Постанова № 9675358, 26.05.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.05.2010
Номер справи
2а-7857/10/0570
Номер документу
9675358
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 травня 2010 р. справа № 2а-7857/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Буряк І. В.

при секретаріМогілевському А.А.

за участю представників сторін:

позивача:Ворони В.Г. (дов. від 23.03.2010р. № 9917/10/10-013)

відповідача:не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні

позовну заяву Державної податкової інспекції у Калінінському районі м.Донецька

доФізичної особи-підприємця ОСОБА_2

простягнення заборгованості

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Калінінському районі м.Донецька (надалі позивач, ДПІ у Калінінському районі м.Донецька) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (надалі відповідач, ФОП ОСОБА_2) про стягнення штрафних санкцій у загальному розмірі 701,00 грн.

Позов мотивовано несплатою відповідачем фінансових санкцій, застосованих позивачем за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», а саме порушення порядку використання торгового патенту.

У судовому засіданні від 22.04.2010р. оголошувалось про відкладення розгляду справи до 26.05.2010р. у звязку із неявкою відповідача.

У судовому засіданні від 26.05.2010р. представник позивача надав уточнення позовних вимог, з яких вбачається, що позивач просить стягнути з відповідача штрафні санкції у загальному розмірі 1000,00 грн.

Представник позивача у судовому засіданні від 26.05.2010р. позовні вимоги, з урахуванням уточнення, підтримав надав суду відповідні пояснення та просив позов задовольнити повністю.

Відповідач письмових заперечень на позовну заяву не надав.

Відповідач в судове засідання від 26.05.2010р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений, не повідомив суд про причину неявки в судове засідання.

Суд, заслухавши пояснення сторін, що зявились, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи адміністративного позову,-

ВСТАНОВИВ:

20 червня 2008 року ДПІ у Калінінському районі м.Донецька проведено перевірку господарської одиниці павільйон, за адресою: м. Донецьк, вул. Ходаковського, який належить ФОП ОСОБА_2, за дотриманням порядку здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності.

За результатами перевірки був складений відповідний акт від 21.06.2008р. №05630132/23-412-4 (копія Акту наявна у матеріалах справи), відповідно висновків якого встановлено наступні порушення вимог законодавства України:

- не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій;

- не видача розрахункового документа;

- не відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій;

- здійснення діяльності у сфері торгівлі без придбання відповідного торгового патенту;

- не збереження на місці проведення розрахунків довідок про опломбування реєстратора розрахункових операцій.

На підставі зазначеного акту ДПІ у Калінінському районі м.Донецька прийняті:

- рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 27.06.2008 р. №255/0000582342, згідно якого до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 680,00 гривень за порушення застосування реєстратора розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг;

- рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 27.06.2008 р. №255/0000572342, згідно якого до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 320,00 гривень за порушення законодавства про патентування.

Копії корінців зазначених рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, відповідно до яких відповідач отримав зазначені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій 15.07.2008р., наявні у матеріалах справи

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п.1 ст. 3 зазначеного Закону);

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (п.2 ст. 3 зазначеного Закону);

- застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування (п.3 ст. 3 зазначеного Закону);

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (п.13 ст. 3 зазначеного Закону).

Згідно п. 1. ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.

Статтею 22 зазначеного Закону встановлено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 зазначеного Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється субєктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів (ч.1 зазначеного Закону). Під торговельною діяльністю розуміється роздрібна та оптова торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток (ч.2 зазначеного Закону). Під пунктами продажу товарів розуміються в тому числі кіоски, палатки та інші малі архітектурні форми, які займають окремі приміщення, але не мають вбудованого торговельного залу для покупців (ч.3 зазначеного Закону).

Згідно частини першої ст. 7 зазначеного Закону, торговий патент повинен бути розміщений:

- на фронтальній вітрині магазину, а у разі її відсутності - біля касового апарату;

- на фронтальній вітрині малої архітектурної форми;

- на табличці - для автомагазинів, розвозок та інших видів пересувної торговельної мережі, а також для лотків, прилавків та інших видів торгових точок, відкритих у відведених для торговельної діяльності;

- у пунктах обміну іноземної валюти;

- у приміщеннях для надання послуг у сфері грального бізнесу та надання побутових послуг.

Торговий патент має бути відкритим та доступним для огляду.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», субєкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, за порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною першою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць (ч. 1 ст. 8 зазначеного Закону). Штрафи, зазначеним Законом, підлягають сплаті порушником у пятиденний термін відповідно до законодавства (ч. 3 ст.8 зазначеного Закону).

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», контроль за дотриманням вимог цього Закону здійснюється державними податковими органами та органами Міністерства внутрішніх справ України (ч.3 ст. 9 зазначеного Закону).

Пунктом 4 статті 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні», встановлено, що Державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.

Згідно п. 11 ст. 11 ЗаконуУкраїни «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України

Відповідно до Акту перевірки від 21.06.2008р. №05630132/23-412-4 перевіркою встановлено факт реалізації товару (робіт, послуг) на загальну суму 107,50 грн. без застосування реєстратора розрахункових операцій (книги ОРО).

Згідно Акту інвентаризації наявності коштів 20.06.2008р., що знаходяться у павільйоні відповідача (до Акту перевірки від 21.06.2008р. №05630132/23-412-4) встановлено, що фактичний залишок готівки у касі на момент перевірки склав 307,90 грн. Згідно денного звіту касира сума від реалізації товару (надання послуг), проведена через РРО склала 171,90 грн. Таким чином різниця склала 136,00 грн. (з урахуванням здійсненої перевіряючими покупки 107,50 грн. за яку повернуті гроші). Вказаний Акт підписаний представником відповідача.

З Актом перевірки від 21.06.2008р. №05630132/23-412-4 відповідач ознайомлений, зауважень до акту не надано, про що свідчать відповідні відмітки на копії акту.

Як вбачається із наданого позивачем зворотного боку облікової картки платника відповідача (платіж 21080900), станом на 21.04.2010р. ФОП ОСОБА_2 має недоїмку по штрафним санкціям у розмірі 6149,59 грн.

При цьому, як вбачається із зворотного боку облікової картки платника відповідача (платіж 21080900), станом на 31.12.2008р. заборгованість відповідача за рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 27.06.2008 р. №255/0000582342 у розмірі 680,00 грн. була частково погашена внаслідок наявності у відповідача переплати у розмірі 0,41 грн. та на кінець 2008 року становила 679,59 грн.

Тобто заборгованість відповідача за рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 27.06.2008 р. №255/0000582342 становить 679,59 грн.

Відповідно до наданого позивачем зворотного боку облікової картки платника відповідача (платіж 21080900 штрафні санкції за порушення законодавства про патентування), станом на 21.04.2010р. ФОП ОСОБА_2 має недоїмку по штрафним санкціям у розмірі 320,00 грн.

Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.

Таким чином, із наведених документів вбачається, що заборгованість відповідача за рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 27.06.2008 р. №255/0000582342 у розмірі 679,59 грн. та за рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 27.06.2008 р. №255/0000572342 у розмірі 320,00 грн. підлягає примусовому стягненню.

Пунктом 11. ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» передбачено, що Державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи викладене, суд вбачає наявність підстав для часткового задоволення позову ДПІ у Калінінському районі м.Донецька.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Державної податкової інспекції у Калінінському районі м.Донецька до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 задовольнити частково.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1; ІНН НОМЕР_3) на користь Державного бюджету штрафні санкції у сумі 679 (шістсот сімдесят девять) гривень 59 (пятдесят девять) копійок на рахунок 31111104700005, код платежу 21080900, банк одержувача ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34687090.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1; ІНН НОМЕР_3) на користь місцевого бюджету штрафні санкції у сумі 320 (триста двадцять) гривень 00 копійок на рахунок 31417541700005, код платежу 21080900, банк одержувача ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34687090.

В іншій частині позовних вимог в частині стягнення 41 (сорок одної) копійки штрафних санкцій за порушення застосування реєстратора розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг - відмовити.

2. Постанова набирає законної сили порядку передбаченому ст. 254 КАС України

3. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 26 травня 2010 року, повний текст виготовлено 28 травня 2010 року.

4.Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Буряк І. В.