Постанова № 9670743, 15.04.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
15.04.2010
Номер справи
2а-381/10/5/0170
Номер документу
9670743
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

15.04.10Справа №2а-381/10/5/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Сидоренко Д.В., при секретарі Лалаєві Д.о. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кримські канікули»

про стягнення заборгованості у сумі 2039,30 грн.

Обставини справи: Державна податкова інспекція у м. Ялта АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кримські канікули» про стягнення 2039,30 грн. заборгованості з податку на додану вартість.

Позовні вимоги ґрунтуються на положеннях Закону України «Про систему оподаткування» та мотивовані тим, що відповідач не сплачує у встановлені законами терміни суми податків та зборів (обовязкових платежів).

Позивач у судове засідання не зявився, 13.04.2010 року надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач у судове засідання не зявився, про причини неявки суд не повідомив, заперечення на позов суду не надав, був сповіщений належним чином через засоби масової інформації.

Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

02.02.2005р. відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим як юридична особа за, про що видане відповідне Свідоцтво про державну реєстрацію (а.с.32), номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР № 11461020000000693.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач перебуває на обліку платника податків у Державній податковій інспекції у м. Ялта АР Крим.

Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» та відповідно до ст.9 цього Закону зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Підпунктом 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі Закон № 2181) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

18.11.2008 року позивачем було проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість, за результатами якої було складено Акт № 2538/15-2/33318447, в якому зафіксоване порушення терміну подачі податкової звітності, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1. ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (а.с.11).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000101502/0 від 23.01.2009р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість в сумі 340,00 грн.

У звязку з неможливістю вручення податкового повідомлення-рішення № 0000101502/0 від 23.01.2009р. було складено Акт № 230/15-2/33318447 від 13.03.2009 року (а.с.14) та відповідне податкове повідомлення-рішення було розміщено на дошці податкових оголошень.

22.04.2009 року позивачем було проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість, за результатами якої було складено Акт № 1358/15-2/33318447, в якому зафіксоване порушення терміну подачі податкової звітності, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1. ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (а.с.23).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000791502/0 від 08.05.2009р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість в сумі 680,00 грн.

У звязку з неможливістю вручення податкового повідомлення-рішення № 0000791502/0 від 08.05.2009р. було складено Акт № 594/15-2 від 19.05.2009 року (а.с.18) та відповідне податкове повідомлення-рішення було розміщено на дошці податкових оголошень.

10.09.2009 року позивачем було проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість, за результатами якої було складено Акт № 2285/15-2/33318447, в якому зафіксоване порушення терміну подачі податкової звітності, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1. ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (а.с.7).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення № 0001651502/0 від 22.09.2009р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість в сумі 1020,00 грн.

У звязку з неможливістю вручення податкового повідомлення-рішення № 0001651502/0 від 22.09.2009р. відповідне податкове повідомлення-рішення було розміщено на дошці податкових оголошень 06.10.2009 року.

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 ст. 5 Закону № 2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, зокрема, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Оскільки вищезазначені податкові повідомлення-рішення надіслані (вручені) відповідачу у встановленому Законом порядку, а також не оскаржені відповідачем, то відповідно, зазначені в них суми податкових зобовязань відповідача є узгодженими.

Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідачем сума заборгованості була частково погашена у розмірі 0,70 грн.

Таким чином на момент розгляду справи за відповідачем числиться заборгованість у розмірі 2039,30 грн. (340,00 + 680,00 + 1020,00 0,70).

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначених вимог та податкових повідомлень-рішень.

Станом на день розгляду справи, заборгованість відповідача перед бюджетом становить 2039,30 грн., що підтверджується наявними у справі первинними доказами виникнення податкових зобовязань.

Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Підпунктом 3.1.1. пункту 3.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.

Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів в реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканність, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист»).

За таких обставин справи позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Вступну та резолютивну частину постанови проголошено в судовому засіданні 15.04.10р.

У повному обсязі постанову складено 20.04.10р.

На підставі викладено, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кримські канікули» (98600, АРК, м. Ялта, вул. Київська, 36/7, кв. 7: ЄДРПОУ 33318447) заборгованість у сумі 2039,30 грн. з податку на додану вартість на користь Держбюджету м. Ялта, р/р №31110029700039 в УГК в АРК, ЄДРПОУ 24040636, МФО 824026, код платежу 14010100.

Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Сидоренко Д.В.