ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
23.03.10Справа №2а-1590/10/10/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Кудряшової А.М. ,
при секретарі судового засідання - Дєрюшковій І.А.,
за участю представників сторін:
від позивача Кирюхіна Я.М., довіреність від 20.11.2009 року,
відповідач не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Алушті АР Крим
до фізичної особа-підприємеця ОСОБА_2
про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в м. Алушті АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовом про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 у зв'язку з тим, що останній в порушення вимог Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та Закону України "Про систему оподаткування" більше року не надає до Державної податкової інспекції в м. Алушті АР Крим податкової звітності, а саме декларації про доходи громадян та інші бухгалтерські документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві, та просив позов задовольнити.
Відповідач про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином про що свідчить відмітка про вручення поштового відправлення адресатові (а.с.10) та відповідно до ст. 39 КАС України через друкований засіб масової інформації (а.с.12), у судове засідання явку свого представника не забезпечив, про причини неявки суд не повідомив, заперечень на адміністративний позов та заяв щодо неможливості розгляду справи за відсутністю його представника до суду не надав.
Суд, з урахуванням думки позивача, який наполягав на розгляді справи за відсутності відповідача, вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача за наявними в ній матеріалами відповідно до статті 128 КАС України.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлене наступне.
Управлінням по економіки та ринковим відношенням Алуштінської міської ради АР Крим 29.05.2003 року ОСОБА_2, ІПН НОМЕР_1, який проживає за адресою: 98500, АДРЕСА_1, був зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності фізична особа, про що видано відповідне Свідоцтво та у журналу обліку реєстраційних справ зроблено запис № 04055736ф0030725 (а.с.14).
Згідно довідки Державної податкової інспекції в м. Алушті АР Крим від 24.07.2003 року за № 409 (а.с.10) відповідач, ОСОБА_2, перебуває на податковому обліку в Державної податкової інспекції в м. Алушті АР Крим з 24.07.2003 року.
Згідно довідки Державної податкової інспекції в м. Алушті АР Крим від 22.03.2010 року за № 678/9/19 відповідач, станом на 19.03.2010 року не має податкового боргу (а.с.13) та відповідно до довідки від 11.01.2010 року (а.с.6) та наявного у матеріалах справи копії звіта, відповідачем, останню звітність в податкову інспекцію надавалась 22.01.2004 року за четвертий квартал 2003 рік (а.с. 16).
У відповідності зі ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. №2181-III платники податків повинні надавати в органи ДПІ звітність із періодичністю, установленою нормами чинного законодавства.
Пункт 1, 2 ч.1 ст. 9 Закону України “Про систему оподатковування” від 25.06.1991р. №1251-XII, передбачає обов'язок платників податків, зборів (обов'язкових платежів) подавати в державні податкові органи відповідно до діючого законодавства декларації і бухгалтерську звітність.
Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців” від 15.05.2003 р. № 755-IV набув чинності 01 липня 2004 року.
Статтями 2-3 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” від 15.05.2003 р. №755-IV, встановлюється, що відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців, регулюються Конституцією України, цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону. Дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб підприємців.
З викладеного вбачається, що даний закон є спеціальним нормативно-правовим актом, що прийнятий з метою регулювання правовідносин, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, у тому числі й порядку та підстав припинення державної реєстрації підприємницької діяльності субєкта господарювання.
Відповідно до частини 2 статті 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” підставою для постановляння судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця є, зокрема, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності згідно законодавства. Із зазначеного вбачається, що відповідний позов може бути подано до суду органами державної податкової служби.
Матеріалами справи підтверджується, що відповідачем допущені порушення вищезазначених норм чинного законодавства. При таких обставинах суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Вступна та резолютивна частини постанови були оголошені у судовому засіданні 23.03.2010 року. Повний текст постанови був виготовлений та підписаний 24.03. 2010 року.
З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, ІПН НОМЕР_1, який проживає за адресою: 98500, АДРЕСА_1, зареєстрований 29.05.2003 року Управлінням по економіки та ринковим відношенням Алуштінської міської ради АР Крим № 04055736ф0030725.
3. Копію цієї постанови, після набрання нею законної сили, направити державному реєстратору.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги). Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кудряшова А.М.