Рішення № 96674423, 21.04.2021, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.04.2021
Номер справи
480/1071/21
Номер документу
96674423
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 квітня 2021 року Справа № 480/1071/21

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Глазька С.М.,

за участю секретаря судового засідання - Щербаченко В.В.,

представника позивача - Сошенка Я.В.,

представника відповідача - Сєдєлєвої Т.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження в приміщенні суду м. Суми адміністративну справу № 480/1071/21 за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агрокомбінат "Тепличний" до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області про визнання протиправним та скасування припису,-

В С Т А Н О В И В:

До Сумського окружного адміністративного суду звернулося Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Агрокомбінат "Тепличний" з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, в якій просить визнати протиправним та скасувати припис Головного управління Держгеокадастру у Сумській області від 29.01.2021 № 7-ДК/0013/Пр/03/01-21.

Також, позивачем було подано заяву про забезпечення позову шляхом зупинення дії припису Головного управління Держгеокадастру у Сумській області від 29.01.2021 № 7-ДК/0013/Пр/03/01-21 до набрання рішенням законної сили.

Свої вимоги позивач обґрунтовував тим, що відповідачем за наслідками проведеної перевірки 12.01.2021, був складений оскаржуваний припис, відповідно до змісту якого відповідач вимагає від позивача у 30-денний термін вжити заходи щодо усунення порушення земельного законодавства шляхом звільнення земельної ділянки від складування відходів або вжити заходів щодо зміни цільового призначення земельної ділянки згідно норм чинного земельного законодавства. Позивач вважає вказаний припис протиправним та просить його скасувати, оскільки відповідачу достеменно відомо, що між СТОВ «АК «Тепличний» та ТОВ «Сумиполімербуд» 01 вересня 2020 року було укладено договір оренди нежитлового приміщення № 10901 від 01.09.2020 щодо частини приміщення «Критого току» площею 368,0 кв.м., про що зазначено у акті перевірки. Згідно п. 4.2. договору Орендар (ТОВ «Сумиполімербуд»), серед іншого, зобов`язується: утримувати об`єкт оренди у порядку, передбаченому санітарними і пожежними правилами; утримувати прилеглу територію у належному санітарному стані. А згідно п. 6.1 договору, у випадку порушення своїх зобов`язань за договором, сторони несуть відповідальність, визначену договором та чинним законодавством України. Також, п. 6.2 договору передбачено, що сторони не несуть відповідальності за порушення своїх зобов`язань за договором, якщо воно сталося не з їх вини. Сторона вважається невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів для належного виконання зобов`язань. У листопаді 2020 року представниками СТОВ «АК «Тепличний» було проведено візуальний огляд приміщення на дотримання вимог договору оренди. Під час цього огляду було виявлено порушення умов вказаного договору. Згідно додаткової угоди від 23.11.2020 до договору оренди нежитлового приміщення №10901 від 01.09.2020, договір оренди нежитлового приміщення №10901 від 01.09.2020, укладений з ТОВ «Сумиполімербуд», розірвано.

В додатковій угоді зазначено про самозахват ТОВ «Сумиполімербуд» приміщень та території двору, а також порушення правил утилізації відходів ТОВ «Сумиполімербуд». Додаткова угода скріплена підписами сторін (у т.ч. ТОВ «Сумиполімербуд»). Також, 23.11.2020 на адресу ТОВ «Сумиполімербуд» була спрямована претензія СТОВ «Агрокомбінат «Тепличний» №2311-1 із вимогою усунути всі порушення, які були вчинені ТОВ «Сумиполімербуд», звільнити орендовані приміщення та зайняту територію, а також прибрати всі відходи. 04.12.2020 комісією Державної екологічної інспекції в Сумській області був складений акт обстеження території, в якому зазначено, що відходи були виявлені поруч з приміщеннями, які надані в оренду згідно договору оренди №10901 від 01.09.2020 ТОВ «Сумиполімербуд» (про що не вказано в листі Державної екологічної інспекції в Сумській області від 09.12.2020 №3785/03-19, на який посилається акт перевірки). Також, 04.12.2020 на адресу ТОВ «Сумиполімербуд» була спрямована вимога № 412-1 про негайне усунення порушень, звільнення території та прибирання залишених останнім відходів. 15.12.2020 під час обстеження вказаної території за участі посадових осіб Державної екологічної інспекції в Сумській області, директора Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Агрокомбінат «Тепличний» ОСОБА_1 та засновника ТОВ «Сумиполімербуд» ОСОБА_2 , присутніми був проведений візуальний огляд земельної ділянки з кадастровим номером 5924788700:08:007:0089 та складів, які орендувалися ТОВ «Сумиполімербуд», а також самозахоплені ТОВ «Сумиполімербуд» склади, відходи на земельній ділянці і в складах схожі, ОСОБА_2 не заперечував, що на земельній ділянці також знаходяться відходи ТОВ «Сумиполімербуд», як і в складах, а також те, що вони мають намір їх утилізувати. Зазначені обставини залишились поза увагою відповідача під час проведення перевірки та складання оскаржуваного припису.

Також позивач зазначає, що зазначивши у приписі про необхідність "звільнення земельної ділянки від складування відходів або вжити заходів щодо змін цільового призначення земельної ділянки згідно норм чинного земельного законодавства", відповідач не вказав на підставі яких положень закону позивач повинен здійснити дії для усунення встановлених перевіркою порушення вимог законодавства.

Зазначене на думку позивача свідчить про те, що оскаржуваний припис винесений з порушенням вимог законодавства щодо його змісту, оскільки є неконкретизованим, а отже підлягає скасуванню.

Ухвалою суду від 09.02.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено проводити за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 23.02.2021.

Ухвалою суду від 09.02.2021 у задоволенні заяви Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агрокомбінат "Тепличний" про забезпечення позову було відмовлено.

23.02.2021 відповідачем надано суду відзив на позовну заяву, у якому відповідач заперечуючи проти задоволення позовних вимог, зазначає, що в ході перевірки було встановлено, що в частині приміщення, яке орендує TОB «Сумиполімербуд», складуються виявлені працівниками Державної екологічної інспекції в Сумській області відходи, які раніше знаходилися на відкритому асфальтовому майданчику. Такі дії з боку СТОВ «Агрокомбінат «Тепличний» є порушенням вимог п. «а» частини першої статті 96 Земельного кодексу України, за що, відповідно до п. «г» частини першої статті 211 ЗК України та статті 53 Кодексу про адміністративні правопорушення, передбачена адміністративна відповідальність. У зв`язку з викладеним, відповідач вважає позовні вимоги необґрунтованими.

Ухвалою суду від 23.02.2021 закрито підготовче провадження у даній справі та призначено справу до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечувала з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву.

Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 12 січня 2021 року, старшим державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель - начальником відділу контролю за використанням та охороною земель у Білопільському, Лебединському, Сумському районах та м. Сумах Гриценком Анатолієм Івановичем, державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель - головним спеціалістом відділу контролю за використанням та охороною земель у Білопільському, Лебединському, Сумському районах та м. Сумах Красулею Олександром Володимировичем, відповідно до вимог статей 6 і 10 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», проведено позапланову перевірку стосовно частини земельної ділянки з кадастровим номером 5924788700:08:007:0089, яка розташована в с. Старе Село, Нижньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області, згідно наказу Головного управління Держгеокадастру у Сумській області від 05.01.2021 № 2-ДК.

У результаті перевірки встановлено, що згідно договору оренди землі від 12.04.2009, зареєстрованого у Сумському районному реєстраційному відділі Сумської районної філії ДП «Центр Державного земельного кадастру» при Держкомземі України від 30.07.2009 за № 040961301066 та додаткової угоди №1 від 05.03.2019, Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Агрокомбінат "Тепличний" орендує у Нижньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області земельну ділянку площею 9,5904 га, з кадастровим номером 5924788700:08:007:0089, яка розташована в с. Старе Село, Нижньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області з цільовим призначенням 01.01 - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (обслуговування господарського двору). Право оренди земельної ділянки підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права від 18.03.2019, індексний номер витягу:159939156.

На орендованій земельній ділянці товариства розташоване нерухоме майно (комплекс нежитлових приміщень) частину якого Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Агрокомбінат "Тепличний", згідно договору оренди нежитлових приміщень від 01.09.2020 №10901, передало в оренду ТОВ «Сумиполімербуд», а саме відповідно до договору передано частину приміщення «Критий тік», площею 368 кв.м. (0,0368 га), що знаходиться за адресою: 42353, Сумська область, Сумський район, с. Старе Село, вул. Псільська (колишня Комсомольська), 32 В, (номер приміщення згідно технічного паспорту № 4, 5).

Згідно листа Державної екологічної інспекції у Сумській області (далі - інспекція) від 09.12.2020 № 3785/03-19, відповідача повідомлено, що 04.12.2020 працівниками інспекції за участі старости села Старе Село Нижньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області, в присутності та дозволу користувача земельної ділянки директора СТОВ «Агрокомбінат Тепличний», було проведено обстеження території колишнього зерносховища. За результатами огляду території встановлено наявність на асфальтованому майданчику завезених відходів різних груп та класифікаційних угруповань, зокрема й небезпечних, в тому числі: використані голки, шприці, капельнині, відходи медичних лабораторій (пробірки, блюдця), використані засоби індивідуального захисту (маски, гумові рукавички), відпрацьовані люмінесцентні лампи, в тому числі пошкоджені, бій скляних трубок, цоколі та стартери від відпрацьованих люмінесцентних ламп, використані масляні та повітряні фільтри, відпрацьовані батарейки, рідини невідомого походження та інші неідентифіковані відходи, які видалені на вказаній земельній ділянці, зокрема завезені та зберігаються у неналежних умовах просто неба.

12.01.2021 під час проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) за адресою: 42353, Сумська область, Сумський район, с. Старе Село, вул. Псільська (колишня Комсомольська), 32 «В» в орендованому ТОВ «Сумиполімербуд» приміщенні площею 368 м2 (0,0368 га), складуються виявлені працівниками Державної екологічної інспекції в Сумській області відходи, які раніше знаходилися на відкритому асфальтному майданчику.

Такі дії з боку Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агрокомбінат "Тепличний", на думку відповідача, є порушенням вимог пункту «а» частини першої статті 96 Земельного кодексу України, за що передбачена відповідальність згідно пункту «г» частини першої статті 211 Земельного кодексу України та статті 53 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вищевикладені обставини зафіксовані відповідачем у акті перевірки №7-ДК/2/АП/09/01/-21 від 12.01.2021.

На підставі вказаного акту перевірки, був складений оскаржуваний припис від 29.01.2021 №7-ДК/0013/Пр/03/01-21.

Відповідно до змісту вказаного припису, відповідач зазначає, що перевіркою з`ясовано, що частина земельної ділянки комунальної власності кадастровий номер 5924788700:08:007:0089 площею 0,0368 га, що знаходиться на території с. Старе Село Нижньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області та надана в оренду СТОВ «Агрокомбінат «Тепличний» використовується не за цільовим призначенням, визначеним документацією із землеустрою та договором оренди землі (ведення товарного сільськогосподарського виробництва), фактично - складування, в т.ч. небезпечних відходів. Враховуючи викладене та керуючись статтею 144 Земельного кодексу України, статтями 6 і 10 Закону України “Про державний контроль за використанням та охороною земель”, положенням про Головне управління Держгеокадастру у Сумській області, затвердженого наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 17.11.2016 № 308, відповідачем у приписі зазначено про необхідність у 30-денний термін вжити заходи щодо усунення порушення земельного законодавства шляхом звільнення земельної ділянки від складування відходів або вжити заходів щодо зміни цільового призначення земельної ділянки згідно норм чинного земельного законодавства.

Позивач не погоджуючись з даним приписом, звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Так, відповідно до ст. 144 Земельного кодексу України, у разі виявлення порушення земельного законодавства державний інспектор сільського господарства, державний інспектор з охорони довкілля складають протокол про порушення та видають особі, яка допустила порушення, вказівку про його усунення у 30-денний строк. Якщо особа, яка допустила порушення земельного законодавства, не виконала протягом зазначеного строку вказівки державного інспектора щодо припинення порушення земельного законодавства, державний інспектор сільського господарства, державний інспектор з охорони довкілля відповідно до закону накладають на таку особу адміністративне стягнення та повторно видають вказівку про припинення правопорушення чи усунення його наслідків у 30-денний строк.

Згідно ст.6 та ст.10 Закону України “Про державний контроль за використанням та охороною земель”, до повноважень центрального органу виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, належать:

а) здійснення державного контролю за використанням та охороною земель у частині:

додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства України та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю;

виконання вимог щодо використання земельних ділянок за цільовим призначенням;

додержання вимог земельного законодавства в процесі укладання цивільно-правових угод, передачі у власність, надання у користування, в тому числі в оренду, вилучення (викупу) земельних ділянок;

ведення державного обліку і реєстрації земель, достовірності інформації про земельні ділянки та їх використання;

розміщення, проектування, будівництва та введення в дію об`єктів, що негативно впливають або можуть вплинути на стан земель;

виконання комплексу необхідних заходів щодо захисту земель від ерозії, селів, підтоплення, заболочування, вторинного засолення, переосушення, ущільнення, псування, забруднення, засмічення відходами, заростання бур`янами, чагарниками та дрібноліссям;

дотримання строків своєчасного повернення тимчасово зайнятих земельних ділянок та обов`язкового виконання заходів щодо приведення їх у стан, придатний для використання за призначенням;

виконання умов зняття, збереження і використання родючого шару ґрунту під час проведення гірничодобувних, геологорозвідувальних, будівельних та інших робіт, пов`язаних з порушенням ґрунтового покриву, своєчасного проведення рекультивації порушених земель в обсягах, передбачених робочим проектом землеустрою;

дотримання правил, установленого режиму експлуатації протиерозійних, гідротехнічних споруд, збереження захисних насаджень і межових знаків;

додержання встановленого законодавством порядку визначення та відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва;

додержання строків розгляду заяв чи клопотань щодо набуття і реалізації прав на землю;

б) внесення до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування клопотань щодо:

приведення у відповідність із законодавством прийнятих ними рішень з питань регулювання земельних відносин, використання та охорони земель;

обмеження або зупинення освоєння земельних ділянок у разі розробки корисних копалин, у тому числі торфу, проведення геологорозвідувальних, пошукових та інших робіт з порушенням вимог земельного законодавства України;

припинення будівництва та експлуатації об`єктів у разі порушення вимог земельного законодавства України до повного усунення виявлених порушень і ліквідації їх наслідків;

припинення права користування земельною ділянкою відповідно до закону;

в) одержання в установленому законодавством порядку від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, власників і користувачів, у тому числі орендарів, земельних ділянок документів, матеріалів та іншої інформації, необхідної для виконання покладених на нього завдань;

г) видачі спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок відповідно до затверджених в установленому законом порядку проектів;

ґ) участь у розробці нормативно-правових актів з питань державного контролю за використанням та охороною земель;

д) вжиття відповідно до закону заходів щодо повернення самовільно зайнятих земельних ділянок їх власникам або користувачам;

е) вирішення інших питань відповідно до закону.

Державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель мають право:

безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку земельні ділянки, що перебувають у власності та користуванні юридичних і фізичних осіб, перевіряти документи щодо використання та охорони земель;

давати обов`язкові для виконання вказівки (приписи) з питань використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель відповідно до їх повноважень, а також про зобов`язання приведення земельної ділянки у попередній стан у випадках, установлених законом, за рахунок особи, яка вчинила відповідне правопорушення, з відшкодуванням завданих власнику земельної ділянки збитків;

складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності;

у разі неможливості встановлення особи правопорушника земельного законодавства на місці вчинення правопорушення доставляти його до органів Національної поліції чи до приміщення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради для встановлення особи порушника та складення протоколу про адміністративне правопорушення;

викликати громадян, у тому числі посадових осіб, для одержання від них усних або письмових пояснень з питань, пов`язаних з порушенням земельного законодавства України;

передавати до органів прокуратури, органів досудового розслідування акти перевірок та інші матеріали про діяння, в яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення;

проводити у випадках, встановлених законом, фотографування, звукозапис, кіно- і відеозйомку як допоміжний засіб для запобігання порушенням земельного законодавства України;

звертатися до суду з позовом щодо відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також повернення самовільно чи тимчасово зайнятих земельних ділянок, строк користування якими закінчився.

Державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства про охорону земель можуть мати й інші повноваження відповідно до закону.

Державні інспектори під час виконання службових обов`язків мають право на носіння форменого одягу встановленого зразка та використовувати спеціальні транспортні засоби з кольорографічним забарвленням і написом з емблемою в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Як встановлено судом, у оскаржуваному приписі відповідач вимагає від позивача у 30-денний термін вжити заходи щодо усунення порушення земельного законодавства шляхом звільнення земельної ділянки від складування відходів або вжити заходів щодо зміни цільового призначення земельної ділянки згідно норм чинного земельного законодавства, разом з тим сам відповідач у акті перевірки від 12.01.2021 встановив, що відходів на земельній ділянці станом на 12.01.2021 вже немає, а саме зазначено: «12.01.2021 під час проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) за адресою: 42353, Сумська область, Сумський район, с. Старе Село, вул. Псільська (колишня Комсомольська), 32 «В» в орендованому ТОВ «Сумиполімербуд» приміщенні площею 368 кв.м. (0,0368 га), складуються виявлені працівниками Державної екологічної інспекції в Сумській області відходи, які раніше знаходилися на відкритому асфальтному майданчику».

З метою з`ясування фактичних обставин проведення перевірки 12.01.2021, у судовому засіданні 21.04.2021 був допитаний свідок ОСОБА_3 (посадова особа відповідача, що проводила перевірку). Вказаний свідок пояснив суду, що за його участю 12.01.2021 була проведена вищевказана перевірка з виходом на місце знаходження земельної ділянки. Під час огляду вказаної земельної ділянки було встановлено, що відходи, які знаходились на асфальтному майданчику ще до їхнього приїзду розпочали переносити в критий тік (приміщення). Вказані роботи проводились двома працівниками також і в їх присутності. На той час майже всі відходи вже були переміщені до приміщення, будь – яких посадових осіб на час проведення перевірки на місці проведення вказаних робіт не було.

Враховуючи зміст ату перевірки від 12.01.2021 та надані пояснення як представника відповідача, так і свідка, судом встановлено, що відповідач фактично зобов`язує позивача звільнити приміщення нежитлової будівлі від відходів, при цьому визнаючи, що відходи безпосередньо на земельній ділянці відсутні.

Разом з тим, як встановлено судом відповідно до технічного паспорту на виробничу будівлю критий тік, яка знаходить за адресою: АДРЕСА_1 в та витягу з Держаного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №109509513 від 28.12.2017, вказана будівля є об`єктом нежитлової нерухомості та має ознаки капітальної будівлі, а саме: підлога, фундамент та цоколь – бетонний, стіни – залізобетоні, цегляні, дах – шифер.

Підсумовуючи викладене, суд зазначає, що ст. 144 Земельного кодексу України та ст. 6 і 10 Закону України “Про державний контроль за використанням та охороною земель”, не наділяють відповідача повноваженнями вимагати від позивача вчиняти дії пов`язані з правом володіння чи користування об`єктом нежитлової нерухомості, у даному випадку вимагати звільнити приміщення нежитлової будівлі або вчиняти будь-які пов`язані з цим дії.

У зв`язку з викладеним, суд констатує, що оскаржуваний припис є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки він прийнятий не на підставі та не у межах повноважень, що визначені Конституцією та законами України (ч.2 ст.2 КАС України).

Також суд вважає за потрібне зазначити, що відповідач посилаючись на порушення позивачем п. «а» ч.1 ст.96 Земельного кодексу України, жодним чином не надав оцінки тому факту, що нежитлове приміщення – критий тік, у якому виявлено порушення вказаної норми відповідачем, перебуває в оренді у ТОВ «Сумиполімербуд», вказана обставина самостійно встановлена відповідачем у акті перевірки від 12.01.2021, що є порушенням п.3 ч.2. ст.2 КАС України.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Відповідно до ч. 8 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» розподіл судового збору між сторонами та перевірка повноти сплати судового збору здійснюються відповідно до процесуального законодавства.

Відповідно до квитанції від 08.02.2021 позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 2270 грн. (а.с. 7).

Враховуючи задоволення позовних вимог у повному обсязі, сплачений позивачем судовий збір підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача у розмірі 2270,00 грн.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агрокомбінат "Тепличний" до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області про визнання протиправним та скасування припису – задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати припис Головного управління Держгеокадастру у Сумській області від 29.01.2021 № 7-ДК/0013/Пр/03/01-21.

Стягнути на користь Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агрокомбінат "Тепличний" (вул. Білопільський шлях, 33, м. Суми, Сумська область, 40009, код ЄДРПОУ 30321156) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Сумській області (вул. Герасима Кондратьєва, 25, м. Суми, 40000, код ЄДРПОУ 39765885) суму судового збору в розмірі 2270,00 грн.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складений та підписаний 30 квітня 2021 року.

Суддя С.М. Глазько