Рішення № 96675282, 20.04.2021, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.04.2021
Номер справи
560/7818/20
Номер документу
96675282
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 560/7818/20

РІШЕННЯ

іменем України

20 квітня 2021 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Польового О.Л.

за участю:секретаря судового засідання Свинобой О.В. позивачки ОСОБА_1 представника позивачки Богача А.А. розглянувши адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Хмельницької районної державної адміністрації Хмельницької області , районного конкурсного комітету з підготовки та проведення конкурсів щодо визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не входять за межі території району , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача товариство з обмеженою відповідальністю "Автопілот" про визнання протиправним та скасування пункту 2.2 рішення, про визнання протиправним розпорядження та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ФОП ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Хмельницької районної державної адміністрації Хмельницької області, районного конкурсного комітету з підготовки та проведення конкурсів щодо визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території району, в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати пункт 2.2 рішення районного конкурсного комітету з підготовки та проведення конкурсів щодо визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування які не виходять за межі території району, оформленого протоколом від 24.09.2020 №1, на об`єкті конкурсу №2 (по маршруту №1724/4 Хмельницький - Карпівці);

- визнати протиправним розпорядження голови Хмельницької районної державної адміністрації від 28.09.2020 №256/2020-р про введення в дію рішення районного конкурсного комітету від 24.09.2020 (пункту 2.2 протоколу №1) щодо визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі району;

- визнати ФОП ОСОБА_1 переможцем конкурсу на об`єкті конкурсу №2 приміського автобусного маршруту загального користування №1724/4 Хмельницький - Карпівці.

Обґрунтовуючи вимоги, позивачка зазначила, що ТОВ "Автопілот" подало для участі у конкурсі на об`єкті конкурсу №2 приміського автобусного маршруту загального користування №1724/4 Хмельницький - Карпівці документи, які містять недостовірну інформацію. Вказала, що транспорті засоби ТОВ "Автопілот" не пройшли обов`язковий технічний огляд. Автобус Scania N270UB4X2EB державний номер НОМЕР_1 не закріплений за перевізником ТОВ "Автопілот", а використовується ПП "АвтоГаз-Захід" для виконання пасажирських перевезень на автобусних маршрутах загального користування в місті Хмельницькому. У ТОВ "Автопілот" відсутня матеріально-технічна база, на якій забезпечується зберігання автобусів, оскільки земельна ділянка не могла бути передана товариству у користування. ТОВ "Автопілот" неправильно повідомило про пасажиромісткість автобуса Mercedes-Benz O 530 державний номер НОМЕР_2 . У зв`язку з цим, конкурсний комітет занизив позивачці кількість балів, що слугувало причиною прийняття протиправного рішення про оголошення переможцем конкурсу ТОВ "Автопілот". Просила позов задоволити.

У відзиві на позов відповідач зазначив, що ФОП ОСОБА_1 та ТОВ "Автопілот" надали всі необхідні для участі в конкурсі документи. Вказав, що ТОВ "Автопілот" при укладенні договору на перевезення надав протоколи перевірки технічного стану транспортних засобів. Договір найму частини майнового комплексу, що використовується ТОВ "Автопілот" в якості матеріально-технічної бази, чинний та не визнаний судом недійсним. Розбіжність у пасажиромісткості не є суттєвою обставиною, оскільки відповідно до умов конкурсу мінімальна кількість місць для сидіння становить від 20. Зазначив, що подані ТОВ "Автопілот" документи відповідають вимогам Закону України від 05.04.2001 №2344-III "Про автомобільний транспорт" (далі по тексту - Закон №2344-ІІІ). Просив у задоволенні позову відмовити.

У відповіді на відзив позивачка не погодилась з доводами відповідача, викладеними у відзиві на позов, з підстав їх необґрунтованості.

Також позивачка надала пояснення, в яких зазначила, що станом на 24.09.2020 технічний огляд не пройшли всі автобуси, подані ТОВ "Автопілот" для участі у конкурсі. Крім цього, остання підтвердила свої доводи, викладені в позовній заяві.

Ухвалою від 07.12.2020 Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження в адміністративній справі за правила спрощеного позовного провадження, залучив до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ТОВ "Автопілот".

Ухвалою від 01.02.2021 Хмельницький окружний адміністративний суд задоволив клопотання ФОП ОСОБА_1 про розгляд справи за участі сторін, перейшов з спрощеного позовного провадження до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою від 08.04.2021 Хмельницький окружний адміністративний суд закрив провадження у справі в частині позовної вимоги про скасування розпорядження голови Хмельницької районної державної адміністрації від 28.09.2020 №256/2020-р про введення в дію рішення районного конкурсного комітету від 24.09.2020 (пункту 2.2 протоколу №1) щодо визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі району.

Протокольною ухвалою від 11.03.2021 Хмельницький окружний адміністративний суд закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду.

Заслухавши учасників справи, дослідивши докази, суд встановив такі обставини.

Хмельницька районна державна адміністрація оголосила конкурс з перевезення пасажирів в звичайному режимі руху на автобусних маршрутах загального користування на об`єкті конкурсу №2 приміського автобусного маршруту загального користування №1724/4 Хмельницький - Карпівці.

Для участі у конкурсі ФОП ОСОБА_1 подала такі документи: заява на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування за об`єктом конкурсу №2; анкета до заяви про участь у конкурсі з перевезення пасажирів або продовження строку дії договору; відомості про додаткові умови обслуговування маршруту; відомості про автобуси, які будуть використовуватися на автобусному маршруті; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утримуваного з них податку за 2 квартал 2020 року; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утримуваного з них податку за 1 квартал 2020 року; довідка відсутність плати за участь у конкурсі; паспорт ОСОБА_1 ; картка фізичної особи-платника податків; договір від 11.02.2020 №5 на зберігання транспортного засобу; договір №73 про надання автопідприємством послуг; договір від 11.02.2020 №10 про надання автопідприємством послуг; договір від 12.12.2019 №39 на зберігання транспортного засобу; договір від 29.07.2015 №47 на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування; ліцензія серії АВ №536660; протокол перевірки технічного стану транспортного засобу №01061-00748-20 серії ВР №165385 з додатком; протокол перевірки транспортного засобу №00301-02685-20 серії ВР №282445 з додатком; свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії ВОО №256871, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів; сертифікат відповідності UA1.009.78455-04 з додатками.

Для участі у конкурсі ТОВ "Автопілот" подало такі документи: заява на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування; ліцензія серії АГ №593795; виписка з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; анкета до заяви про участь у конкурсі з перевезення пасажирів або продовження строку дії договору; відомості про автобуси, які будуть використовуватися на автобусному маршруті; свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів; сертифікати відповідності автобусів з додатками; договір оперативного лізингу транспортних засобів (найму) від 01.09.2020 з додатками; договір найму цілісного майнового комплексу від 15.09.2020 з додатками; витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права з додатками; витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку; державний акт на право постійного користування землею; технічний паспорт на приміщення; відомості про додаткові умови обслуговування маршруту; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 2 квартал 2020 року; наказ від 09.06.2020 №7/2020; свідоцтво про підвищення рівня професійної компетентності медичних працівників, що проводять щозмінні передрейсові медичні огляди водіїв; диплом кваліфікованого робітника; наказ від 03.02.2005 №450-к; розпорядження від 02.09.2020 №566-к про прийняття на роботу; повідомлення про прийняття на роботу; довідка відсутність плати за участь у конкурсі.

Районний конкурсний комітет з підготовки та проведення конкурсів щодо визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території району, прийняв рішення, оформлене протоколом від 24.09.2020 №1, яким визнав ТОВ "Автопілот" переможцем №1 на об`єкті конкурсу №2 по маршруту №1724/4 Хмельницький - Карпівці.

Розпорядженням від 28.09.2020 №256/2020-р Хмельницька районна державна адміністрація Хмельницької області ввела в дію рішення районного конкурсного комітету від 24.09.2020 (пункт 2.2 протоколу №1) щодо визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території району.

Вважаючи такі рішення протиправними, позивачка звернулась до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує таке.

Відповідно до статті 43 Закону №2344-III визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах. Об`єктом конкурсу можуть бути: маршрут (кілька маршрутів), оборотний рейс (кілька оборотних рейсів).

Згідно з вимогами статті 45 Закону №2344-III у конкурсі на визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування можуть брати участь автомобільні перевізники, які мають ліцензію на той вид послуг, що виносять на конкурс, на законних підставах використовують у достатній кількості сертифіковані автобуси відповідного класу, відповідають вимогам, викладеним у статті 34 цього Закону.

До участі в конкурсі не допускаються автомобільні перевізники, які: визнані банкрутами або щодо яких порушено справу про банкрутство чи ліквідацію як суб`єкта господарювання; подали до участі в конкурсі документи, що містять недостовірну інформацію; не відповідають вимогам статті 34 цього Закону; передбачають використовувати на маршрутах автобуси, переобладнані з вантажних транспортних засобів.

За змістом статті 34 Закону №2344-III автомобільний перевізник повинен: виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів; утримувати транспортні засоби в належному технічному і санітарному стані та забезпечувати їх зберігання відповідно до вимог статті 21 цього Закону; забезпечувати контроль технічного і санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут; забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров`я водіїв; організувати проведення періодичного навчання водіїв методам надання домедичної допомоги потерпілим від дорожньо-транспортних пригод; забезпечувати умови праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства; забезпечувати проведення стажування та інструктажу водіїв у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту; забезпечувати безпеку дорожнього руху; забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.

Автомобільні перевізники з кількістю транспортних засобів десять і більше зобов`язані організовувати підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів автомобільного транспорту, діяльність яких пов`язана з наданням послуг автомобільного транспорту, у термін один раз на п`ять років, а з питань безпеки перевезень, охорони праці та пожежної безпеки - у термін один раз на три роки в порядку, який визначає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту.

Згідно з статтею 46 Закону №2344-III для участі в конкурсі на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування автомобільний перевізник подає конкурсному комітету такі документи: заяву претендента встановленого зразка із зазначенням автобусного маршруту загального користування, на якому має намір працювати претендент; відомості за підписом суб`єкта господарювання про автобуси, які будуть використовуватися на автобусному маршруті з зазначенням підстав для їх використання перевізником; відомості про додаткові умови обслуговування маршруту; документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі.

Відповідно до пункту 17 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 №1081 (далі по тексту - Порядок №1081), у конкурсі можуть брати участь підприємства (організації), які відповідають вимогам, що встановлені статтею 44 Закону України "Про автомобільний транспорт", а також умовам проведення відповідного конкурсу.

Пункт 8 Порядку №1081 передбачає, що переможця чи переможців конкурсу визначає організатор перевезень на підставі рішення конкурсного комітету окремо щодо кожного об`єкта конкурсу.

Відповідно до пункту 12 Порядку №1081 організатор перевезень приймає рішення про недопущення до участі в конкурсі перевізника-претендента, який: 1) подав до участі в конкурсі неналежним чином оформлені документи чи не в повному обсязі, а також такі, що містять недостовірну інформацію; 2) визнаний банкрутом або щодо якого порушено провадження у справі про банкрутство (за винятком того, стосовно якого проводиться процедура санації), або який перебуває у стадії ліквідації; 3) не відповідає вимогам статті 34 Закону України "Про автомобільний транспорт"; 4) не має достатньої кількості транспортних засобів для виконання перевезень, затвердженої обов`язковими умовами конкурсу, та перевезень, які повинні виконуватися відповідно до чинних договорів (дозволів); 5) має несплачені штрафні санкції, накладені Укртрансбезпекою, або водії якого мають несплачені штрафи, накладені відповідно до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неоскаржені у судовому порядку (що були накладені не пізніше ніж за 20 днів до дати проведення конкурсу); 6) подав конкурсну пропозицію, що не відповідає обов`язковим та додатковим умовам конкурсу, крім випадків, передбачених частиною третьою статті 44 Закону України "Про автомобільний транспорт"; 7) подав до участі в конкурсі більшу кількість автобусів, ніж це передбачено умовами конкурсу.

Відповідно до пункту 3 Порядку проведення обов`язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2012 №137 (далі по тексту - Порядок №137), періодичність проходження обов`язкового технічного контролю становить, зокрема, для автобусів та спеціалізованих транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, незалежно від строку експлуатації - двічі на рік.

Згідно з пунктом 18 Порядку №137 перевірка конструкцій і технічного стану транспортних засобів проводиться згідно з Вимогами до перевірки.

У разі позитивного результату після проведення обов`язкового технічного контролю транспортного засобу замовникові видається протокол перевірки технічного стану із самоклейною міткою радіочастотної ідентифікації, яка розміщується в правій верхній частині вітрового скла (на внутрішньому боці) транспортного засобу. У разі негативного результату або невідповідності даних у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу даним ідентифікації транспортного засобу складається акт невідповідності технічного стану транспортного засобу за формою згідно з додатком 4.

У протоколі перевірки технічного стану транспортного засобу виконавець зазначає дату проведення наступного обов`язкового технічного контролю транспортного засобу відповідно до пункту 3 цього Порядку.

За змістом пункту 2.2. Протоколу №1 за інформацією головного сервісного центру МВС регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Хмельницькій області транспортні засоби, пред`явлені на конкурс ТОВ "Автопілот", не пройшли обов`язковий технічний контроль.

Відповідач надав протоколи перевірки технічного стану транспортних засобів від 21.08.2020 та від 28.09.2020. На виконання ухвали суду від 16.11.2020 Хмельницька районна державна адміністрація надала копії документів, наданих ТОВ "Автопілот" для участі у конкурсі. У переліку таких документів відсутні вказані вище протоколи технічного огляду стану транспортних засобів.

Норми Закону №2344-III та Порядку №1081 визначають обов`язок власників (користувачів) автобусів та посадових осіб, які відповідають за експлуатацію і технічний стан транспортних засобів, утримання транспортних засобів в належному технічному і санітарному стані саме перед виїздом на маршрут.

Так, стаття 23 Закону №2344-III визначає, що поняття контролю технічного стану транспортних засобів включає: обов`язковий технічний контроль транспортних засобів; перевірку технічного стану транспортних засобів автомобільними перевізниками. Перевірку технічного стану транспортних засобів під час обов`язкового технічного контролю транспортних засобів здійснюють суб`єкти господарювання, визначені відповідно до Закону України "Про дорожній рух" в порядку, який встановлює Кабінет Міністрів України.

Таким чином, за відсутності протоколів обов`язкового технічного огляду стану транспортних засобів ТОВ "Автопілот" не відповідало вимогам статті 34 Закону №2344-ІІІ, а тому відповідно до підпункту 3 пункту 12 Порядку 1081 організатор конкурсу не мав правових підстав для допуску товариства до участі у конкурсі.

За таких обставин відповідач протиправно визнав ТОВ "Автопілот" переможцем на об`єкті конкурсу №2 по маршруту №1724/4 Хмельницький-Карпівці. У зв`язку з цим, пункт 2.2 рішення районного конкурсного комітету, оформленого протоколом від 24.09.2020 №1, та розпорядження голови Хмельницької районної державної адміністрації від 28.09.2020 №256/2020-р про введення в дію рішення районного конкурсного комітету від 24.09.2020 (пункту 2.2 протоколу №1) є також протиправними.

Разом з тим, пунктом 8 Порядку № 1081 переможця чи переможців конкурсу визначає організатор перевезень на підставі рішення конкурсного комітету окремо щодо кожного об`єкта конкурсу.

У разі коли щодо одного чи кількох об`єктів конкурсу встановлено, що рішення конкурсного комітету прийнято з порушенням законодавства, організатор перевезень приймає рішення про скасування такого рішення конкурсного комітету щодо цих об`єктів та виносить його для повторного розгляду на наступному засіданні конкурсного комітету.

Отже, організатор конкурсу та конкурсний комітет є різними структурами, кожен з яких під час підготовки та проведення конкурсу наділений різними функціями та повноваженнями.

Відповідно до підпункту 5 пункту 55 Порядку № 1081 організатор зобов`язаний у разі скасування судом рішення щодо результатів конкурсного комітету провести новий конкурс за об`єктом (об`єктами), за яким (якими) було прийнято таке рішення суду.

Враховуючи наявність відповідної процедури та законодавчо визначеного обов`язку організатора у разі скасування судом рішення щодо результатів конкурсного комітету, провести новий конкурс за об`єктом, за яким було прийнято таке рішення, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для визнання ФОП ОСОБА_1 переможцем конкурсу на об`єкті конкурсу №2 приміського автобусного маршруту загального користування №1724/4 Хмельницький - Карпівці.

Порядком №1081 не передбачено можливості визнання переможцем конкурсу його учасника, у разі скасування судом рішення щодо результатів конкурсного комітету.

В свою чергу, суд не надає правову оцінку правомірності дій відповідача щодо нарахування балів ФОП ОСОБА_1 та ТОВ "Автопілот", оскільки товариство не відповідало вимогам статті 34 Закону №2344-ІІІ та не мало бути допущеним до участі у конкурсі.

Водночас, відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Вихід за межі позовних вимог - це вирішення незаявленої вимоги, задоволення вимоги позивача у більшому розмірі, ніж було заявлено.

Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять. З цього випливає, що вихід за межі позовних вимог можливий за наступних умов: лише у справах за позовами до суб`єктів владних повноважень, оскільки лише в цьому випадку відбувається захист прав та інтересів позивача; повний захист прав позивач неможливий у спосіб, про який просить позивач. Повнота захисту полягає в ефективності відновлення його прав; вихід за межі позовних вимог повинен бути пов`язаний із захистом саме тих прав, щодо яких подана позовна заява.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 17.02.2020 по справі №820/1961/18.

Враховуючи викладене, з метою належного захисту прав позивачки суд вважає за необхідне зобов`язати Хмельницьку районну державну адміністрацію Хмельницької області провести новий конкурс щодо визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території району, на об`єкті конкурсу №2 по маршруту №1724/4 Хмельницький - Карпівці.

За таких обставин, позов слід задоволити частково.

У зв`язку з частковим задоволенням позовних вимог сплачений позивачкою судовий збір в розмірі 4204,00 грн відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України необхідно стягнути на її користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задоволити частково.

Визнати протиправним та скасувати пункт 2.2 рішення районного конкурсного комітету з підготовки та проведення конкурсів щодо визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території району, оформленого протоколом від 24.09.2020 №1, на об`єкті конкурсу №2 (по маршруту №1724/4 Хмельницький - Карпівці).

Визнати протиправним розпорядження голови Хмельницької районної державної адміністрації від 28.09.2020 №256/2020-р про введення в дію рішення районного конкурсного комітету від 24.09.2020 (пункту 2.2 протоколу №1) щодо визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі району.

Зобов`язати Хмельницьку районну державну адміністрацію Хмельницької області провести новий конкурс щодо визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території району, на об`єкті конкурсу №2 по маршруту №1724/4 Хмельницький - Карпівці.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 4204,00 грн (чотири тисячі двісті чотири гривні) судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Хмельницької районної державної адміністрації Хмельницької області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 30 квітня 2021 року

Позивач:Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_3 ) Відповідач:Хмельницька районна державна адміністрація Хмельницької області (вул. Камянецька, 122/2, Хмельницький, Хмельницька область, 29016 , код ЄДРПОУ - 21318806) Районний конкурсний комітет з підготовки та проведення конкурсів щодо визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не входять за межі території району (вул. Кам`янецька, 122/2, Хмельницький, Хмельницька область, 29018 , код ЄДРПОУ - 21318806) Третя особа:Товариство з обмеженою відповідальністю "Автопілот" (вул. Трудова, 27, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 21335288)

Головуючий суддя О.Л. Польовий