Ухвала суду № 96793714, 11.05.2021, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.05.2021
Номер справи
240/11292/20
Номер документу
96793714
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

(про закриття провадження у справі)

11 травня 2021 року м. Житомир справа № 240/11292/20

категорія 112030300

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Єфіменко О.В., розглянувши у письмовому провадженні питання про закриття провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Відділу з гуманітарних питань Овруцької міської ради Житомирської області, Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною відмову, зобов`язання вчинити дії,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом, в якому просить:

- визнати протиправною відмову відповідача - відділу з гуманітарних питань Овруцької міської ради Житомирської області №С-54/04-04 від 05 серпня 2020 року в нарахуванні та виплаті йому підвищення до заробітної плати, як працюючому пенсіонеру, в розмірі двох мінімальних заробітних плат у відповідності до ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щомісячно за період з 17.07.2018 та надати документи для виплати в Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області;

- зобов`язати відповідача - відділ з гуманітарних питань Овруцької міської ради У Житомирської області провести донарахування підвищення до зарплати, як працюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення, визначеному ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що дорівнює двом мінімальним заробітним платам, встановленим Законами України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", "Про Державний бюджет України на 2019 рік", "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щомісячно за період з 17.07.2018 ( жовтень, листопад , грудень 2018 року; січень, лютий, березень, квітень , листопад, грудень 2019 року : січень, лютий, березень, квітень 2020 року) та надати документи для виплати до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації;

- зобов`язати - Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області прийнятий документи щодо нарахування та виплату підвищення до заробітної плати як працюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення та провести мені виплату в розмірі, визначеному ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що дорівнює двом мінімальним заробітним платам, встановленому Законами України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", "Про Державний бюджет України на 2019 рік" та "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щомісячно, за період з 17.07.2018 (з жовтня по грудень 2018 року: з січня по квітень, з листопада по грудень 2019 року, з січня по квітень 2020 року) по день постановлення рішення по справі.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач відмічає, що є працюючим пенсіонером, проживає в населеному пункті, який віднесено до зони гарантованого добровільного відселення, а тому має право на доплату до заробітної плати.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 17.08.2020 відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи, того ж дня провадження у справі зупинено до набрання чинності рішенням Верховного Суду у справі №510/1286/16-а.

Після усунення обставин, які слугували зупиненню, провадження у справі ухвалою суду від 01.02.2021 поновлено.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов до наступного висновку.

Частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Положеннями пункту 1 частини 1 статті 4 КАС України визначено, що адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.

В свою чергу, публічно-правовий спір - спір, у якому, зокрема: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій (п.2 ч.1 ст.4 КАС України).

При цьому, суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (п.7 ч.1 ст.4 КАС України).

Пунктом 1 частини 1 статті 19 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах.

Аналіз вказаних вище норм, дає підстави для висновку, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у спорах, зокрема, фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно, прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій та у спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.

Відтак, матеріалами справи підтверджено, що позивач в частині позовних вимог просить визнати протиправними дії Відділу з гуманітарних питань Овруцької міської ради Житомирської області, щодо ненарахування йому за період з 17.07.2018 доплат, як громадянину-пенсіонеру, який працює на території радіоактивного забруднення в розмірі, визначеному ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та зобов`язання вчинити такі дії.

Проте, в силу ч. 1 ст. 19 Цивільного процесуального кодексу України, якою визначено справи, що відносяться до юрисдикції загальних судів, передбачено що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Отже, зважаючи на суб`єктивний склад учасників справи, зокрема, що позивачем у справі є фізична особа, а відповідачем у даному спорі виступає юридична особа - Відділ з гуманітарних питань Овруцької міської ради Житомирської області, який не є суб`єктом владних повноважень у розумінні КАС України, тому дана справа підлягає вирішенню за правилами цивільного судочинства.

Згідно з п.1 ч.1 ст.239 КАС України визначено, що суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Нормами ч.2 ст.239 КАС України встановлено, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

На виконання ч.1 ст.239 КАС України суд роз`яснює позивачу, що даний спір підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства та підсудний місцевому загальному суду.

З огляду на наведені обставини справи, суд дійшов висновку про закриття провадження в частині позовних вимог у зв`язку з тим, що вони не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись статтями 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ухвалив:

Закрити провадження в адміністративній справі № 240/11292/20 за позовом ОСОБА_1 до Відділу з гуманітарних питань Овруцької міської ради Житомирської області, Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області в частині позовних вимог:

"визнати протиправною відмову відповідача - відділу з гуманітарних питань Овруцької міської ради Житомирської області №С-54/04-04 від 05 серпня 2020 року в нарахуванні та виплаті йому підвищення до заробітної плати, як працюючому пенсіонеру, в розмірі двох мінімальних заробітних плат у відповідності до ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щомісячно за період з 17.07.2018 та надати документи для виплати в Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області;

- зобов`язати відповідача - відділ з гуманітарних питань Овруцької міської ради У Житомирської області провести донарахування підвищення до зарплати, як працюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення, визначеному ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що дорівнює двом мінімальним заробітним платам, встановленим Законами України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", "Про Державний бюджет України на 2019 рік", "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щомісячно за період з 17.07.2018 ( жовтень, листопад , грудень 2018 року; січень, лютий, березень, квітень , листопад, грудень 2019 року : січень, лютий, березень, квітень 2020 року) та надати документи для виплати до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації".

Роз`яснити позивачу, що розгляд такої справи віднесений до юрисдикції загального суду у порядку цивільного судочинства.

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Єфіменко