Рішення № 96727871, 23.04.2021, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2021
Номер справи
260/31/21
Номер документу
96727871
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

23 квітня 2021 року м. Ужгород№ 260/31/21 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Іванчулинця Д.В.,

при секретарі судового засідання - Костелей І.Ф.,

позивача - ОСОБА_1 ,

позивача - ОСОБА_2 ,

представника позивачів - ОСОБА_37,

представника позивачів - ОСОБА_38,

представника відповідача - Гарапко В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 до Мукачівської міської ради про визнання протиправним та недійсним рішення, -

В С Т А Н О В И В:

У відповідності до ч. 3 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 23 квітня 2021 року проголошено вступну та резолютивну частини Рішення. Рішення в повному обсязі складено та підписано 05 травня 2021 року.

ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 (далі - позивачі) звернулися до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Мукачівської міської ради (далі - відповідач) про визнання протиправним та недійсним рішення.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 27 січня 2021 року відкрито загальне позовне провадження в даній адміністративній справі.

Ухвалою суду від 12 лютого 2021 року (суддя Ващилін Р.О.) об`єднано в одне провадження адміністративну справу № 260/31/21 за позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 до Мукачівської міської ради та № 260/43/21 за позовами ОСОБА_2 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 до Мукачівської міської ради. Об`єднаній справі присвоєно номер № 260/31/21.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 05 квітня 2021 року закрито підготовче провадження та призначено дану справу до судового розгляду.

У судовому засіданні позивачі та їх представники підтримали заявлені позовні вимоги у повному обсязі з мотивів наведених у позовній заяві та просили суд задовольнити позов повністю.

У судовому засіданні представник відповідача заперечив проти заявлених позовних вимог у повному обсязі з мотивів наведених у відзиві на позовну заяву та просив суд відмовити позивачам в задоволені позову повністю.

Заслухавши пояснення сторін та їх представників, розглянувши подані сторонами документи, матеріали справи, всебічно та повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

26 листопада 2020 року відбулося перше пленарне засідання першої сесії Мукачівської міської ради 8-го скликання.

Мукачівською міською радою прийнято ряд найважливіших рішень щодо структурування органу місцевого самоврядування та організації початку його роботи. Серед інших рішень в порядок денний якої включено зокрема питання «Про утворення постійних комісій Мукачівської міської ради». Дане рішення прийнято відкритим голосуванням, пакетом, більшістю голосів депутатів від загального складу ради. Зауважень та пропозицій щодо проекту рішення про утворення та затвердження складу постійних комісій Мукачівської міської ради та зауважень щодо пакетного голосування від депутатів не надходило.

Позивачі звернулися з даним позовом до Мукачівської міської ради, посилаючись на неврахування пропозиції депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «РІДНЕ ЗАКАРПАТТЯ» щодо реалізації їхнього права пропорційного представництва депутатської фракції в постійних депутатських комісіях Мукачівської міської ради

Як вбачається з прохальної частини позовної заяви позивачі просять:

1) визнати протиправним та недійсним рішення Мукачівської міської ради 8-го скликання №23 «Про утворення постійних комісій Мукачівської міської ради» від 26 листопада 2020 року

2) зобов`язати Мукачівську міську раду утворити постійні депутатські комісії з урахуванням ч.1ст.28 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», а саме забезпечити пропорційне представництво всіх депутатських фракцій Мукачівської міської ради у всіх постійних депутатських комісіях Мукачівської міської ради.

Щодо першої сесії ради нового скликання.

Відповідно до вимог ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», перша сесія новообраної міської ради скликається відповідною територіальною виборчою комісією.

Так, постановою Мукачівської міської територіальної виборчої комісії від 18 листопада 2020 року, призначено проведення першого пленарного засідання першої сесії Мукачівської міської ради 8 скликання на 26 листопада 2020 року.

Перше пленарне засідання першої сесії відкрив голова зазначеної територіальної виборчої комісії, який проінформував раду про підсумки виборів депутатів, а також про підсумки виборів міського голови.

З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання (ч.6 ст. 283 Виборчого кодексу України) та новообраного міського голови (ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»), головує на пленарних засіданнях ради першої сесії новообраний голова.

Згідно вимог Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій», а також чинного регламенту ради - на першій сесії новообраної ради забезпечено вирішення найважливіших питань структурування органу місцевого самоврядування та організації початку, безперервності і наступності роботи органу місцевого самоврядування.

На виконання покладених завдань Мукачівською міською радою прийнято відповідні рішення.

Щодо повноважень депутата ради.

Відповідно до статті 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закону), повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів.

Так, відповідно до Постанов Мукачівської міської територіальної виборчої комісії Мукачівського району Закарпатської області від 09 листопада 2020 року №78, від 13 листопада 2020 року №82, від 16 листопада 2020 року №88, від 18 листопада 2020 року №93, від 25 листопада 2020 року №96 депутатами Мукачівської міської ради Мукачівського району Закарпатської області зареєстровано 38 кандидатів в депутати. Після офіційного оголошення територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про результати голосування з виборів депутатів Мукачівської міської ради вступили в повноваження 38 депутатів, які розпочали свою діяльність. В обов`язки депутата входять участь у роботі сесій ради, засідань постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано (ч.4 ст.59 Закону).

Разом з тим, депутат має право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на сесіях ради, а також на засіданнях постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано (ч.6 ст.59 Закону ).

Щодо Порядку денного міської ради.

Частиною 4 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що міський голова, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради.

Пропозиції щодо питань на розгляд ради можуть вноситися міським головою, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом ради. Відтак, з метою безперервності роботи представницького органу Мукачівської міської територіальної громади, на першій сесії за пропозицією міського голови на розгляд сесії внесено ряд нагальних питань по організації роботи органу місцевого самоврядування, які підтримані більшістю голосів депутатами від загального складу та затверджено порядок денний.

За пропозицією міського голови на розгляд сесії запропоновано винести 22 питання та затвердити порядок денний. Матеріали сесії (порядок денний та проекти рішення) роздано депутатам для ознайомлення. При оголошені переліку рішень головуючий запропонував подати зауваження або пропозиції до даних проектів рішень. Жодних пропозицій та зауважень від депутатів не надходило, що підтверджується протоколом за №1 засідання 1-ої сесії Мукачівської міської ради 8-го скликання від 26 листопада 2020 року (том І, а.с.84-103).

Варто зазначити, що проекти рішень Мукачівської міської ради, як невідкладні згідно ч.11 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» були оприлюднені після їх підготовки 25 листопада 2020 року.

Утворення постійних комісій Мукачівської міської ради.

На виконання вимог п.2. ч.1 ст.26, ст.47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в порядок денний першої сесії Мукачівської міської ради під порядковим номером 23 включено питання про утворення постійних комісії Мукачівської міської ради.

Так, постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.

Відповідно до проекту вказаного рішення головуючим запропоновано утворити такі комісії:

з питань бюджету та регламенту;

з питань комунальної власності та земельних відносин;

з питань інфраструктури;

з питань гуманітарної політики;

з питань агропромислового розвитку,

та затвердити кількісний склад постійних комісій Мукачівської міської ради та обрати відповідно голову, заступника голови, секретаря та членів комісій:

Постійна комісія з питань бюджету та регламенту:

1. ОСОБА_10 - Голова комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "КОМАНДА АНДРІЯ БАЛОГИ"

2 . ОСОБА_11 - Заступник голови комісії

ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "ЗА МАЙБУТНЄ"

3. ОСОБА_12 - Секретар комісії

ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "КОМАНДА АНДРІЯ БАЛОГИ"

4. ОСОБА_13 -Член комісії

ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "КОМАНДА АНДРІЯ БАЛОГИ"

5. ОСОБА_5 Член комісії

ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "РІДНЕ ЗАКАРПАТТЯ"

6. ОСОБА_7 Член комісії

ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".

Постійна комісія з питань комунальної власності та земельних відносин:

1. ОСОБА_14 Голова комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "КОМАНДА АНДРІЯ БАЛОГИ"

2. ОСОБА_15 Заступник голови комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "ЗА МАЙБУТНЄ"

3. ОСОБА_16 Секретар комісії

ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ"

4. ОСОБА_17 Член комісії політична партія Всеукраїнське об`єднання "Батьківщина"

5. ОСОБА_18 Член комісії політична партія Всеукраїнське об`єднання "Батьківщина"

6 . ОСОБА_19 Член комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "ЗА МАЙБУТНЄ"

7. ОСОБА_20 Член комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА-ЗА ЖИТТЯ"

8. ОСОБА_21 Член комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "КОМАНДА АНДРІЯ БАЛОГИ"

9. ОСОБА_22 Член комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "КОМАНДА АНДРІЯ БАЛОГИ".

Постійна комісія з питань інфраструктури:

1. ОСОБА_23 Голова комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "ЗА МАЙБУТНЄ"

2. ОСОБА_24 Заступник голови комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "01 ЮЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ"

3. ОСОБА_25 Секретар комісії політична партія Всеукраїнське об`єднання "Батьківщина"

4. ОСОБА_26 Член комісії "КМКС" Партія угорців України

5. ОСОБА_27 Член комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ"

6. ОСОБА_28 Член комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "КОМАНДА АНДРІЯ БАЛОГИ"

7. ОСОБА_29 Член комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "КОМАНДА АНДРІЯ БАЛОГИ".

Постійна комісія з питань гуманітарної політики:

1. ОСОБА_30 Голова комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "КОМАНДА АНДРІЯ БАЛОГИ"

2. ОСОБА_31 Заступник голови комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "КОМАНДА АНДРІЯ БАЛОГИ"

3. ОСОБА_32 Секретар комісії політична партія Всеукраїнське об`єднання "Батьківщина"

4. ОСОБА_33 Член комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "КОМАНДА АНДРІЯ БАЛОГИ"

5. ОСОБА_9 Член комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ"

6. ОСОБА_39 Член комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ"

7. ОСОБА_34 Член комісії "КМКС" Партія угорців України

8. ОСОБА_8 Член комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".

Постійна комісія з питань агропромислового розвитку:

1. ОСОБА_3 Голова комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "РІДНЕ ЗАКАРПАТТЯ"

2. ОСОБА_6 Заступник голови комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ"

3. ОСОБА_4 Секретар комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "РІДНЕ ЗАКАРПАТТЯ"

4. ОСОБА_35 Член комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ"

5. ОСОБА_2 Член комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ"

6. ОСОБА_1 Член комісії ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "РІДНЕ ЗАКАРПАТТЯ"

7. ОСОБА_36 Член комісії "КМКС" Партія угорців України.

Тобто, враховуючи наведений склад комісій, суд приходить до переконання у дотриманні органом місцевого самоврядування пропорційного представництва депутатських фракцій, про порушення яких заявляють позивачі.

Варто зауважити і те, що даний проект рішення роздано для попереднього вивчення та опрацювання всім депутатам.

Між тим, жодних зауважень та/або пропозицій під час голосування від жодного депутата не надходило. Процедура дотримана. Рішення прийнято більшістю голосів від загального складу ради.

Щодо застосування ч.1 ст.28 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

Зазначаючи наведену норму в якості правової підстави позову, позивачі вказують на порушення відповідачем ч.1 ст.28 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», щодо не забезпечення пропорційного представництва всіх депутатських фракцій Мукачівської міської ради у всіх постійних депутатських комісіях Мукачівської міської ради.

Проте вказана норма закону не містить імперативного характеру, а зводиться до надання депутатським фракціям права пропорційного представництва у депутатських комісіях. Відтак, порушень при формуванні складу комісій органом місцевого самоврядування не допущено.

Стаття 19 Конституції України закріплює, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 26 вказаного Закону виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання утворення і ліквідації постійних та інших комісій ради, затвердження та зміна їх складу, обрання голів комісій.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» депутат, крім секретаря ради, повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради.

Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом (ч. 2 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Аналізуючи норми Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» судом встановлено, що:

1) чинним законодавством передбачений обов`язок депутата входити до складу однієї із постійних комісій ради;

2) рішення ради про затвердження складу постійної комісії приймається на пленарному засіданні ради більшістю депутатів від загального складу шляхом вільного волевиявлення кожного з них.

Затверджуючи склад постійних комісій, депутати Мукачівської міської ради висловили своє волевиявлення, прийнявши більшістю голосів рішення по складу кожної із постійних депутатських комісій.

Згідно із ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб`єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статтею 11 КАС України закріплено принцип змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

На переконання відповідача, позивачами не надано доказів того, що прийняття органом місцевого самоврядування оскаржуваних рішень супроводжувались порушенням норм чинного законодавства України. Також не надано доказів, що оскаржуваним рішенням були порушені їх права.

Обґрунтовуючи вимоги позовної заяви, позивачі стверджують, що при прийнятті оскаржуваного рішень було порушено принцип пропорційного представництва фракцій в постійних комісіях.

Так, як вбачається з фактичних обставин справи, міською радою було утворено 5 депутатських комісій, зокрема: з питань бюджету та регламенту з питань комунальної власності та земельних відносин, з питань інфраструктури, з питань гуманітарної політики та з питань агропромислового розвитку.

На думку позивачів застосування принципу пропорційності відносно депутатських фракцій означає, що у разі коли 5 депутатських комісій і 4 представники фракції - то в 4 із 5 комісій повинен бути і представник фракції. Натомість міська рада приймає рішення, за яким 3 представника фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "РІДНЕ ЗАКАРПАТТЯ" включено до складу однієї комісії.

Суд вважає, що такі доводи позивачів є помилковими.

Частиною 1 статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.

Постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.

Постійні комісії попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження відповідною радою, готують висновки з цих питань.

Постійні комісії за дорученням ради, голови, заступника голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря сільської, селищної, міської ради або за власною ініціативою вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних раді та виконавчому комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради органів, а також з питань, віднесених до відання ради, місцевих державних адміністрацій, підприємств, установ та організацій, їх філіалів і відділень незалежно від форм власності та їх посадових осіб, подають за результатами перевірки рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках - на розгляд ради або виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради; здійснюють контроль за виконанням рішень ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради. (ч. ч. 4, 5, 6 ст. 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Згідно вимог ч. 10 ст. 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» за результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації.

Таким чином рішення постійних комісій мають рекомендаційний характер.

При цьому безпосередньо рішення ради відповідно до ч. 2 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради.

Депутат ради має право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на сесіях ради, а також на засіданнях постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано (ч. 6 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Аналогічна правова позиція щодо права пропорційного представництва всіх депутатських фракцій міської ради у всіх постійних депутатських комісіях ради викладена у рішенні Вищого Адміністративного Суду України від 29 липня 2009 року № К-3031/08 у справі про скасування рішення Хустської міської ради.

Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою не повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення.

Підставами позову є ті обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.

В адміністративному судочинстві діє принцип диспозитивності, який покладає на суд обов`язок вирішувати лише ті питання, про вирішення яких його просять сторони у справі (учасники спірних правовідносин). Під час розгляду справи суд зв`язаний предметом і обсягом заявлених позивачем вимог.

Вказаний принцип знайшов своє відображення у частині другій статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, в якій вказано, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Цей принцип також передбачає, що особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Відповідно до частини першої статті 72, частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

У даній справі, на переконання суд зазначає, що позивачами не доведено належними і допустимими доказами, будь-яких проявів порушення органом місцевого самоврядування процедури прийняття оскаржуваного рішення, чи не дотримання норм матеріального права під час прийняття такого.

Не наводять позивачі і норм закону, які, на їх переконання, порушив відповідач, обмежуючись виключно посиланням на декларативні норми правомочності депутата, які органом місцевого самоврядування не порушувались.

Отже, проаналізувавши обставини, якими позивачі обґрунтовують свою вимогу, суд зазначає, що фактичними обставинами справи, та наявними у ній матеріалами, не встановлено порушення органом місцевого самоврядування норм матеріального права у спірних правовідносинах, що є підставою для відмови у задоволенні позову.

Судові витрати по справі у відповідності до ч. 2 ст. 139 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 5, 9, 19, 77, 205, 241 - 246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 до Мукачівської міської ради про визнання протиправним та недійсним рішення - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (з урахуванням особливостей, що встановлені пп. 15.5 п. 15 Розділу VII КАС України).

СуддяД.В. Іванчулинець