
№ 415/1498/21
№ 3/415/364/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05.05.21 року м. Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Березін А.Г., за участю адвоката Жердєва С.М., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Головного управління ДПС у Луганській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, директором ДП «Лисичанське спеціалізоване управління № 10», реєстраційний номер НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 163-4, ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
03 березня 2021 року, при проведенні документальної перевірки Дочірнього підприємства «Лисичанське спеціалізоване управління № 10», код ЄДРПОУ 36403726, розташованого за адресою: Луганська область, місто Лисичанськ, тер-я Майданчик НПЗ, було встановлене порушення, допущене посадовою особою – директором ДП «Лисичанське спеціалізоване управління № 10», ОСОБА_1 яке встановлено актом № 335/12-32-05-09-05/36403726, а саме: п.п. 44.1, 44.2 статті 44, п.п. 134.1.1. пункту 134.1 статті 134, п.п. 140.4.2 пункту 140.4 статті 140 Податкового кодексу України, в результаті чого завищено значення об`єкту оподаткування податком на прибуток в період, що перевірявся, на загальну суму 5041175 грн., у тому числі за 2017 рік – 158935грн, за 2018 рік в сумі 2461705грн., за 2019 рік в сумі 2420535грн; ст. 198 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на додану вартість всього на загальну суму 1013795грн., в тому числі в розмірі звітних податкових періодів, за серпень 2017 у сумі 9230грн., за вересень 2017 у сумі 19517грн., за жовтень 20172115грн., за листопад 2017 у сумі 1874грн., за жовтень 2018 у сумі 37293грн., за листопад 2018 у сумі 310771 грн., за грудень 2018 у сумі 143900грн., за квітень 2019 у сумі 50827 грн.,за червень 2019 у сумі 148283грн., за липень 2019 у сумі 8600грн., за вересень 2019 у сумі 126500, за жовтень 2019 у сумі 6192грн., за листопад 2019у сумі 148692грн.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, не визнав, з обставинами викладеними в протоколах не погодився. Надав пояснення аналогічні викладеним письмово. Повідомив, що зазначені наразі в адміністративному порядку була подана скарга до Державної податкової служби України на повідомлення-рішення винесені податковим органом з якими він не згодний та які складені на підставі акту перевірки від 29 березня 2019 року.
Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , адвоката Жердєва С.М. та дослідивши матеріали справи, суд приходить до таких висновків.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
14 квітня 2021 року постановою Лисичанського міського суду Луганської області справу про адміністративне правопорушення №415/1498/21 (номер провадження 3/415/364/21) стосовно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП та справу про адміністративне правопорушення №415/1502/21 (номер провадження 3/415/365/21) за ч.1 ст.163-4 КУпАП, об`єднано в одне провадження з присвоєнням єдиного унікального номеру 415/1498/21.
Судом встановлено, що з 12.03.2020 року по 17.03.2020 та з 10.02.2021 по 24.02.2021 року уповноваженими особами ГУ ДПС у Луганській області здійснювалась документальна планова невиїзна перевірка ДП «Лисичанське спеціалізоване управління № 10» з питань дотримання вимог податкового, валютного законодавства за період з 01.01.2017 року по 31.12.2019 року, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, правильності нарахування, обчислення та сплати військового збору, а також по нарахуванню внеску на загальнообов`язкове державне страхування.
На підставі зазначеного акту перевірки контролюючим органом винесені податкові повідомлення-рішення №00004530711, 00004540711, 0000455711, 00004560711, 00004570711, 00004580711 від 29.03.2021 року, не погодившись з якими директором ДП «ЛСУ № 10» ОСОБА_1 , в порядку ст.56 ПКУ було направлено скаргу до Державної податкової служби України, в якій просив зазначені повідомлення-рішення скасувати.
На день розгляду справи про адміністративне правопорушення скарга директора ДП «ЛСУ № 10» ОСОБА_1 Державною податковою службою України не розглянута.
За таких обставин суд доходить висновку про те, що оскільки податкові повідомлення-рішення контролюючого органу на день розгляду справи про адміністративне правопорушення оскаржуються, вони не є остаточними та такими, що набрали законної сили.
Порушення податкового обліку, які зазначені у акті, складеному за результатами проведення перевірки, будуть перевірені під час адміністративного або подальшого судового оскарження податкових повідомлень-рішень.
Таким чином протоколи про адміністративні правопорушення, складені на підставі акту, законність та обґрунтованість якого оспорюється, остаточне рішення компетентного органу за результатами перегляду акта відсутнє.
За таких обставин протоколи про адміністративні правопорушення та акт перевірки не можуть бути визнані беззаперечними доказами вчинення адміністративного правопорушення, можливості доказування на даному етапі судового розгляду вичерпані.
За таких обставин суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.163-1, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, тому провадження у справі щодо неї має бути закрите на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.
Керуючись ст.ст.247 ч.1 п.1, 283-284 КУпАП, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Провадження у справі про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.163-1, ч.1 ст.163-4 КУпАП - закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, у зв`язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд.
Суддя: А.Г. Березін