
Зіньківський районний суд Полтавської області
Справа № 530/456/21
Номер провадження 3/530/84/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05.05.2021 м. Зіньків
Суддя Зіньківського районного суду Полтавської області у складі головуючого судді Дем`янченка С.М. розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №4 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП,
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
що проживає в
АДРЕСА_1 , не працюючого, індивідуальний
ідентифікаційний номер суду невідомий, до
адміністративної відповідальності раніше не притягувався,-
ВСТАНОВИВ:
13.03.2021 року о 16 годині 00 хвилин, в м. Зіньків по вулиці Воздвиженська, Полтавської області, водій ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ-21099 д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп`яніння (з ротової порожнини було чутно запах алкоголю). Огляд на стан сп`яніння проводився за допомогою “Алкотестера 6810” Драгер № 5360, в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.9 а ПДР України.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП. З протоколом ознайомлений ( а.с.1).
В судові засідання 29.03.2021 року, 07.04.2021 року, 09.04.2021 року, 22.04.2021 року та 05.05.2021 року ОСОБА_1 не з`явився, від представника ОСОБА_1 , адвоката Постернака В.М. надійшли клопотання про відкладення розгляду справи, з різних підстав, підтверджуючих документів на поважність причин відкладення розгляду справи суду не надано, ОСОБА_1 та його представник, адвокат Постернак В.М. були належним чином повідомлені про дату та час розгляду справи, а тому суд визнає неявку особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 неповажною та розцінює такі дії як зловживання своїми процесуальними правами, з метою затягування розгляду справи, та уникнення відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення. Згідно ст. 268 КУпАП під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, оскільки ОСОБА_1 повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи ( а.с.46-47) особисто клопотання про від кладення розгляду справи суду не надіслав, від його представника надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, а тому суд вирішив розглядати справи без участі ОСОБА_1 та його представника.
Європейський суд з прав людини у своєму рішенні від 8 листопада 2005 року у справі "Смірнова проти України", зазначив, що в силу вимог ч. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінку сторін, предмет спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції. В своїх рішеннях Європейський суд також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки. (Рішення Європейського суду з прав людини "Пономарьов проти України" № 3236/03 від 03.04.2008 року). Тобто особа, яка притягається до адміністративної відповідальності вважається повідомленою належним чином про дату, час та місце розгляду судової справи.
Враховуючи викладене, у суду є підстави вважати, що особа, що притягується до адміністративної відповідальності своїми діями затягує розгляд справи з метою закінчення на час розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП, та як наслідок уникнення від адміністративної відповідальності. А тому беручи до уваги той факт, що згідно КУпАП явка особи, що притягується до адміністративної відповідальності при розгляді справ, передбачених ст. 130 КУпАП, не є обов`язковою, а наявні у справі матеріали та докази дають можливість вирішити питання про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення за його відсутності, суд приходить до висновку про відсутність підстав для відкладення розгляду справи.
В п.2.5 Правил дорожнього руху України визначено, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
В п. "а" п. 2.9 Правил дорожнього руху України встановлено, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Статтею 266 КУпАП передбачено, що особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я.
Згідно з Розділом 1 п.2 "Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції", затвердженої наказом МВС України та МОЗ України від 09.11.2015 року №1452/735, зазначено, що огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.
Відповідно до ст. 251 КУПАП доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно вимог ст. 252 КУпАП України орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 246983 від 13.03.2021 року (а.с.1), тестом на стан алкогольного сп`яніння (а.с.2), письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які підтвердили, що 13.03.2021 року в їх присутності водій ОСОБА_1 , пояснив, що керував автомобілем, в стані алкогольного сп`яніння. Від проходження медичного огляду на стан сп`яніння відмовився (а.с. 5, 6), відеозаписом переглянутим в судовому засіданні (а.с. 11).
З огляду на викладене, вирішення питання щодо притягнення особи до відповідальності за керування транспортними засобами в стані сп`яніння здійснюється судом відповідно до норм Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" № 720-ІХ від 17.06.2020 (набрав чинність 03.07.2020) у розділі I Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» виключено підпункт 4 пункту 1 розділу І ЗУ № 2617-VIII (яким норма ст. 130 КУпАП викладена в новій редакції.
Таким чином застосуванню підлягає норма статті 130 КУпАП, яка діяла в редакції станом на 30.06.2020.
Дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП кваліфіковано вірно.
Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Враховуючи обставини вчинення правопорушення, особу правопорушника ОСОБА_1 відсутність пом`якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин, суд вважає за можливе застосувати відносно ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу з позбавленням прав керування всіма видами транспортних засобів, в межах санкції статті передбаченої ч.1 ст.130 КУпАП.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір", розмір судового збору у справах про адміністративні правопорушення встановлено в сумі 454 грн. 00 коп.
Керуючись ст. 40-1, ч.1 ст.130, 289, 294 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір" суддя,-
п о с т а н о в и в:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП і накласти стягнення у виді штрафу в сумі 10200 (десять тисяч двісті) грн. на користь держави з позбавленням прав керування всіма видами транспортних засобів на один рік.
Термін позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів згідно ст.321 КУпАП обчислюється з дня винесення постанови про позбавлення цього права. В разі ухилення від здачі документа, строк позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів обчислюється з дня здачі або вилучення такого документа.
Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , індивідуальний ідентифікаційний номер суду невідомий – 454 ( чотириста п`ятдесят чотири ) грн. 00 коп. судового збору.
Стягнення судового збору проводити на рахунок
Отримувач коштів ГУК у м.Києві /м.Київ/ 22030106
Код отримувача ( код за ЄДРПОУ): 37993783
Банк отримувача: Казначейство України ( ЕАП)
Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001
Код класифікації доходів бюджету : 22030106
Апеляційну скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Полтавського апеляційного суду через Зіньківський районний суд.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя -