КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 травня 2010 року справа № 2-а-4894/10/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Балаклицького А.І., при секретарі Мостовому О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу
за позовом Іванківської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
в с т а н о в и в:
Іванківська міжрайонна державна податкова інспекція Київської області (далі - Позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (далі - Відповідач) про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 2285,49 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за результатами проведеної працівниками ДПА в Київській області перевірки, встановлено порушення відповідачем чинного законодавства, внаслідок чого до Відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 2285,49 грн. за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ».
В судовому засіданні представник позивача підтримав свої позовні вимоги та просив суд позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, фізична особа підприємець ОСОБА_1 зареєстрований Іванківською районною державною адміністрацією Київської області 16 липня 1995 року. Як платник податків, зборів та обовязкових платежів Відповідач взятий на облік в Іванківській МДПІ 14.01.1998 року за № 289, що підтверджується довідкою від 16.04.2010 року № 946.
Як встановлено судом , 14 січня 2010 року працівниками ДПА в Київській області на підставі направлень від 13.01.2010 року № 0139, № 0140 проведено перевірку за дотриманням ФОП ОСОБА_1 порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. За результатами проведеної перевірки складено Акт перевірки від 14.01.2010 року.
Відповідно до Акту перевірки встановлено порушення Відповідачем п. п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР, а саме: проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на загальну суму 11,00 грн., не роздрукування розрахункового документу, що підтверджує виконання розрахункової операції та не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових документів.
Відповідно до п. п. 1, 2, 13 Закону № 265 субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані : проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуг) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведенні у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
За наслідками зазначеної перевірки Іванківською МДПІ винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 02.02.2010 року № 0000182308, яким до Відповідача застосовано штрафні санкції в розмірі 2286,00 грн.
Пунктом 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу» від 04.12.1990 р. № 509-ХІІ визначено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції у випадках, порядках та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг » с уми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Штрафні (фінансові) санкції в розмірі 2286,00 грн. сплачені Відповідачем частково в розмірі 0,51 грн. за рахунок суми переплати за минулі періоди. На момент подачі даного позову Відповідачем сума штрафних санкцій у розмірі 2285,49 грн. до цього часу в добровільному порядку не сплачена. Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 02.02.2010 року № 0000182308 Відповідачем в адміністративному та в судовому порядку не оскаржувалися. Воно не скасовано у спосіб та відповідно до процедури, що регламентована Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181.
Пункт 1.3. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.20.2000 р. № 2181-ІІІ визначає, що податковий борг (недоїмка) це податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі Закон № 265) за порушення вимог цього Закону до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265 у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа до порушника застосовуються штрафні санкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність (11,00 грн. х 5 = 55,00 грн.).
Згідно ст. 22 Закону № 265 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, до субєктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. Відповідно до матеріалів справи сума виявленої невідповідності становить 446,20 грн. (446,20 грн. х 5 = 2 231,00 грн.).
Сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки встановлені Законом, визнається сумою податкового боргу платника податків.
За таких обставин суд вважає, що застосування до фізичної особи підприємця ОСОБА_1, за наслідками перевірки, фінансових санкцій на загальну суму 2285,49 гривень є правомірним та застосованим відповідно до вимог чинного законодавства.
Враховуючі викладені норми чинного законодавства, всебічно розглянувши матеріали адміністративної справи, суд дійшов висновку про правомірність заявлених позовних вимог і, відповідно, позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. 124 Конституції України, ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ст. ст. 69, 70, 71, 158-163, 167, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов Іванківської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області задовольнити .
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2) на користь Іванківської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області на рахунок № 31115104700296, МФО 821018, ЗКПО 24074109, отримувач Державний бюджет, ГУ ДКУ в Київській області штрафні (фінансові) санкції в розмірі 2 285 (дві тисячі двісті вісімдесят пять) грн. 49 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя: /підпис/
З оригіналом згідно
Суддя А.І. Балаклицький
Повний текст постанови складено та підписано 25 травня 2010 року.
Постанова станом на 25 травня 2010 року законної сили не набрала.