Постанова № 9671562, 20.05.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
20.05.2010
Номер справи
2а-2674/10/12/0170
Номер документу
9671562
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

20.05.10Справа №2а-2674/10/12/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Котаревої Г.М., при секретарі судового засідання Суконновій Г.В., за участю представників сторін: від позивача не з'явився;

від відповідача - не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного Фонду України в м. Ялта АР Крим

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості у розмірі 4691,07 грн.

Суть спору: Управління Пенсійного Фонду України в м. Ялта АР Крим (далі позивач) звернувся до адміністративного суду із позовом дофізичної особи-підприємця ОСОБА_1(далі відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 4691,07 грн. Позов мотивовано наявністю у відповідача заборгованості зі сплати внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, суми штрафу, застосованої за несвоєчасну сплату страхових внесків.

Представник позивача у судове засідання не зявився, надіслав клопотання про розгляд справи за відсутності представника.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового засідання відповідач повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення судового розгляду справи не надав.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі суд, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим розглядати справу за відсутності представників сторін.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець, ідентифікаційний код НОМЕР_1 ; є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України від 09.07.03 року №1058-IV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”(далі Закон №1058).

Згідно із статтею 1 Закону №1058 страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, яке діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.

Стаття 3 Закону №1058 визначає, що Пенсійний фонд України і фізичні особи, що здійснюють перерахування внесків до системи накопичувального пенсійного забезпечення, є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.

Відповідно до п. 2 ст. 5 Закону №1958 виключно цим Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.

Згідно з пунктом 6 статті 17 Закону страхувальник зобовязаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Частиною 6 статті 20 Закону встановлено, що страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період для виду страхувальника, до якого відноситься позивач, встановлений зазначеною нормою закону один календарний місяць.

Відповідно до ч. 3 ст. 20 цього Закону обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Згідно із частинами 2 і 3 ст. 106 Закону №1058 суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

Відповідно до п. 6, 7 ст. 64 Закону №1058 територіальні органи Пенсійного фонду мають право застосовувати фінансові санкції, стягувати з платників страхових внесків недоїмку по страхових внесках.

Згідно із п. п. 2, 4, 5 ч. 9 ст. 106 Закону (в редакції, що діяла на час встановлення факту несвоєчасної сплати страхових внесків), за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;

50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

За донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначених сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховано ці суми.

За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п.11.11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за розрахунками сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягали сплаті за травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень 2009р., за відповідачем склалася заборгованість у сумі 4014,28 грн.

У зв'язку з несвоєчасною сплатою страхових внесків позивачем прийнято рішення №2203 від 16.09.2009р., у сумі 649,79 грн., у тому числі фінансова санкція у розмірі 325,60 грн., пеня 324,19 грн. Вказане рішення отримано відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Позивачем на адресу відповідача була направлена вимога № Ю 2476 від 03.11.09р. на суму 4109,07грн., яка була отримана відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідно до розрахунку позовних вимог, картки особового рахунку, загальна сума заборгованості відповідача складає 4691,07 грн.

Рішення та вимоги відповідачем у судовому порядку не оскаржені та не скасовані.

За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити у повному обсязі.

2.Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) на користь Управління Пенсійного Фонду України в м. Ялта АР Крим (р/р 2560670449012 у ВАТ “Державний Ощадний банк України” м. Сімферополь, МФО 324805, ЄДРПОУ 22300300) заборгованість у сумі 4691,07 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суду АР Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Котарева Г.М.