
Провадження № 3/760/3275/21
Справа № 760/5380/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 березня 2021 року м. Київ
Солом`янський районний суд міста Києва в складі:
головуючого - судді Зуєвич Л.Л.,
за участю: секретаря судового засідання - Кушніра Р.С.,
представника Київської митниці Державної митної служби України -
Келеберденко В.В. (довіреність від 13.11.2020);
розглянувши матеріали, які надійшли від Київської митниці Держмитслужби (далі - Київська митниця) про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 /далі - ОСОБА_1 / ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , - особи, уповноваженої на роботу з митницею ТОВ « ФАБРИКА РУКАВНИХ ФІЛЬТРІВ» (ЄДРПОУ 31700904, адреса: Україна, 39630, Полтавська обл., м. Кременчук, вул. Ярмаркова, буд. 5Д), за ознаками порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 472 Митного кодексу України (далі - МК України),
в с т а н о в и в:
Обставини, викладені у протоколі митного органу
03.03.2021 до Солом`янського районного суду міста Києва надійшов протокол про порушення митних правил № 0086/10000/21 від 26.01.2021, за змістом якого вбачається наступне:
«18.01.2021 з метою митного оформлення та випуску у вільний обіг товарів «нитки швейні» вагою брутто 420,00 кг, нетто - 360,00 кг у 36 картонних коробах, особою, відповідальною за роботу з митницею ТОВ «ФАБРИКА РУКАВНИХ ФІЛЬТРІВ» (ЄДРПОУ 31700904) - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) до відділу митного оформлення № 1 митного поста «Ліски» (СТЗ та МС ДП ПАТ «Укрзалізниця», м. Київ, вул. О. Довбуша, 22) подано митну декларацію типу ІМ/40/АА № UA100080/2021/580517.
При цьому, у графі 31 митної декларації типу ІМ/40/АА від 18.01.2021 № UA100080/2021/580517, ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) товари задекларовано як: «Нитка швейна: - ПТФЕ Нитка швейна - 360 кг. Із синтетичних волокон, не розфасована для роздрібної торгівлі, не армована і не текстурована. Розривне навантаження - 39 Н. Лінійна щільність - 1570 ден. Подовження при розриві - 5%. Температура експлуатації - до +260 град.С. В мотках. Призначення: для пошиву рукавів фільтрувальних, що використовуються для фільтрації промислових газів», а відповідно до відомостей, внесених ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) до електронного інвойсу до митної декларації типу ІМ/40/АА від 18.01.2021 № UA100080/2021/580517, виробником останніх зазначено «GRAND CLEAN PRODUCT INC.»
25.01.2021, в рамках виконання митних процедур, доданих/скорегованих посадовою особою підрозділу митного оформлення із використанням системи управління ризиками (СУР), у присутності представника ТОВ «ФАБРИКА РУКАВНИХ ФІЛЬТРІВ» (ЄДРПОУ 31700904) проведено митний огляд товарів, про що складено відповідний акт № UA100080/2021/580517.
За результатами проведеного митного огляду товарів встановлено, що товар являє собою нитки швейні, розміщені в 36 картонних коробках на пластиковому піддоні, запаковані по 15 шпуль в коробці, в кожній з яких присутня інструкція «Product manuals». При цьому, на маркуванні шпуль та коробів встановлено наявність відомостей про торговельну марку - «NETT tex», виробника - «Suzhou NETT New Material Technology Co., Ltd» та модель (тип) ниток - «ST-EF/1650/3-a». Відповідно до відомостей інструкції «Product manuals», лінійна щільність моделі (типу) ниток «ST-EF/1650/3-a» становить 1650±60 dtex, максимальна довжина шпулі - 6000 м.
Dtex (Decitex - децітекс) - це одиниця, яка визначає вагу волокон певної довжини або ж щільності пряжі, яка дорівнює 0,9 Den (Denier - одиниця лінійної щільності волокон або ниток).
Тобто, виходячи із встановлених під час проведення митного огляду товарів їх індивідуальних особливостей, лінійна щільність заявлених до митного контролю та оформлення швейних ниток фактично складає 1485±54 ден, що не відповідає задекларованій інформації про їх лінійну щільність у графі 31 митної декларації типу ІМ/40/АА від 18.01.2021 № UA100080/2021/580517.
Крім того, в у графі 31 митної декларації типу ІМ/40/АА від 18.01.2021 № UA100080/2021/580517 зазначено, що швейні нитки не розфасована для роздрібної торгівлі, що не відповідає встановленим під час проведення митного огляду даним.
Одночасно, виходячи з відомостей рахунка-фактури (інвойсу) від 15.12.2020 № RLH21004, що був поданий у якості підстави для переміщення згаданих вище товарів через митний кордон України, лінійна щільність швейних ниток складає 1500 ден., що вказує на те, що ТОВ «ФАБРИКА РУКАВНИХ ФІЛЬТРІВ» (ЄДРПОУ 31700904) та безпосередньо ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) володіли інформацією про індивідуальні особливості товару
Згідно ч.1 ст.257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою точних відомостей про товари.
Відповідно до Митного кодексу України (підпункти 5 а, 5 б, 5 г ст.257), декларант зобов`язаний вносити до митної декларації відомості про товари, його найменування, кількість, торговельний опис, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар, а також код товару згідно з УКТЗЕД.
Згідно ст. 266 МК України декларант зобов`язаний здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого Митним кодексом України; надати митному органу передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей; сплатити митні платежі або забезпечити їх сплату.
Відповідно до ч. 2 ст. 266 МК України перед подачею митної декларації декларант має право з дозволу митного органу здійснювати фізичний огляд товарів з метою перевірки їх відповідності опису (відомостям), зазначеному у товаросупровідних документах, брати проби та зразки товарів.
Статтею 266 Митного кодексу України передбачено, що особа, уповноважена на декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення від імені декларанта, має такі самі обов`язки, права і несе таку саму відповідальність, що й декларант. Крім того, у разі самостійного декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення декларантом передбачену цим Кодексом відповідальність за вчинення порушення митних правил у повному обсязі несе декларант.
Відповідно до положень п. 2 Розділу ІІ Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 651, у разі поміщення товарів у митний режим імпорту, в графі 31 «Вантажні місця та опис товарів - Маркування та кількість - Номери контейнерів - Кількість та розпізнавальні особливості», серед інших, зазначаються відомості про найменування та звичайний торговельний опис, що дає змогу ідентифікувати товар, зокрема - кількісний та якісний склад, основні властивості товару.
Проте, ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) не виконав вимоги ст. 257, ст. 266 Митного кодексу України та не заявив за встановленою формою точних та достовірних відомостей про товари вартістю 10 440,00 доларів США або 292 867,06 грн. (відповідно до офіційного курсу гривні до іноземних валют на дату подання митної декларації 1 долар США - 28,05240000 грн.), які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Відповідно до ч. 2 ст. 459 МКУ - суб`єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Посадова особа підприємства - керівник та інші працівники підприємства (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов`язків відповідають за виконання вимог, встановлених законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України з питань митної справи.
Отже, в діях ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) наявні ознаки порушення митних правил, передбачених ст. 472 Митного кодексу України.»
Пояснення особи, про притягнення якої до адміністративної відповідальності ставиться питання
19.02.2021 до Київської держмитслужби надійшли пояснення ОСОБА_1 , в яких звертається увага, зокрема, на таке:
«З приводу щащначених мною у графі 31 даних, а саме:
1. Нитка швейна:
-ПТФЕ нитка швейна - 360 кг.
Із синтетичних волокон, не розфасована для роздрібної торгівлі, не армована і не текстурована. Розривне навантаження 39 Н. Лінійна щільність - 1570 ден.
Подовження при розриві - 5%.
Температура експлуатації - до +260 град. С.
В мотках.
Призначення: для пошиву рукавів фільтрувальних, що використовуються для фільтрації промислових газів, згаданої Митної декларації пояснюю про таке:
Мною в графі 31 у графі 31 Митної декларації типу ІМ/40/АА від 18.01.2021р. №ПА100080/2021/580517 були зазначені дані щодо лінійної щільності ниток, які були зазначені виробником у Сертифікаті Відповідності (Тезі Сеііійсаіе оГ РТГЕ ТИгеасІ) від 09.12.2020р.- 1570 ден (копія додається). А на думку працівників Митних органів фактична лінійна щільність ниток складає 1485±54 ден, що відповідає діапазону допусків згідно даним контракту, але не може розглядатися, як фактична щільність ниток в конкретній поставці. Тому, що в Контрактах з Постачальниками ми зазначаємо середній параметр щільності ниток, яка нам необхідна для виробництва. Перед самою поставкою виробник робить тестове випробування, і зазначає в Сертифікаті фактичну лінійну щільність ниток по конкретній поставці. Зазначений сертифікат якості ми отримуємо до поставки. Зокрема, за зазначеною поставкою ми отримали сертифікат якості 12.01.2021р. (знімок екрану поштового клієнта про отримання листа, яким надійшов сертифікат якості додається). Також, зазначений Сертифікат був прикріплений до декларації, та зазначений в графі 44 Митної декларації.
Таким чином, мною, в 31 графі Митної декларації була зазначена та щільність ниток, яка була зазначена виробником у Сертифікаті, і являється остаточною, про яку нам повідомив постачальник.
Крім того, яка б не зазначалась щільність ниток, ціна за них розраховується за одиницю ваги, а не за параметрами щільності та довжини. Так, згідно Контракту, ціна ниток визначається за кг. Щільність ниток відіграє технологічне, промислове значення. Так, наприклад, нами завозився аналогічний товар, а саме:
-Нитка Швейна ПТФЕ 1270 Ден за Декларацією ПАЇ 10370/2020/006882 від 30.06.2020р, нами в графі 31 також зазначалась лінійна щільність ниток згідно з Сертифікатом Якості від 22.04.2020р, за ціною 29,00 П8П/кг.
-Нитка Швейна ПТФЕ 1260 Ден за Декларацією ПАЇ 10370/2020/000564 від 20.01.2020 р, нами в графі 31 також зазначалась лінійна щільність ниток згідно з Сертифікатом Якості від 07.11.2019р, за ціною 29,00 П8Б/кг.
-Нитка Швейна ПТФЕ 1260 Ден за Декларацією ИА806050/2019/106005 від 02.05.2019р, нами в графі 31 також зазначалась лінійна щільність ниток згідно з Сертифікатом Якості від 11.03.2019р, за ціною 29,00 П8Б/кг.
Таким чином, ми і я особисто при Декларуванні товарів вживали всіх заходів щодо відображення реальних параметрів товару, який завозиться. Більш того, навіть, заявлена в сертифікаті виробника щільність нитки та відповідно мною в декларації не має абсолютно точного значення, кожна котушка (бобіна) ниток може мати певні відхилення, як в одній котушці, так і між котушками.
Прошу взяти до уваги, що код УКТЗЕД не залежить від лінійної щільності ниток і не змінюється.
Враховуючи викладене, по-перше, в графі 31 Митної декларації мною зазначався саме фактичний параметр лінійної щільності ниток, який заявлявся постачальником/виробником у сертифікаті при відвантаженні.
По-друге, відхилення заявленої щільності у 1570 Ден від узгоджених в Договорі 1500±55 Ден складає лише 15 Ден, що дорівнює 0,96%, що нас, як Покупця, повністю влаштовувало. І для виробничих задач ТОВ «Фабрика рукавних фільтрів» не має ніякого значення, а особливо, це жодним чином не стосується декларування товарів.
По-третє, вартість товару розраховується за 1 кг ниток, і лінійна щільність ниток жодним чином не впливає на формування ціни. Щільність нитки впливає лише на її вагу в 1 метрі. Отже, в 1-му кг більш щільної нитки буде менше метрів, а ніж в 1 кг менш щільної нитки. У зв`язку з цим ми ї купуємо нитку не на метри, а на вагу. А точність щодо щільності ниток жодним чином не порушує митне законодавств.
Статтею 472 Митного кодексу передбачено, що недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон У країни, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Як видно с диспозиції цієї норми - обов`язковим елементом об`єктивної сторони цього правопорушення є недекларування, тобто нез`явлення за встановленою формою точних даних. У нашому випадку мається абсолютно протилежна картина:
по-перше, товар задекларований у відповідній декларації та за встановленою формою, про що вказано і в протоколі;
по-друге, товар зазначений відповідно до даних, вказаних постачальником та в документах поданих разом з декларацією;
по-третє, найменування та вага, які є головними критеріями цього товару відповідають задекларованим.»
Щодо явки учасників провадження в судові засідання та наданих у засіданні пояснень
Особа, про притягнення якої до адміністративної відповідальності за порушення митних правил ставиться питання - громадянин ОСОБА_1 , у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином. Крім того, про дату час та місце судового розгляду суд повідомляв ОСОБА_1 через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.
Будь-яких заяв та клопотань від особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, станом на момент розгляду справи не надійшло. Про причини неявки суд не повідомлено.
Згідно ч. 4 ст. 526 МК України, справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.
Приписами ст. 525 МК України встановлено, що справа про порушення митних правил розглядається у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання посадовою особою митного органу або судом (суддею) матеріалів, необхідних для вирішення справи.
Тобто, законодавством встановлено строки здійснення провадження у справах про притягнення до відповідальності з метою забезпечення учасникам процесу визначеності у часі, протягом якого суд розгляне справу. Водночас протягом такого строку особу наділено процесуальними правами та обов`язками, що дає їй можливість, в тому числі з використанням адміністративного ресурсу (повноважень суду щодо витребування доказів, допиту свідків тощо), представити суду доводи на захист своєї правової позиції. Добросовісна участь особи у процесі вирішення її справи полягає в активній участі у розгляді її справи і недопущенні зловживань наданими їй правами.
Дотримання балансу між інтересами всіх сторін при розгляді справи покладено на суд, який, вирішуючи питання про права та обов`язки сторін, також зобов`язаний дотримуватися встановлених законодавством правил та строків розгляду справи.
За наведених обставин, з метою дотримання розумних строків розгляду справи та враховуючи, що особа, яка притягається до відповідальності, про час та місце розгляду справи повідомлялась, що підтверджується матеріалами справи, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за участі представника Київської митниці, який проти такого розгляду у судовому засіданні 05.03.2021 не заперечував.
Представник Київської митниці в судовому засіданні підтримав протокол про порушення митних правил № 0086/10000/21 від 26.01.2021 та просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 472 МК України та застосувати відносно останнього санкцію ст. 472 МК України.
Мотиви суду
Заслухавши пояснення представника митниці, розглянувши отримані матеріали, суд звертає увагу на наступне.
За змістом ст. 8 МК України, державна митна справа здійснюється на основі принципів законності та презумпції невинуватості.
Частиною 7 ст. 233 МК України визначено, що міжнародні поштові відправлення переміщуються через митний кордон України після здійснення митного контролю і митного оформлення товарів, що знаходяться в цих відправленнях.
Відповідно до ст. 236 МК України товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових відправленнях, підлягають письмовому декларуванню.
Ст. 472 МК України передбачено відповідальність за недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Згідно з ч. 1 ст. 486 МК України, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.
Згідно з ст. 487 МК України провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
За змістом ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинене правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Аналогічні вимоги також закріплені вст. 489 МК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення. Склад правопорушення - це сукупність названих у законі ознак, за наявності яких небезпечне і шкідливе діяння визнається конкретним правопорушенням. Такі ознаки мають об`єктивний і суб`єктивний характер. Тобто при складанні протоколу про порушення митних правил, інспектором митниці повинні бути враховані ознаки складу правопорушення та відповідати диспозиції статті до якої притягується, особа за порушення митних правил. У іншому випадку відсутність однієї із ознак складу правопорушення виключає можливість притягнення особи до відповідальності.
Диспозицією ст. 472 МК України передбачено порушення митних правил, яке полягає у недекларуванні товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Таким чином, основним безпосереднім об`єктом є встановлений порядок переміщення товарів через митний кордон України.
Об`єктивною стороною правопорушення є дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України, тобто, розуміється активна поведінка (вчинок) особи.
Суб`єктивна сторона передбачає наявність прямого умислу, тобто винний у скоєнні злочину чітко розуміє та усвідомлює обставини і характер незаконного переміщення товарів, предметів і речовин через митну територію України і прагне їх ввезти на територію України з порушенням встановленого порядку чи вивезти з України.
Отже, обов`язковою кваліфікуючою ознакою складу даного адміністративного правопорушення є умисел на його вчинення.
Згідно з ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала або свідомо допускала настання цих наслідків.
За змістом ч. 1 ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 266 МК України декларант зобов`язаний здійснити декларування товарів відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом, на вимогу органу доходів і зборів пред`явити товари для митного контролю і митного оформлення, надати органу доходів і зборів передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей, сплатити митні платежі або забезпечити їх сплату відповідно до розділу X цього Кодексу.
Як передбачено ч. 8 ст. 257 МК України митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється органами доходів і зборів на підставі митної декларації, до якої декларантом залежно від митних формальностей, установлених цим Кодексом для митних режимів, та заявленої мети переміщення вносяться такі відомості, у тому числі у вигляді кодів, про товари: найменування, звичайний торговельний опис, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар, торговельна марка та виробник товарів (за наявності у товаросупровідних та комерційних документах), код товару згідно з УКТ ЗЕД, найменування країни походження товарів (за наявності), опис упаковки (кількість, вид), кількість у кілограмах (вага брутто та вага нетто) та інших одиницях виміру, фактурна вартість товарів, митна вартість товарів та метод її визначення, відомості про уповноважені банки декларанта, статистична вартість товарів.
Відповідно до положень ст. 268 МК України допущення у митній декларації помилок, які не призвели до неправомірного звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру, до незабезпечення дотримання заходів тарифного та/або нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, не тягне за собою застосування санкцій, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України, крім випадків, передбачених частиною третьою цієї статті.
У випадках, передбачених частиною першою цієї статті, посадові особи органів доходів і зборів надають декларантам або уповноваженим ним особам можливість виправити помилки, допущені в митній декларації.
Якщо особа систематично (більше двох разів протягом місяця) допускає у митній декларації помилки, зазначені в частині першій цієї статті (крім орфографічних помилок), орган доходів і зборів застосовує до такої особи санкції, передбачені цим Кодексом та іншими законодавчими актами України.
Отже, положення ст. 268 МК України передбачає звільнення від адміністративної відповідальності при виконанні трьох умов, зокрема, це недостовірні дані зазначені в митній декларації внаслідок помилки; така помилка не призвела до неправомірного звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру до незабезпечення дотримання заходів тарифного та/або нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності; такі помилки не допускаються систематично (тобто більше ніж два рази протягом місяця, як це зазначено в частині першій цієї статті.
Суд враховує, що в матеріалах справи відсутні будь-які дані стосовно того, що виявлена в даному випадку митним органом неточність митного оформлення призвела до ухилення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 489 МК України посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов`язана з`ясувати: чи було вчинене адміністративне правопорушення , чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на викладене, враховуючи всі обставини справи в їх сукупності, суд приходить висновку, що провадження відносно ОСОБА_1 за ст. 472 МК України підлягає закриттю, у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
При цьому, безпосередні предмети правопорушення, підлягають поверненню отримувачу лише після здійснення їх митного оформлення.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 7, 10, 257, 268, 458, 472, 489 МК України, п. 1 ч. 1 ст. 247, ст.ст. 251-252, 280, 283, 287, 294 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В :
Провадження в справі про притягнення громадянина України ОСОБА_1 /далі - ОСОБА_1 / ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , - особи, уповноваженої на роботу з митницею ТОВ «ФАБРИКА РУКАВНИХ ФІЛЬТРІВ» (ЄДРПОУ 31700904, адреса: Україна, 39630, Полтавська обл., м. Кременчук, вул. Ярмаркова, буд. 5Д), до адміністративної відповідальності за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 472 Митного кодексу України, - закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Вилучені на підставі ст. 511 Митного кодексу України згідно з протоколом про порушення митних правил № 0086/10000/21 від 26.01.2021 товари, а саме: Нитки швейні «ST-EF/1650/3-a», торговельна марка - «NETT tex», виробник «Suzhou NETT New Material Technology Co., Ltd» у 36 картонних коробах (15 шпуль (бобін) у кожному коробі), у кількості - 540 шт. (шпуль (бобін), вартістю - 292 867,06 грн, які вилучені та знаходяться на відповідальному зберіганні на складі Київської міської митниці ДФС, повернути громадянину України ОСОБА_1 /далі - ОСОБА_1 / ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , - особи, уповноваженої на роботу з митницею ТОВ «ФАБРИКА РУКАВНИХ ФІЛЬТРІВ» (ЄДРПОУ 31700904, адреса: Україна, 39630, Полтавська обл., м. Кременчук, вул. Ярмаркова, буд. 5Д), або його представнику після належного митного оформлення та сплати митних платежів.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Л. Л. Зуєвич