Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 травня 2010 р. справа № 2а-9336/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Христофорова А.Б.
при секретаріМалій С.Ю.
за участю
представника позивача - не зявився,
відповідача - не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Словянської обєднаної державної податкової інспекції до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного податку у сумі 995,87 гривень,
В С Т А Н О В И В:
Словянська обєднана державна податкова інспекція звернулась до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного податку у сумі 995,87 гривень.
В звязку з оранням ОСОБА_2 способу оподаткування доходів за єдиним податком, за його заявою від 15.06.2009 року 16.08.2007 року Словянською ОДПІ було видане свідоцтво № 022792 про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності по сплаті єдиного податку.
Відповідно до рішення Словянської міської ради від 27.12.2003 № 4-XIV-24 «Про ставки єдиного податку» ставка єдиного податку для субєктів підприємницької діяльності, здійснюючих торгівельну діяльність у 2009 році на території м. Словянська складала 200,00 гривень на місяць.
В порушення чинного законодавства, у серпні-грудні 2009 року єдиний податок відповідач не сплачував, внаслідок чого виник податковий борг перед бюджетом у сумі 995,87 гривень.
З метою погашення податкового боргу відповідач був запрошений до Словянської ОДПІ, про що 26.01.2010 року йому було направлено повідомлення № 9/17-113-8 від 26.01.2010 року про необхідність зявитись до Словянської ОДПІ з питання порушення терміну сплати єдиного податку. Повідомлення було повернуто у звязку із закінченням терміну зберігання.
Станом на момент подачі позовної заяви сума заборгованості у добровільному порядку боржником не сплачена, що завдає шкоди державі.
Представник позивача у судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду клопотання про розгляд справи без участі представника на підставі наявних у матеріалах справи документів.
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності відповідач не надавав.
З урахуванням вказаних обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін, що не зявились.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що фізична особа підприємець ОСОБА_2 зареєстрований в якості субєкта підприємницької діяльності Виконавчим комітетом Словянської міської ради Донецької області 30.07.2007 року, що підтверджується Свідоцтвом про Державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (а.с.4).
Відповідач є платником єдиного податку з 01 липня 2009 року, що підтверджується його заявою від 15.06.2009 року (а.с.7).
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Словянська обєднана державна податкова інспекція є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідно до розрахунку заборгованості по єдиному податку за 2009 рік та довідки про заборгованість перед бюджетом на 26.02.2010 року заборгованість складає 995,87 гривень (а.с.9,13).
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”
податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;
податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;
платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобовязання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).
Щодо єдиного податку, то такими нормативно-правовими актами є Указ Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” та Закон України „Про державну підтримку малого підприємництва”
Так, у відповідності до ст. 11 Закону України „Про державну підтримку малого підприємництва” для суб'єктів малого підприємництва в порядку, встановленому законодавством України, може застосовуватися спрощена система оподаткування, бухгалтерського обліку та звітності, яка передбачає заміну сплати встановлених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів) сплатою єдиного податку; застосування спрощеної форми бухгалтерського обліку та звітності.
Згідно п. 2 Указу Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
У судовому засіданні встановлено, що Рішенням Словянської міської ради № 4-XIV-24 від 27.12.2003 року встановлена ставка єдиного податку для фізичних осіб підприємців, які проводять свою діяльність в інших місцях України у розмірі 200,00 грн. за календарний місяць (а.с.10).
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
З метою погашення податкового боргу відповідач був запрошений до Словянської ОДПІ, про що 26.01.2010 року йому було направлено повідомлення № 9/17-113-8 від 26.01.2010 року про необхідність зявитись до Словянської ОДПІ з питання порушення терміну сплати єдиного податку. Повідомлення було повернуто у звязку із закінченням терміну зберігання (а.с.11-12).
Відповідно до зазначених вище матеріалів справи, якими підтверджується наявність податкового боргу з єдиного податку, відповідач не сплатив єдиний податок у розмірі 995,87 гривень.
Згідно з п. 5 Указу Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, оскільки відповідач не сплатив самостійно суму податкового боргу, суд задовольняє позовні вимоги Словянської обєднаної державної податкової інспекції до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позов Словянської обєднаної державної податкової інспекції до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу по єдиному податку в сумі 995,87 гривень.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (84121, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) суму заборгованості з єдиного податку у розмірі 995,87 (девятсот девяносто пять гривень вісімдесят сім копійок) на р/р 34218379700075, код платежу 16050200, одержувач УДК в м. Словянську та Словянського району, ОКПО 34686605, банк ГУ ДКУ в Донецькій області, МФО 834016, місцевий бюджет м. Словянська.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 20 травня 2010 року. Постанова виготовлена в повному обсязі 25 травня 2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Христофоров А.Б.