
Дата документу 06.05.2021
ЄУ № 942/471/21
Провадження №3/942/146/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 травня 2021 рок смт. Новопсков
Луганської області
Новопсковський районний суд Луганської області у складі судді Чалого А.В., за участю секретаря судових засідань Войтенко О.А., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Мукбаніані Д.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Степне Новопсковського району Луганської області, громадянина України, паспорт № НОМЕР_1 , виданий Новопсковським районним відділом УДМС у Луганській області 21.10.2019, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , який працює заступником голови СФГ «Лугань», зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , якому роз`яснено його права відповідно до ст. 268 КУпАП, за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, припинивши 02.12.2020 повноваження депутата Можняківської сільської ради Новопсковського району Луганської області, тобто діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, а саме: 15 січня 2021 року о 10 год. 37 хв. подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованого правопорушення визнав та підтвердив обставини вчинення правопорушення, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення. Пояснив, що положення Закону України «Про запобігання корупції» після обрання депутатом сільської ради йому були роз`яснені та відомі, але він за власною необачністю не подав декларацію. Будь-яких інших клопотань не заявив.
Прокурор Мукбаніані Д.В. у судовому засіданні підтримав обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, та зазначив, що в діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали провадження, суд дійшов до такого.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до постанови Можняківської сільської виборчої комісії Новопсковського району Луганської області «Про визнання депутатів обраними у відповідному окрузі» № 9.1 від 27.10.2015 ОСОБА_1 було обрано депутатом Можняківської сільської ради у одномандатному виборчому окрузі №14.
Частиною 3 ст. 50 розділу VI «Заключні положення» Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що у разі віднесення села, селища, міста до складу іншого району депутати місцевих рад, обрані від цих населених пунктів, втрачають статус депутата попередньої районної чи міської ради і набувають статусу депутата тієї районної чи міської ради, під юрисдикцію якої передано відповідні адміністративно-територіальні одиниці.
Згідно з п.п. 1 п. 6-1 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у день набуття повноважень, зокрема, сільською радою, обраною територіальною громадою, припиняються повноваження, зокрема сільських рад, обраних територіальними громадами, територія яких включена до території сформованої територіальної громади.
Частиною 2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
Рішенням Білолуцької селищної ради Новопсковського району Луганської області № 1/1 від 02.12.2020 «Про підсумки виборів депутатів селищної ради та Білолуцького селищного голови» були визнані повноваження депутатів Білолуцької селищної ради VIIІ скликання, де ОСОБА_1 відсутній.
Рішенням Білолуцької селищної ради Новопсковського району Луганської області №2/13 від 15.12.2020 «Про початок реорганізації Можняківської сільської ради Новопсковського району Луганської області, Павленківської сільської ради Новопсковського району Луганської області, Новобілянської сільської ради Новопсковського району Луганської області, Козлівської сільської ради Новопсковського району Луганської області, Танюшівської сільської ради Новопсковського району Луганської області шляхом приєднання до Білолуцької селищної ради Старобільського району Луганської області», Можняківську сільську раду Новопсковського району Луганської області реорганізовано шляхом приєднання до Білолуцької селищної ради Старобільського району Луганської області.
Таким чином ОСОБА_1 02.12.2020 склав повноваження депутата Можняківської сільської ради Новопсковського району Луганської області.
Відповідно до абз. 1 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Отже у ОСОБА_1 виник обов`язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями протягом 20 робочих днів, починаючи з терміну, визначеного подією «припинення діяльності», тобто з 02 грудня 2020 року до 00:00 год. 31 грудня 2020 року.
З долучених до матеріалів справи відомостей з Єдиного держаного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування вбачається, що ОСОБА_1 подав декларацію перед звільненням лише 15 січня 2021 року о 10 год. 37 хв.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставинами, що пом`якшують відповідальність, є повне визнання своєї провини, щире каяття. Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачених ст. 35 КУпАП України, судом не встановлено.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, обставини справи, особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, і приходить до висновку, що до правопорушника необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, визначеному санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, що буде необхідним та достатнім для попередження вчинення нових правопорушень та виконання завдань КУпАП.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 454,00 грн.
Керуючись ст. ст. 33, 34, 35, 40-1, ч. 1 ст.172-6, ст.ст. 268, 278, 283, 284, 289, 294, 308 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850,00 грн (вісімсот п`ятдесят грн 00 коп.) на рахунок UA738999980313060106000012423, Код 37991110, одержувач: ГУК у Луг.обл./СТГсмт Новопск/21081100, банк одержувача: Казначейство України (ел. адм. подат.).
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу, а саме 1700,00 грн (одна тисяча сімсот грн 00 коп.)
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454,00 грн (чотириста п`ятдесят чотири грн 00 коп.) UA908999980313111256000026001, Код 37993783, одержувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Строк пред`явлення постанови до виконання - протягом трьох місяців з моменту її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-тиденного строку її оскарження.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду через Новопсковський районний суд.
Суддя: А.В. Чалий