Постанова № 9678183, 25.02.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.02.2010
Номер справи
2а-7692/09/1370
Номер документу
9678183
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Львів

25.02.2010 р. № 2а-7692/09/1370

ДП "Львіввугілля"

до ВДВС ГУЮ у Л/о

пропро визнання акту недійсним ,

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Запотічного І.І.,

при секретарі судового засідання Жарській І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Державного підприємства «Львіввугілля»в особі відокремленого підрозділу «Шахта «Великомостівська»до Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, третя особа: ОСОБА_1 про визнання неправомірною та скасування постанови, -

в с т а н о в и в :

Державне підприємство «Львіввугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахта «Великомостівська» звернулося в суд з позовом до Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області в якому просить суд визнати неправомірною та скасувати постанову начальника ППВР ВДВС Головного управління юстиції у Львівській області Кошевої Н.І. від 09.11.2009 року про скасування постанови про зупинення виконавчого провадження від 30.12.2005 року в частині стягнення з Державного підприємства «Львіввугілля»в користь ОСОБА_1 13049,31 грн. компенсації втрати частини одноразової допомоги в звязку з порушенням термінів її виплати.

Позовні вимоги мотивовані неправомірністю дій відповідача щодо винесення оскаржуваної постанови з тих підстав, що позивача внесено до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості, відповідно до Закону України «Про заходи спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу», а відтак виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень, що підлягають виконанню в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження», підлягають зупиненню на строк участі підприємства паливно-енергетичного комплексу у процедурі погашення заборгованості.

Представник позивача Сироїд Р.П. в судовому засіданні позов підтримав з підстав, викладених в позовній заяві. Просить суд задоволити позов в повному обсязі.

Представник відповідача Кеда М.В. в судовому засіданні проти позову заперечив. Посилається на правомірність винесеного рішення з підстав, передбачених Законом України «Про виконавче провадження», просить суд відмовити позивачу у задоволенні позову.

Третя особа ОСОБА_1 будучи повідомленим про час та місце розгляду справи в судове засідання не зявився

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, зясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що позов не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Постановою державного виконавця відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби Львівської області Єфименка В.А. від 30.12.2005 року зупинено зведене виконавче провадження № 14/В-4 з виконання виконавчих документів щодо стягнення з Державного підприємства «Львіввугілля»на користь фізичних, юридичних осіб, органів Пенсійного фонду та держави боргу на загальну суму 26 022248,00 грн. до закінчення терміну дії процедури погашення заборгованості Державного підприємства «Львіввугілля», визначеного Законом України «Про заходи спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу»від 23.06.2005 року № 2711-ІV.

Як вбачається з матеріалів справи, начальником підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Кошевою Н.І., при розгляді звернення ОСОБА_1 від 27.10.2009 року та при проведенні перевірки виконавчого провадження ВП № 4955399 з примусового виконання виконавчого листа № 2-598 виданого 10.05.2005 року Червоноградським міським судом Львівської області про стягнення з Державного підприємства «Львівугілля»на користь ОСОБА_1 13049,31 грн. доплати одноразової допомоги, винесено постанову від 09.11.2009 року, якою скасовано постанову про зупинення виконавчого провадження від 30.12.2005 року в частині стягнення з Державного підприємства «Львіввугілля»на користь ОСОБА_1 13049,31 грн. доплати щомісячних виплат відшкодування шкоди.

Судом встановлено та проти чого не заперечили представники сторін, що Державне підприємство «Львіввугілля», що знаходиться за адресою: 80000, Львівська область, м.Сокаль, вул. Б.Хмельницького, буд. 26, код ЄДРПОУ 32323256, внесено до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу та бере участь у процедурі погашення заборгованості згідно з Законом України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу»від 23.06.2005 року № 2711-ІV, на підставі наказу Міністерства палива та енергетики України від 10.11.2005 року № 568.

Комплекс організаційних та економічних заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу визначається Законом України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу»від 23.06.2005 року № 2711-ІV. Метою цього Закону є сприяння поліпшенню фінансового становища підприємств паливно-енергетичного комплексу, запобіганню їх банкрутству та підвищенню рівня інвестиційної привабливості шляхом урегулювання процедурних питань та впровадження механізмів погашення заборгованості, надання субєктам господарської діяльності права їх застосування, визначення порядку взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування, розпорядників бюджетних коштів із субєктами господарської діяльності щодо застосування механізмів погашення заборгованості.

У частині 2 статті 2 Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу»передбачено, що дія цього Закону поширюється на підприємства паливно-енергетичного комплексу, а також інших учасників розрахунків, які мають або перед якими є заборгованість, що виникла внаслідок неповних розрахунків за енергоносії.

В пункті 1.3 ст.1 вказаного Закону встановлено, що до учасників розрахунків віднесено: підприємства паливно-енергетичного комплексу, субєктів господарської діяльності,розпорядників коштів державного та місцевих бюджетів, державні цільові фонди, Державний комітет України з державного матеріального резерву, правонаступників ліквідованих фондів, що були передбачені законодавством, розпорядників цільового галузевого фонду створення ядерно-паливного циклу Міністерства палива та енергетики України, які мають дебіторську або кредиторську заборгованість та здійснюють заходи щодо її погашення на умовах, визначених цим Законом.

Відповідно до п. 1.4 ст. 1 Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу», заборгованість - підтверджена учасниками розрахунків на розрахункову дату сума коштів, яка: 1) підлягає сплаті за товари, роботи (послуги), спожиті у процесі виробництва (видобутку), передачі (транспортування) та/або постачання енергоносіїв, відповідно до укладених договорів або з інших підстав, передбачених законом, у тому числі суми пені, штрафних та фінансових санкцій, але не сплачена; 2) є податковим боргом та підлягає сплаті, але не сплачена, до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів, у тому числі ліквідованих; 3) підлягає сплаті, але не сплачена, до цільового галузевого фонду створення ядерно-паливного циклу Міністерства палива та енергетики України; 4) передбачена видатками бюджетів усіх рівнів, але не отримана субєктами господарської діяльності, у тому числі за пільгами та субсидіями, для сплати за спожиті енергоносії; 5) підлягає сплаті і виникла внаслідок відсутності у Державному бюджеті України минулих років видаткових статей або передбачення видатковими статтями часткового фінансування видатків для розрахунків за енергоносії, у тому числі за пільгами та субсидіями (трансфертами), спожиті підприємствами, організаціями, закладами та установами, які фінансуються з бюджетів усіх рівнів. Наведеною нормою встановлено вичерпний перелік сум коштів, що підпадають під визначення заборгованості при застосуванні цього Закону, на які поширюється положення пункту 15 статті 34 Закону України від 21.04.1999р. № 606-ХІV «Про виконавче провадження»щодо обовязкового зупинення виконавчого провадження.

Таким чином системний аналіз пунктів 1.3, 1.4, ст.1 Закону, яким визначено учасників розрахунків, та перелік видів заборгованості (який не містить випадків заборгованості підприємства паливно-енергетичного комплексу перед фізичними особами), та передбачено відкриття рахунків із спеціальним режимом використання для погашення заборгованості за енергоносії, а також пункту 3.7 ст.3 Закону згідно якого зупиненню підлягають виконавчі провадження та заходи виконання рішень щодо підприємства паливно-енергетичного комплексу, які ухвалені господарськими судами, свідчить про те, що сфера дії цього Закону поширюється виключно на взаєморозрахунки між субєктами господарської діяльності та іншими юридичними особами.

Отже, зупиненню не підлягають інші виконавчі провадження (про стягнення заробітної плати, коштів на відшкодування шкоди, тощо) стягнення у яких можливо провести з інших рахунків боржника (без спеціального режиму використання), тому виконавче провадження про стягнення в користь ОСОБА_1 сум компенсацій не підлягало зупиненню на підставі зазначеного Закону.

Враховуючи викладене вище, суд встановив, що постанова начальника підрозділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Кошевої Н.І. від 09.11.2009 року про скасування постанови про зупинення виконавчого провадження від 30.12.2005 року, в частині стягнення з Державного підприємства «Львіввугілля»в користь ОСОБА_1 13049,31 грн. доплати одноразової допомоги винесена у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законом України «Про виконавче провадження», а тому не вбачає підстав для її скасування.

Враховуючи наведене вище, на підставі системного аналізу норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку, що позовні вимоги необґрунтовані та не підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 5 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати зі сторін стягненню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 7-14, 17-18, 49, 51, 94, 158, 160-163, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

постановив:

У задоволенні позову Державного підприємства «Львіввугілля»в особі відокремленого підрозділу «Шахта «Великомостівська»до Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, третя особа: ОСОБА_1 про визнання неправомірною та скасування постанови відмовити.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення , а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи , яка бере участь у справі , то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Запотічний І.І.