
Справа № 545/1197/21
Провадження № 3/545/411/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"06" травня 2021 р. Полтавський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді Потетій А.Г.,
з участю секретаря Данко А.Р.,
прокурора Андрущенка С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий Полтавським РВ УМВС України в Полтавській області 27.05.1997 року, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої вихователем ЗДО «Барвінок», інші дані суду не відомі,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 припинивши 06.11.2020 року повноваження депутата Терешківської сільської ради VII скликання Полтавського району Полтавської області, будучи особою, яку протягом року піддано адміністративному стягненню за ч.1 ст. 172-6 КУпАП та суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого терміну декларування (не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності,пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування – 04.12.2020 року 23:59:59), а саме о 15 год. 06 хв. 04.03.2021 року подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави абр місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене. 3 ст. 172-6 КУпАП.
Постановою Полтавського районного суду Полтавської області від 27.08.2020 року ОСОБА_1 визнано винною скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накладено на неї стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
Постанова суду від 27.08.2020 року набрала законної сили 07.09.2020 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-6 КУпАП, визнала повністю.
Прокурор у судовому обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 3 ст. 172-6 КУпАП та просив притягнути її до адміністративної відповідальності, наклавши адміністративне стягнення у виді мінімального штрафу.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора та дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної рили (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів терп тріольної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.
Також, згідно зі ст. 8 вищевказаного Закону депутат сільської ради є представником інтересів територіальної громади, виборців свого виборчою округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження та повинен дотримуватися таких правил депутатської етики, а саме не використовувані депутатський мандат в особистих інтересах, керуватися у своїй діяльності загальновизнаними принципами порядності, честі і гідності.
Відповідно до положень абзацу 1 1 частини 1 статті І Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно абзацу 15 частини 1 статті 1 Закону суб`єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавай: декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закон) України «Про запобігання корупції», суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Згідно вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.
Положенням частини 9 статті 12 Закону встановлено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.
Нормативно-правові акти Національного агентства, що пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самим актом, але не раніше дня офіційного опублікування
Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях.
Інші акти Національного агентства набирають чинності з дня їх прийняття якщо самим актом не встановлено інший строк набрання ним чинності, але не раніше дня прийняття, та доводяться до відома осіб, на яких поширюється дія таких актів, у встановленому Національним агентством порядку.
Акти Національного агентства оприлюднюються шляхом їх розміщення на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Згідно з пунктом 2 частини 5 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства в питань запобігання корупції № 168/19 від 12.12.2019, декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частики другої ст. 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
Згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.
Згідно з положенням частини 2 статті 4 вищевказаного Закону повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриті першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевий) ради або ради, до складу якої його обрано.
Рішення першої сесії сьомого скликання Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області від 15.05.2018 року, «Про початок повноважень депутатів Терешківської сільської ради» обрано депутатом Терешківської сільської ради VII скликання ОСОБА_1 .
Таким чином з 15 травня 2018 року ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та суб`єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».
06 листопада 2020 року відбулося засідання першої сесії восьмого скликання Терешківської сільської ради на якій визнано повноваження депутатів Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області нового скликання.
Таким чином 06 листопада 2020 року депутат Терешківської сільської ради ОСОБА_1 склала свої повноваження, тобто припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, отже зобов`язана була подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненим) не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме не пізніше 23:59:59 04.12.2020 року.
Однак, відповідно до інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевою самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевою самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільнення), лише об 15 год. 06 хв. 04 березня 2021 року за період 01 січня 2020 - 06 листопада 2020, тобто несвоєчасно.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, суд дійшов висновку про те, що вина ОСОБА_1 повністю підтверджується матеріалами справи в їх сукупності.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 3 ст. 172-6 КУпАП, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, враховуючи умови та характер вчинення адміністративного правопорушення, особу правопорушниці: вік, соціальне положення, ступінь її вини та ставлення до вчиненого, що раніше до адміністративної відповідальності притягувалася, вину у вчиненому визнала повністю, обставини, що обтяжують та пом`якшують відповідальність під час вчинення даного правопорушення, вважаю необхідним та достатнім для виховання особи, запобігання вчинення нових правопорушень накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, в межах санкції частини 3 статті 172-6 КУпАП без конфіскації доходу чи винагороди та без позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, оскільки адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією було вчинене після припинення депутатських повноважень та яке не пов`язане з отриманням неправомірного доходу чи винагороди.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи , що притягується до адміністративної відповідальності стягується судовий збір - 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.
Керуючись ст. ст. 172-6, 283-284, 287-290 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 3 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700,00 (одну тисячу сімсот) гривень на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454,00 грн., на користь держави: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги через Полтавський районний суд Полтавської області. За відсутності скарги постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку встановленого для її оскарження.
Суддя А.Г. Потетій