Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 травня 2010 р. справа № 2а-6504/10/0570
Постановлена у нарадчій кімнаті.
час прийняття постанови: 15 год 00 хв
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Тарасенка І.М.
при секретаріКушек Н.А.
за участю:
представника позивача Жердєвої Н.В., діє за дов. від 22.09.2008 р.,
представника відповідача Плугіної О.О., діє за дов. від 15.04.2010 р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: 83052, м. Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Артемівської обєднаної державної податкової інспекції до закритого акціонерного товариства «Керамік» про стягнення заборгованості з орендної плати за землю у розмірі 12402,94 грн.,-
В С Т А Н О В И В :
Артемівська обєднана державна податкова інспекція (далі Артемівська ОДПІ) звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до закритого акціонерного товариства «Керамік» про стягнення заборгованості з орендної плати за землю у розмірі 12402,94 грн. В обґрунтування позовних вимог зазначила, що відповідач має податкову заборгованість станом на 02.03.2010 року у розмірі 12402,94 грн. по декларації з орендної плати за земельні ділянки від 26.01.2010 р. № 1494. На адресу відповідача були надіслані дві податкові вимоги, однак це не призвело до погашення податкового боргу. Отже, позивач просив стягнути з відповідача суму податкової заборгованості у розмірі 12402,94 грн.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити у повному обсязі, надав пояснення аналогічні тим, що викладені у позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання зявився, позов визнав, не заперечував проти його задоволення, про що надав суду відповідну заяву.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України. Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Артемівська ОДПІ є субєктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.
Як встановлено у судовому засіданні, відповідач закрите акціонерне товариство «Керамік» зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Артемівської міської ради Донецької області 24.12.2002 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи, знаходиться на обліку в Артемівській ОДПІ.
Станом на 02.03.2010 р. у відповідача існує податковий борг у розмірі 12402,94 грн., що підтверджується відповідними розрахунками.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»
податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;
податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;
платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобовязання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про плату за землю», податок - обов'язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками. Платниками земельного податку згідно ст. 2 цього Закону є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції. Статтею 14 Закону України «Про плату за землю» передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 01 січня і до 01 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
У відповідності до ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) є загальнодержавним податком.
У відповідності п. 5.1 ст. 5 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податкові декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності закритого акціонерного товариства «Керамік» за 2010 рік за № 1494 від 26.01.2010 року (а.с.8) підприємством самостійно нараховано орендної плати на 2010 рік усього 148835,28 грн., місячний платіж по орендній платі за землю складає 12402,94 грн.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж Закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Артемівською ОДПІ на адресу відповідача були направлені податкові вимоги: перша - №1/64 від 01.04.2009 р., отримана головним бухгалтером підприємства Беспаловою А.В., та друга - № 2/82 від 05.05.2009 р, отримана посадовою особою підприємства (а.с.9,10,11).
Заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкових зобовязань, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли у відповідності до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Згідно п. п. 5.4.1 п. 5.1. ст. 5 Закону України № 2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 5 Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
У відповідності до п. п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, оскільки відповідач не сплатив узгоджені суми податкового боргу, суд задовольняє позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 121, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Артемівської обєднаної державної податкової інспекції до закритого акціонерного товариства «Керамік» про стягнення заборгованості з орендної плати за землю у розмірі 12402,94 грн. задовольнити.
Стягнути з закритого акціонерного товариства «Керамік» (ЄДРПОУ 32131492, м. Донецьк, 83003, вул. Антипова, б. 7-А) заборгованість по орендній платі за земельні ділянки у розмірі 12402 (дванадцять тисяч чотириста дві) грн. 94 коп. на бюджетний рахунок №33211812700143, код платежу 13050200, ЗКПО 34686516, банк одержувача ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, отримувач бюджет Зайцівської сільської ради.
Постанова прийнята і підписана у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини 19 травня 2010 року в присутності представників сторін.
Повний текст постанови складений 21 травня 2010 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Тарасенко І.М.