
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
05 травня 2021 року Справа № 280/828/21 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сіпаки А.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Північний 9" (вул. Гагаріна, буд. 9, м. Токмак, Токмацький район, Запорізька область,71708) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Північний 9" (далі - відповідач), в якому позивач просить суд: визнати бездіяльність відповідача щодо ненадання публічної інформації за запитом від 21.11.2021 та зверненнями від 04.02.2020 та 31.08.2020; зобов`язати відповідача надати позивачу повну інформацію, що запитувалась згідно запиту та звернень.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач звертався до відповідача з запитами про надання публічної інформації, а саме: калькуляцію розрахунків тарифу на оплату за утримання будинку та прибудинкової території з 01.01.2017 по 31.10.2019 (в розрізі кожного року окремо); калькуляцію розрахунків тарифу на оплату за утримання будинку та прибудинкової території з 01.01.2020; належним чином завірені копії документів щодо затвердження відповідних тарифів на оплату за утримання будинку та прибудинкової території з 01.01.2017 по 31.12.2019 (копії протоколів загальних зборів, тощо); копії договорів у управляючою компанією на вивіз сміття з 01.01.2017 по 02.03.2020; копія статуту ОСББ «Північний 9» та копії змін до статуту, в разі їх внесення станом на 31.10.2019. відповідачем запитувану інформацію надано не було, а тому вважає таку бездіяльність відповідача протиправною та просить позов задовольнити.
Ухвалою суду від 04.02.2021 позовну заяву у справі № 280/828/21 залишено без руху та наданий позивачу строк 10 днів з моменту отримання цієї ухвали для усунення недоліків.
Ухвалою суду від 01.03.2021 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження, без виклику сторін.
13.04.2021 на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначається, що інформація щодо діяльності відповідача є загальнодоступною для всіх, щороку управління звітує про використання кошторису обєднання, приймаються рішення щодо надходження та витрат коштів, кадрових змін, однак позивач присутній на зборах не був жодного разу. Крім того, зазначає, що управління готове до співпраці з кожним співвласником та надає запитувану інформацію. Просить у задоволенні позову відмовити.
Позивач 16.04.2021 на адресу суду надав відповідь на відзив, де зазначає, що частково надані документи не вичерпують суті спору, а тому просить позов задовольнити.
Згідно ч. 5 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Статтею 258 КАС України передбачено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до п. 10 ч.1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 243 КАС України, у виняткових випадках залежно від складності справи складення рішення, постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як десять, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - п`ять днів з дня закінчення розгляду справи.
Згідно з ч. 4 ст. 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Отже, відповідно до вищевказаних приписів КАС України, справу розглянуто судом в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами умежах строку, встановленого ст. 258 КАС України.
Розглянувши адміністративний позов та додані до нього матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких він ґрунтується, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, в їх сукупності, суд зазначає наступне.
Позивач 21.11.2019 сформував запит на отримання публічної інформації, в якому просив надати йому наступні документи: калькуляцію розрахунків тарифу на оплату за утримання будинку та прибудинкової території з 01.01.2017 по 31.10.2019 (в розрізі кожного року окремо); належним чином завірені копії документів щодо затвердження відповідних тарифів на оплату за утримання будинку та прибудинкової території з 01.01.2017 по 30.10.2019 (копії протоколів загальних зборів, тощо); копії договорів у управляючою компанією на вивіз сміття з 01.01.2017 по 31.11.2019; копія статуту ОСББ «Північний 9» та копії змін до статуту, в разі їх внесення станом на 31.10.2019.
У відповідь на вказаний запит позивач отримав лист № 3 від 14.02.2020, де повідомлялось, що протягом 2011-2019 років, в другій декаді грудня, проводились загальні збори співвласників багатоквартирного будинку. Кожен рік правління звітувало про використання кошторису обєднання, приймаються рішення щодо надходження та витрат коштів, затверджувався кошторис, приймалися рішення щодо кадрових змін, однак позивач за 8 років жодного разу присутнім не був. Запропоновано користуватись калькуляцією розрахунків тарифу на оплату утримання будинку та прибудинкової території, прийнятою загальними зборами 04.07.2013. у період з 01.01.2017 по 31.10.2019 сума квартплати не змінювалась.
Крім того, позивачем сформовано звернення з проханням надати наступні документи: калькуляцію розрахунків тарифу на оплату за утримання будинку та прибудинкової території з 01.01.2017 по 31.10.2019 (в розрізі кожного року окремо); калькуляцію розрахунків тарифу на оплату за утримання будинку та прибудинкової території з 01.01.2020; належним чином завірені копії документів щодо затвердження відповідних тарифів на оплату за утримання будинку та прибудинкової території з 01.01.2017 по 31.12.2019 (копії протоколів загальних зборів, тощо); копії договорів у управляючою компанією на вивіз сміття з 01.01.2017 по 02.03.2020; копія статуту ОСББ «Північний 9» та копії змін до статуту, в разі їх внесення станом на 03.02.2020.
Доказів підтвердження отримання вказаного звернення ні позивачем ні відповідачем до суду не надано, як і не надано відповіді на вказане звернення.
Також 31.08.2020 позивачем сформовано звернення на адресу відповідача з проханням надати наступні документи: калькуляцію розрахунків тарифу на оплату за утримання будинку та прибудинкової території з 01.01.2017 по 31.08.2020 (в розрізі кожного року окремо); належним чином завірені копії документів щодо затвердження відповідних тарифів на оплату за утримання будинку та прибудинкової території з 01.01.2017 по 31.08.2020 (копії протоколів загальних зборів, тощо); копія статуту ОСББ «Північний 9» та копії змін до статуту, в разі їх внесення станом на 31.08.2020; копію протоколу позачергового засідання співвласників ОСББ «Північний 9» від 29.02.2020, яке було призначено на підставі звернення позивача.
Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення вказане звернення було отримано відповідачем 04.09.2020. копії відповіді до суду не надано.
Оскільки станом на момент звернення до суду із цим позовом позивач відповіді на свої запит та звернення не отримав, що порушує його права, за їх захистом позивач звернувся до суду.
Вирішуючи справу, суд керується таким.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Приписами статті 40 Конституції України визначено, що держава гарантує, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов`язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Відповідно до ст.3 Закону України "Про звернення громадян" під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги. Даною статтею також надано тлумачення зазначених термінів.
Зокрема, заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.
Згідно з ст.1 Закону України "Про інформацію", інформація - будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді.
Приписами статті 5 Закону України "Про інформацію" визначено, що кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів. Реалізація права на інформацію не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб.
Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначає Закон України «Про об`єднання співвласників житлового будинку» №2866-III від 29.11.2001 (далі Закон №2866-III, у редакції чинній станом на момент виникнення спірних правовідносин).
Згідно з приписами ст. 1 Закону №2866-III:
об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об`єднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна;
співвласники багатоквартирного будинку (далі - співвласники) - власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.
Частиною 1 ст. 4 Закону №2866-III визначено, що об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.
За ч. 1 ст. 14 Закону №2866-ІІІ співвласник має право: брати участь в управлінні об`єднанням у порядку, визначеному цим Законом і статутом об`єднання; обирати та бути обраним до складу статутних органів об`єднання; знайомитися з протоколами загальних зборів, робити з них виписки; одержувати в установленому порядку інформацію про діяльність об`єднання; вимагати від статутних органів захисту своїх прав та дотримання співвласниками правил добросусідства;
Об`єднання на вимогу співвласника зобов`язане надати йому для ознайомлення всі свої фінансові звіти (ч. 1 ст. 14 Закону №2866-ІІІ).
Згідно зі ст.10 вказаного Закону України "Про інформацію", за змістом інформація поділяється на такі види: інформація про фізичну особу; інформація довідково-енциклопедичного характеру; інформація про стан довкілля (екологічна інформація); інформація про товар (роботу, послугу); науково-технічна інформація; податкова інформація; правова інформація; статистична інформація; соціологічна інформація; інші види інформації.
Відповідно ч.6 ст.5 Закону України "Про звернення громадян" письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв`язку (електронне звернення).
Приписами частини 1 статті 14 Закону України "Про звернення громадян" передбачено, що органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об`єднання громадян, посадові особи зобов`язані розглянути пропозиції (зауваження) та повідомити громадянина про результати розгляду.
Відповідно до ч.1 ст.20 Закону України "Про звернення громадян" звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п`ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п`яти днів.
Згідно з ч.1 ст.15 Закону України "Про звернення громадян" передбачено, що органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов`язані об`єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).
Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, та інформації, що становить суспільний інтерес визначено Законом України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 №2939-VI (далі - Закон №2939-VI).
Відповідно до ст. 1 Закону №2939-VI, публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.
Статтею 3 Закону України «Про доступ до публічної інформації», встановлені гарантії забезпечення права на доступ до публічної інформації, згідно якої, право на доступ до публічної інформації гарантується, зокрема:
- обов`язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом;
- визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє;
- юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.
Також, доступ до публічної інформації відповідно до цього Закону здійснюється на принципах, зокрема, прозорості та відкритості діяльності суб`єктів владних повноважень; вільного отримання, поширення та будь-якого іншого використання інформації, що була надана або оприлюднена відповідно до цього Закону, крім обмежень, встановлених законом (ст. 4 цього ж Закону).
Згідно ст. 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації», доступ до інформації забезпечується шляхом:
1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації: в офіційних друкованих виданнях; на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет; на єдиному державному веб-порталі відкритих даних; на інформаційних стендах; будь-яким іншим способом;
2) надання інформації за запитами на інформацію.
Отже, доступ до публічної інформації, крім передбаченої цим Законом публічної інформації з обмеженим доступом, щодо якої існує спеціальний порядок її поширення, можливо за допомогою двох способів, а саме отримання такої інформації з загальнодоступних встановлених законом джерел оприлюднення суб`єктами владних повноважень публічної інформації, або за результатами надання такої інформації у відповідь на конкретне відповідне звернення особи.
Згідно з ст. 12 Закону №2939-VI визначено, що суб`єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є:
1) запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об`єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб`єктів владних повноважень;
2) розпорядники інформації - суб`єкти визначені у ст. 13 цього Закону;
3) структурний підрозділ або відповідальна особа з питань доступу до публічної інформації розпорядників інформації.
За приписами ст. 13 Закону №2939-VI розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються:
1) суб`єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб`єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов`язковими для виконання;
2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів;
3) особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб`єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов`язаної з виконанням їхніх обов`язків;
4) суб`єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.
До розпорядників інформації, зобов`язаних оприлюднювати та надавати за запитами інформацію, визначену в цій статті, у порядку, передбаченому цим Законом, прирівнюються суб`єкти господарювання, які володіють:
1) інформацією про стан довкілля;
2) інформацією про якість харчових продуктів і предметів побуту;
3) інформацією про аварії, катастрофи, небезпечні природні явища та інші надзвичайні події, що сталися або можуть статися і загрожують здоров`ю та безпеці громадян;
4) іншою інформацією, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідною інформацією).
На розпорядників інформації, визначених у пунктах 2, 3, 4 частини першої та в частині другій цієї статті, вимоги цього Закону поширюються лише в частині оприлюднення та надання відповідної інформації за запитами.
Усі розпорядники інформації незалежно від нормативно-правового акта, на підставі якого вони діють, при вирішенні питань щодо доступу до інформації мають керуватися цим Законом.
Розпорядники інформації зобов`язані:
1) оприлюднювати інформацію, передбачену цим та іншими законами;
2) систематично вести облік документів, що знаходяться в їхньому володінні;
3) вести облік запитів на інформацію;
4) визначати спеціальні місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, а також надавати право запитувачам робити виписки з них, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо;
5) мати спеціальні структурні підрозділи або призначати відповідальних осіб для забезпечення доступу запитувачів до інформації та оприлюднення інформації;
6) надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об`єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію (ст. 14 Закону №2939-VI).
Відповідно до положень ч.ч. 1-4 ст. 19 Закону №2939-VI, запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача. Письмовий запит подається в довільній формі.
Відповідно до ст. 20 Закону №2939-VI, розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту. Клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обґрунтованим. У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту.
Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 22 Закону №2939-VI, розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках: 1) розпорядник інформації не володіє і не зобов`язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит; 2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону; 3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов`язані з копіюванням або друком; 4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п`ятою статті 19 цього Закону. Відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації. Розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов`язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником.
Згідно з нормою ст. 23 Закону №2939-VI рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.
Запитувач має право оскаржити: 1) відмову в задоволенні запиту на інформацію; 2) відстрочку задоволення запиту на інформацію; 3) ненадання відповіді на запит на інформацію; 4) надання недостовірної або неповної інформації; 5) несвоєчасне надання інформації; 6) невиконання розпорядниками обов`язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону; 7) інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.
Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши викладене вище та подані позивачем ідентичні запити у сукупності, суд дійшов висновку, що позивач є розпорядником запитуваної інформації та повинен надавати відповідь на такі запити у порядку і спосіб, визначені Законом №2939-VI.
Тобто, запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію або зверненням не залежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту і в силу норми ст. 14 Закону розпорядники інформації зобов`язані надавати достовірну, точну та повну інформацію.
Судом з`ясовано, що позивач скеровував один запит на отримання публічної інформації та два звернення, однак докази отримання запитуваної відсутні.
Відповідач стверджує про готовність до співпраці зі всіма співвласниками та зазначає про надання разом з відзивом всієї запитуваної інформації.
Разом з тим у суду відсутні відомості щодо отримання відповідачем звернення, датованого від 04.02.2020.
За обставин відсутності доказів щодо отримання відповідачем звернення на отримання інформації від 04.02.2020, суд позбавлений можливості оцінювати будь-які дії чи бездіяльність відповідача щодо такого запиту.
З огляду на викладене, позовні вимоги в частині звернення від 04.02.2020 звернуті до відповідача є необґрунтованими та непідтвердженими, а тому у їх задоволенні слід відмовити.
Водночас, судом досліджено запит від 21.11.2019 та звернення від 31.08.2020.
До позову позивач долучив відповідь на запит від 21.11.2019, датовану 14.02.2020.
З огляду на викладене, відповідач несвоєчасно надав відповідь на вказаний публічний запит, як і не надав відповідь на звернення від 31.08.2020, а тому вказане є протиправною бездіяльністю, оскільки не узгоджується із вимогами закону.
Разом з тим щодо твердження відповідача про те, що всі запитувані документи були надані разом з відзивом, то в цій частині суд зазначає, що надання інформації розпорядником не звільняє його від обов`язку надати публічну інформацію на запит та відповідь на звернення.
Також з позиції суду, факт надсилання відповіді на запит разом із відзивом позивачу не може визнаватися виконанням вимог цього запиту та відповідного закону, оскільки вчинений після звернення позивача до суду із цим позовом.
З огляду на встановлення протиправної бездіяльності відповідача щодо ненадання своєчасної відповіді на запит від 19.11.2019 та не надання відповіді на звернення від 31.08.2020, суд вважає, що ним встановлено достатньо підстав для зобов`язання відповідача повторно розглянути та надати відповідь на запит від 19.11.2019 та на звернення від 31.08.2020, з врахуванням висновків суду.
Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Таким чином, на підставі системного аналізу норм чинного законодавства України та наявних у справі доказів, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Враховуючи приписи ст. 139 КАС України суд зазначає про необхідність стягнення судового збору за рахунок бюджетних асигнувань відповідача у сумі 908 грн.
Керуючись статтями 2, 5, 9, 72, 77, 78, 139, 241, 243-246 та 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Північний 9" (вул. Гагаріна, буд. 9, м. Токмак, Токмацький район, Запорізька область,71708) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Північний 9" щодо ненадання відповіді на запит ОСОБА_1 на отримання публічної інформації від 21.11.2019 та звернення від 31.08.2020.
Зобов`язати Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Північний 9" (вул. Гагаріна, буд. 9, м. Токмак, Токмацький район, Запорізька область,71708) повторно розглянути та надати відповідь на запит ОСОБА_1 на отримання публічної інформації від 21.11.2019 та звернення від 31.08.2020, з врахуванням висновків суду.
У задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Північний 9" (вул. Гагаріна, буд. 9, м. Токмак, Токмацький район, Запорізька область,71708) судові витрати у виді судового збору в сумі 908 (девятсот вісім) грн.
Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до частини 1 статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня й ого проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень КАС України рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Рішення складено у повному обсязі та підписано 05.05.2021.
Суддя А.В. Сіпака