Постанова № 9678540, 21.04.2010, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.04.2010
Номер справи
2а-1139/10/1470
Номер документу
9678540
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21.04.2010 р.Справа № 2а-1139/10/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мороза А.О., при секретарі судового засідання Крикливенко І.С., за участю:

прокурора: Брезіцького В.С., посвідчення № 97 від 05.08.08 р.,

представника позивача: Кривенко Ф.В., довіреність № 41/1-8-585п від 15.12.09 р.,

відповідача: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомпрокурора Ленінського району м. Миколаєва, вул. Південна, 52, м. Миколаїв, 54034 в інтересах держави в особіГоловної державної інспекції на автомобільному транспорті Мінтрансзвязку України, пр. Перемоги, 14, м. Київ 135, 01135 доСПД ОСОБА_2, АДРЕСА_1, 54034

простягнення фінансової санкції у сумі 1700,0 грн. В С Т А Н О В И В:

До суду з адміністративним позовом звернувся прокурор Ленінського району м. Миколаєва в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області до СПД ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції у сумі 1700,0 грн.

В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначає, що відповідачем не виконана постанова про застосування фінансових санкцій № 079033 від 17.08.09 р.

Прокурор та представник позивача у судовому засіданні позов підтримали і просять його задовольнити з вищенаведених підстав.

Відповідач про судове засідання був повідомлений відповідно до ст. 107 ч. 5 КАС України, але у судове засідання не зявився, причини неявки суду не повідомив, заперечення на позов не надав.

У відповідності до ст. 160 ч. 3 КАС України, у судовому засіданні 21.04.10 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Вислухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Згідно п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України “Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті”, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (далі - Головавтотрансінспекція) здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.

Відповідно до п. 1 наказу Міністерства транспорту та звязку України “Про затвердження положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті”, територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, утворюються відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України.

Відповідно до п. 4 пп. 2 наказу Міністерства транспорту та звязку України “Про затвердження положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті”, одним з основних завдань територіальних управлінь у відповідному регіоні є здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування.

На підставі Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті”, органи державного контролю на автомобільному транспорті здійснюють державний контроль шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок, за результатами перевірки складається акт, якщо в ході перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцем знаходження субєкта господарювання. За наявності підстав, керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

07.07.09 р. державними інспекторами відділу державного контролю територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області проведена перевірка субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 щодо дотримання законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

За результатами перевірки складений Акт № 138045 від 07.07.09 р., згідно якого виявлено порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 60 ч. 1 абз. 2 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - за відсутності дорожнього листа та договору із замовником транспортних послуг. Відповідач з вищезазначеним Актом ознайомлений, про що свідчить його підпис (а. с. 10).

Згідно ст. 60 ч. 1 абз. 2 Закону України “Про автомобільний транспорт”, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції: за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

17.08.09 р. постановою про застосування фінансових санкцій № 079033, за вищевикладені порушення до відповідача застосовано штраф у сумі 1700,0 грн. (а. с. 6).

Постанова надіслана відповідачу і отримана ним 25.08.09 р., про що свідчить підпис відповідача на повідомленні про вручення поштового відправлення (а. с. 7).

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті”, фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Відповідач постанову про застосування фінансових санкцій № 079033 від 17.08.09 р. не оскаржив, але добровільно штраф не сплатив.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 2, 7, 17, 94, 158, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2 АДРЕСА_1, відомості про банківські реквізити відсутні, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в дохід державного бюджету (р/р 31116106700005, ЄДРПОУ 23626096, КЕКД 21081100 в ГУДК України у Миколаївській області, МФО 826013) фінансову санкцію у сумі 1700,0 грн.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Вимоги до заяви про апеляційне оскарження та до апеляційної скарги встановлені ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова у повному обсязі складена

7 травня 2010 р.

СуддяА. О. Мороз