Постанова № 96778725, 11.05.2021, Сосницький районний суд Чернігівської області

Дата ухвалення
11.05.2021
Номер справи
745/267/21
Номер документу
96778725
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 745/267/21

Провадження № 1-в/745/14/2021

У Х В А Л А іменем України

11.05.2021 року Сосницький районний суд Чернігівської області в складі:

головуючого судді Смаль І.А.,

за участі секретаря судового засідання Шуляр І.В.,прокурора Федоренка В.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Сосниця справу за поданням начальника СПД №1 ВП№1 Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , раніше судимого 21.11.2005 року Апеляційним судом Чернігівської області за ч.2 ст.115 КК України до 15 років позбавлення волі,

В С Т А Н О В И В:

Начальник СПД №1 ВП№1 Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_1 , яке мотивує тим, що ОСОБА_1 , 13.03.2018 року звільнився умовно- достроково на невідбутий строк 1 рік 9 місяців з Дегочивської ВК № 109. Після звільнення з МПВ ОСОБА_1 знаходиться на обліку СПД №1 ВП № 1 Корюківського РВП як формальщик. За час перебування на обліку, як особи формальщика, ОСОБА_1 неодноразово попереджався про неприпустимість вчинення антигромадської поведінки, ведення аморального способу життя та недопущення порушень публічного порядку, та чинного законодавства. ОСОБА_1 не зробив для себе висновків з проведених профілактичних бесід. Він підтримує відносини з контингентом осіб схильних до зловживання алкогольними напоями та ведення аморального способу життя. Неодноразово вчинені ним адміністративні правопорушення мають системний характер.

Прокурор Федоренко В.Ю.подання підтримав та вважає за необхідне встановити адміністративний нагляд .

Представник СПД №1 ВП№1 Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області в судове засідання не з"явився з невідомих причин, про час та місце розгляду був повідомлений належним чином .

ОСОБА_1 в судове засідання не з"явився, подав заяву про розгляд подання у його відсутність, щодо встановлення адміністративного нагляду не заперечує.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 21.11.2005 року засуджений вироком Апеляційного суду Чернігівської області за ч.2 ст. 115 КК України до 15 років позбавлення волі, 13.03.2018 року звільнився умовно-достроково з місць позбавлення волі.

Протягом року ОСОБА_1 притягувався до адміністративної відповідальності: - 26.02.2021 року СПД №1 ВП№1 Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області за ч. 1 ст. 178 КУпАП (попередження), 27.02.2021 року СПД №1 ВП№1 Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП (попередження), 16.03.2021 року СПД №1 ВП№1 Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області за ст. 177 КУпАП (штраф 17 грн.), 18.03.2021 року СПД №1 ВП№1 Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області за ч. 2 ст. 178 КУпАП (штраф 51 грн.).

За приписами статті 158 КВК України, адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.

Згідно з положеннями статті 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

Відповідно до пункту «в» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Аналіз положень Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» в частині кола осіб, до яких такий нагляд може бути застосований, підстав його застосування, а також підстав та порядку його припинення свідчить про те, що застосування адміністративного нагляду є одним із наслідків засудження особи та випливає з судового рішення, яке набрало законної сили, або з матеріалів установ виконання покарань, органів Національної поліції, що характеризують поведінку засудженого під час відбування покарання, чи після його відбування.

Суд вважає за необхідне врахувати правову позицію Верховного Суду, висловлену у Постанові від 04 грудня 2018 року (справа № 570/1972/17, провадження № 51-1781км18), згідно з якою Верховний Суд вказав, що заходи адміністративного нагляду за своєю правовою природою відносяться до питань, які пов`язані із засудженням особи та виникають під час або після виконання вироку й у зв`язку з цим, дійшов висновку здійснювати розгляд справи у порядку, визначеному у частинах 3, 5, 6 статті 539 КПК України та відповідно до положень статті 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Відповідно до частини 1 статті 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції..

Згідно з положеннями частини 1, 3 статті 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості; термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Суд вважає, що доводи, якими обґрунтоване подання, знайшли підтвердження під час судового розгляду, а саме: ОСОБА_1 засуджений до позбавлення волі за особливо тяжкий злочин та після відбування покарання вчиняє правопорушення.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що подання про встановлення адміністративного нагляду необхідно задовольнити та встановити адміністративний нагляд терміном на 1 рік з обмеженнями, визначеними у частині 1 статті 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

На пiдставi викладеного, керуючись статтями 1-6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», статтею 158 КВК України, статтями 537, 539 КПК України, суд

У Х В А Л И В :

Подання задовольнити.

Встановити строком на один рік адміністративний нагляд щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 з такими обмеженнями :

- заборонити виходити з будинку в період з 22.00 год. до 06.00 годин без відповідного дозволу керівництва СПД №1 ВП№1 Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області;

- заборонити перебування в місцях, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив, а також відвідувати вокзали, аеропорти без дозволу керівництва СПД №1 ВП№1 Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області;

- заборонити виїзд в особистих справах за межі Сосницької ОТГ без письмового дозволу керівництва СПД №1 ВП№1 Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області;

- реєструватися в СПД №1 ВП№1 Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області два рази на місяць.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали про встановлення адміністративного нагляду .

Ухвалу для виконання направити начальнику СПД №1 ВП№1 Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Ухвала може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Сосницький районний суд Чернігівської області протягом 7 днів з дня її оголошення.

Суддя І.А.Смаль