
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
30 квітня 2021 року м. Рівне№460/4079/21
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зозулі Д.П., перевіривши виконання вимог статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України за позовною заявою
ОСОБА_1
до Крупецької сільської ради Дубенського району
про визнання бездіяльності протиправною, стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Крупецької сільської ради Дубенського району, в якому просить суд:
визнати протиправною бездіяльність Крупецької сільської ради Дубенського району Рівненської області щодо ненарахування та невиплати середньомісячної заробітної плати за період працевлаштування з 01.01.2021 по 30.04.2021, з часу припинення повноважень на посаді Хотинського сільського голови Радивилівського району Рівненської області.
стягнути з Крупецької сільської ради Дубенського району Рівненської області на мою користь невиплачену середньомісячну заробітну плату за період працевлаштування з 01.01.2021 по 30.04.2021, з часу припинення повноважень на посаді голови Хотинського сільського голови Радивилівського району Рівненської області, в сумі 63 175.89 грн. (шістдесят три тисячі сто сімдесят п`ять гривень ) 89 копійок.
стягнути з Крупецької сільської ради Дубенського району Рівненської області на мою користь середньомісячний заробіток за весь час затримки виплати мені середньомісячної заробітної плати за період працевлаштування з 01.01.2021 по 31.01.2021, з часу припинення повноважень на посаді голови Хотинського сільського голови Радивилівського району Рівненської області, за період з 01.01.2021 року по дату прийняття рішення у справі.
За результатами перевірки матеріалів позовної заяви в порядку статті 171 КАС України, суддя встановив, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України.
Пунктом 5 частини 1 статті 171 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до пункту 17 частини першої статті 4 КАС України, публічна служба діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Так, частиною першою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до абзацу 1 частини другої статті 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як зазначено в частині п`ятій статті 122 КАС України для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
З аналізу наведених норм слідує, що для звернення до суду у справах щодо проходження публічної служби встановлюється місячний строк, а перебіг строку звернення до суду починається з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Предметом спору у даній справі є стягнення середньомісячної заробітної плати.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що відповідно до рішення Крупецької сільської ради Дубенського району Рівненської області від 20.11.2020 повноваження ОСОБА_1 на посаді Хотинського сільського голови Радивилівського району Рівненської області припинено.
Позивач вказує, що при звільненні 20 листопада 2020 року відповідач не провів з ним повного розрахунку. Тобто, про порушення своїх прав позивач дізнався саме 20.11.2020.
Всупереч вимогам статті 122 КАС України, позивач звернувся до суду з позовом понад місячний строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, а саме 21 квітня 2021 року (позовна заява надійшла до суду 27 квітня 2021 року).
Відповідно до частини шостої статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Суд вважає за необхідне підкреслити, що законодавче обмеження строку оскарження судового рішення, насамперед, обумовлено специфікою спорів, які розглядаються в порядку адміністративного судочинства, а запровадження таких строків обумовлене досягненням юридичної визначеності у публічно-правових відносинах. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними.
Суд встановив, що позивач будучи обізнаним про можливе порушення своїх прав, свобод чи інтересів, у встановлений строк звернення до суду не звернувся, доказів обставин, які були об`єктивно непереборними, не залежали від волевиявлення позивача та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного звернення до суду з цим позовом суду не надав.
Згідно з частинами першою та другою статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Отже, позивач має право звернутись до суду із заявою про поновлення строку звернення до суду, в якій необхідно зазначити обставини, що стали поважною причиною пропуску строку звернення до суду та надати докази, якими підтверджуються ці обставини.
Керуючись статтями 169, 241, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Крупецької сільської ради Дубенського району про визнання бездіяльності протиправною, стягнення заборгованості залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю не більше 10 днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремо не оскаржується.
Суддя Д.П. Зозуля