Постанова № 9670168, 13.04.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
13.04.2010
Номер справи
2а-155/10/5/0170
Номер документу
9670168
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

13.04.10Справа №2а-155/10/5/0170 Окружний адміністративний суд АР Крим у складі судді Сидоренко Д.В., при секретарі Лалаєві Д.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Феодосії АР Крим

доТовариства з обмеженою відповідальністю «Провіант»

про стягнення заборгованості,

Обставини справи: Державна податкова інспекція у м. Феодосії АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом доТовариства з обмеженою відповідальністю «Провіант» про стягнення фінансових санкцій у сумі 1200,00 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушені вимоги Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Позивач у судове засідання не зявився, 13.04.2010 року надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач у судове засідання не зявився, про місце, час та дату судового засідання повідомлений належним чином через засоби масової інформації, заперечень на адміністративний позов не надав.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд -

ВСТАНОВИВ:

Відповідач 28.08.2003р. зареєстрований Виконавчим комітетом Феодосійської міської ради АР Крим як юридична особа, про що видане відповідне Свідоцтво про державну реєстрацію (а.с.6) та зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 04055759Ю0040236.

17.12.2008 року Державною податковою інспекцією у м. Феодосії АР Крим проведена перевірка з контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу Товариством з обмеженою відповідальністю «Провіант».

В ході зазначеної перевірки господарської одиниці, а саме кафе, що знаходиться м. Феодосія, вул. Танкістів, 24, який належить відповідачу, в результаті якої встановлено порушення відповідачем вимог п. п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», які виразились в проведенні розрахункової операції на загальну суму 240.00 грн. без застосування реєстратора розрахункових операцій.

За результатами перевірки складений акт за № 0876/01/11/23/24043095 від 17.12.2008 року (а.с.12-13), з яким було ознайомлено відповідача 17.12.2008р., про що свідчить відмітка на акті. На підставі зазначеного акту прийняте рішення № 0007662303 від 23.12.2008 року про застосування штрафних (фінансових) санкції в розмірі 1200,00грн. (а.с.15), яке було направлено відповідачу, у звязку з неможливістю вручення рішення 0007662303 від 23.12.2008 року складено акт № 23-3 від 16.03.2009 року та зазначене рішення було розміщено на дошці податкових оголошень (а. с. 16).

Відповідно до пунктів 1.2 та 1.3 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання, це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України, а податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до ст.16 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби мають право здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під чинність Закону.

Зазначені санкції застосовані в порядку ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №1776 від 01.06.2000 року з наступними змінами й доповненнями та у силу ст. 25 цього Закону підлягають перерахуванню в Державний бюджет в 10-денний строк від дня одержання рішення.

Згідно до ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби мають право стягувати в бюджети та державні цільові фонди суми недоїмки, пені й штрафних санкцій у порядку, передбаченому законом.

При таких обставинах, вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.

Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.

Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.

Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.

На момент подачі позивачем адміністративного позову до суду відповідачем фінансові санкції у розмірі 1200,00 грн. до бюджету не перераховані.

Таким чином, позовні вимоги позивача засновані на Законі, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсязі.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 13.04.2010 року. У повному обсязі постанову складено 19.04.2010 року.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Провіант» (98100, АРК, м. Феодосія, провул. Танкистів, 24: ЄДРПОУ 24043095) до Державного бюджету (р/р 31114104700024, код платежу 3021080900, ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026) заборгованість у розмірі 1200,00 грн.

Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Сидоренко Д.В.