Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 год. 55 хв.
м. Миколаїв
06.05.2010 Справа № 2а-746/10/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Птичкіної В.В. при секретарі судового засідання Ланько О. Я., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Центральному районі м.Миколаєва,
вул. Потьомкінська, 24/2, м. Миколаїв, 54030 доПриватного підприємства "Валанд",
вул. Колодязна, 2-а, м. Миколаїв, 54039
пронадання дозволу на проведення позапланової перевірки,
за участю:
представника позивача Могутова А.М.
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Центральному районі м. Миколаєва (надалі позивач) звернулась до суду з позовною заявою, в якій просила прийняти рішення про надання дозволу на проведення позивачем позапланової перевірки Приватного підприємства «Валанд»(надалі відповідач). Вимоги позивач обґрунтував пунктом 6 частини 6 статті 111 Закону України від 04.12.1990 № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні»(надалі Закон № 509).
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.
Відповідач в судове засідання не прибув, заперечень проти позову не подав. Повістка про виклик, яка була направлена за місцезнаходженням відповідача, повернулась до суду без вручення адресату (ар. с. 17-19). Відповідач відповідно до статей 19, 22 Закону України від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»змін до відомостей про юридичну особу не вніс, про що свідчить довідка з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій від 06.04.2010 (ар. с. 21-24). Приписи Кодексу адміністративного судочинства України не передбачають зясування судом або стороною по справі фактичного місцезнаходження іншої сторони та здійснення її розшуку.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд приходить до наступних висновків.
Відповідач був зареєстрований виконавчим комітетом Миколаївської міської ради 06.07.1998, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (ар. с. 5).
10.07.1998 відповідач був узятий на облік в якості платника податків у Державній податковій інспекції у Центральному районі м. Миколаєва за № 14038858, що підтверджується копією довідки від 17.01.2007 № 90/29 (ар. с. 4).
01.02.2007 відповідачу було видано свідоцтво № 100018104 про реєстрацію платника податку на додану вартість (ар. с. 4).
22.12.2009 господарський суд Миколаївської області постановив визнати Приватне підприємство «Валанд»банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру в порядку статті 51 Закону України від 14.05.1992 № 2343-ХІІ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»(ар. с. 20).
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 11 Закону № 509 органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі).
У відповідності з пунктом 6 частини 6 статті 111 Закону № 509 ліквідація підприємства є підставою для проведення позапланової виїзної перевірки.
Як встановлено частиною 8 статті 111 Закону № 509, позапланова виїзна перевірка може здійснюватися лише на підставі рішення суду. Орган державної податкової служби, який ініціює проведення позапланової виїзної перевірки, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої перевірки та дати її початку і закінчення, склад осіб, які будуть проводити таку перевірку, документи, які відповідно до частини шостої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої перевірки, інформацію про вид та кількість перевірок, проведених органами державної податкової служби щодо субєкта господарської діяльності та наслідки таких перевірок за попередні три роки, а також на вимогу суду - інші відомості.
Позивач надав суду всі відомості, наявність яких є необхідною для розгляду питання про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки.
За таких обставин суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Надати Державній податковій інспекції у Центральному районі м.Миколаєва дозвіл на проведення позапланової перевірки Приватного підприємства «Валанд» (ідентифікаційний код 25376901, місцезнаходження вул. Колодязна, 3-а, кв. 45, м. Миколаїв, 54039) за період з 01.10.2006 по 01.05.2010. Перевірку має бути здійснено головним держподатревізором-інспектором відділу перевірок платників податків управління податкового контролю юридичних осіб Коноваловою О.О. Початок перевірки протягом пяти робочих днів з моменту набрання постановою законної сили, тривалість перевірки пять робочих днів.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення постанови, якщо протягом цього часу не буде подано заяви про апеляційне оскарження постанови. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, тоді постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення/отримання копії постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги разом з її копіями відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.В. Птичкіна
Постанову складено в повному обсязі 11 травня 2010 року.