Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 травня 2010 р. справа № 2а-11042/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 17 год 30 хв
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Тарасенка І.М.
при секретаріКушек Н.А.
за участю
представника позивачаЧайкіної К.О., діє за дов. від 18.01.2010 р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку за адресою: 83052, м. Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Іллічівському районі м. Маріуполя до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Іллічівському районі м. Маріуполя (далі ДПІ у Іллічівському районі м. Маріуполя) звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з єдиного податку, мотивуючи свої вимоги тим, що фізична особа - підприємець ОСОБА_2 була зареєстрована 18.04.2007 року Виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області в якості фізичної особи підприємця, знаходиться на податковому обліку в ДПІ у Іллічівському районі м. Маріуполя. 06.12.2007 року відповідачем до ДПІ у Іллічівському районі м. Маріуполя було подано заяву про застосування до нього на 2008 рік спрощеної системи оподаткування та звітності. Згідно даних облікових карток за ОСОБА_2 числиться заборгованість з єдиного податку у розмірі 794,69 грн. Просили стягнути з відповідача на користь бюджету вказану заборгованість.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, надав суду пояснення аналогічні тим, що викладені в позовній заяві, наполягав на задоволенні позовних вимог.
Відповідач в судове засідання не зявився, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, про що свідчить поштове повідомлення щодо вручення судової повістки. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 є фізичною особою - підприємцем, зареєстрована Виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області в якості фізичної особи підприємця 18.04.2007 року, про що свідчить Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця (а.с. 5). Відповідач знаходиться на податковому обліку у ДПІ у Іллічівському районі м. Маріуполя, на підставі заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 06.12.2007 року є платником єдиного податку (а.с. 12).
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач ДПІ у Іллічівському районі м. Маріуполя є субєктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.
Станом на теперішній час у відповідача існує податковий борг з єдиного податку у розмірі 794,69 грн., що підтверджується довідкою про наявність заборгованості перед бюджетом. (а.с. 17).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»
податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання;
податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;
платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобовязання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обовязкового платежу).
Щодо єдиного податку, то такими нормативно-правовими актами є Указ Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» та Закон України «Про державну підтримку малого підприємництва».
Так, у відповідності до ст. 11 Закону України «Про державну підтримку малого підприємництва» для субєктів малого підприємництва в порядку, встановленому законодавством України, може застосовуватися спрощена система оподаткування, бухгалтерського обліку та звітності, яка передбачає заміну сплати встановлених законодавством податків і зборів (обовязкових платежів) сплатою єдиного податку; застосування спрощеної форми бухгалтерського обліку та звітності.
Згідно п. 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» ставка єдиного податку для субєктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. Субєкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Відповідно до додатку № 1 Рішення Маріупольської міської ради від 22.03.2005 року ставка єдиного податку за видом діяльності, яку обрав відповідач становить 150,00 гривень.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідач повинен був сплачувати єдиний податок по 150,00 грн. щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця. В порушення вимог відповідач єдиний податок не сплачував, внаслідок чого виник податковий борг перед бюджетом у сумі 800,00 грн. Враховуючи часткову сплату суми боргу в сумі 5,31 грн.. сума боргу, що підлягає стягненню складає 794,69 грн.
Наявність податкового боргу з єдиного податку підтверджується довідкою Маріупольської ОДПІ (а.с. 17), з якої вбачається що за ОСОБА_2 числиться заборгованість з єдиного податку у розмірі 794,69 грн.
Згідно з п. 5 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» субєкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
У відповідності до п. п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, оскільки відповідач не сплатив самостійно суму податкового боргу, суд задовольняє позовні вимоги Маріупольської обєднаної державної податкової інспекції до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з єдиного податку.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Іллічівському районі м. Маріуполя до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1; і.н. НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету Іллічівського району м. Маріуполя (р/р 34218379700053, код платежу 16050200, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694 одержувач ГУДКУ у Донецькій області) заборгованість перед бюджетом з єдиного податку у розмірі 794 (сімсот девяносто чотири) грн. 69 коп.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України з дня складення постанови у повному. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає чинності після закінчення цього строку. .
Повний текст постанови виготовлено 31 травня 2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Тарасенко І.М.