право на виробництво теплової енергії на теплоелектроцентралях, ТЕС, АЕС, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії; транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами; постачання теплової енергії. Ліцензії були дійсні станом на час набрання чинності Законом України "Про ліцензування видів господарської діяльності". Згідно п.29 ч.1 ст.7 вказаного Закону ліцензуванню підлягає виробництво теплової енергії, транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами та постачання теплової енергії.
Частиною 6 статті 21 зазначеного Закону передбачено, що Ліцензії на провадження видів господарської діяльності, зазначених у статті 7 цього Закону, які є чинними на день набрання чинності цим Законом та мали обмежений термін дії, є безстроковими і можуть бути, за заявою ліцензіата, переоформлені відповідним органом ліцензування безкоштовно у тижневий строк.
З вказаних норм слідує, що наявні у позивача вищезазначені ліцензії стали безстроковими, а їх переоформлення є правом позивача, а не обов`язком. За таких обставин суд відхиляє твердження відповідача про те, що позивач не є теплопостачальною організацією. Крім того, відповідно до п.11 ч.1 ст.1 Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", оператор зовнішніх інженерних мереж - власник зовнішніх інженерних мереж, а в разі якщо зовнішні інженерні мережі використовуються іншою, ніж власник, особою або є безхазяйними - особа, якій такі мережі власником передано у користування (управління, господарське відання, оренду, концесію) або яка здійснює фактичне користування такими мережами для транспортування відповідно теплової енергії, гарячої води, питної води. Згідно витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав та їх обтяжень №51142555 (а.с. 70) та №5148053 (а.с. 71) позивач наділений правом господарського відання щодо наступних об`єктів: Магістральна теплова мережа від АЕС до ЦТП с.Заболоття та Теплові мережі с.Заболоття, що свідчить про той факт, що саме позивач є оператором зовнішніх теплових мереж.
В силу того, що ВП "Рівненська АЕС" є власником зовнішніх інженерних мереж, якими транспортується теплова енергія до споживачів у с.Заболоття, тобто є оператором зовнішніх інженерних мереж, то саме на позивача покладено обов`язок оснащення будівель споживачів відповідними вузлами комерційного обліку.
Згідно із ч.3 ст.3 Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" оператор зовнішніх інженерних мереж не менш як за два місяці до встановлення вузлів комерційного обліку повідомляє власників (співвласників) будівлі про намір встановити такий вузол, вартість такого встановлення, розмір та порядок сплати передбаченого цим Законом внеску за встановлення вузла комерційного обліку. Порядок такого інформування визначається Кабінетом Міністрів України.
Власник (співвласники) будівлі протягом двох місяців має право повідомити оператору зовнішніх інженерних мереж (за своїм вибором) про:
- згоду на встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих оператором зовнішніх інженерних мереж умовах;
- намір погодити з оператором зовнішніх інженерних мереж відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку;
- намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку.
У разі якщо протягом двох місяців з дня отримання повідомлення власник (співвласники) не повідомив оператора зовнішніх інженерних мереж про намір погодити з ним відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку або про намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку, а також у разі якщо власник (співвласники) повідомив про намір погодити відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку або про намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку, але не зробив цього протягом чотирьох місяців з дня повідомлення оператором про намір встановити вузли комерційного обліку, оснащення будівлі вузлами комерційного обліку здійснює оператор зовнішніх інженерних мереж.
На виконання вищевказаних вимог законодавства ВП "Рівненська АЕС" листом за №4464/174 від 28.03.2019 надіслав кожному із споживачів с.Заболоття, у будинках яких на той час були відсутні вузли комерційного обліку теплової енергії, повідомлення про намір такі вузли обліку встановити. Такі повідомлення містили всю необхідну інформацію, визначену законодавством. Частині споживачів дане повідомлення було вручене особисто під підпис, а іншій частині направлене поштою рекомендованим листом. Також дане повідомлення було розміщене і на веб-сайті ВП "Рівненська АЕС" у розділі "Діяльність"/"Ліцензовані види діяльності" за посиланням: https://www.rnpp.rv.ua/licensed-activities.
В подальшому, ВП "Рівненська АЕС" у відповідності до Закону України "Про публічні закупівлі" через систему ProZorro за процедурою відкриті торги здійснив закупівлю послуг зі встановлення вузлів комерційного обліку теплової енергії для споживачів с.Заболоття (закупівлі №UA-2019-05-14-001398-с та UA-2019-08-14-000865-a). З переможцем цих закупівель, яким стало ПП "Такар-Захід", було укладено два договори від 11.06.2019 і 04.10.2019. В ході виконання таких договорів встановлено 254 вузли комерційного обліку теплової енергії, про що складено відповідні акти здачі-приймання наданих послуг. Цим самим, ВП "Рівненська АЕС" було належним чином виконано свій обов`язок по оснащенню такими вузлами обліку будинків, належних споживачам с.Заболоття. При цьому, фактичний розмір витрат, понесених на встановлення вузла обліку, для кожного із споживачів виявився меншим, аніж той, який було вказано у повідомленні.
Відповідно до ч.6 ст.3 Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" витрати на оснащення будівлі вузлами комерційного обліку, здійснені оператором зовнішніх інженерних мереж, відшкодовуються споживачами відповідних комунальних послуг, а також власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання у такій будівлі, шляхом сплати внеску за встановлення вузла комерційного обліку, який сплачується виконавцеві відповідної послуги.
Частиною одинадцятою ст.3 цього ж Закону передбачено, що розмір внесків за встановлення комерційних вузлів обліку визначається окремо для кожної будівлі. Сплата внесків розстрочується на п`ять років або на інший строк за згодою сторін. Для будівлі, де налічуються два та більше споживачів, внески за встановлення вузлів комерційного обліку розподіляються пропорційно до кількості приміщень, які є самостійними об`єктами нерухомого майна.
Розмір внесків за встановлення вузлів комерційного обліку визначається за Методикою визначення розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та їх розподілу між споживачами комунальних послуг, власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання, яка затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 за №129 (Методика).
Згідно із пунктом 2 розділу І Методики вона застосовується оператором зовнішніх інженерних мереж під час визначення розміру внесків за встановлення вузлів комерційного обліку та їх розподілу між споживачами, а також виконавчими органами сільських, селищних, міських рад під час встановлення відповідних внесків.
Вказане свідчить про те, що обов`язком позивача є визначення розміру внесків та його обґрунтування, а обов`язком відповідача є встановлення відповідних внесків.
Внесками за встановлення вузлів комерційного обліку є регулярні платежі, визначені окремо для кожної будівлі, що враховують витрати операторів зовнішніх інженерних мереж, пов`язані із встановленням вузлів комерційного обліку, за кожною комунальною послугою окремо (пункт 4 розділу І Методики).
Пунктом 6 розділу І Методики обумовлено, що розміри внесків, визначені на основі загального обсягу витрат за встановлення вузлів комерційного обліку та розподілені між споживачами оператором зовнішніх інженерних мереж, підлягають встановленню органами місцевого самоврядування для споживачів відповідної територіальної громади. Дана норма є імперативною та не допускає вільного тлумачення.
Відповідно до підпункту 19 пункту "а" частини першої ст.30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать визначення розміру внесків за встановлення будинкових вузлів обліку споживачам комунальних послуг відповідної територіальної громади.
Для встановлення внесків за встановлення вузлів комерційного обліку оператор зовнішніх інженерних мереж подає органу місцевого самоврядування у паперовому і електронному вигляді заяву про встановлення внесків та розрахунки внесків, здійснені окремо за кожним видом діяльності на планований період для кожної будівлі окремо, а також додатки, передбачені пунктом 8 цього розділу Методики, для встановлення внесків за встановлення вузлів корпійного обліку (пункт 7 розділу І Методики).
З аналізу вищевикладених норм слідує те, що обов`язок відшкодування витрат, які ВП "Рівненська АЕС" понесено на оснащення будинків, належних споживачам с.Заболоття, вузлами комерційного обліку теплової енергії, покладено на споживачів шляхом сплати ними відповідних внесків, розмір яких має встановити виконавчий комітет Вараської міської ради на основі поданих ВП "Рівненська АЕС" документів.
Так, з метою відшкодування витрат, понесених на оснащення будинків у с. Заболоття вузлами обліку теплової енергії, ВП "Рівненська АЕС" було проведено необхідні розрахунки та сформовано пакет документів, який листом від 29.01.2020 за № 1489/174 направлено на адресу відповідача для встановлення розміру відповідних внесків.
Однак, внески відповідачем встановлено не було, а сам пакет документів повернуто без розгляду листом від 17.02.2020 за № 222/02.3-28/05. Підставою для повернення документів стало те, що на більшості актів здачі-приймання наданих послуг відсутні підписи споживачів, власників будівель.
ВП "Рівненська АЕС" листом від 25.02.2020 за №3065/174 повторно направив пакет документів у виконавчий комітет Вараської міської ради для встановлення даних внесків, вказавши при цьому на протиправність такої бездіяльності відповідача.
Втім, розмір внесків відповідач знову не встановив, а пакет документів вдруге було повернуто листом від 25.03.2020 за № 460/02.3-28/05.
ВП «Рівненська АЕС» в третій раз звернувся до виконавчого комітету Вараської міської ради з цим же пакетом документів та просив встановити розмір зазначених внесків (лист від 10.04.2020 за № 5663/174). Також в цьому листі було наведено аргументацію протиправності такої бездіяльності відповідача.
Проте і цього разу пакет документів виконавчий комітет повернув без встановлення розміру внесків (лист від 14.05.2020 за № 634/02.3-28/05).
Пункт 8 розділу І Методики містить вичерпний перелік документів, які ВП "Рівненська АЕС" повинен був надати виконавчому комітету міської ради для встановлення внесків. Так, окрім заяви про встановлення внесків та їх розрахунку, дана норма Методики вказує про обов`язкове подання лише одного документа, а саме копії повідомлення оператора зовнішніх інженерних мереж власників (співвласників) будівлі про намір встановити у відповідній будівлі вузол комерційного обліку, у якому обов`язково вказується вартість такого встановлення, розмір та порядок сплати передбаченого Законом України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" внеску за встановлення вузла(ів) комерційного обліку у відповідній будівлі. Решта документів, згідно вказаного переліку, подається у разі їх наявності.
ВП "Рівненська АЕС" на виконання вимоги пункту 8 розділу І Методики відповідачу було надано заяву про встановлення внесків, розрахунок їх розміру, копія листа-повідомлення, який направлявся кожному споживачу. Окрім цього, було надано копії заяв про самостійне встановлення споживачами вузлів обліку, акт про відмову, а також 254 акти здачі-приймання наданих послуг, складені між ВП "Рівненська АЕС" та ПП "Такар-Захід", по споживачам, в будинках яких було встановлено вузол обліку.
Також, як уже зазначалось вище, розмір внесків за встановлення вузлів комерційного обліку перед поданням до виконавчого комітету Вараської міської ради було доведено до відома споживачів (власників будинків) відповідно до вимог Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", як цього вимагає пункт 8 розділу І Методики (лист ВП «Рівненська АЕС» від 28.03.2019 № 4464/174).
Що стосується відсутності підписів споживачів на актах приймання-передачі, як про це наголошує відповідач, то проставлення таких підписів не вимагається законодавством, адже ці акти складались на виконання договорів між ВП "Рівненська АЕС" та ПП "Такар-Захід", а споживачі не були стороною даних договорів. Підпис споживачів на таких актах ставився виключно за їх бажанням. Втім, даними актами підтверджується те, що будівля конкретного споживача була оснащена вузлом комерційного обліку теплової енергії, а сам споживач відповідно надав доступ та можливість для такого встановлення. Також у кожному акті вказано фактичну вартість встановлення вузла обліку, яка й лягла в основу розрахунку внесків.
Суд наголошує, що пункт 8 розділу І Методики не містить вимоги подання позивачем відповідачу будь-яких документів про передачу власникам (співвласникам) будівель вузлів комерційного обліку теплової енергії чи отримання від них письмових погоджень на це. Таким чином посилання відповідача як на підставу відмови на те, що акти здачі-приймання наданих послуг, котрі містили розрахунок внеску для кожної будівлі споживачів окремо, не містили підписів отримувачів послуги про отримання такої послуги є необгрунтованими.
Посилання відповідача у запереченні на відповідь на відзив на позовну заяву на те, що передумовами для не прийняття рішення про встановлення внесків є недоведеність причин збільшення ціни за встановлення вузлів комерційного обліку теплової енергії у 2 рази, не підписані акти виконаних робіт з розрахунками виконаних робіт та соціальна напруга, котра виникла через незаконні, на думку відповідача, дії ВП "РАЕС", є, на думку суду, необгрунтованими з наступних підстав. Про попередню вартість встановлення вузлів комерційного обліку теплової енергії жителі с.Заболоття були повідомлені завчасно. Частина жителів, згідно матеріалів справи, прийняла рішення встановити вказані вузли самостійно. Решта вузлів була закуплена за ринковими цінами та встановлена підрядником, що був обраний за результатами відкритого тендера. Доказів завищення ціни за встановлення вузлів обліку теплової енергії позивачем представник відповідача не надав і не повідомив про їх існування взагалі. Називаючи дії позивача незаконними відповідач перебирає на себе функції органу судової влади, хоча у своїх запереченнях вказував про недопустимість органу судової влади перебирати на себе адміністративно-дискреційних функції органу місцевого самоврядування. Суд звертає увагу на те, що дії ВП "РАЕС" не були визнані у встановленому законодавством України порядку незаконними, а тому твердження представника відповідача є необгрунтованими.
Дослідивши надану представником відповідача переписку між жителями с.Заболоття та Виконавчим комітетом Вараської міської ради суд дійшов висновку, що причиною згаданої представником відповідача соціальної напруги та обурення стали не дії позивача, а неможливість відповідача забезпечити жителям с.Заболоття участі в державній програмі фінансування стосовно часткового чи повного відшкодування витрат на встановлення вузлів комерційного обліку теплової енергії.
Положеннями ст. 77 КАС України передбачається, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачем в межах даної адміністративної справи не було доведено правомірності своєї бездіяльності та обґрунтованості своїх заперечень на позовні вимоги. При цьому позивачем було надано докази правомірності своїх дій в межах чинного законодавства та обґрунтованості очікувань на законні дії відповідача.
Посилання відповідача на те, що позовні вимоги позивача щодо зобов`язання вчинення певних дій є втручання в адміністративно-дискреційні повноваження відповідача суперечать нормам пункту 2 розділу І Методики та підпункту 19 пункту "а" частини першої ст.30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", а тому не беруться судом до уваги.
За таких обставин позовні вимоги слід задовольнити повністю.
Відповідно до положень ст.139 КАС України сплачений позивачем судовий збір підлягає відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" від імені якого діє відокремлений підрозділ "Рівненська атомна електрична станція" (34403, Рівненська область. м.Вараш; код ЄДРПОУ 05425046) до виконавчого комітету Вараської міської ради (34400, майдан Незалежності, 1, м.Вараш, Рівненська область; код ЄДРПОУ 03315879) задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність виконавчого комітету Вараської міської ради (34400, майдан Незалежності, 1, м.Вараш, Рівненська область; код ЄДРПОУ 03315879), яка полягає у тому, що даний орган не встановив розміру внесків за встановлення в будинках споживачів с. Заболоття Володимирецького району Рівненської області вузлів комерційного обліку теплової енергії за зверненнями ВП "Рівненська АЕС" від 29.01.2020 за № 1489/174, від 25.02.2020 №3065/174, від 10.04.2020 №5663/174, від 02.06.2020 №8308/174.
Зобов`язати виконавчий комітет Вараської міської ради (34400, майдан Незалежності, 1, м.Вараш, Рівненська область; код ЄДРПОУ 03315879) встановити розміри внесків за встановлення в будинках споживачів с.Заболоття Володимирецького району Рівненської області вузлів комерційного обліку теплової на підставі поданих ВП "Рівненська АЕС" документів.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань виконавчого комітету Вараської міської ради (34400, майдан Незалежності, 1, м.Вараш, Рівненська область; код ЄДРПОУ 03315879) на користь відокремлений підрозділ "Рівненська атомна електрична станція" (34403, Рівненська область. м.Вараш; код ЄДРПОУ 05425046) судові витрати у вигляду судового збору в сумі 2102 (дві тисячі сто дві) грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складений 30 квітня 2021 року
Суддя Д.Є. Махаринець