Постанова № 9677330, 02.06.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.06.2010
Номер справи
2а-3742/10/1270
Номер документу
9677330
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.13

ПОСТАНОВА

Іменем України

02 червня 2010 року Справа № 2а-3742/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді: Ципко О.В.,

при секретарі: Лященко М.С.,

за участю представників сторін:

від позивача: Бондаря К.М.(довіреність від 13.01.2010 року № 309/09-10),

від відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Новопсковському районі Луганської області до комунального підприємства «Новопсковтепло» про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ

14 травня 2010 року управління Пенсійного фонду України в Новопсковському районі Луганської області звернулося до суду з позовом до комунального підприємства «Новопсковтепло», в якому зазначило, що комунальне підприємство «Новопсковтепло» не сплачує у встановленому законом термін страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до УПФУ в Новопсковському районі, у звязку з чим, утворилася заборгованість по сплаті внесків в сумі 11157,89 грн. У звязку з вищенаведеним, позивач просить стягнути з комунального підприємства «Новопсковтепло» заборгованість по сплаті внесків у сумі 11157 грн. 89 коп.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, суду надав аналогічні позовній заяві пояснення. Також, представник позивача у судовому засіданні надав заяву від відповідача, в якій КП «Новопсковтепло» визнало заборгованість по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Представник позивача в судове засідання не прибув, про час, місце та дату слухання справи був повідомлений належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Справи за участю управлінь Пенсійного фонду України є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.

Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.

Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам є Закон України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до ч.1 ст. 14 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» страхувальниками відповідно до цього Закону є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, обєднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, обєднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи субєкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Частиною 3 ст.15 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» встановлено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.

В судовому засіданні встановлено, що комунальне підприємство «Новопсковтепло» зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в Новопсковському районі Луганської області як платник страхових внесків від 25.06.2007 року № 12.27.02-0507.

Згідно з ч. 6 ст. 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Для вищезазначених страхувальників - календарний місяць.

Частиною 2 ст.106 передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

В порушення вищевказаних норм Закону комунальне підприємство «Новопсковтепло» не сплачує страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, у звязку з чим утворилась заборгованість по внескам за період з грудня 2009 року по березень 2010 рік в сумі 11157 грн. 89 коп.

Розрахунком суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування підтверджується, що комунальне підприємство «Новопсковтепло» має заборгованість в розмірі 11157,89 грн. (арк. справи 5).

Відповідно до ч.12 ст.20 Закону «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. У разі наявності в платника страхових внесків одночасно із зобовязаннями із сплати податків, інших обовязкових платежів, передбачених законом, або зобовязань перед іншими кредиторами, зобовязання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобовязаннями, крім зобовязань щодо виплати заробітної плати (доходу).

У звязку з тим, що страхові внески у встановлений Законом термін не сплачені, позивачем на адресу відповідача згідно вимог п.3 ст.106 Закону були надіслані вимоги про сплату боргу № Ю-1146 від 04.02.2010 року на суму 2523,91 грн., №Ю-1150 від 05.03.2010 року на суму 2164,95 грн., №Ю-1154 від 02.04.2010 року на суму 3286,34 грн., № Ю-1159 від 06.05.2010 року на суму 3182,69 грн. На теперішній час відповідач суму заборгованості не сплатив.

Відповідно до ч.5 ст. 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. А тому вказані кошти зараховані в рахунок погашення заборгованості відповідача за попередні періоди.

Суд приходить до висновку, що позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Новопсковському районі Луганської області до комунального підприємства «Новопсковтепло» про стягнення заборгованості по обовязковим платежам в сумі в розмірі 11157 грн. 89 коп. підлягають задоволенню в повному обсязі, оскільки комунальне підприємство «Новопсковтепло» вимогу не оскаржило, в добровільному порядку суму заборгованості до УПФУ не перерахувало.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.14,15,17,20,106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р.№1058, Розділом 2 Порядку нарахування та сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за деякі категорії застрахованих осіб, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 25.08.2004 р. №1092 , ст. ст. 17, 18, 94, 136, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Новопсковському районі Луганської області до комунального підприємства «Новопсковтепло» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування - задовольнити повністю.

Стягнути з комунального підприємства «Новопсковтепло» ЄДРПОУ 34869997 (92303, Луганська область, Новопсковський район, смт.Новопсков, вул.Айдарська, буд.13, р/р 2600017739 в ЛОД ВАТ «Райффазен Банк Аваль» МФО 304007) на користь управління Пенсійного фонду України в Новопсковському районі Луганської області, ЄДРПОУ 21792583 (92303, Луганська область, Новопсковський район, смт. Новопсков, вул. Айдарська, буд.13, р/р 25605301749, р/р 25604313749, р/р 25605312749 в ЛОУ ВАТ «Державний Ощадний банк України», МФО 364036) заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 11157 грн. 89 коп. (одинадцять тисяч сто пятдесят сім тисяч грн. 89 коп.).

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанову складено в повному обсязі та підписано 02.06.2010 року.

СуддяЦипко О.В.