Рішення № 96728078, 20.04.2021, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.04.2021
Номер справи
320/1265/19
Номер документу
96728078
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 квітня 2021 року № 320/1265/19

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лиска І.Г., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з додатковою відповідальністю "Фора" до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

в с т а н о в и в:

Товариство з додатковою відповідальністю "Фора" звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень № 0016494003, №0016504003, №0016514003 від 19.12.2018.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що дії працівників контролюючого органу під час перевірки виходили за межі наданих їм повноважень Податковим кодексом України. Стверджує, що перевіряючими не було оголошено під час перевірки про здійснення контрольної розрахункової операції з придбання алкогольних напоїв - горілки, документи на оприбуткування алкогольного напою «Горілочка на бруньках» не вимагались. Позивач не міг скористатись правом на захист, правом на надання пояснень під час перевірок з питань, що виникають під час таких перевірок, проведених контролюючими органами, перед підписанням актів (довідок) про проведення перевірки, у разі наявності зауважень щодо змісту (тексту) складених актів (довідок) підписувати їх із застереженням, що надано п.п 17.1.6. п. 17.1. ст. 17 Податкового кодексу України.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 22.03.2019 (суддя ОСОБА_1) відкрито спрощене провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання. У зв`язку з тимчасовим відстороненням судді ОСОБА_1 від здійснення правосуддя, відповідно до рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 14.07.2016, частини 3 Засад використання автоматизованої системи документообігу Київського окружного адміністративного суду, затверджених рішенням зборів суддів Київського окружного адміністративного суду від 06.08.2018, з наступними змінами і доповненнями, Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого Рішенням Ради суддів України № 30 від 26.11.2010, з наступними змінами і доповненнями, з метою додержання процесуальних строків, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України. Згідно з підпунктом 2.3.50, пункту 2.3. Положення про автоматизовану систему документообігу суду здійснено повторний автоматичний розподіл справи № 320/1265/19. 28.03.2019 матеріали адміністративної справи № 320/1265/19 внаслідок автоматизованого розподілу були передані для розгляду судді Лиска І.Г..

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 02.04.2019 дану справу прийнято до свого провадження, справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.

Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву в якому, останній просив відмовити у задоволенні позову, оскільки податковий орган діяв в межах повноважень та з дотриманням вимог чинного законодавства.

Позивачем подано до суду відповідь на відзив в якій останній зазначив, що доводи викладені у відзиві не підтвердженні доказами та підтримав викладену в позовній заяві позицію.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

Матеріалами справи встановлено, що 28 листопада 2018 року працівниками ГУ ДФС у Київській області на підставі наказу № 2332 ГУ ДФС у Київській області від 30.10.2018 року, направлень на перевірку від 28.1 1.2018 року № 1253, 1254, було проведено фактичну перевірку у магазині ТОВ «ФОРА», розташованому у смт. Бородянка по вул. Центральна, 343, Київської області з питань додержання суб`єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України у сфері виробництва і обігу підакцизної продукції, за результатами якого складено Акт на бланку № 002849 - Акт від 29.11.2018 № 609/10-36- 40/32294897.

За результатами перевірки встановлено наступне:

Факт реалізації пачки сигар «Кендл Лайт Сеньйорита Арома Черрі» марковану маркою акцизного податку серії АА ДЮ № 043539 від 18/1, виробництва «Йох Вілх фон Айнен ГМБХ» по ціні 160,15 грн. згідно фіскального чеку № 0367997 від 28.11.2018 року. Максимальна роздрібна ціна зазначена виробником на даний тютюновий виріб з урахуванням 5% акцизного податку має складати не більше 160,12 грн.. Таким чином встановлено, що в магазині здійснюється роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних ціна на тютюнові вироби встановлених виробником таких тютюнових виробів, чим порушено, ст. 11-1 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР.

Акт наявних у суб`єкта господарювання тютюнових виробів зазначено в дод.1, який додасться до акту перевірки.

Також перевіркою встановлено факт зберігання пляшки горілки «Хлібний дар «класичний» 0,7 місткість, вміст спирту 40% об., по ціні 125,20 гри. виробник ТОВ «Національна горілчана компанія», маркована маркою акцизного податку з пошкодженням, що унеможливлює встановлення реквізитів, передбачених абзацом 7 пункту 5 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1251 ввід 27.12.2010 р..

Відповідно до п. 20 дана пляшка горілки «Хлібний дар» класична» вважається не маркованою, чим порушено ст.11 Закону України № 481/95-ВР від 19.12.1995 року.

Також перевіркою встановлено факт реалізації двох пляшок горілки «Горілочка на бруньках» 0,5л. 38%> об. по ціні 84,90 гри. на загальну суму 169,80 грн., згідно фіскального чеку № 02559740568366 від 28.11.2018 р. в той час коли Постановою КМУ № 957 від 30.10.2008 р. «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» (зі змінами та доповненнями) встановлено мінімальна роздрібна ціна за 1 літр 100-відсоткового спирту становить 447,00 грн., а мінімально роздрібні ціни під ас реалізації визначаються як добуток відповідних затверджених мінімальних цін, міцності за об`ємом (у відсотках) і місткості тари (у літрах) поділених на 100 відсотків.

Таким чином мінімально роздрібна ціна на дві плішки горілки «Горілочка на бруньках» вміст спирту 38%>, 0,5 л. повинна становить 169,86 грн., а з урахуванням заокруглення не менше 169,90 грн. чим порушено вимоги Постанови Кабінету Міністрів України № 957 від 30.10.2008 р.. Приходні документи на вказаний товару до Акту перевірки не надано. Після ознайомлення керуючого магазином ОСОБА_2 з актом та додатками до перевірки остання відмовилась від їх підписання.

Таким чином податковий орган вважає, що позивачем порушено ст. 11, 11-1 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних та тютюнових виробів (зі змінами та доповненнями) та Постанову КМУ № 1251 від 27.12.2010 р. «Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів (зі змінами та доповненнями), також порушено постанову КМУ № 957 від 30.10.2008 р. «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв».

Перевірку закінчено 28.11.2018 року о 16 год 30 хв. Крім того в акті визначено, що до акту перевірки додаються фіскальний чек № 0367997 від 28.11.2018 року, додаток № І наявних у суб`єкта госп. тютюнових виробів».

ТОВ «ФОРА» було подано заперечення на Акт перевірки вих. № 323 від 29.11.2018 року та заперечення (доповнене) вих. № 330 від 07.12.2018 року після отримання повного тексту акту перевірки. Податковим органом відмовлено в задоволенні за перечень, а висновки акту перевірки залишено без змін.

22 грудня 2018 року ТОВ «ФОРА» отримала податкові повідомлення-рішення із розрахунками фінансових санкцій за № 0016494003, 0016504003, 0016514003 складені 19.12.2018 року за результатами перевірки.

Податковими повідомленнями-рішеннями застосовано наступні санкції: ППР № 0016494003, застосовано до ТОВ «ФОРА» за порушення ст. 11-1 Закону України № 481/95-ВР від 19 грудня 1995 року «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних та тютюнових виробів» (із змінами та доповненнями) суму штрафних санкцій в розмірі 145 908,42 грн. за реалізацію пачки сигар «Кендл Лайт Сеньйорита Арома Черрі» за ціною, що перевищує максимальні роздрібні ціни на тютюнові вироби;

ППР № 0016504003, застосовано до ТОВ «ФОРА» за порушення ст. 11 Закону України № 481/95-ВР від 19 грудня 1995 року «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних та тютюнових виробів» (із змінами та доповненнями) суму штрафних санкцій в розмірі 17 000 грн. за факт зберігання пляшки горілки «Хлібний дар «класичний» 0,7 місткість, вміст спирту 40% об., по ціні 125,20 гри. виробник ТОВ «Національна горілчана компанія», маркована маркою акцизного податку з пошкодженням;

ППР № 0016514003, застосовано до ТОВ «ФОРА» за порушення п. 1 постанови КМУ № 957 від ЗО. 10.2008 р. «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв (зі змінами та доповненнями), ч. 10 ст. 18 Закону України № 481/95-ВР від 19 грудня 1995 року «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних та тютюнових виробів», суму штрафних санкцій в розмірі 10000 грн. за факт реалізації двох пляшок горілки «Горілочка на бруньках» 0,5л. 38% об. за ціною нижче встановлених мінімальних роздрібних цін.

Після отримання податкових повідомлень-рішень ТОВ «ФОРА» оскаржило їх у адміністративному порядку, за результатами розгляду скарги - отримало рішення про результати розгляду скарги від 22.02.2019 року вих. № 8727/6/99-99-1 1-06-01-25 яким відмовлено в задоволенні скарги.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Щодо придбання перевіряючими тютюновий виріб - сигари, «Кендл Лайт Сеньйорита Арома Черрі», суд зазначає наступне.

Відповідно до підпункту 14.1.106 пункту 14.1 статті 14 ПК України максимальні роздрібні ціни - ціни, встановлені на підакцизні товари (продукцію з урахуванням усіх видів податків (зборів). Акцизний податок з реалізованих суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включається до максимальної роздрібної ціни. Максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) встановлюються виробниками або імпортерами товарів (продукції) шляхом декларування таких цін у порядку, встановленому цим Кодексом. Продаж суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни, не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Згідно з підпунктом 14.1.252 пункту 14.1 статті 14 ПК України тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування.

Відповідно до пункту 215.1 статті 215 ПК України, тютюнові вироби відносяться до підакцизних товарів. Перелік підакцизних товарів, які описано та класифіковано згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТ ЗЕД), та ставки акцизного податку, за якими обчислюється акцизний податок з таких товарів, встановлено пунктом 215.3.2 статті 215 ПК України.

Відповідно до підпункту 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 ПК України, сигарети без фільтру, цигарки та сигарети з фільтром класифікуються за кодами 2402 20 90 10 та 2402 20 90 20 УКТ ЗЕД відповідно, сигари, сигарили - за кодом 2402 10 00 00 УКТ ЗЕД. тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн «гомогенізований» або «відновлений»; тютюнові екстракти та есенції - в товарній позиції 2403 УКТ ЗЕД.

Згідно з пунктом 221.1 статті 221 ПК України обчислення сум акцизного податку з тютюнових виробів здійснюється одночасно за адвалорними та специфічними ставками, а базою оподаткування таких товарів відповідно до пункту 214.5 статті 214 ПК України є база, визначена відповідно до пункту 214.1 та пункту 214.4 статті 214 ПК України.

Підпунктами 214.1.1 та 214.1.2. пункту 214.1 статті 214 ПК України визначено, що у разі обчислення акцизного податку із застосуванням адвалорних ставок базою оподаткування є вартість реалізованого товару, виробленого на митній території України/ввезеного на митну територію України товару, за встановленими виробником/імпортером максимальними роздрібними цінами на товари (продукцію), з урахуванням податку на додану вартість та акцизного податку.

Адвалорна ставка на рівні 12 відсотків встановлена лише на сигарети, які класифікуються за кодами 2402 20 90 10 та 2402 20 90 20 УКТ ЗЕД (підпункт 2 15.3.2 пункту 215.3 статті 2 15 ПК України).

Підпунктом 215.3.10 пункту 215.3 статті 215 ПК України встановлено, зокрема, що для тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, реалізованих відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 ПК України, ставка податку становить 5 відсотків. Базою оподаткування акцизним податком є вартість (з податком на додану вартість та без урахування акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до підпункту 2І4.І.4 пункту 214.1 статті 214 ПК України.

Згідно з підпунктом 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 ПК України об`єктами оподаткування є операції з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Отже, у роздрібній мережі продаж сигарет (з фільтром, без фільтру) здійснюється за цінами, не вищими за МРЦ, збільшеними на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Тобто до вартості пачки сигарет (з урахуванням податку на додану вартість та акцизного податку (крім акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів)), не вищої за МРЦ (100 відсотків), додається акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизними товарами - 5 відсотків вказаної вартості. Вартість пачки сигарет, вище якої не дозволено її реалізацію, можна отримати помноживши МРЦ (вказану на пачці) на 1,05.

Продаж інших тютюнових виробів у роздрібній мережі здійснюється за цінами, рівень яких визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням податку на додану вартість та акцизного податку (крім акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) та акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що становить 5 відсотків вказаної вартості.

Судом встановлено, що опис залишків тютюнових виробів не складався.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного суду від 10.05.2018 у справі №826/12133/16 та в рішенні Київського окружного адміністративного суду від 19.02.2019 у справі №320/6335/18.

Щодо другого порушення, а саме - зберігання пляшки горілки «Хлібний дар «класичний» 0,7 місткість, вміст спирту 40% об., по ціні 125,20 грн. виробник ТОВ «Національна горілчана компанія», маркована маркою акцизного податку з пошкодженням, що унеможливлює встановлення реквізитів, передбачених абзацом 7 пункту 5 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого Постановою КМУ № 1251 від 27.12.2010 р. суд зазначає, що марка акцизного податку була не пошкоджена, а замащена (забруднена) клеєм. Марка акцизного податку на якій зазначено індекс регіону України (згідно з додатком), що відповідає місцезнаходженню виробника продукції, позначений двома цифрами (для маркування вітчизняної продукції) - « 23», серія із чотирьох літер і шестизначний номер - «ААБЖ 227947» два двозначних числа (місяць і рік, у якому вироблено марки для алкогольних напоїв) або двозначне та однозначне числа (рік і квартал, у якому вироблено марки для тютюнових виробів) через скісну риску -« 10/18» сума акцизного податку (для алкогольних напоїв), сплаченого за одиницю продукції, з точністю до тисячного знака, крім суми акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі алкогольних напоїв - «З..,549 грн.». Сума акцизного податку повинна бути зазначена 35,549 грн. - цифра 5 гривневого позначення забруднена клеєм.

Відповідно до висновків Європейського суду з прав людини, викладених в рішеннях від 23.09.1982 р. по справі «Спорронг і Льоннрот проти Швеції» та від 1 1.03.2003 р. по справі «Новоселецький проти України», від 01.06.2006 року по справі «Федоренко проти України», в яких ЄСПЛ наголошує на необхідності дотримання справедливої рівноваги між інтересами публічними та приватними шляхом забезпечення пропорційності між застосованими заходами та переслідуваною метою.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» Суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Затертість як пошкодження на марці акцизного податку не є умисною дією, спрямованою на зменшення до сплати чи ухилення від сплати акцизного податку, а тому суд зазначає, що такий стан марки акцизного податку на алкогольному напої вартістю 125,20 грн., де розмір акцизного податку визначений 35,549 грн. не може бути підставою для застосування штрафної санкції в розмірі 17 000 гривень.

Щодо порушення про реалізація алкогольних напоїв - горілки «Горілочка на бруньках» 0,5л. 38% об. по ціні 84,90 грн. на загальну суму 169,80 грн., згідно фіскального чеку № 02559740568366 від 28.1 1.2018 р. в той час коли Постановою КМУ № 957 від 30.10.2008 р. «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв», суд зазначає наступне.

Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 48І/95-ВР від 19.12.1995 року зі змінами та доповненнями у ст. 1 визначено, шо мінімальні оптово-відпускні ціни на алкогольні напої - ціни, які визначаються за кодами виробів Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності за І літр 100-відсоткового спирту, обраховані виходячи з найнижчої оптової ціни на вітчизняну або контрактної вартості па імпортну продукцію та податків і зборів, які відповідно до чинного законодавства підлягають сплаті з одиниці продукції вітчизняними виробниками й імпортерами, та з урахуванням вартості тари. В той же час визначено мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої - ціни, які визначаються виходячи з мінімальних оптово-відпускних цін на цю продукцію та торговельної надбавки. Тобто мінімальні роздрібні ціни визначаються на одиницю продукції, тобто на плашку, а не на об`єм продукції літри.

Постановою КМУ № 957 від 30.10.2008 р. «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» (зі змінами та доповненнями) встановлено розмір мінімальних роздрібних цін на горілку за 1 літр 100-відсоткового спирту в розмірі 447 грн.. У Примітках п. 4 до Постанови зазначено, що мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв, визначені (розраховані) згідно з примітками 1 - 3 цього додатка, заокруглюються: у бік зменшення до найближчого числа, що закінчується на 0, якщо закінчуються від 1 до 4 копійок; у бік збільшення до найближчого числа, що закінчується на 0, якщо закінчуються від 5 до 9 копійок.

Виходячи із вказаної норми Постанови КМУ № 957 від 30.10.2008 р. - при розрахунку мінімальної роздрібної ціни на одиницю продукції - горілки 0,5л. 38% об. - мінімальна роздрібна ціна на горілку 0,5л. 38% об. Становить 447 грн. *38%об. *0,5 л. = 84,93 грн. з урахуванням визначеного заокруглення = 84,90 грн.

Тобто, ТОВ «ФОРА» при реалізації горілки «Горілочка на бруньках» 0,5л. 38% об. двох пляшок по ціні 84,90 грн. на загальну суму 169,80 грн., згідно фіскального чеку № 02559740568366 від 28.11.2018 р. не порушувало вимог Постанови КМУ № 957 від 30.10.2008 р. та Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95-ВР від 19.12.1995 року (зі змінами та доповненнями) про реалізацію алкогольних напоїв за дотриманням вимог про мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої.

Таким чином, винесені податкові повідомлення рішення є протиправними і не відповідають вимогам чинного законодавства, тому оскаржені податкові повідомлення-рішення підлягають скасуванню.

Частина 2 статті 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частинами 1 та 2 статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки адміністративний позов підлягає до задоволення, то судові витрати слід відшкодувати на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 9, 73-78, 242-246, 250, 255 КАС України, суд

в и р і ш и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень № 0016494003, №0016504003, №0016514003 від 19.12.2018.

Стягнути з Головного управління ДФС у Київській області (код ЄДРПОУ 39393260) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ТОВ «Фора» (код ЄДРПОУ 32294897) сплачений ним судовий збір у розмірі 2593 (дві тисячі п`ятсот дев`яносто три) грн. 63 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Лиска І.Г.