
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 квітня 2021 р. № 520/1477/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мороко А.С., розглянувши у порядку спрощеного провадження в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу № 520/1477/21 за позовом ОСОБА_1 до Кегичівської селищної ради про визнання протиправною відмови та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправною відмову Кегичівської селищної ради у прийнятті за переведенням з Кегичівської районної державної адміністрації до Кегичівської селищної ради ОСОБА_1 на посаду начальника відділу культури Кегичівської селищної ради;
- зобов`язати Кегичівську селищну раду укласти трудовий договір з ОСОБА_1 за переведенням з Кегичівської районної державної адміністрації до Кегичівської селищної ради на посаду начальника відділу культури Кегичівської селищної ради.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач протиправно відмовив у переведенні з Кегичівської районної державної адміністрації до Кегичівської селищної ради на посаду начальника відділу культури Кегичівської селищної ради.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 08.02.2021 відкрито спрощене провадження по даній справі та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження була надіслана відповідачу, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
26.02.2021 представником відповідача надано відзив на позовну заяву, в якому він просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, оскільки в спірних правовідносинах Кегичівська селищна рада діяла з дотриманням норм чинного законодавства України.
В період з 15.02.2021 по 16.03.2021 суддя Мороко А.С. перебувала у відпустці.
Положеннями ч.1 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Згідно ч.2 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України: за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду.
Відповідно 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до відомостей трудової книжки серії НОМЕР_1 та згідно з розпорядженням голови Кегичівської районної державної адміністрації № 58-К від 05.12.1995 ОСОБА_1 призначено завідуючою відділом культури Кегичівської районної державної адміністрації та присвоєно 11 ранг державного службовця. 14.01.2000 посаду завідуючого відділом перейменовано в начальника відділу культури районної державної адміністрації.
Відповідно до розпорядження голови Кегичівської районної державної адміністрації № 190к від 26.04.2019 з 01.05.2019 позивачу присвоєно 4 ранг державного службовця категорії "Б".
На даний час ОСОБА_1 продовжує працювати на посаді начальника відділу культури Кегичівської районної державної адміністрації.
05.01.2021 позивач звернулась до Кегичівського селищного голови із заявою щодо, прийняття на роботу з 6 січня 2021 року за переведенням на посаду начальника відділу культури Кегичівської селищної ради, відповідно до п.4 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій" № 1009-ІХ від 17.11.2020.
Листом № 02-20/150 від 19.01.2021 Кегичівська селищна рада повідомила ОСОБА_1 про те, що заміщення вакантної посади начальника відділу культури Кегичівської селищної ради, відповідно до ст. 10 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" буде відбуватись в порядку конкурсного відбору. З цією метою розпорядженням Кегичівського селищного голови від 13.01.2021 оголошено конкурс на заміщення вакантної посади начальника відділу культури Кегичівської селищної ради, про що розміщено оголошення в районній газеті "Наш край" № 3 (10168) від 16.01.2021 та на сайті Кегичівської селищної ради.
Не погоджуючись із вказаною відмовою відповідача, позивач звернулась до суду з даним позовом.
Щодо вирішення справи по суті, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 10 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" прийняття на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється, зокрема, на посади керівника секретаріату (керуючого справами) районної, обласної ради, керуючого справами виконавчого апарату обласних і районних рад, керівників відділів, управлінь та інших працівників органів місцевого самоврядування шляхом призначення відповідно сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.
Згідно з положеннями пункту 4 розділу Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій" № 1009-IX від 17.11.2020 під час реорганізації районних державних адміністрацій у зв`язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої України переведення державного службовця на посаду служби в органах місцевого самоврядування здійснюється без обов`язкового проведення конкурсу, за умови відповідності його професійної компетентності кваліфікаційним вимогам до відповідної посади.
Статтею 41 Закону України "Про державну службу" передбачено умови переведення державних службовців. Зокрема, відповідно до положень вказаної статті державний службовець з урахуванням його професійної підготовки та професійних компетентностей може бути переведений без обов`язкового проведення конкурсу: 1) на іншу рівнозначну або нижчу вакантну посаду в тому самому державному органі, у тому числі в іншій місцевості (в іншому населеному пункті), - за рішенням керівника державної служби або суб`єкта призначення; 2) на рівнозначну або нижчу вакантну посаду в іншому державному органі, у тому числі в іншій місцевості (в іншому населеному пункті), - за рішенням суб`єкта призначення або керівника державної служби в державному органі, з якого переводиться державний службовець, та суб`єкта призначення або керівника державної служби в державному органі, до якого переводиться державний службовець. Державний службовець, призначений на посаду без конкурсу, не може бути переведений на вищу посаду державної служби без проведення конкурсу. Переведення здійснюється лише за згодою державного службовця. Не допускається переведення в іншу місцевість державного службовця - вагітної жінки або особи, яка є єдиним опікуном дитини віком до 14 років, а також державного службовця, який у встановленому законодавством порядку визнаний особою з інвалідністю. Не допускається таке переведення також у разі виникнення у державного службовця особливо важливих особистих або сімейних обставин. У разі переведення державного службовця на іншу посаду йому виплачується заробітна плата, що відповідає посаді, на яку його переведено. Суб`єкт призначення з урахуванням професійної підготовки та професійних компетентностей може прийняти рішення про одночасне переведення не менше двох державних службовців між посадами, які вони займають. Переведення здійснюється лише на рівнозначні посади та за згодою державних службовців. Переведення не зупиняє перебіг п`ятирічного строку призначення на посаду державної служби категорії "А", визначеного пунктом 1 частини другої статті 34 цього Закону. Переведення не повинно бути прихованим покаранням.
Аналізуючи положення статті 41 Закону України "Про державну службу", суд приходить до висновку, що у випадку позивача, переведення державного службовця в інший державний орган можливе у разі наявності відповідного рішення керівника державного органу, в якому працює така особа та одночасно рішення керівника органу, в який державний службовець переводиться.
Натомість, наявність відповідних рішень керівників Кегичівської районної державної адміністрації та Кегичівської селищної ради під час розгляду справи судом не встановлено.
Таким чином, відповідачем не порушено право позивача на працю в частині переведення з Кегичівської районної державної адміністрації до Кегичівської селищної ради.
Окремо суд зазначає, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 1635-р від 16.12.2020 Кегичівська районна державна адміністрація реорганізується шляхом приєднання до Красноградської районної державної адміністрації.
Тобто, правонаступником Кегичівської районної державної адміністрації є саме Красноградська районна державна адміністрація і саме до останньої мають застосовуватись положеннями пункту 4 розділу Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій" № 1009-IX від 17.11.2020.
Тобто, Кегичівська селищна рада до вказаної реорганізації відношення немає.
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Отже, позовні вимоги ОСОБА_1 є необґрунтованими, а тому, не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295, 296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_2 ) до Кегичівської селищної ради (місцезнаходження: вул. Волошина, буд. 33,смт. Кегичівка, Кегичівський район, Харківська область, 64003, ідентифікаційний код - 04396963) про визнання протиправною відмови та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо справа розглядалась в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя А.С. Мороко