Ухвала суду № 96704250, 05.05.2021, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.05.2021
Номер справи
420/7176/21
Номер документу
96704250
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/7176/21

УХВАЛА

05 травня 2021 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Аракелян М.М., розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Константа-Марін» (код ЄДРПОУ 41989888; адреса: вул. Дальницька, 54, м. Одеса, 65005) до Одеської митниці Держмитслужби (код ЄДРПОУ 433334559; адреса: вул. Івана та Юрія Лип, 21А, м. Одеса, 65078) про визнання протиправним та скасування рішення, картки відмови,-

В С Т А Н О В И В:

29 квітня 2021 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла адміністративна позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Константа-Марін» до Одеської митниці Держмитслужби, у якій представник позивача просить суд:

визнати протиправним та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості №UA500500/2020/500029/2 від 18.09.2020 року, визнати протиправною та скасувати картку відмови у митному оформленні товарів №UA500500/2020/50054;

визнати протиправним та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості №UA500500/2020/500034/2 від 22.09.2020 року, визнати протиправною та скасувати картку відмови у митному оформленні товарів №UA500500/2020/50061.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями 29.04.2021 року о 14:28:17 справа №420/7176/21 розподілена на суддю Аракелян М.М.

Вивчивши матеріали позовної заяви, суд з`ясував, що її подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 КАС України, з таких підстав.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущення встановлено законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Строк звернення до адміністративного суду – це строк, в межах якого особа, яка має право на позов, повинна звернутися до адміністративного суду для захисту своїх прав у публічно – правових відносинах або для реалізації владних повноважень.

Строки звернення до адміністративного суду з позовом обмежують час, протягом якого такі правовідносини вважаються спірними.

Європейський суд з прав людини, юрисдикція якого поширюється на всі питання тлумачення і застосування Конвенції (пункт 1 статті 32 Конвенції), наголошує, що позовна давність – це законне право правопорушника уникнути переслідування або притягнення до суду після закінчення певного періоду після скоєння правопорушення. Застосування строків позовної давності має кілька важливих цілей, а саме : забезпечувати юридичну визначеність і остаточність, захищати потенційних відповідачів від прострочених позовів, та запобігати несправедливості, яка може статися в разі, якщо суди будуть змушені вирішувати справи про події, що мали місце у далекому минулому, спираючись на докази, які вже, можливо, втратили достовірність і повноту із плином часу (пункт 51 рішення від 22 жовтня 1996 року за заявами № 22083/93, 22095/93 у справі “Стаббінгс та інші проти Сполученого Королівства”; пункт 570 рішення від 20 вересня 2011 року за заявою у справі “ВАТ “Нафтова компанія “Юкос” проти Росії”).

Приписами ч. 2 ст. 122 КАС України встановлено, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Позивач, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду, зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску (ч. 6 ст. 161 КАС України).

Як встановлено судом, предметом спору є рішення про коригування митної вартості від 18.09.2020 року та 22.09.2020 року.

З урахуванням ч. 2 ст. 122 КАС України строк звернення до суду щодо оскарження вказаних рішень сплинув 18.03.2021 року та 22.03.2021 року відповідно.

При цьому, причин пропуску строку або підстав вважати пропущений строк поважним позивачем у позовній заяві не вказано, не надано до суду і окремого клопотання про поновлення пропущеного строку на звернення до суду.

Суд звертає увагу позивача на обов`язок визначений приписами ч. 6 ст. 161 КАС України, а саме:

у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Відповідно до ч.3 ст. 123 КАСУ, якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Вказана процесуальна норма містить умову, за якої позовна заява залишається без розгляду (після відкриття провадження по справі) - якщо позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними.

Відтак, суд надає позивачу можливість подати заяву про визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду з даним адміністративним позовом із наданням інших доводів та з підтверджуючими доказами.

Згідно ч.1 ст.123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до суду заяви про поновлення цього строку та інших доказів поважності причин його пропуску.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256, 294 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Адміністративну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Константа-Марін» (код ЄДРПОУ 41989888; адреса: вул. Дальницька, 54, м. Одеса, 65005) до Одеської митниці Держмитслужби (код ЄДРПОУ 433334559; адреса: вул. Івана та Юрія Лип, 21А, м. Одеса, 65078) про визнання протиправним та скасування рішення, картки відмови – залишити без руху.

Встановити позивачу 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Ухвала окремо оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя М.М. Аракелян