Постанова № 96766481, 06.05.2021, Тячівський районний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
06.05.2021
Номер справи
307/882/21
Номер документу
96766481
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №: 307/882/21

Провадження № 3/307/494/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 травня 2021 року м. Тячів

Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Сойма М.М., з участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу, яка надійшла з Тячівського РВП ГУНП в Закарпатській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, приватного підприємця, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, місце проживання АДРЕСА_1 , місце реєстрації АДРЕСА_2 , за ч.1 ст. 44-3 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

Приватний підприємець ОСОБА_1 08 березня 2021 року о 21 год. 50 хв. в смт.Буштино в урочищі Руськополівське, 1, Тячівського району, Закарпатської області, в ресторані «NEW CONTINENT» приймала відвідувачів до ресторану з нагоди святкування 8-го Березня, чим порушив п.п.1 п.3-5 постанови КМУ №1236 від 19 грудня 2020 року, із змінами №104 від 17 лютого 2021 року та вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.44-3 КУпАП.

ОСОБА_1 в суді вину визнала та підтвердила, що вона являється приватним підприємцем та здійснює господарську діяльність у сфері громадського харчування в ресторані «NEW CONTINENT», де 08 березня 2021 року приймала відвідувачів до ресторану з нагоди святкування 8-го Березня, оскільки заздалегідь все було замовлено.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, у відповідності до положень ст. 252 КпАП України, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходжу до такого висновку.

Судом встановлено, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст. 44-3 КУпАП, як порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Отже, диспозиція цієї норми закону має банкетний характер, оскільки відсилає до нормативних актів, які спрямовані на захист населення від інфекційних хвороб, зокрема запобігають поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CоV-2.

Відповідно до ст.1 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» №1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року встановлено, що карантин - це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.

Згідно ст.29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» №1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS- CoV-2», в редакції станом на 06 березня 2021 року карантин встановлюється на усій території України з 19 грудня 2020 року.

Відповідно до п.п. 1 п. 3-5 постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року, із змінами від 17 лютого 2021 р. № 104 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», на території регіонів, на яких установлений червоний рівень епідемічної небезпеки, додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 3 цієї постанови, забороняється приймання відвідувачів суб`єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос і закладів громадського харчування в аеропортах.

Відповідно до ст. 41 «Про захист населення від інфекційних хвороб» №1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року, особи, винні в порушенні законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, несуть відповідальність згідно із законами України.

Згідно ст. 44-3 КУпАП порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами , тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За змістом ст.252 КУпАП, оцінка доказів здійснюється органом (посадовою особою) за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному, повному та об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАп, повністю доведена дослідженими в судовому засіданні доказами у справі, що ретельно перевірені та оцінені судом з точки зору їх належності, допустимості, достовірності, достатності кожен окремо та взаємозв`язку для ухвалення даного рішення, а саме:

- протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 №744382 від 08 березня 2021 року, в якому підтверджено, що ОСОБА_2 08 березня 2021 року о 21 год. 50 хв. в АДРЕСА_2 , будучи приватним підприємцем, яка здійснює діяльність у ресторані «NEW CONTINENT», допустила приймання відвідувачів та не вжила заходів для припинення приймання відвідувачів, чим своїми діями порушила п.п.1 п.3-5 Постанови КМУ №1236 від 09.12.2020, із змінами №104 від 17 лютого 2021 року, вчинивши правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП;

- рапортом інспектора СРПП №4 Тячівського ВП ГУНП в Закарпатській області Віктора Молнара від 09 березня 2021 року викладені обставини виявлення правопорушення та складення протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 ;

- відеозаписом з нагрудної камери поліцейського, з якого вбачається, що ОСОБА_1 допустила приймання відвідувачів та не вжила заходів для припинення приймання відвідувачів 08 березня 2021 року о 21 год. 50 хв у ресторані « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташований в АДРЕСА_2 .

Крім того, відповідно до Свідоцтва про присвоєння категорії об`єкту роздрібної торгівлі за №49 та повідомлення Тячівського РУГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області «Про присвоєння особистого реєстраційного номера потужності ФОП ОСОБА_1 » від 31 жовтня 2018 року, встановлено, що ОСОБА_1 є фізичною особою-підприємцем та здійснює господарську діяльність у сфері громадського харчування в ресторані« ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташований в АДРЕСА_2 .

Крім цього, суд враховує пояснення, надані в судовому засіданні ОСОБА_1 , яка підтвердила факт провадження господарської діяльності в ресторані « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташований в АДРЕСА_2 , та визнала факт вчинення нею даного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАп, яке мало місце 08 березня 2021 року.

Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП є такими, що доповнюють одне одного, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки у відповідності до ст.ст. 251, 252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.

Враховуючи вимоги ст. 33 КУпАП, особу правопорушниці ОСОБА_1 , яка вину визнала, вперше притягується до адміністративної відповідальності, обставини вчинення нею правопорушення, та беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, яке є грубим порушенням карантинних заходів, передбачених постановою КМУ № 1236 від 09 грудня 2020 року «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», із змінами від 17 лютого 2021 р. № 104, вважаю, що відносно ОСОБА_1 слід обрати міру адміністративного стягнення за ч.1 ст. 44-3 КУпАП у виді штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 гривень.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір на користь держави.

Керуючись 40-1, ч. 1 ст. 44-3 ст. ст. 283, 284 КУпАП,суд,

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 (Тридцять чотири тисячі гривень 00 копійок).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454, 40 гривень (Чотириста п`ятдесят чотири гривні 00 коп.) до ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код за ЄДРПОУ 37993783, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Тячівський районний суд Закарпатської області на протязі 10 днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.

Суддя Тячівського

районного суду Закарпатської області: Сойма М.М.